Щоб не відійшов у забуттяСторінка1/6
Дата конвертації14.11.2018
Розмір1.14 Mb.
  1   2   3   4   5   6

Щоб не відійшов у забуття


Анатолій Павлович Поліщук народився 16 листопада 1934 року в селі Надчиці Млинівського району Рівненської області в селянській родині. В 1948 році закінчив місцеву початкову школу, навчався в Ярославицькій семирічці, а середню освіту здобув у Острожці. Відслужив у армії і в 1957 році вступив на навчання в Рівненське музичне училище на хормейстерське відділення. Згодом заочно здобув спеціальність вчителя музики в Рівненському педінституті. З 1961 року викладав у Острозькій музшколі, а через рік був переведений у Березне, де відпрацював то викладачем, то директором музичної школи до виходу на пенсію.

Помер у 2006 році.
Творчий шлях Анатолія Поліщука укладається в два часових відрізки. Перший, завдовжки у чотири десятки років, - викладацька діяльність в музичній школі та керування хорами в районному будинку культури, на підприємствах, в колгоспах , навчальних закладах, з якими здобував славу не лише на районному чи обласному, а й всеукраїнському рівні. І та його культурницька діяльність в контексті становлення і розвитку самодіяльного мистецтва району в другій половині минулого століття ще чекає на свого хронікера. Ця ж збірка презентує його як автора гуморесок, написанню яких присв’ятив він другий часовий відрізок свого життя, що не уклався навіть в десятиліття.

То не така вже й рідкість, коли людина в солідному, здебільш пенсійному, віці раптом береться за перо і надокучає редакціям газет своїми «геніальними» творіннями. І не скажеш такому: «Чоловіче, а воно вам треба не за свою справу братися?». Починаєш з ним мову, як говорять у народі, наздогад буряків, щоб дали капусти. Може, зрозуміє?

Уже перше прочитання гуморесок Анатолія Поліщука засвідчило - це зовсім інший випадок. У них траплялися стилістично неоковирні рядки, «кульгало» часом римування чи кома стояла не завжди на своєму місці, але свіжість, оригінальність погляду на події і речі приваблювали, повороти думки вражали. Були то не просто заримовані анекдоти, чим часто грішать і маститі автори. Нічого іншого не залишалося, як щиросердо заохочувати: «Пишіть, Анатолію Павловичу, пишіть!». І він писав, приносив до редакції, щось друкували, щось ні. Кожна публікація втішала його, надихала. Надто коли хтось із знайомих гарно відгукувався про неї. Він почувався тоді не забутим і зневаженим, а чогось вартим, потрібним людям, що додавало йому наснаги і бажання творити, навіть жити.

На жаль, у районці завжди бракує місця, хай і для такої невеликої речі, як гумореска. Бувало, принесені ним і підготовлені до друку речі тижнями чекали нагоди, щоб з’явитися на сторінках газети, і тоді його охоплювали апатія, розчарування: «Все, не буду писати!..». Але проходив час, життя підкидало такі сюжети, що не перенести їх на папір він не міг.

Не можемо й ми, хто сподобився пізнати його непересічну вразливу душу, допустити, щоб написане ним поросло травою забуття. Чому, сподіваюся, і слугуватиме ця книга. Гуморески уміщені в ній за роками публікації їх в «Надслучанському Віснику».

Другу частину книги складає листування Анатолія Поліщука з нашим земляком, відомим українським письменником Андрієм Кондратюком.


Борис БоровецьКаталог: files
files -> Інформація для вступників 2015 року до аспірантури Інституту соціології Національної Академії наук України
files -> Положення про порядок підготовки фахівців ступенів доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі вищих навчальних закладів
files -> Відділ аспірантури та докторантури Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини
files -> Про вступний іспит та реферат при вступі до аспірантури Інституту соціології нан україни
files -> Київський національний університет імені Тараса Шевченка
files -> Програма вступного іспиту до аспірантури зі спеціальності 22. 00. 03 соціальні структури та соціальні відносини Затверджено
files -> Принципи реалізації наукової діяльності університету: активна участь у формуванні та
files -> Портфоліо вчителя


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка