Що таке дані. Як дані кодуються в комп’ютері



Сторінка1/4
Дата конвертації28.10.2018
Розмір403 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4
Обласною творчою групою вчителів початкових класів розроблено опорні конспекти уроків до підручника

  «Сходинки до інформатики. 3 клас» для загальноосвітніх навчальних закладів (авт. Зарецька І. Т., Корнієнко М. М., Крамаровська С. М.).


Урок №5 (Творча група вчителів Ізяславського району)

Тема: Що таке дані. Як дані кодуються в комп’ютері.


Мета: ознайомити з поняттям даних та їх типами, розглянути кодування даних в комп’ютері, розвивати логічне мислення, навчити використовувати двійкове кодування, виховувати інтерес до предмета.
Обладнання: презентація Урок5.ppt, картки із завданнями, програма «Скарбниця знань».
Хід уроку
І. Організація класу.

Дзвенить дзвінок,

Починається урок.

Будем гарно працювати,

Щоб комп’ютер добре знати.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

Відгадай закодовані пристрої (слайди 2, 3)


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

На минулому уроці ви ознайомились з кодуванням символів, що зустрічаються у нашому житті. Наведіть приклади, де використовуються закодовані символи?

А як комп’ютер розуміє нас? Про це ми і дізнаємось сьогодні. (слайд 1)
IV. Вивчення нового матеріалу.


  1. Поняття даних, приклади.

Щоранку до школи нас будить дзвоник будильника (звукові дані)

Щоранку ми дізнаємось про погоду за вікном за допомогою термометра (числові дані)

У щоденнику ви записуєте домашнє завдання (текстові дані)

На шкільній дошці пошани ми знайомимось з нашими відмінниками (графічні дані)

По телевізору ми переглядаємо улюблені програми (комбіновані дані)

Отже … (слайд 4)

Наведіть свої приклади різних типів даних.

Всі дані зберігаються на відповідних зручних носіях.

Наведіть приклади таких носіїв.

2. А як дані кодуються в комп’ютері? (слайд 5)

3. Таблиця кодування.

Як за допомогою лише нуля та одинички закодувати всі літери, цифри та розділові знаки, що є на клавіатурі, адже їх дуже багато? Для цього кожний символ подають у вигляді послідовності з 8 нулів та одиниць. (слайд 6)

Двійкове кодування використовують також для кодування кольорів та звуків.
V. Практична частина.

Робота з картками.

1. Уявіть себе комп’ютером та розкодуйте дані слова (вправа 1, ст..26)

2. А тепер навпаки, закодуйте зображення за поданим зразком (вправа 2)

Попрацюємо за комп’ютером. Згадайте правила поводження за комп’ютером.

Завантажте програму «Скарбниця знань», відкрийте 3 клас, розділ «Шифрувальник».

1. Виконайте 2 завдання шифрування за алфавітом.

2. Виконайте 2 завдання розшифрування за алфавітом.

Молодці! Всі справились!

Хто ж там, хто вже так стомився?

І наліво нахилився.

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз,

Вгору трошки подивись.

Руки склали, як вітряк,

І покрутимося так.

Вище руки підійміть

І спокійно опустіть.

Будем дружно ми сідати

Досить нам відпочивати!
VI. Підсумок уроку.

Діти, а чому ви сьогодні навчились, що нового дізнались? (учні відповідають)

Як кодуються символи в комп’ютері?

Додаткове завдання (слайд 7) Демонстрація розв’язку на слайді 8.

Виставлення оцінок за активну роботу на уроці.

Урок №6 (Творча група вчителів Ізяславського району)

Тема: Як комп’ютер зберігає та опрацьовує дані


Мета: ознайомити з пам’яттю комп’ютера, розглянути види пам’яті, розвивати інформаційну культуру, навчити працювати з калькулятором, виховувати інтерес до предмета.
Обладнання: презентація Урок6.ppt, ОЗУ, вінчестер, диски, дискета, флешки, картки

Хід уроку

І. Організація класу.



Дзвенить дзвінок,

Починається урок.

Будем гарно працювати,

Щоб комп’ютер добре знати.
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.

З якими даними пов’язані ці пристрої? (слайд 2)

Як кодуються дані в комп’ютері?

Робота з картками.


ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Людина має пам’ять, яка з роками поповнюється відповідною інформацією. А комп’ютер? Про це ми і дізнаємось сьогодні на уроці. (слайд 1)


IV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Де комп’ютер зберігає дані? (3 слайд)

Комп’ютер, як і людина, має пам’ять.

Пам’ять комп’ютера – це запам’ятовуючий пристрій, призначений для зберігання даних.

2. Види пам’яті

Для запам’ятання великого обсягу даних людина використовує різноманітні пристрої (які?) От і комп’ютер має два види пам’яті: внутрішню і зовнішню. (слайд 4)

У внутрішній пам’яті розміщуються всі дані, з якими в цей момент працює комп’ютер.

Зовнішня пам’ять призначена для довготривалого збереження даних.

3. Як працює комп’ютер?

Комп’ютер – універсальний пристрій, призначений для опрацювання та зберігання даних. Розглянемо схему роботи комп’ютера. (слайд 5)


V. Практична частина.
1. А тепер попрацюємо практично.

Який пристрій зашифровано в ребусі? (слайд 6)

Саме з калькулятором і буде наша практична робота.

Демонструю завантаження калькулятора та роботу з ним.



  1. Самостійна практична робота (ст..30)

Займіть місця за своїми комп’ютерами. Як треба сидіти за комп’ютером?

Відкрийте підручник на ст.. 30 і виконайте практичну роботу. При виконанні 4 завдання практичної роботи ви маєте застосувати ваше минуле домашнє завдання.


Молодці! Всі справились!

Хто ж там, хто вже так стомився?

І наліво нахилився.

Треба дружно всім нам встати,

Фізкультпаузу почати.

Руки вгору, руки вниз,

Вгору трошки подивись.

Руки склали, як вітряк,

І покрутимося так.

Вище руки підійміть

І спокійно опустіть.

Будем дружно ми сідати

Досить нам відпочивати!

VI. Підсумок уроку.

Діти, а чому ви сьогодні навчились, що нового дізнались? (учні відповідають)

Пригадаємо назви нових пристроїв для збереження даних. Показую носії, діти називають.

Додаткове завдання (слайд 7)

Виставлення оцінок за активну роботу на уроці.



Урок №7(Творча група вчителів Ізяславського району)

Тема. Що таке папка.

Мета. Ознайомити учнів з поняттями «папка», «вкладена папка», навчати дітей створювати папки, правильно надавати папкам імена та працювати з папками; формувати уміння і навички упорядковувати папки; удосконалювати навики роботи з комп’ютером; розвивати логічне і образне мислення, уміння систематизувати, пізнавальні інтереси, пам'ять, увагу, просторову уяву; виховувати інформаційну культуру учнів.

Обладнання: персональні комп’ютери, мікрофон, різні види папок, картки із зображенням символів.

ХІД УРОКУ:

I. Організація класу.

Повторення правил техніки безпеки.

Вправа «Мікрофон»

– Доповніть речення:


  • Спину тримай … .

  • Не працюй брудними і вологими … .

  • Сиди на відстані … .

  • Не розпочинай роботу за комп’ютером без … .

  • Не торкайся руками… .

  • Не клади речі … .

ІІ. Актуалізація знань учнів. 1. Бесіда

  • Що таке комп’ютерні файли?

  • Які дані можуть зберігатися у файлах?

  • Які символи не можна використовувати для надання імен файлам? (на дошці виставлені картки з літерами та символами, учні вибирають символи, які не можна використовувати для надання імен файлам (\ * / : ? » < >)

  • На що вказує розширення файла?

2. З’єднай зміст файла з розширенням, яке йому відповідає (робота в парах):

bmp текст

doc малюнок

IIІ. Мотиваційний момент. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Що ви бачите у мене на столі? (розкладені різні папки)

- Для чого вони призначені?

- Для впорядкування комп’ютерних файлів теж використовують папки. Сьогодні на уроці ми навчимось створювати папки, правильно надавати папкам імена та працювати з папками.

- Давайте пригадаємо, яким значком на екрані монітора позначається папка? (демонстрація)



ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь вчителя.

- Папка – це спеціальний об’єкт у вигляді папки жовтого кольору, який може містити інші папки і файли.

Для того, щоб швидко знайти потрібний файл, бажано зберігати їх у певному порядку. Для цього і створюються додаткові об'єкти – папки. Кожна папка має ім'я. Як і для файлів, ім'я папки - це набір символів, за винятком \ /: *? "< > | Як правило, ім'я папки відповідає типу або призначенню файлів. Наприклад, папка Мої друзі, мабуть, повинна містити файли фотографій друзів та однокласників, а папка Мої улюблені страви – файли матеріалів з приготування страв.

Крім файлів, папки можуть містити інші папки. Наприклад, папка Пори року може містити папки Зима, Весна, Літо, Осінь. А папки з даними про кожну пору року можуть містити файли з інформацією: Природа, Погода, Праця людей тощо.



2. Робота за підручником (с.37 -39)

3. Бесіда

- Для чого потрібні папки в комп’ютері?

- За яким правилом надають імена папкам?

- Для чого створюють вкладені папки?



Фізкультхвилинка

Плів павутинку павучок,

І заболів йому бочок.

Встанем разом на хвилинку

Й проведем фізкультхвилинку.

Руки вгору, руки вниз.

Вліво, вправо подивись.

Сіли – встали, сіли – встали.

Як зайченята пострибали.

У долоньки поплескали,

І руками помахали.

Ніжками затупотіли,

Потім дружно всі присіли.

Встали струнко, посміхнулись

І до праці повернулись.

4. Робота за комп’ютером

Виконання практичного завдання підручника (с.40). Робота учнів з папками (відкривання, перегляд змісту, виявлення наявності вкладених папок, створення нової папки). Надання вчителем індивідуальної допомоги окремим учням.



Комплекс вправ, які знімають втому очей
• Вдивляємося кілька секунд перед собою. Ставимо пальчик сантиметрів 30 від очей, тепер дивимося на нього кілька секунд, потім вдивляємося вдалину. Виконуємо 8-10 повторів.
• Беремо в руки ручку, приставляємо до носа, а потім відводимо на відстань витягнутої руки, все це час невідривно стежимо за нею. 8-10 повторів.
• Описуємо вісімку відкритими очима. Рухи повинні бути розміреними і плавними. 

5. Продовження роботи за комп’ютером.

V. Закріплення вивченого. 1. Виконання завдань в зошиті. 2. Логічна вправа. Задача на с.41 (усно)

VI. Підсумок уроку

  • Що нового ви дізнались сьогодні на уроці?

  • Як створити папку?

Гра «Так чи ні»

  • Папки використовують для впорядкування комп’ютерних файлів.

  • В іменах папок можна використовувати будь-які символи.

  • Папки не можуть містити вкладені папки.



Урок №8 (Творча група вчителів Ізяславського району)

Тема. Що таке папка.

Мета. Ознайомити учнів з поняттями «папка», «вкладена папка», навчати дітей створювати папки, правильно надавати папкам імена та працювати з папками; формувати уміння і навички упорядковувати папки; удосконалювати навики роботи з комп’ютером; розвивати логічне і образне мислення, уміння систематизувати, пізнавальні інтереси, пам'ять, увагу, просторову уяву; виховувати інформаційну культуру учнів.

Обладнання: персональні комп’ютери, мікрофон, різні види папок, картки із зображенням символів.

ХІД УРОКУ:

I. Організація класу.

Повторення правил техніки безпеки.

Вправа «Мікрофон»

– Доповніть речення:


  • Спину тримай … .

  • Не працюй брудними і вологими … .

  • Сиди на відстані … .

  • Не розпочинай роботу за комп’ютером без … .

  • Не торкайся руками… .

  • Не клади речі … .

ІІ. Актуалізація знань учнів. 1. Бесіда

  • Що таке комп’ютерні файли?

  • Які дані можуть зберігатися у файлах?

  • Які символи не можна використовувати для надання імен файлам? (на дошці виставлені картки з літерами та символами, учні вибирають символи, які не можна використовувати для надання імен файлам (\ * / : ? » < >)

  • На що вказує розширення файла?

2. З’єднай зміст файла з розширенням, яке йому відповідає (робота в парах):

bmp текст

doc малюнок
IIІ. Мотиваційний момент. Повідомлення теми і завдань уроку.

- Що ви бачите у мене на столі? (розкладені різні папки)

- Для чого вони призначені?

- Для впорядкування комп’ютерних файлів теж використовують папки. Сьогодні на уроці ми навчимось створювати папки, правильно надавати папкам імена та працювати з папками.

- Давайте пригадаємо, яким значком на екрані монітора позначається папка? (демонстрація)


ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь вчителя.

- Папка – це спеціальний об’єкт у вигляді папки жовтого кольору, який може містити інші папки і файли.

Для того, щоб швидко знайти потрібний файл, бажано зберігати їх у певному порядку. Для цього і створюються додаткові об'єкти – папки. Кожна папка має ім'я. Як і для файлів, ім'я папки - це набір символів, за винятком \ /: *? "< > | Як правило, ім'я папки відповідає типу або призначенню файлів. Наприклад, папка Мої друзі, мабуть, повинна містити файли фотографій друзів та однокласників, а папка Мої улюблені страви – файли матеріалів з приготування страв.

Крім файлів, папки можуть містити інші папки. Наприклад, папка Пори року може містити папки Зима, Весна, Літо, Осінь. А папки з даними про кожну пору року можуть містити файли з інформацією: Природа, Погода, Праця людей тощо.



2. Робота за підручником (с.37 -39)

3. Бесіда

- Для чого потрібні папки в комп’ютері?

- За яким правилом надають імена папкам?

- Для чого створюють вкладені папки?



Фізкультхвилинка

Плів павутинку павучок,

І заболів йому бочок.

Встанем разом на хвилинку

Й проведем фізкультхвилинку.

Руки вгору, руки вниз.

Вліво, вправо подивись.

Сіли – встали, сіли – встали.

Як зайченята пострибали.

У долоньки поплескали,

І руками помахали.

Ніжками затупотіли,

Потім дружно всі присіли.

Встали струнко, посміхнулись

І до праці повернулись.

4. Робота за комп’ютером

Виконання практичного завдання підручника (с.40). Робота учнів з папками (відкривання, перегляд змісту, виявлення наявності вкладених папок, створення нової папки). Надання вчителем індивідуальної допомоги окремим учням.



Комплекс вправ, які знімають втому очей
• Вдивляємося кілька секунд перед собою. Ставимо пальчик сантиметрів 30 від очей, тепер дивимося на нього кілька секунд, потім вдивляємося вдалину. Виконуємо 8-10 повторів.
• Беремо в руки ручку, приставляємо до носа, а потім відводимо на відстань витягнутої руки, все це час невідривно стежимо за нею. 8-10 повторів.
• Описуємо вісімку відкритими очима. Рухи повинні бути розміреними і плавними. 

5. Продовження роботи за комп’ютером.

V. Закріплення вивченого. 1. Виконання завдань в зошиті. 2. Логічна вправа. Задача на с.41 (усно)

VI. Підсумок уроку

  • Що нового ви дізнались сьогодні на уроці?

  • Як створити папку?

Гра «Так чи ні»

  • Папки використовують для впорядкування комп’ютерних файлів.

  • В іменах папок можна використовувати будь-які символи.

  • Папки не можуть містити вкладені папки.


Урок № 9  

підготувала творча група

Білогірського району

Тема: Що таке вікно. Як працювати з вікнами

Мета:

  • ·        навчальна: навчити виконувати основні операції над вікнами, ознайомити з основними об’єктами вікна;

  • ·        розвиваюча: розвивати логічне мислення, вміння аналізувати;

  • ·        виховна: виховувати самостійність, цікавість до інформатики.

Тип уроку: комбінований урок.

Обладнання: підручник „Сходинки до інформатики” для 3 класу,  зошит з інформатики, кабінет обчислювальної техніки.

План уроку:

I. Організаційний момент.

II. Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі.

ІІІ Актуалізація опорних знань.

IV. Вивчення нового матеріалу.

V. Практична робота учнів.

VI. Закріплення вивченого матеріалу.

VIІ. Підсумки уроку.

VІІІ. Домашнє завдання.

Хід уроку:

I. Організаційний момент.

Привітання. Відмічання відсутніх.



II. Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі.

Діти, ми з вами знаходимось у комп'ютерному класі. Скажіть, чи правильно поводили себе учні, прийшовши на урок інформатики до комп'ютерного класу.

1.   Неуважний учень дрімав на уроці і не чув пояснень вчителя про послідовність виконання завдань. Потім він прокинувся, згадав про роботу і без дозволу вчителя перейшов до іншої парти подивитись, чим займаються однокласники.

• Чи порушив він правила техніки безпеки? Якщо так, то які?

1.     Для чого потрібні папки в комп'ютері?


ІІІ. Актуалізація опорних знань.2.     За якими правилами надають імена папкам?

3.     З'ясуй, які імена мають папки, розташовані на Робочому столі твого домашнього комп'ютера?



IV. Вивчення нового матеріалу.

Після запуску будь-якої програми відкривається вікно, у якому ми бачимо роботу цієї програми. Вікна різних програм мають і деякі однакові об’єкти.



Рядок заголовка містить значок та назву завантаженої програми, а також кнопки керування вікном. У рядку меню розташований список команд, які можна вибирати. Робоча область містить документ, з яким працює програма. Смуги прокручування призначені для перегляду документа, якщо він не вміщується у вікні програми.

Над вікнами програми можна виконувати такі операції: згорнути, розгорнути, відновити після розгортання, закрити, змінити розмір, перетягнути.

Для зміни розміру вікна необхідно навести вказівник миші на будь-яку межу вікна або на його кут. Коли вказівник миші перетвориться на двонапрямлену стрілку, необхідно натиснути ліву клавішу миші та потягнути  за межу або кут.

На робочому столі комп'ютера може міститися декілька вікон. Вікно програми, з яким безпосередньо працюють, є активним. Заголовок активного вікна виділений іншим кольором. Щоб зробити активним інше вікно, треба клацнути його лівою клавішею миші.



Фізкультхвилинка

Нахилися вперед,

Нахилися назад,

І направо, і наліво,

Щоб нічого не боліло.

Раз, два,  три, чотири - набираємося сили;

Нахилились, повернулись,

До товариша всміхнулись.



V. Практична робота учнів.

1. Робота за комп’ютером.

Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі.

Учні працюють з інструкційними картами, які вчитель розкидає на учнівські комп’ютери.

2. Релаксація

Вправи для очей:

 Закрити очі (рахувати до трьох), відкрити їх і подивитись далеко-далеко (рахувати до 5). Повторити 5 разів.



Вправи для рук.

Поставити руки, зігнуті в ліктях, на край столу. Кисті рук підняти вгору долонями одна до одної. На рахунок – раз – прогнути долоні, на рахунок два – стиснути пальці в кулак.



VI. Закріплення вивченого матеріалу.

1.     Які основні об'єкти вікна програми?

2.     Для чого призначені кнопки керування вікном?

3.     Як можна змінювати розмір вікна програми?



VІІ. Підсумки уроку.

VІІІ.  Домашнє завдання. Опрацювати з підручника §9 ст. 42-44, розв’язати логічну задачу на ст. 46.

УРОК  10

підготувала творча група

Білогірського району

Тема. Які бувають меню. Як запустити програму на виконання.

Мета: сформувати поняття про меню комп’ютера та їх види, об'єкти операційної системи; навчати запускати програми на виконання; сприяти розвитку пам'яті, уваги, логічного мислення; виховувати інформаційну культуру учнів, інтерес до вивчення інформатики.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Обладнання: комп'ютери, інструктивні картки, картки із завданнями.

ХІД УРОКУ

I.            ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

II.         АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Фронтальне опитування

1.           Які основні об’єкти вікна програми?

2.           Для чого призначенні кнопки керування вікном?

3.           Як можна змінити розиір вікна програми?



III.     МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Учитель. Ви вже знаєте, з яких компонентів складається комп’ютер, для чого призначені основні його пристрої. На сьогодніш­ньому уроці ми ді­знаємося які бувають меню, що саме можна робити за допомогою меню.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Пояснення вчителя з елементами демонстрування

Меню

Меню — це перелік команд, що з’являється на екрані і дає

змогу вибрати потрібний варіант дій.

Існують різні види меню: головне меню, контекстне меню, а та­кож меню з набором дій чи команд у програмах.

Головне меню відкривається кнопкою Пуск і дозволяє:

♦  запустити певну програму;

♦  виконати налагодження комп’ютера;

♦  виконати пошук інформації;

♦  коректно завершити роботу.

Головне меню

Пункти головного меню ОС: Усі програми, Знайти, Виконати, Довідка, Панель керування, Вимикання тощо. Режими вимикання'. вимкнути, сплячий режим, режим очікування, перезавантаження.

Наприклад, у пункті головного меню Усі програми містяться на­зви програм, встановлених на комп’ютері. Кожен пункт цього меню подається ярликом програми або папкою. Пункт Усі програми в ОС Windows XP  завжди містить групу програм Стандартні.

Контекстне меню

Контекстне меню надає набір операцій, які можна виконати над певним об’єктом у певний момент часу. Приклад контекстного меню можна побачити, коли на об’єкті клацнути правою кнопкою миші.



Запуск програм

Запустити програму можна за допомогою значка програми, панелі швидкого запуску, папки Мій комп’ютер, назви програми в головному меню, пункту Виконати тощо.

Наприклад, щоб запустити програму Блокнот, треба натисну­ти кнопку Пуск, навести вказівник миші на пункт Усі програми, в підменю навести вказівник миші на пункт Стандартні, навести вказівник на пункт Блокнот та клацнути лівою клавішею миші. Коротко список дій записуємо так: вибрати Пуск — Усі програми — Стандартні —Блокнот.

Приклади запуску та завершення програм учитель наводить за власним вибором.

Фізкультхвилинка ялинка

http://www.youtube.com/watch?v=WLlm96HXSW0
V. УСВІДОМЛЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

Робота з підручником ст.. 47-49



Фронтальне опитування

1.              Що таке меню?

2.              Які є види меню?

3.Що таке контекстне меню?

4.              Яке призначення кнопки Пуск?

VI. ЗАКРІПЛЕННЯ ВМІНЬ ТА ПРАКТИЧНИХ НАВИЧОК Інструктаж з техніки безпеки.

 

Виконання практичного завдання на ст.. 50 підручника



Виконання комплексу вправ для зняття зорової втоми

Учитель, враховуючи індивідуальні особливості учнів класу, самостійно визначає час і термін проведення комплексу вправ під час роботи (як правило, через 8-10 хвилин після початку роботи).


VII.        ЗАКРІПЛЕННЯ, СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ

VIII. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ Рефлексія

Наприклад, учням пропонуються підсумкові формули: «Для мене сьогодні важливим було...», «Сьогодні я дізнався про...», «Мені хотілося в майбутньому дізнатись про..., навчитись...».


IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Опрацювати параграф 10 підручника.  Вправа 5 ст. 51



Урок 11

підготувала творча група

Білогірського району
Тема:      Що таке комп’ютерна мережа

Мета: Розглянути закономірності та об’єктивну необхідність виникнення комп’ютерних мереж; види, основні характеристики та принципи використання комп’ютерних мереж;

Ввести поняття: глобальна та локальна мережі;

З'ясувати: принципи об’єднання комп’ютерів у мережі;

Обладнання: комп’ютер, презентація до уроку, таблиця «Компютерні мережі»

Хід уроку

1. Організаційний етап

Розминка.

–Давайте вирішимо кросворд.


Відповіді до кросворду:

По горизонталі: 1. Комп'ютер. 2. Монітор. 3. Диск. 4. Нуль. 5. Алфавіт. 6. Процесор. 7. Цифра.

По вертикалі: 8. Принтер.

2. Оголошення теми уроку.

3. Вивчення нового матеріалу.

Пояснення нового матеріалу.

Зараз вже неможливо уявити собі будь-яку галузь науки та техніки без використання комп’ютерів. Для того, щоб користувачі могли використовувати всю інформацію світу, комп’ютери об’єднують у мережі. При фізичному з’єднанні двох або більше комп’ютерів утворюється комп’ютерна мережа.  У загальному випадку для створення комп’ютерних мереж необхідно спеціальне апаратне забезпечення (мережне устаткування) і спеціальне програмне забезпечення (мережні програмні засоби).  Найпростіше з’єднання двох комп’ютерів для обміну даними називається прямим з’єднанням.

Комп’ютерною мережею називають сукупність обчислювальних машин, з’єднаних між собою каналами передачі даних і призначених для розподілу та колективного користування апаратними, обчислювальними та програмними засобами та інформаційними ресурсами.

(Робота з підручником на ст.. 52-54)та перегляд презентації

4. Фізкультхвилинка

Раз, два! – всі пірнають

Три, чотири! – виринають.

П’ять, шість! – на воді

Кріпнуть крильця молоді.

Сім, вісім! – повторили

І за парти тихо сіли.

5. Практичне завдання. Інструктаж з техніки безпеки.

Виконання практичного завдання за планом ст..55 підручника



6. Вправи для очей:

 Міцно заплющити очі на 5 секунд, потім відкрити на 5 секунд. Повторити 6 разів. Швидко моргати протягом 30 секунд.



7. Підсумок уроку. Узагальнення навчального матеріалу за завданнями на ст.. 56 підручника

8. Домашнє завдання:  Опрацювати §11, виконати завдання 5 ст. 56.

указати вигоду від його використання. Обов’язково вкажіть використані джерела інформації.)

  Тому я рекомендую тобі звертатися по допомогу до батьків.

Для них я теж підготував повідомлення і прошу тебе його їм передати.

Урок №12

підготувала творча група Білогірського району

Тема: Що таке Інтернет

Мета уроку:

Познайомити учнів з поняттям та послугами  Internet: сервером, чат, службами інтернету, веб-сторінками, веб-серверами.

Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять.

Обладнання: комп’ютери, програма Браузер, презентація до уроку

Хід уроку



І.      Організаційний момент.

Повторення правил з техніки безпеки.

Розминка.

ІІ.    Актуалізація опорних знань.

  • Що таке комп’ютерна мережа?

  • Які  є види комп’ютерних мереж?

  • Для чого призначенні комп’ютерні мережі?

ІІІ.   Вивчення нового матеріалу.

Бесіда.

-  Вам мабудь вже знайоме слово Internet, а сьогодні поговоримо про інші послуги, які надає мережа. Взагалі будь-який комп'ютер може бути на весь час спілкування в Internet підключеним через телефонну лінію та модем, і тоді такий режим роботи називається on-line. Або комп'ютер підключається до мережі лише на час, потрібний для одержання повідомлення (режим off-line).



1. Робота з підручником. Ст.57-59

Каталог: ENK -> 2014-2015 -> aspir2 -> rob asp -> 14-15 -> krushzanovsky -> files
files -> Уроки інформатики 2 клас (за підручником О. В. Коршунової)
files -> Уроки інформатики 2 клас (за підручником О. В. Коршунової)
files -> Урок №1 Савлюк В. С.,вчителя початкових класів Новоушицького нвк"зош І-ІІІ ст. №1, гімназія"
14-15 -> Фактори, що впливають на репродуктивне здоров`я молоді До чинників ризику для репродуктивного здоров'я належать
14-15 -> «голландський стиль», «голландське бароко» – художня школа голландського живопису XVII ст
14-15 -> Інтерактивні технології навчання як засіб розвитку творчого потенціалу учнів
14-15 -> Мар’євич Н. К., Барський гуманітарно-педагогічний


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка