Штукатурка це густа паста для оздоблення стін, стель. Штукатурка може побут, як основою для інших оздоблювальних матеріалів, так і самостійним видом покриттяСкачати 148.72 Kb.
Дата конвертації01.12.2016
Розмір148.72 Kb.
#2824
Штукатурка - це густа паста для оздоблення стін, стель. Штукатурка може побут, як основою для інших оздоблювальних матеріалів, так і самостійним видом покриття. Штукатурки використовуються для усунення сильних нерівностей і лягають шаром до трьох сантиметрів. Шпаклівки використовують для остаточного, чистового вирівнювання. Серед штукатурок можна виділити дві основні групи - цементні і гіпсові. Цементна штукатурка дешевше, але гіпс зручніше при обробці. Він створює більш якісне покриття, якщо була гарна штукатурка то її можна не шпаклювати. Гіпс створює сприятливий мікроклімат усередині приміщення. Гіпс здатний регулювати вологість, створює гарну теплота звукоізоляцію, з чим цементні матеріали справляються значно гірше.


Штукатурка на дерев'яних поверхнях повинна бути не менше 20 мм, рахуючи від набитою вихідний драні. Тонкі шари краще не наносити, крізь них буде просвічувати дрань, а при її незначному викривлення штукатурка буде тріскатися. Якщо цегляна кладка або бетонна поверхня виконані точно, то на них можна наносити тонкі шари штукатурного розчину, отримуючи таким чином Тонкошарову штукатурку. На цегельних поверхнях від 5 мм і вище і на бетонних до 5 мм. Якщо штукатурка по цеглі буде тонше 5 мм, то крізь неї можливо просвічування швів кладки у вигляді клітин, які неможливо зафарбувати ні вапняної, ні клейовий забарвленням.


Штукатурка не вимагає соціально заданих або створених під неї обсягів, вона природним чином оформляє вже наявні, навіть найменші поверхні, максимально зберігаючи тим самим уже існуюче простір. Вона практична в експлуатації. До безумовних переваг якісно виконаної штукатурки відносяться монолітність і відсутність неминучих при використанні будь-яких оздоблювальних панелей швів, стиків і порожнеч. Довговічність термін служби більше 25 років, придатність для нанесення практично будь-яких, навіть самих примхливих оздоблювальних матеріалів. Також достоїнствами є технологічна точність.


Якісна штукатурка вирівнює стіни і стеля з допуском в 1-2 мм на 2 м. і пластичність, дозволяють виконувати найскладніші дизайнерські проекти. Крім усього перерахованого вище, мокра оздоблення стін знімає проблеми кріплення, виникають при навішування предметів і кріпленні меблів. До того ж штукатурка це екологічно чистий матеріал. При її виробництві використовують природні природні компоненти.


Зазвичай навіть при витоку води штукатурні покриття збережуть свої якості. А воду, яка вже встигла всмоктатися, штукатурка поступово віддасть, зберігши інтер'єр в колишньому вигляді, тоді як в оформленому гипсокартонном інтер'єрі зробити цього не вдасться незалежно від вжитих заходів. Ще одна незаперечна перевага штукатурки - вона економить простір. Сухий спосіб вирівнювання стін і стелі з'їдає як мінімум 7-8 см від поверхні. З іншого боку, навіть якщо брати не мінімальний шар товщиною в 1 см, який дозволяє наносити технологія штукатурки, а середній шар в 2 см, то при тій же площі буде скорочення максимум 0,5 м2, або в три рази менше площі.


Але при всіх перевагах штукатурки у неї є і недоліки. Це, перш за все висока, в порівнянні з іншими технологіями, трудомісткість штукатурних робіт, особливо на стелі, та, як наслідок, істотне збільшення термінів ремонту. Але і ця проблема легко вирішується за допомогою штукатурних станцій. І нанесенні штукатурки механізованим способом.


Різні методи і прийоми штукатурних робіт дозволяють використовувати їх для досягнення різних декоративних і конструктивних ефектів. Добре оштукатурена поверхню в поєднанні з декоративною штукатуркою дозволяє створити структурний покриття з потрібним ефектом. Виконання та імітація різних архітектурно-декоративних елементів (карнизів, арок, напівколон, ніш) створюють особливий внутрішній простір, у яке чудово вписуються найрізноманітніші стилі інтер'єру. Штукатурка дає прекрасну можливість оформити простір.


Штукатурка як водостійке підставу абсолютно незамінна в приміщеннях з постійною підвищеною вологістю. Для внутрішніх штукатурних робіт можуть використовуватися глиняні, вапняні, вапняно-гіпсові, вапняно-глинисті, цементні, цементно-вапняні розчини. Всі матеріали для розчинів потрібно попередньо просіяти або процідити через сито (осередку перетином 3x3 мм), з вапна й глини приготувати тісто, розбавивши їх водою. Готують розчин в будь-якому ящику, глибина якого не менше 10-20 см, перемішують веслом довжиною близько 1 м.


Готовий розчин повинен бути добре перемішаний (у кутах ящика не повинні залишатися неперемешанние частки заповнювача або в'язкого матеріалу), мати однорідну структуру, добре прилипати до поверхні весла й мати необхідну для якісних штукатурних робіт жирність (характеристика для глиняних, вапняних, глинисто-вапняних розчинів) і міцність. При дотриманні рецептури у вас повинні виходити нормальні розчини, тобто розчини нормальної жирності. Жирність їх можна визначити за допомогою весла. Розчин нормальної жирності злегка прилипає до весла. Якщо розчин прилипає сильно, то він жирний, у нього потрібно додати ще небагато заповнювача; якщо при перемішуванні розчин не прилипає до весла, значить, це худий розчин, у нього треба додати в'язку речовину - глину або вапно.


Для приготування вапняного розчину беруть 1 частину (матеріали відміряють об'ємними частинами) вапняного тіста та 1-5 частин піску (кількість додається піску визначається в процесі замісу розчину й залежить від жирності вапна). Спочатку в вапняне тісто додають небагато піску, що спрощує роботу з розтирання розчину, і води, перемішують, щоб не було грудочок. Потім невеликими порціями вводять пісок, доливають воду, розмішуючи розчин до тих пір, поки він не придбає нормальну жирність і середню густоту.


Якщо в цей розчин планується додавати гіпс (вапняно-гіпсовий розчин), то його роблять більше густим (можна укласти гіркою). Глиняний розчин не має достатню міцність, тому якщо його і використовують для внутрішніх робіт, то покривають зверху шаром вапняного або вапняно-гіпсового розчину. Для підвищення міцності в глиняний розчин додають вапно, гіпс або цемент. Вапняково-глинистий розчин готується з 1 частини глиняного тесту (глина, розведена водою до рідкого стану), 0,4 частини вапняного тесту та 3-6 частин піску. Глиняне і вапняне тісто змішується, тільки після цього вводиться така кількість піску (не менше 3 об'ємних частин, але не більше 6), щоб вийшов розчин нормальної жирності.


Вапняково-гіпсовий розчин. Гіпс звичайно додається у вапняний розчин для того, щоб прискорити його схоплювання. Простий вапняний розчин застигає повільно, його наносять дуже тонким шаром, довго просушують, що уповільнює темп робіт. Через вестково-гіпсовий розчин схоплюється вже через 3-5 хвилин, а за 30 хвилин повністю твердне. Правда, для початківців працювати з настільки швидковисихаючі складом важко, для цього потрібна певна вправність і досвід.


Для отримання вапняно-гіпсового розчину в ящик наливають трохи води, зверху насипають шар гіпсу (1 об'ємна частина) і перемішують до отримання однорідної, рідкого гіпсового тесту. Потім у нього додають вапняний розчин (3-4 частини), перемішують, але не довго, щоб розчин не втратив міцність. Всі роботи виконуються швидко, на приготування розчину витрачається не більше 2-5 хвилин.

З огляду на швидке схоплювання розчину, його готують невеликими порціями, по мірі використання. Кількість води в розчині також повинне відповідати нормі (готовий склад має консистенцію густої сметани). При її надлишку вийде рідкий і повільно схоплюються розчин, дає рихлу і неміцну штукатурку; при недоліку - густий розчин, з яким важко працювати (розрівнювати, затирати). Цементний розчин. Співвідношення піску та цементу в цьому розчині залежить від марки цементу: чим вище марка, тим менше його кількість необхідно. Найчастіше цементний розчин готується з 1 частини цементу і 2-3 частин піску. Пісок насипають в ящик грядкою, зверху висипають цемент (ще краще зробити це в декілька шарів), перемішують цю суху суміш до однорідності. Потім суміш розчиняють водою до потрібної густоти, перемішують, використовують протягом 1 години. Довге зберігання готового розчину призводить до зниження його міцності.


Розчин, кількість піску в якому доводиться до 4-5 частин, більш міцний, але менш еластичний, насилу лягає на оброблювану поверхню, відколюється.


Цементно-вапняний розчин відрізняється пластичністю, міцністю, добре зчіплюється з поверхнею. Для його приготування складається спочатку однорідна суха суміш із цементу (1 частина) і піску (3-5 частин), яка потім замішується вапняним молоком (0,7-1 частину вапняного тіста, розведеного у воді до рідкого стану) до потрібної густоти.


Вапняне, вапняно-гіпсовий, глинисто-вапняний, цементно-вапняний розчини використо-вуються для штукатурних робіт по кам'яних і бетонних поверхонь. Карнизи і інші виступаючі частини стін, стелі обштукатурюють довговічнішими (міцними) цементним або цементно-вапняним розчинами. Дерев'яні поверхні обштукатурюють вапняно-гіпсовим, цементно-вапняним розчинами.


Суху гіпсову штукатурку (облицювання гіпсокартонними листами) проводять в приміщеннях з нормальним температурно-вологого режиму, за цегляній кладці і інших поверхонь. Випускаються і декоративні облицювальні панелі для сухої штукатурки - листи гіпсокартону, вкриті полівінілхлоридними плівками різноманітних фактур, відтінків і малюнків. Кріпляться листи сухої штукатурки на мастику або дерев'яний, металевий каркас.Види штукатурок

Залежно від типу оштукатурюваній поверхні застосовуються різні види штукатурки. Мокра штукатурка вапняним або складним розчином застосовується при обробці цегельних стін, а цементним розчином - при оштукатурюванні бетонних поверхонь з попередньою їх насічкою при недостатній шорсткості. В обох випадках в розчини входять різні наповнювачі та добавки в залежності від призначення і умов експлуатації отштукатуріваемих поверхонь.

По кам'яних поверхонь застосовується також суха штукатурка, листи якої приклеюються спеціальними мастиками з тильного боку. Мастики наносяться на основу у вигляді окремих клеять марок і маяків.

До дерев'яних поверхонь суха штукатурка кріпиться тонкими цвяхами із широкими капелюшками (толеві цвяхи), утапливаются в лист штукатурки. Мокра штукатурка по дерев'яних поверхнях робиться з ізвестковотіпсового розчину і гіпсового розчину з добавками. У разі оштукатурювання місць зчленування конструкцій з різнорідних матеріалів, створення штукатурного шару на відстані (віднесенні) від оброблюваної поверхні, при обробці виступаючих бетонних, цегельних або дерев'яних архітектурних деталей і в ряді інших випадків застосовується штукатурка по металевій сітці, або армована штукатурка, що має підвищену механічну міцність. Звичайна штукатурка використовується для зовнішніх і внутрішніх робіт, здійснюється за допомогою цементних, вапняних, глиняних, гіпсових і змішаних розчинів.

Якість виконуваної штукатурки може бути різним, тому виділяють ще просту, поліпшену та високоякісну штукатурки. Якщо у вищеназвані розчини ввести відповідні добавки, то можна отримати звукопоглинальні, гідроізоляційні штукатурки. Декоративної називають кольорову штукатурку, приготовану з розчинів, у які, крім в'яжучих матеріалів, наповнювачів різної крупності, додають пігменти. Найчастіше цей вид штукатурки використовують для оздоблення фасадів та цоколів будівель, тобто для зовнішніх робіт. До її складу входять: щось сполучна - частіше за все це синтетична смола (яка може бути у вигляді дисперсії або розчину); наповнювач; різноманітні добавки - такі, як розчинник, загущувач, консерванти, гідрофобні (водовідштовхувальні) речовини, антисептики і біоцидної речовини. За типом сполучного елемента декоративні штукатурки можна розділити на дві великі групи: матеріали на водній і неводних основі. А крім того, вони розрізняються за матеріалом наповнювача, способу нанесення і формування малюнка поверхні. Але про все по порядку.

Основа декоративної рельєфною штукатурки. Більшість матеріалів на основі наведених має в якості сполучних елементів епоксидні смоли та поліуретани. До їх переваг можна віднести високу зносостійкість покриттів, стійкість до агресивних середовищ, міцність і гарну адгезію до основи. Декоративні штукатурки на епоксидної основі застосовуються тільки для внутрішніх робіт, а ось поліуретановими композиціями можна обробляти поверхні і всередині і зовні приміщень. Після нанесення і висихання, декоративні штукатурки на поліуретановій і епоксидної основи горіння не підтримують. Однак треба пам'ятати, що при нагріванні вище 140 °С смоли, що становлять основу матеріалу, починають розкладатися з виділенням токсичних речовин (декоративні штукатурки на основі епоксидних смол виділяють з'єднання з хлором, а поліуретанові - ціаніди). Суха штукатурка - облицювання стін, стель листами гіпсокартону.Цементна штукатурка

цементна штукатурка зазвичай використовують у випадках, коли необхідно отримати покриття, яке буде максимально міцне і довговічне. Така штукатурка, при правильній технології укладання, служитиме дуже довго, навіть при значних перепадах температури і вологості. Слід відзначити, що для тонкого вирівнювання цементної штукатурки, не зайвим буде використання спеціальних ровнітелей, представляють собою цементно-полімерні склади. В результаті ви отримаєте середнє між штукатуркою дрібної і крупної шпатльовкой. Наноситься такий склад також, як шпаклівка, висихає він в межах від 18 до 36 годин, єдиним мінусом у них є неможливість подальшого шліфування шкіркою. Розмір заповнювача у такої фракції в середньому становить 300 мікрон. Рекомендується застосування таких складів у підвалах та інших підсобних приміщеннях, а також з метою вирівнювання поверхні перед укладанням плитки. Загалом, в тих місцях, де не обов'язкове ідеально гладка поверхня і допустима шорсткість покриття 300 мікрон.Гіпсова штукатурка

Гіпсові штукатурки звичайно використовують в приміщеннях, у яких нормальна вологість, оштукатурювання гіпсовою штукатуркою найшвидше, саме тому воно стало таким популярним. Гіпсові системи зараз широко поширені по всьому світу, адже вони значно скорочують терміни оздоблювальних робіт. Крім цього до переваг гіпсової штукатурки можна віднести простоту її використання, ж таку штукатурку наносять практично в один шар, тоді як, наприклад, цементну штукатурку наносять в три послідовних шару.

Слід пам'ятати про те, що шар штукатурки є основою для майбутніх оздоблювальних шарів, але саме через неякісних робіт з оштукатурення поверхонь з'являються тріщини в обробній шарі. Ці проблеми виникають завдяки неякісного штукатурних складів, або помилка в підборі пропорцій елементів складу штукатурки, або цього причина помилка в технології штукатурки. Найбільш важливими моментами є: кількість води в розчині, ні в якому разі не можна допустити надлишку води та технологічне очікування повного висихання штукатурних складів.

Декоративна штукатурка

В даний час значно підвищилися вимоги до якості будівельних та оздоблювальних матеріалів, це обумовлено появою нових сучасних технологій, які відкривають перед будівельниками та дизайнерами нові широкі можливості. Одним з таких матеріалів є декоративна штукатурка. Декоративна штукатурка - це штукатурка на основі синтетичної смоли, вона дуже технологічна, і в той же час проста і виразна. Ще в сорокові роки в СРСР намагалися отримати цей матеріал. У цей же час лідером виробництва декоративної штукатурки є Швейцарія. Декоративне штукатурку можна розділити по типу сполучного речовини на дві групи: штукатурка на водній основі і на не водній основі, також існує класифікація за зовнішнім виглядом, за цією ознакою штукатурки діляться на фактурні та структурні. Декоративна штукатурка на водній основі є більш екологічної, а на не водній основі - більш зносостійкі. У фактурну штукатурку, на відміну від структурної, можна додати барвник.Підготовка до оштукатурення

Всі конструкції, підлягають оштукатурення, до початку робіт необхідно вивірити, так як наявність западин і виступів, горбів і напливів, а також відхилень поверхонь від вертикалі або горизонталі веде до збільшення витрат праці та матеріалів, погіршення якості штукатурних робіт. Підготовка до оштукатурення цегляних, кам'яних, бетонних та інших поверхонь має на меті очищення від пилу, бруду, жирових і бітумних плям і створення на гладких поверхнях потрібної шорсткості, сприяє кращому зчепленню штукатурного намету з основою. Від пилу і бруду поверхні очищають ганчір'ям, струменем води під тиском або піскоструминним апаратом.

Бітумні і жирові плями знімають механічним шляхом, застосовуючи при цьому зубила, бучарду або піскоструменевий апарат. Поверхні, недостатньо шорсткі, обробляються насічкою або піскоструминним апаратом. Стару фарбу очищають скребком, випалюють паяльною лампою або видаляють хімічним шляхом. Дерев'яні поверхні підготовляють під оштукатурювання шляхом прибивання штукатурної драні. Перший шар драні, накладається безпосередньо на підставу, називається простільним поряд, верхній - вихідні. Обидва ряду драні взаємно перпендикулярні, а утворені між ними осередки повинні мати розмір 45x45 мм. Перед набиванням драні необхідно її просортіровать: для простільного ряду товщина драні 3-4 мм, а для вихідного - 4-5 мм.

У разі необхідності оштукатурювання по сітчасто-армованому каркасу на підставу кріпиться металева сітка з розміром осередків 10x10 мм або застосовується спеціальне дротове плетіння з осередками не більше 40x40 мм. Для запобігання корозії металу сітку покривають цементним молоком, бітумним чорним лаком або олійною фарбою. Наступною операцією з підготовки до оштукатурення є провішуванням поверхонь з метою перевірки горизонтальних і вертикальних поверхонь, підлягають оштукатурення, і не допустити відхилень від норми оздоблювальних шарів штукатурки.

У результаті провішуванням на поверхнях стін і стель встановлюються різних видів марки і маяки, які визначають майбутню площину оштукатуреній поверхні. Товщина марок і маяків повинна бути дорівнює товщині штукатурного намету, тобто сумарної товщині шарів обрызга і грунту (далі про намет буде розказано детальніше). Зовні марка відрізняється від маяка тільки пропорціями. Маяк витягнуть уздовж будь-якого кута приміщення, а марка являє собою квадрат зі стороною, дорівнює ширині маяка, - 50-60 мм. Для прискорення роботи рекомендується застосовувати інвентарні знімні маяки.

Вертикальні поверхні провішують за допомогою спеціального схилу діаметром 18 мм і вагою близько 200 грамів. Горизонтальні поверхні провішують рівнем з рейкою-правилом або ватерпасом. Там, де це можливо, при провішуванням поверхонь (в основному дерев'яних) можна з успіхом застосовувати цвяхи і рейки. Цвяхи, рейки або марки забивають або встановлюють так, щоб відстані між ними були 100-300 см. Причому від стелі, підлоги і кутів приміщення їх встановлюють на відстані 30-40 см. У разі відсутності на стіні особливо опуклого місця провішуванням стіни починають із крайніх кутових цвяхів. Ці цвяхи забивають настільки, щоб капелюшка відстояли від поверхні стіни на передбачувану товщину штукатурного шару. Цвяхи та по схилу забивають до сполучення їх капелюшків з площиною капелюшків цвяхів. Проміжні цвяхи забивають по туго натягнутого шнуру між цвяхами і відповідно між цвяхами.

Потім перевіряють площину стіни, натягуючи шнур з цвяха на цвях і з цвяха на одночасно. Якщо шнур де небудь стосується стіни, то це місце опуклості повинно бути ліквідовано. Якщо видалити опуклість неможливо, витягують один з вертикальних рядів цвяхів, найближчий до виявленої опуклості, і знову забивають, але вже так, щоб в опуклих місцях залишалася нормальна товщина штукатурного шару.

Далі між цвяхами за допомогою натягнутого шнура забивають проміжні цвяхи, утворюють верхній опорний ряд, потім між цвяхами забивають цвяхи і, нарешті, у нижньому опорному ряду цвяхи. Таким чином, вся поверхня стіни покривається цвяховими марками, за яким можна вести оштукатурювання. Якщо на поверхні стіни виявлено особливо опукле місце, видалити яке не є можливим, то порядок провішуванням змінюється: починати установку марок в цьому випадку треба з опуклості, щоб на ній забезпечити необхідну товщину штукатурного шару. Вертикальні поверхні можна провішують, крім того, рівнем з правилом, дотримуючись ту ж послідовність, що й при користуванні схилом.

Стелі провішують за допомогою рівня з правилом, водяного гнучкого рівня або ватерпаса. Спочатку за допомогою шнура визначають найнижче місце стелі - опуклість, вбивають у неї цвях так, щоб відстань від капелюшка цвяха до поверхні стелі становило товщину штукатурного шару, а решта цвяхи встановлюють за допомогою правила з рівнем, ватерпаса або водяного рівня, розташовуючи їх рядами по відбитої намеленним шнуром лінії. При провішуванням негвоздімих поверхонь замість цвяхів застосовуються гіпсові марки, інструменти використовуються ті ж, послідовність провішуванням і метод визначення висоти марок аналогічні. Частота розстановки марок від 100 до 300 см і залежить від практичних навичок кожного штукатура.

Менш досвідчений буде розставляти марки частіше, ніж більш досвідчений, так як при великих інтервалах між марками важче витримувати задану площину стіни або стелі. При виконанні високоякісної штукатурки встановлюються маяки з штукатурного розчину або дерев'яних брусків (найчастіше перетином 50x50 мм). Розчинні маяки роблять по опорних марок, встановленим на одній лінії. Чисто вистругав рейку щільно притискають до марок інвентарними рейкодержателямі, а в зазор між рейкою і поверхнею основи накидають штукатурний розчин. Рейку звільняють від власників після схоплювання розчину. Після штукатурення щоб уникнути місцевих дефектів вирубуються всі марки і маяки, зроблені з розчину, який не відповідає складу застосовуваної штукатурки. Найбільш сучасним і прогресивним є застосування інвентарних дерев'яних або металевих маяків, дозволяють значно зменшити трудомісткість підготовчих робіт.Нанесення штукатурки

Послідовність оштукатурювання внутрішніх приміщень звичайними розчинами наступна: спочатку обштукатурюють стелі і верхні частини стін, після чого потрібно витягати карнизи, падуги, інші тяги, обробляти стельові лузги; накривати і затирати стелі верхні частини стін; обштукатурюють верхні частини віконних і дверних прорізів; обробляють Усенко і лузги; накривають і затирають низ стін і прорізів. Шари штукатурки слід наносити на поверхню витримуючи певні часові інтервали, для вапняно-гіпсових розчинів цей інтервал буде дорівнює 7-15 хв., Для цементних покриттів - 2-6 годин. Обрызг слід наносити на поверхню так, щоб вийшов суцільний рівний шар,вирівнювати його не треба.Після обрызга наноситься грунт, тут слід дотримуватися тимчасові інтервали, грунт слід розрівнювати, особливо останній шар. Грунт наносять на обрызг в один або більше шарів з дотриманням необхідних інтервалів за часом. Кожен шар грунту розрівнюють, причому особливо ретельно треба розрівнювати останній шар. Далі наноситься накривочний шар, для його приготування іспользубт той же грунт, тільки приготовлений на дрібному піску. Наносити його слід на грунт змочений водою, після чого ретельно вирівняти. Декоративний напливочний шар слід наносити в два і більше прийомів. Далі штукатурку піддають остаточній обробці, торці, циклюють і проводять інші подібні роботи.
Каталог: wp-content -> uploads -> 2013
2013 -> Архітектура та скульптура в Україні 19 століття
2013 -> Київський національний лінгвістичний університет
2013 -> «Архітектура І скульптура XX століття» Неокласицизм
2013 -> Тема. Основи Інтернету. Всесвітня павутина й пошук в Інтернеті Розгляд питань
2013 -> Робоча програма навчальної дисципліни пп права людини у сфері кримінальної юстиції
2013 -> Реферат обов’язково повинен мати такі структурні частини : Титульна сторінка; Зміст; Основна частина
2013 -> Програма Фахового вступного випробовування для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста, магістра
2013 -> Локальні релігії

Скачати 148.72 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка