Сигналы и их спектрыСторінка1/3
Дата конвертації18.06.2022
Розмір2.59 Mb.
#92820
  1   2   3
сигнали та їх спекрти

Сигнали та їх спектри

Виконав: Трусов Максим гр ПО-91

Поняття сигналу

У XVIII столітті до теорії математики увійшло поняття функції , як певної залежності будь- якої величини y вид інший величини – незалежної змінної х, з математичним записом такої залежності у вигляді у(х). Незабаром математика функцій стала базовою основою теорії всіх природничих та технічних наук. Особливого значення функціональна математика набула техніки зв'язку , де тимчасові функції виду s(t), v( f ) тощо передачі інформації стали називати сигналами.

У технічних галузях знань термін "сигнал" ( signal, від латинського signum - знак) дуже часто використовують у широкому сенсовому діапазоні , без дотримання суворої термінології . Під ним розуміють і технічний засіб для передачі , обороту та використання інформації - електричний , магнітний , оптичний сигнал; та фізичний процес , що є матеріальним втіленням інформаційного повідомлення - зміна будь- якого параметра носія інформації ( напруги , частоти , потужності електромагнітних коливань , інтенсивності світлового потоку тощо ) у годині , у просторі або залежно _ вид зміни значень будь- яких інших аргументів ( незалежних змінних ); та змістовий зміст певного фізичного стану або процесу , як, наприклад , сигнали світлофора , звукові попереджувальні сигнали і тд.

Сигналом називається фізична величина, що змінюється в часі , що відображає передано повідомлення . Найчастіше сигналом є напруга деякі ділянці ланцюга , тому аналітично його можна записати так: u=u(t), де t - година, u(t) - деяка однозначно певна функція . Сигнал може описуватися у тимчасовій області , а й у частотної - як його спектра. Це особливо важливо , якщо сигнал має складну форму. Спектрі сигналів визначаються за такою формулою:

Сигналом називається фізична величина, що змінюється в часі , що відображає передано повідомлення . Найчастіше сигналом є напруга деякі ділянці ланцюга , тому аналітично його можна записати так: u=u(t), де t - година, u(t) - деяка однозначно певна функція . Сигнал може описуватися у тимчасовій області , а й у частотної - як його спектра. Це особливо важливо , якщо сигнал має складну форму. Спектрі сигналів визначаються за такою формулою:Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка