Системи активної безпеки автомобіля Виконав: ст гр. 2Ат-09 Тишківський І р. Науковий керівник : Кашканов А. АДата конвертації16.03.2017
Розмір9.75 Kb.
#12411

Системи активної безпеки автомобіля

Виконав: ст. гр. 2АТ-09 Тишківський І Р.

Науковий керівник :Кашканов А.А

Статистика ДТП у Україні

ДТП по видам

Активна безпека автомобіля

Активна безпека — це сукупність конструктивних та експлуатаційних властивостей автомобіля, спрямованих на запобігання дорожньо-транспортних пригод та виключення передумов їх виникнення, пов'язаних з конструктивними особливостями автомобіля.

Найбільш відомими та популярними системами активної безпеки є:

Допоміжні системи активної безпеки

Допоміжні системи активної безпеки призначені для допомоги водієві у важких з точки зору водіння ситуаціях. До таких систем відносяться:

  • Парктронік
  • Адаптивний круїз-контроль
  • Система допомоги при спуску , підйомі.
  • Система моніторингу “сліпих” зон

Антиблокувальна система

Антиблокувальна система — система, що запобігає блокуванню коліс транспортного засобу при гальмуванні.

Антипробуксовочна система

Антипробуксовочна система - система контролю тяги (від англ. Traction control system, TCS;) - являє собою електрогідравлічну систему автомобіля і дозволяє полегшити керування машиною на вологій, слизькі дорозі.

Система курсової стійкості

Система курсової стійкості (інше найменування - система динамічної стабілізації) призначена для збереження стійкості і керованості автомобіля за рахунок завчасного визначення та усунення критичної ситуації.

Система розподілу гальмівних зусиль

Система перерозподіляє гальмівні зусилля з передніх коліс на задні і навпаки, а також між лівою і правою стороною автомобіля, керуючись із дорожньою ситуацією.

Система екстреного гальмування

Адаптивна система дозволяє водієві полегшити процес гальмування (Brake Assist System, BAS). Електроніка, пов'язана з гальмівною системою і контролює її роботу BAS, відрізняє просту зупинку автомобіля від ситуації екстреного гальмування..

Система сигналізації екстреного гальмування (ESS - Emergency Stop Signal system) Якщо раптом перед автомобілем з'являється якесь перешкода і водій змушений різко натиснути на педаль гальма, то автоматично включиться «аварійка».

Електронне блокування диференціала

Електронне блокування диференціала (EDL, Electronic Differential Lock, EDS) полегшує старт автомобіля з місця і його розгін в умовах слизької траси, за рахунок пригальмовування прокручуються ведучих коліс.

Парктронік

Парковочна система є допоміжною системою безпеки автомобіля. Процес паркування автомобіля спрощується за рахунок сканування відстані до перешкоди.

Адаптивний круїз-контроль

Адаптивний круїз-контролю (ACC, Adaptive Cruise Control) допомагає підтримувати швидкість автомобіля при його русі, а так само стежить за безпечною дистанцією.

Система допомоги при спуску .

Для запобігання збільшенню швидкості автомобіля при русі по гірських дорогах використовується Система допомоги при спуску зі схилу (Downhill Assist Control, DAC; Downhill Brake Control, DBC

Система допомоги при підйомі

Для того, щоб автомобіль не відкочувався вниз при рушанні з місця на підйомі (похилій площині), на деякі моделі легкових автомобілів встановлюється Система допомоги при підйомі по схилу.

Система моніторингу “сліпих” зон.

Система (Blind Spot Monitoring System) призначена для інформування водія про наявність у «мертвої» («сліпий») зоні іншого рухомого автомобіля, при цьому загоряється сигнальна лампа у відповідному бічному дзеркалі.

Активні системи безпеки запобігають втраті контролю водія над автомобілем

Як видно з статистики найбільший рівень аварійності припав на 2008 рік.

Подальше зниження аварійності можна пояснити прийняттям нових штрафів у 2009 році.

Але хотілось б добавити що тільки ABS знижує аварійність на 22 %, ESP на 25%. Проте ,нажаль , впровадження розглянутих вище систем безпеки на вітчизняних автомобілях не використовується.


Каталог: portal -> static
static -> Пояснювальна записка до магістерської кваліфікаційної роботи магістр (освітньо-кваліфікаційний рівень) на тему
static -> Пояснювальна записка до бакалаврської дипломної роботи за напрямом підготовки
static -> Реферат abstract вступ 1 загальна характеристика авіаційної промисловості
static -> «Характеристика інформаційних технологій на прикладі системи комп'ютерної алгебри Mathcad»
static -> «Характеристика інформаційних технологій на прикладі електричнoго програмного забезпечення see electrical Expert»
static -> «Використання сучасних комп’ютерних технологій для розрахунку систем освітлення приміщень»
static -> Оптимізація структури і потужності зони поточного ремонту пасажирських автомобільних підприємств
static -> «Характеристика інформаційних технологій на прикладі програм и для роботи з електронними таблицями Microsoft Excel»
static -> Характеристика мікропроцесорного пристрою І автоматики rej 515 Призначення
static -> Реферат об’єкт досліджень видобування мінеральних вод. Мета роботи дослідити екологічний вплив видобування мінеральних вод


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка