„Що я знаю про рослини?



Скачати 34.54 Kb.
Дата конвертації16.03.2017
Розмір34.54 Kb.
ТипУрок
Спільний проект учнів другого класу

Світ рослин” (Дерева, кущі, трав’янисті рослини).


Мета: Створити умови для збагачення індивідуального досвіду дітей про рослинний світ. Вчити розрізняти рослини. Виховувати екологічну грамотність, екологічну культуру, формувати екологічне мислення дітей та дорослих. Виховувати ціннісне ставлення до природи.
І. Підготовчий етап.

1. Бесіда на тему „Що я знаю про рослини?”

Мета: Виявити знання дітей про рослинний світ. Розвивати інтерес до пізнання природи, викликати потребу у здобутті нових знань, розширювати уявлення дітей про шляхи і способи їх набуття.

Хід бесіди



  • Які рослини ви знаєте?

  • Як ви гадаєте, чи все ви знаєте про рослинний світ?

  • Чи хочете більше дізнатися? Як це можна зробити?


2. Мотивація діяльності.

- Чи вмієте ви читати велику „Книгу природи”?

- Я пропоную вам здійснювати екскурсії в природу в різні пори року. Вивчати рослини, що ростуть в нашій місцевості, спостерігати за ними. А потім систематизувати свої знання, написавши реферати.
ІІ. Практичний етап.

Робота з реалізації проекту

Спільна Індивідуальна

- Екскурсія в природу Пошук інформації про

- Тематичні заняття з обрані об’єкти (малюнки,

різних розділів програми енциклопедичні дані,

(легенди, загадки, казки) фольклорний матеріал),

- Бесіди, ігри виконання дослідницьких завдань, обробка та узагальнення інформації, виготовлення рефератів.


ІІІ. Заключний етап.

Презентація проекту.

  1. Виготовлення рефератів.

  2. Урок-гра „Читаємо книгу природи”.


Урок – гра „ Читаємо книгу природи”

Мета: Розширювати знання дітей про рослинний світ. Вчити розрізняти дерева, кущі, трав’янисті рослини. Заохочувати учнів до самостійного пошуку потрібної інформації. Розвивати пізнавальну активність, допитливість; збагачувати словник дітей. Виховувати бережне ставлення до природи.


Хід уроку

І. О/м.

ІІ. Бесіда.

  • Які ви знаєте рослини, що ростуть у нашій місцевості?

  • Як ви думаєте, про які рослини ми будемо говорити сьогодні? (дерева, кущі, трав’янисті рослини).

  • Чому ви так думаєте? (Клас поділений на три групи. Збирали інформацію про дерева, кущі, трав’янисті рослини).

Робота в групах:

  • Давайте займемо місця, згідно груп рослин, над якими ви працювали.

Діти сідають згідно позначень на партах і своїх емблем.

дерева кущі трав’янисті рослини

Представлення груп. Діти заздалегідь приготували загадки про дерева, кущі, трав’янисті рослини.

- Діти, у природі є багато видів рослин. Але у них є щось спільне.

Мозковий штурм”: Що спільного, а що відмінного у цих рослин?

Рослини

Дерева кущі трав’янисті рослини

Один високий дерев’яний Декілька м’які соковиті стебла

Стовбур низьких

Твердих стебел
Спільне: мають корінь, стебло, листок, квітку, плід з насінням.

Відмінне – різний корінь, стебло, листок, плоди і насіння.


Кожна група отримує малюнки І-дерева, ІІ- кущі , ІІІ- трав’янисті рослини. Доведіть, що це саме ці рослини.

(- Ми вважаємо, що це... тому, що...)



Гра „Незакінчені речення” (використовуючи мікрофон)

І- дуб, береза, ліщина, клен - це...

ІІ- шипшина, смородина, аґрус, глід – це...

ІІІ- суниця, пролісок, огірок – це...


Кожна команда підготувала по два цікавих запитання для інших груп.

Запитання-відповіді.



Діти готували легенди, прислів’я, ребуси, загадки. Проходить обмін інформацією (матеріал систематизується).

  • Діти, чи все ми дізналися про рослини?

  • Чи може людина знати все?

  • Я пропоную продовжити поповнювати наші знання. Наступного разу ми будемо говорити про рослини, що занесені до Червоної книги України.

  • Чому ми повинні берегти природу? (Мікрофон).

Все на землі, все треба берегти:

І птаха, й звіра, і оту травину.

Не чванься тим, що цар природи ти,

Бо врешті, ти - лише її частинка.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка