Щоб не проґавити квартальну звітність 2016 рокуСкачати 162.17 Kb.
Дата конвертації10.06.2018
Розмір162.17 Kb.
#42777
Щоб не проґавити квартальну звітність 2016 року
Згідно із п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) податкові декларації, крім випадків, передбачених ПКУ, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі у разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем (п. 49.20 ст. 49 ПКУ).

Платник податків зобов’язаний самостійно сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених ПКУ (п. 57.1 ст. 57 ПКУ).

Граничними термінами подання податкових декларацій та сплати податкових зобов’язань є за:

- I квартал п. р.: 10 травня та 20 травня 2016 року відповідно;

- ІІ квартал п. р.: 9 серпня та 19 серпня 2016 року відповідно;

- ІІІ квартал п. р.: 9 листопада та 18 листопада 2016 року відповідно;

- ІV квартал п. р.: 9 лютого та 17 лютого 2017 року відповідно.

Разом з цим повідомляємо, що податковий календар розміщений на головній сторінці офіційного веб-порталу ДФС України.
Торгівля з автомобіля: „Адреса господарської одиниці” у заяві на реєстрацію РРО
Відповідно до п. 1 розд. ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13 (далі – Положення), фіскальний касовий чек на товари (послуги) (далі – касовий чек) – розрахунковий документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО) при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги).

Касовий чек повинен містити обов’язкові реквізити, зокрема адресу господарської одиниці суб’єкта господарювання (п. 2 розділу ІІ Положення).

Адреса господарської одиниці – адреса, яка зазначена в документі на право власності чи користування господарською одиницею (п. 2 розділу І Положення).

Згідно з п. 14 глави 2 розділу ІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 №417, після отримання належним чином оформлених документів для реєстрації РРО контролюючий орган надає суб’єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО, що засвідчує реєстрацію даного РРО в Державній фіскальній службі України, в якому зазначається, зокрема адреса господарської одиниці, що відповідає податковій адресі суб’єкта господарювання.

Таким чином, якщо суб’єкт господарювання здійснює торгівлю через засоби пересувної торгівельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, тощо), тобто у нього відсутній дозвіл на розміщення господарської одиниці, то у рядку 2 «Адреса господарської одиниці» касового чеку зазначається адреса суб’єкта господарювання, що зазначена в реєстраційному посвідченні виданому на РРО.


Радіопередача «Фіскальна служба інформує»

203 (239)

Запис – 18.04.16

Ефір – 19.04.16


Блок 1. Новини ДФС
1. Впродовж першого кварталу 2016 року представники бізнесу регіону заявили бюджетне відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок в сумі 38,5 млн гривень.

Станом на початок квітня платникам податків області відшкодовано з держбюджету грошовими коштами на розрахунковий рахунок 38,2 млн грн ПДВ.

За результатами проведених перевірок у січні-березні 2016 року упереджено 6 млн грн заявленого до відшкодування податку на додану вартість.

Загальний залишок невідшкодованого на розрахунковий рахунок ПДВ становить 32,8 млн гривень, з них 14,7 млн грн перебувають в стадії перевірок та процедурі бюджетного відшкодування згідно з вимогами Податкового кодексу України і відповідних нормативних документів та 18,1 млн грн - в стадії судового та адміністративного розгляду.


2. З початку року працівники Головного управління ДФС області виявили 800 не облікованих найманих працівників, сума виплачених зарплат «у конвертах» яким становила майже 1 млн 129 тисяч гривень. В свою чергу до бюджету сплачено понад 143 тис. грн податку на доходи фізичних осіб.

У результаті проведених заходів із 798 громадянами роботодавці оформили трудові відносини, що становить майже 100% від кількості виявлених не облікованих найманих працівників.

Варто зазначити, що легальна заробітна плата є одним із важливих важелів соціального захисту працюючих, що сприяє збільшенню пенсійного забезпечення громадян та робить вагомішими соціальні гарантії.
3. У рамках цьогорічної деклараційної кампанії до територіальних органів ГУ ДФС у Тернопільській області станом на початок квітня мешканці краю подали 5 246 декларацій про майновий стан і доходи за 2015 рік, з яких 2 777 декларацій – з метою отримання податкової знижки.

Громадянами, які зобов’язані задекларувати отримані доходи, подано 2 469 декларацій. Зокрема, 4 декларації – про отримані доходи подано артистами на суму доходу майже 247 тис. грн, 1203 декларації – про отримані доходи у вигляді спадщини чи у дарунок майна на суму понад 112 млн 672 тисячі гривень, 406 декларацій – про доходи від продажу нерухомого чи рухомого майна на суму 53 млн 137 тис. грн, 185 декларацій – про доходи від здачі в найм нерухомого чи рухомого майна на майже 5 млн грн, 163 декларації – про доходи від продажу сільськогосподарської продукції в сумі 160,7 тис. грн, 5 декларацій – про отриманий інвестиційний прибуток на суму доходу 47,8 тис. грн, 39 декларацій – про отримані іноземні доходи резидентами в сумі понад 1,6 млн грн, 76 декларацій – про отримані доходи від здійснення незалежної професійної діяльності на суму 42,6 млн грн та 388 декларації – про отримані інші доходи, з яких не утримано податку на доходи фізичних осіб, на суму 8,2 млн гривень.

Загалом з початку року платниками задекларовано майже 205 млн грн доходів та самостійно нараховано більше 7,8 млн грн податкових зобов’язань.
4. На початок квітня цього року на спрощеній системі оподаткування перебуває 3 624 суб’єктів господарювання – юридичних осіб Тернопільщини. З них на третій групі за ставкою податку у розмірі 3% налічується 196 платників, у розмірі 5% – 2692, на четвертій групі – 736 платників.

У березні вказані юридичні особи перерахували до місцевих бюджетів 4,3 млн грн єдиного податку, виконання прогнозного показника становить 340,5%.


5. У звітному періоді Тернопільською митницею ДФС у березні порушено 28 справ про порушення митних правил на загальну суму більш як 7 млн гривень. У одній адміністративній справі вилучено товари - безпосередні предмети правопорушення на суму понад 294 тис. гривень.

Митницею розглянуто 9 справ про порушення митних правил та притягнуто до відповідальності осіб з накладенням штрафів на загальну суму 1 млн 375 тис. гривень.

Чотири справи про порушення митних правил на суму понад 204 тис. грн передано до суду. Водночас судом винесено одну постанову про застосування адміністративного стягнення у вигляді штрафу та конфіскації на суму 37 тис. гривень.

До органів досудового розслідування направлено шість повідомлень про кримінальні правопорушення, п’ять з яких містять ознаки злочину передбачені ст. 358 Кримінального Кодексу України (підробка документів). За даними фактами відкрито кримінальні провадження. Ще одне повідомлення містить ознаки злочину, що передбачені ст. 212 Кримінального Кодексу України (ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів).


Блок 2. Новини законодавства
1. Вчителі та викладачі, які у минулому році надавали репетиторські послуги, проте не були зареєстровані як суб’єкти господарської діяльності, зобов’язані зареєструватися та задекларувати отримані доходи шляхом подання до органів ДФС декларації про майновий стан і доходи.

Суму таких доходів необхідно включити до загального річного оподатковуваного доходу та до 1 травня поточного року подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за наслідками звітного податкового року, а також нарахувати і сплатити до бюджету податок з таких доходів за ставкою 15% або 20% залежно від розміру отриманого минулорічного доходу.

До репетиторських послуг належить підготовка дітей до школи, вступу до навчальних закладів, незалежного тестування, навчання з будь-яких предметів, написання рефератів, виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо. 

Нагадаю, що декларації подаються до державної податкової інспекції за місцем податкової адреси платника. Граничний термін подання декларації – 4 травня 2016 року, для платників, які бажають отримати податкову знижку – 31 грудня 2016 року.


2. Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, регулюється статтею 178 Податкового кодексу України.

Пунктом 178.2 цієї статті Податкового кодексу України передбачено, що доходи громадян, отримані протягом календарного року від провадження незалежної професійної діяльності, оподатковуються за ставкою 15%, крім випадків, які визначені Податковим кодексом. Якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 20% до суми такого перевищення.

Фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести облік доходів і витрат від такої діяльності та подавати податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, тобто до 1 травня року, що настає за звітним.

При цьому суму податкового зобов’язання, зазначену в податковій декларації, необхідно самостійно сплатити до 1 серпня року, що настає за звітним.

Водночас фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір за ставкою 1,5% від сукупного чистого доходу, відображають його в річній податковій декларації та сплачують в термін, передбачений для сплати податку на доходи фізичних осіб.
Музична заставка (соціальна реклама)
Блок 4. Актуальне інтерв’ю
Ведучий: Триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році. Нагадаємо, що цьогоріч фізичні особи подають податкову декларацію про майновий стан і доходи за новою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України 2 жовтня 2015 року за №859, яка відтепер містить інформацію й щодо військового збору.

Детальніше про особливості цьогорічної деклараційної кампанії розповість начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Тернопільській області Володимир Любомирович Брудко.


1. Хто у 2016 році обов’язково має подати таку декларацію?

Громадяни зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом 2015 року отримували доходи, з яких при їх нарахуванні чи виплаті ПДФО не утримувався, але не є звільненими від оподаткування, іноземні доходи, а також, які отримували доходи від двох або більше податкових агентів одночасно і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих такими податковими агентами за 2015 рік перевищила 146 тисяч 160 гривень.


2. У яких випадках у 2016 році декларація не подається?

Декларація не подається, якщо громадянин отримував такі доходи:

1) від податкових агентів, які згідно з нормами податкового законодавства не включаються до загального річного оподатковуваного доходу;

2) виключно від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого доходу;

3) від операцій з продажу, обміну чи дарування майна, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок;

4) у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку або з яких сплачено податок;

5) у формі заробітної плати від двох та більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів виплачених такими податковими агентами не перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2015 року або 146 тисяч 160 гривень.
3. Чи має право фізична особа на повернення податку на доходи фізичних осіб?

Так, має. Але лише в двох випадках. Перший – коли є право на податкову знижку. А другий – коли громадянин у 2015 році отримав доходи в розмірі понад 146 тис. 160 грн від двох або більше податкових агентів і при цьому за результатами перерахунку податку вийшла від’ємна різниця. Але для цього необхідно подати декларацію.


4. У 2016 році останній день подання річної декларації про майновий стан та доходи припадає на 30 квітня – а це вихідний день. То яка дата буде останнім днем строку подання декларації?

Дійсно, у цьому році останній день подання річної податкової декларації про майновий стан та доходи припадає на вихідний день. Однак, враховуючи норми Податкового кодексу України, якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем. Таким чином, останнім днем строку подання декларації буде 4 травня 2016 року.


5. Договір про навчання укладено між вузом та батьком студента, а квитанції на оплату оформлено на ім’я студента, який не має самостійних джерел доходу. Чи може батько скористатися правом на податкову знижку?

Так, може. Оскільки Законом України «Про освіту» передбачено, що за неповнолітніх дітей (до 18-ти років) договір на навчання повинні укладати їх батьки. Однак в договорі обов’язково зазначається прізвище, ім’я та по батькові особи (дитини), яка безпосередньо навчатиметься. Враховуючи норми Сімейного та Цивільного кодексів, платник податку, тобто батько, може скористатися правом на податкову знижку на навчання своєї дитини, якщо в якості підтверджуючих документів він пред’явить розрахункові квитанції, оформлені на ім’я студента-дитини. При цьому такий студент не повинен мати самостійних джерел доходу.


6. Впродовж якого терміну повертається податок внаслідок застосування права на податкову знижку?

Податок повертається впродовж 60 календарних днів після подання декларації.


7. А чи має право на податкову знижку батько студента, який фактично здійснював оплату за навчання, якщо студент працював і отримував заробітну плату?

Якщо студент протягом року одночасно навчався і працював, отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має сам студент за умови документального підтвердження понесених витрат на навчання, а не його батьки, так як він вже не перебуває на їх утриманні.

Водночас якщо студент влаштувався на роботу лише після закінчення навчання у звітному році і до моменту свого працевлаштування не отримував заробітну плату, то право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року має той з батьків, який фактично здійснював оплату за навчання.
8. Чи необхідно громадянам при поданні декларації надавати довідку про отримані у звітному році доходи?

Для того, щоб працівники фіскальної служби мали можливість перевірити правильність здійсненого перерахунку згідно з поданою декларацією, необхідно надати відповідні підтверджуючі документи. Надання таких документів разом з декларацією законодавством не передбачено. Однак громадяни зобов’язані надати такі документи на вимогу органу державної фіскальної служби. Тому з метою упередження черг, кількаразового відвідування державної фіскальної служби, скорочення часу і витрат на декларування громадянами доходів, а також з метою підвищення якості обслуговування платників податків, ми рекомендуємо разом з декларацією надавати копії документів, необхідних для перевірки правильності здійсненого перерахунку, а також повернення податку.


9. Витрати, понесені фізичною особою на лікування, можна включити до складу податкової знижки?

Ні. Витрати, сплачені платником податку на користь закладів охорони здоров’я для компенсації вартості платних послуг з лікування такого платника податку або члена його сім’ї першого ступеня споріднення тощо, можна буде включити до складу податкової знижки тільки після прийняття закону про обов’язкове медичне страхування.


10. Чи можуть отримати податкову знижку особи, які зареєстровані підприємцями?

Суб’єкти господарської діяльності-фізичні особи не можуть скористатися правом на податкову знижку, якщо отримують доходи лише від підприємницької діяльності. Реалізувати право можна лише за умови, що у звітному податковому році отримувалися доходи у вигляді заробітної плати.


Податковий календар
19 квітня 2016 року

Останній день сплати:

- авансових платежів з податку на доходи фізичних осіб фізичними особами – суб'єктами підприємницької діяльності;

- єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, за I квартал 2016 року;

20 квітня 2016 року

Останній день сплати:

- авансового внеску з єдиного податку за квітень 2016 року платниками, віднесеними до 1 та 2 груп;

- єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з доходу за березень 2016 року;

Останній день подання:

- податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2016 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному місяцю;

- декларації акцизного податку за березень 2016 року;

- податкової декларації з плати за землю за березень 2016 року платниками (окрім фізосіб), які обрали місячний період для звітування, та за нововідведенні земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі у березні;

- податкової декларації з рентної плати за березень 2016 року з розрахунком платниками, у яких базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному місяцю:

- звіту про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до фіскальних органів за березень 2016 року;

- заяви про застосування спрощеної системи оподаткування платниками єдиного податку першої та другої груп у разі зміни в березні 2016 року податкової адреси суб'єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності;
Ведучий: Дякую за надання необхідної консультаційної допомоги. Сподіваюся, що платники використають надану вами інформацію.

А якщо у вас, шановні слухачі, виникли запитання щодо оподаткування, телефонуйте до Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України за багатоканальним номером 0-800-501-007 (зі стаціонарних телефонів безкоштовно) або звертайтесь до центрів обслуговування платників за місцем вашого проживання. Також уся необхідна інформація розміщена на веб-порталі ДФС України – sfs.gov.ua

Податок на нерухомість: особливості розрахунку та сплати фізичними особами

Ставка податку на нерухоме майно встановлюється відповідним органом місцевої влади. Наразі її розмір не може перевищувати 3% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного звітного року.

Якщо ж органом місцевої влади не прийнято рішення про встановлення відповідних місцевих податків і зборів, що є обов’язковими згідно з нормами Податкового кодексу України, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Податкового кодексу України із застосуванням їх мінімальних ставок.

Базою оподаткування є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток. Для фізичних осіб база оподаткування визначається податковим органом на підставі даних Держреєстру речових прав на нерухоме майно або на підставі оригіналів відповідних документів платника податків, зокрема документів на право власності.

При цьому відповідна база оподаткування об’єкта/об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. м;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. м;

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. м.

Відтак від сплати податку на нерухоме майно звільняються фізичні особи, які мають у власності перелічені об’єкти нерухомого майна в межах вказаної площі.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів нежитлової нерухомості, які перебувають у власності фізичних осіб, здійснюється податковим органом за місцем податкової адреси (місцем реєстрації) власника такої нерухомості виходячи із загальної площі кожного з об’єктів нежитлової нерухомості та відповідної ставки податку.

Водночас за наявності у власності об’єкта (об’єктів) житлової нерухомості, у тому числі його частки  із загальною площею понад 300 кв. м (для квартири) та/або 500 кв. м (для будинку), сума податку, розрахована відповідно до пп. "а"-"г" п.п. 266.7.1 п. 266.7 ст. 266 Податкового кодексу України збільшується на 25000 грн на рік за кожен такий об’єкт житлової нерухомості (його частку).

Після обчислення суми податкового зобов’язанння фізичним особам надсилають податкове повідомлення-рішення про сплату суми податку та відповідні платіжні реквізити за місцем податкової адреси фізичної особи (місцем реєстрації). Таке повідомлення-рішення має бути надіслано до 1 липня 2016 року для сплати податку на нерухоме майно за 2015 рік. Відповідно протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення фізичним особам необхідно сплатити суму податку.
Місцеві бюджети Тернопільщини в березні отримали 145,5 млн грн надходжень
Протягом березня цього року до місцевих бюджетів області платники Тернопілля сплатили 145,5 млн грн податків і зборів. За словами начальника Головного управління ДФС у Тернопільській області Ігоря Комендата, це на 39,7 млн грн більше від очікуваного та на 12,9 млн грн більше, ніж у березні минулого року.

Найвагомішим платежем є податок на доходи фізичних осіб, якого протягом цього місяця надійшло 88 млн гривень, додатково забезпечено надходження 25,7 млн грн. Суб’єкти малого підприємництва сплатили 9,5 млн гривень єдиного податку.

Надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів у березні 2016 р. склали 19,8 млн гривень
Кожному зверненню громадян – належна увага
Впродовж першого кварталу цього року до територіальних органів ДФС у Тернопільській області надійшло 46 письмових звернень від мешканців краю, з яких 44 - заяви, а решта – скарги.

Із зазначеної кількості звернень 22 адресовано до Головного управління ДФС у Тернопільській області, 17 - Тернопільської ОДПІ, до Кременецької ОДПІ звертались тричі, у Чортківської та Козівської ОДПІ - по 2 звернення.

Найбльший відсоток усіх звернень стосувався  ухилення від сплати податків. Окрім цього, протягом вказаного періоду платники цікавились результатами проведення контрольно-перевірочної роботи та питаннями щодо ліцензування певних видів господарської діяльності.

Із 46 отриманих письмових звернень станом на початок квітня фахівці ДФС області розглянули та надали роз’яснення по 29 зверненнях, ще 17 знаходяться на виконанні.


Відділ комунікацій

Головного управління ДФС у Тернопільській області
Каталог: data -> upload -> publication -> pidhaetska
pidhaetska -> Визначення сум коригувань на різниці, які виникають при нарахуванні амортизації необоротних активів
publication -> Запрошуємо творчих школярів Тернопільщини до участі в конкурсі!
publication -> Україна в революційну добу
publication -> Концепція ощадливого виробництва посідає визначне місце серед теоретичних та практичних надбань сьогодення, які знаходять своє відображення у значному розмаїтті концепцій та бізнес-моделей. Концепцію ощадливого виробництва
publication -> Верба В. А. канд екон наук, доцент двнз «кнеу імені Вадима Гетьмана», Україна бізнес-моделювання у процесі розвитку підприємства анотація
pidhaetska -> Рішення № від 16 березня 2012 року Про Статут територіальної громади міста Підгайці
pidhaetska -> Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»
pidhaetska -> Сучасні виклики ринку праці України та діяльність державної служби зайнятості
pidhaetska -> Знати всім: сигнали цивільної оборони

Скачати 162.17 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка