Сім’я і здоров’я



Сторінка1/2
Дата конвертації27.10.2018
Розмір2.49 Mb.
  1   2
Основи здоров’я (3 клас)

Тема: Сім’я і здоров’я.

Мета: розширювати уявлення про сім’ю як основний чинник здоров’я; формувати вміння піклуватись про членів сім’ї; виховувати бажання підтримувати традиції здорового способу життя в сім’ї.

Обладнання: демонстраційний матеріал, схеми, картки, мікрофон,фотографії.

Хід уроку

І.Організаційний момент. Настрій на урок (в музичному супроводі).

Учитель: Доброго здоров’я, діти,

доброго вам дня.

Хай вам ясно сонце світить

у вікно щодня.

Хай сміється мирне небо

і дивує світ.

А земля нехай дарує

вам барвистий цвіт.

Бо здоров’я, любі діти,

в світі головне.

А здоровий і веселий –

щастя не мине.

Час проведемо активно гадаю

Тож наш урок розпочинаємо.



  • Який у вас настрій? Зобразіть його на обличчі.

  • Це питання моє не випадкове. Чи завжди ми посміхаємося?

  • А які ще бувають обличчя у нас, давайте подивимося.

(Діти розглядають малюнки і коментують)

  • Яке обличчя вам найбільше подобається, під яким номером?

А тепер усміхніться самі до себе, усміхніться до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами, з присутніми гостями, усміхнувшись їм.

  • Недарма у японців національною традицією, ознакою вищого етикету є гасло: « Тримай усмішку! Усмішка нейтралізує негативні емоції та додає позитивних, отже, додає здоров’я». Як співається у нашій народній пісні: «Хай у вас і в нас все буде гаразд, щоб ви і ми щасливі були»

  • Я дуже хотіла б, аби такий настрій був у вас до кінця уроку.

  • А щоб урок пройшов у нас в хорошому настрою, проведемо розминку. І допоможе нам ось цей чудовий, радісний смайлик.

ІІ.Розминка «Побажання»

  • Учитель бере смайлика і передає в руки учневі говорить побажання: « Я бажаю тобі здоров’я», а учень беручи його в руки передає іншому теж говорить побажання: «Я бажаю тобі щастя» і так далі.

ІІІ. Повторення вивченого.

  1. Проблемна ситуація. Метод «Мікрофон»

  • Що людині потрібно для щастя?

(Діти по черзі висловлюють свої думки)

  • Так, вірно, людині потрібно здоров’я.

Щоб рости і міцніти, навчатися, долати труднощі життя, досягати успіху, бути щасливою.

  • Недарма народ каже: «Було б здоров’я, а все інше наживемо»

  • Отже, девізом нашого уроку будуть такі слова. Давайте зачитаємо. (Діти з дошки читають девіз)



Щоб щасливими нам стати

Здоров’я слід оберігати.

ІУ. Повідомлення теми і мети уроку.

  1. Створення проблемної ситуації.

«Ажурна пилка»

Родина Книги Я сам

Учитель Хто допомагає вам Інші люди

стати здоровими

Лікарі Природа Друзі



2. Робота з картками.

- Хто зображений на картках?

- Як можна назвати одним словом? (Сім’я)

- Сьогодні на уроці говоритимемо про найближчих і найдорожчих для нас людей, про тих, хто незважаючи ні на що, завжди готові надати нам допомогу і підтримку. Про тих, хто нас любить і цінує найбільше у світі, про тих, хто піклується про наше здоров’я, і кому ми зобов’язані своїм життям – про наших рідних.

- Так, діти, ми говоритимемо про ваші родини, про збереження здоров’я в сім’ї.

3. Проблемне запитання.

- Що таке сім’я?

(Діти розповідають про їхні сім’ї, сімейний відпочинок у вихідні та святкові дні).

Аби пересвідчитись в цьому давайте з вами відвідаємо «Фотовиставку», яку допомогли мені підготувати ваші батьки.

- Які зображено сім’ї на фото?

- Чи можна сказати що вони щасливі?

- З чого це видно?

- А коли сім’я буває щасливою?

(Коли всі члени сім’ї здорові)

Висновок:Сім’я – найближчі для кожного люди. Кожна родина по – своєму особлива, має свої правила, традиції.

Якщо в сім’ї всі допомагатимуть, підтримуватимуть одне одного, тут завжди пануватимуть добробут і здоров’я.

- А хто входить до складу вашої сім’ї? (Відповіді дітей)

- Як потрібно ставитися до найстарших членів вашої родини?

- Як ви піклуєтесь про здоров’я своїх рідних?

- Що робите, щоб зберегти здоров’я в сім’ї?

- Які традиції щодо збереження здоров’я у ваших родинах? (Відпочинок на природі. Проведення родинних свят, дні народження)

«Інформаційний вісник»


  1. Робота з підручником

1)Опрацювання тексту «Сім’я і здоров’я» (с.35)

2)Розповіді за малюнками.

3) Самостійне читання вірша.

4) Відповіді на питання.

- Назвіть членів цієї родини

- Як у родині дбають про найменших і найстарших



5.Гра «Квіточка здоров’я»



Каталог: attachments
attachments -> Обґрунтування вибору проблеми
attachments -> Обладнання: комп’ютерні слайди, тексти поезій Архілока, Тіртея Актуалізація опорних знань
attachments -> Урок з Зарубіжної художньої культури 11 клас Культова арабо-мусульманська архітектура
attachments -> Склад і функції крові. Лабораторна робота. Мікроскопічна будова крові людини та жаби
attachments -> Серцево судинні
attachments -> Тема: Хімія та їжа Девіз: Хіміки це ті, хто дійсно розуміють світ!
attachments -> План Пояснювальна записка. Тема Науково-теоретична підготовка вчителя фізичної культури. Тема Питання педагогіки та психології в фізичному вихованні
attachments -> Урок Обміркуйте ситуацію


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка