«Що буде, якщо зникне сила тертя?»Скачати 12.35 Kb.
Дата конвертації31.10.2017
Розмір12.35 Kb.
Твір - роздум на тему: «Що буде, якщо зникне сила тертя?».
Підготувала учениця 7 класу

Крива Людмила

Сила тертя – це сила, яка виникає вразі спроби зрушити одне з дотичних тіл відносно іншого. Якби не було сили тертя ми б не зрушили з місця. Навіть тоді, коли тіло перебуває в спокої на похилій площині, воно вдержується на ній силою тертя. Справді, якби не було тертя, то тіло під дією сили тяжіння зісковзнуло б до низу по похилій площині. Ми можемо розглянути це питання і для випадку, коли тіло перебуває в спокої на горизонтальній площині. Нехай наприклад, на підлозі стоїть стіл. Спробуємо його пересунути. Якщо на стіл натиснути слабо, то він не зрушиться з місця. Чому? Тому що сила, яка діє на стіл у цьому разі, врівноважується силою тертя яка діє між підлогою і ніжками стола.

Також сила тертя має велике значення у природі й техніці. Тертя може бути корисним і шкідливим. Відповідно збільшують і зменшують.

Я вважаю що, без тертя ні люди ні тварини не могли б рухатися. Справді, йдучи, ми відштовхуємося ногами від поверхні землі. Коли ж тертя між підошвою взуття і поверхнею землі мале, наприклад під час ожеледиці, то відштовхуватися від землі дуже важко, ноги при цьому ковзають. Тому щоб під час ожеледиці не отримати травми, в даному випадку ми силу тертя збільшуємо, посипаючи дорогу піском із сіллю. Якби не було сили тертя, предмети б вислизали з рук. Тертя зупиняє автомобілі під час гальмування, та без даної сили він не зміг би й почати рухатися.

У багатьох рослин і тварин є різні органи, призначені для хапання (вусики рослин, чіпкі хвостики тварин, кігті), усі вони мають шорстку поверхню для збільшення тертя.Тепер ми можемо зрозуміти, що було б, якби у світі не було сили тертя.
Скачати 12.35 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка