Скаути та гайди України та Норвегії: твоя подорож скаутськими тропами ЄвропиДата конвертації11.03.2019
Розмір138 Kb.
Скаути та гайди України та Норвегії: твоя подорож скаутськими тропами Європи


YMCA України,

Асоціація Гайдів України,

Гайди та Скаути YWCA-YMCA Норвегії

об’єднались разом для створення структури вільного спілкування скаутів та гайдів наших країн. Це унікальна можливість поспілкуватися, подружитися отримати подарунки, заробити нашивки нашої спільної дружби та відвідати друзів у їх рідних країнах, зробити спільні табори та співіснувати у чудовому світовому скаутському та гайдівському русі спільно молоддю країн всього світу.
Що таке скаутинг / гайдинг
Історія Скаутингу та Гайдингу починається у першому десятиріччі ХХ століття у Великобританії. Засновником Скаутського Руху був відомий англійський суспільний діяч, полковник Роберт Баден-Пауел. За даними на початок 2007 року до Скаутського руху належить понад 38 мільйонів членів у 216 країнах і територіях.


 • Скаутинг як систему виховання для хлопців засновано в 1907 році.

 • В 1910 році засновано гайдинг – рух для дівчат.

 • Протягом 1920-1928 років було створено Всесвітню організацію скаутського руху (WOSM) та Всесвітню асоціацію дівчат-гайдів та дівчат-скаутів (WAGGGS).

 • Скаути та гайди існують у 216 країнах світу – приблизно 38 мільйонів осіб.

 • Скаутський рух використовує власну систему виховання - програму неформальної освіти з акцентом на практичних діях та заходах на природі, зокрема таборування, пізнання лісу, водний спорт, піші мандрівки, заняття альпінізмом.

 • Загальна мета скаутського руху: сприяння фізичному, розумовому і духовному розвитку дітей і молоді, щоб вони могли відігравати важливу роль у суспільстві.

 • Важливими елементами скаутської виховної системи є навчання через практику (розвиток життєвих навичок), постійний розвиток і самовдосконалення.

 • Скаутські методи виховання: Обіцянка та закони; робота в малих групах (патрульна система); навчання через практику; символізм; постійний особистісний розвиток; заходи на природі; взаємодія різних поколінь; служіння суспільству.

 • В Україні існують декілька скаутських організацій, а також одна організація для дівчат-гайдів.
Гайдинг та Скаутинг – це:

 • Романтичні пригоди

 • Друзі в усьому світі

 • Безмежне спілкування

 • Міжнародні обміни
 • Пізнання нового

 • Безцінний життєвий досвід

 • Творчість

 • Цікаві подорожі

 • Розвиток особистості


YMCA України.

Християнська Асоціація молодих людей (Young Men’s Christian Association) або просто YMCA – це організація, що існує у світі вже більше 160 років. На сьогоднішній день YMCA створює програми для молоді у більше, ніж 130 країнах світу і об’єднує майже 35 000 000 людей.

Учасники та організатори програм YMCA – люди різного віку та віросповідання, різних рас та політичних поглядів, різних зацікавлень та рівнів освіченості, але всі ми об’єднались задля гармонійного розвитку кожного учасника програм, їх духу, розуму та тіла.


Програма скаутинг YМСА України.

В житті кожної молодої людини настає такий період коли дуже хочеться багато спілкуватися з однолітками, реалізовувати свої таланти та розкривати в собі щось нове, а ще наслідувати когось, робити щось корисне, допомагати іншим, просто бути корисним і відчувати, що ти комусь потрібен і без тебе ніяк не можливо обійтися.

Все це можливо в скаутингу, він дасть вам задоволення, щасливі переживання та заспокоїть цікавість.

До того ж тебе чекає: • життя в природі, як творча лабораторія виховної діяльності: цікаві заняття, пригоди та романтичні подорожі Карпатськими та Кримськими горами, лісами та ріками, наметові табори, вивчення природи та традицій, повсякденний життєвий вибір, відповідальність, випробування та товаришування, відкриття чудес творіння Світу;

 • навчання через діло –можливість пройти через цікаві та небезпечні перешкоди, формуючи власний досвід та розвиваючі соціальні навички та знання;

 • робота в малій групі (патрулі), яка складається з 6-8 чоловік, що сприяє більш тіснішій взаємодії та співпраці;

 • особисте зростання фізичне, розумове, емоційне, соціальне, духовне та розвиток характеру; у кожного є вибір як і коли йому зростати, над чим працювати у своєму характері;

 • підтримка дорослих тобто добровільне партнерство дорослих лідерів і скаутів, засноване на взаємоповазі, довірі і усвідомленні один одного особистостями;

 • скаутська символіка – емблема, форма та скаутські знаки вітання.

Скаути YМСА України проводять скаутські табори та навчання, готують скаут-лідерів до життєвих випробувань та феєричних подорожей, співпрацює з іноземними партнерами з різних країн Європи та Америки, тісно взаємодіє з усіма програмами YMCA. Наші скаути за здоровий спосіб життя. Ми робимо всі необхідні кроки до вступу в WOSM розвиваючи активну діяльність в локальних осередках: (Київ, Рівне, Львів, Кіровоград, Житомир, Харків, Антрацит, Керч, Тернопіль, Верховина, Бородянка, Умань, Красний Луч).
Ступені в скаутингу – особистісний розвиток та зростання скаутів YМСА України.
Програми роботи різних вікових груп скаутів формуються регіональними осередками згідно загальних принципів роботи та ступенів у Скаутингу YMCA України. Перехід від одного ступеню до іншого визначається активністю, бажанням та особистими досягненнями кожного скаута.
Ступені Скаутингу YMCA України

Рекрут – особа віком від років 6 років, яка виявила бажання приєднатись до скаутського руху YMCA. Кожен рекрут може стати скаутом.

Скаут – особа яка пробула в статусі рекрута не менше одного року, та у своїй поведінці дотримувалась скаутського закону. Склала Урочисту Скаутська Присягу. Рішення про складання рекрутом Урочистої Скаутської Присяги приймає Скаутська Рада.

Кожен скаут, який відчуває що готовий до більш серйозних випробувань може стати учасником Когорти Рейнджерів або Когорти Інструкторів.Когорта Рейнджерів (лідери скаутського руху).

 • Рейнджер – діючий скаут, який пробув в статусі скаута не менше одного року, був учасником лідерського тренінгу «Школа Рейнджерів», отримав звання Рейнджера та виявив лідерський потенціал.

 • Старший Рейнджер – діючий рейнджер, який на протязі не менше одного року результативно працює з патрулем та підготував трьох скаутів до кваліфікації Рейнджер.

 • Сеньйор Рейнджерів – старший Рейнджер, який рішенням Скаутської Ради визнаний гідним отримати звання «Сеньйора Рейнджерів» за особливі досягнення. Сеньйор Рейнджерів виконує функції регіонального координатора Скаутингу YMCA України.

Когорта інструкторів.

 • Рятувальник – діючий скаут, який пробув в статусі скаута не менше одного року, пройшов «Школу Рятувальників», відповідає усім кваліфікаційним вимогам звання та виявив бажання отримати звання «Рятувальник».

 • Розвідник – діючий скаут, який пробув в статусі скаута не менше одного року, пройшов «Школу Розвідників», відповідає усім кваліфікаційним вимогам звання та виявив бажання отримати звання «Розвідник».

 • Скаут-інструктор – діючий скаут, який пробув в статусі скаута не менше двох років, виявив особливі знання та навички в скаутських дисциплінах, відповідає кваліфікаційним вимогам як мінімум одної групи дисциплін, успішно пройшов випробування на звання «Скаут-інструктора», отримав звання «Рятувальник» або «Розвідник», та визнаний Скаутською Радою гідним звання Скаут-інструктора.


Контакти

Національний офіс YMCA України:

01103 Україна, Київ, вул. Кіквідзе 13, оф.43,

т./факс (044) 286-23-04, 451-42-97

E-mail: ukr_ymca@voliacable.com

http://www.ymca.org.ua/


Асоціація гайдів України
Асоціація гайдів України є всеукраїнською дитячою громадською організацією, мету якої становить сприяння розвитку та формуванню соціально-зрілої жіночої особистості в її власних інтересах та в інтересах держави. АГУ було зареєстровано в Україні у 1996 році, а у 1999 році АГУ стала асоціативним членом Всесвітньої асоціації дівчат-гайдів та дівчат-скаутів (WAGGGS).

Сфери діяльності

Робота Асоціації Гайдів України ведеться у декількох напрямках: • щотижневі зустрічі гайдівських патрулів, які проходять за спеціально розробленими програмами.

 • проведення тренінгів та семінарів для лідерів організації.

 • організація гайдівських таборів, подорожей, походів.

 • участь у різноманітних гайдівських заходах на міжнародному рівні.

 • участь у молодіжних семінарах, форумах, фестивалях, що сприяють формуванню міжнародної та національної молодіжної політики.

 • реалізація соціальних проектів та програм, спрямованих на покращення життя вразливих категорій населення.

 • впровадження проектів, пов’язаних з поліпшенням становища жінок в Україні.


Вікові групи

В Україні дівчата-гайди розподіляються на три основні вікові категорії: • ластівки – 6-9 років;

 • гайди – 10-13 років;

 • рейнджери – 14-17 років.

Дівчата та жінки старшого віку - лідери та волонтери.


Освітня програма АГУ для дівчат-ластівок (6-9 років)


 1. Поради Айболита

 2. Уроки Кота Леопольда

 3. Чарівна скринька Феї

 4. Зустрічі з Мауглі

 5. Мандри Калинки Україною

 6. Трилисник у світі Гайдингу

 7. Секрети Попелюшки

Освітня програма АГУ для дівчат-гайдів (10-13 років)


 1. Живи здорово!

 2. Спілкуйся вільно!

 3. Відпочивай цікаво!

 4. Навчись і зроби!

 5. Пишайся своєю країною!

 6. Пізнай Гайдинг!

 7. Створюй свій стиль!

Освітня програма АГУ для  дівчат-рейнджерів (14-17 років)


 1. Вдосконалюй світ: соціальний напрямок

 2. Відкрий себе: саморозвиток та самовиховання

 3. Стань лідеркою: лідерство в Гайдингу


Контакти:

Асоціація гайдів України

Київ, 02217, вул. Закревського, 41-А, к.117

Email: annatheguide@yandex.ru
Тел.: +38 067 506 11 07

http://www.girlguiding.org.ua/
Гайди та Скаути YWCA-YMCA Норвегії
Організація

YWCA-YMCA Гайдів та Скаутів Норвегії – одна з найбільших молодіжних християнських організацій в Норвегії створена у вересні 2003 року, після об’єднання скаутів YMCA (які існували з 1945 року) та гайдів YWCA (існували з 1920 року).

Тут завжди знайдеться місце для всіх, незалежно від того, хочете ви навчитись надавати першу допомогу, вивчати море, спати у сніжних печерах чи вивчати зірки.

В організації близько 13000 гайдів та скаутів, рівна кількість хлопчиків та дівчат. Молодші скаути об’єднані в групи під керівництвом старших лідерів. Учасники віком 11-16 років розділяються у хлопчачі або дівчачі патрулі по 4-8 чол. в кожному. Патрулями керують скаути чи гайди віком 15-18 років, які пройшли спеціальний тренінг від більш досвідчених лідерів. Девізом програми є „вчись роблячи”.


Цінності

YMCA-YWCA Гайди та Скаути Норвегії базують діяльність на Християнській вірі, дружбі, заходах на природі та розвитку гармонійної особистості.


Християнська віра.

Гайди та скаути Норвегії проводять заходи, в яких дізнаються про Бога в компанії християнських лідерів та друзів. Багато локальних груп тісно співпрацюють з Церквою Норвегії.


Заходи на природі.

Учасники проводять більшу частину часу на природі, за будь-якої погоди. Задачі учасників ростуть – від звичайних заходів, до скелелазіння, туризму на льоді та спуску на каное.


Дружба.

Члени організації проявляють дружбу та товариськість на локальному рівні у більш ніж 800 патрулях. Національні та регіональні табори надають можливість зустріти друзів з усієї країни. А багато груп Норвегії підтримують зв’язки із групами з інших країн. Наші гайди та скаути приймають участь у чотирьох світових організаціях: Світова Організація Скаутського Руху (WOSM), Світова Організація Дівчаток Гайдів та Дівчаток Скаутів (WAGGGS), YWCA та YMCA.


Гармонійна особистість.

Завдання нашої організації – допомагати молодим людям одночасно розвиватися духовно, фізично та інтелектуально. Заходи гайдів та скаутів тренують лідерські якості із поступово зростаючими обов’язками, у тісній взаємодії як з природою, так і з іншими сферами діяльності людини.


Табори

Кожного літа гайди та скаути Норвегії відвідують різні табори – від маленьких таборів вихідного дня до великих національних таборів. Найголовніша подія – це „Джамборі”, що проходить кожні 4 роки і залучає скаутів та гайдів з усього світу.

У таборах всі живуть в палатках, самі готують їжу на вогнищі та беруть участь у спортивних змаганнях.
Емблема

Емблема складається з лілії, трилисника та трикутника. Трилисник та золотий колір – це символи WAGGGS. Французька лілія та фіолетовий колір – символи WOSM. Трикутник – символ YWCA та YMCA. А зелений колір представляє природу.


Контакти:

Гайди та Скаути YWCA-YMCA Норвегії

The YWCA-YMCA Guides and Scouts of Norway

Post box 6810 St. Olavs plass

N-0130 Oslo

Norway


Email: post@kfuk-kfum-speiderne.no

Phone: (+47) 22 99 15 50 Fax: (+47) 22 99 15 51http://www.kfuk-kfum-speiderne.no/

Програма співпраці норвезьких та українських скаутів та гайдів
Рекомендації для роботи в патрулях по виконання програми та отриманню нашивки
Спільна україно-норвезька програма передбачає активну роботу скаутських та гайдівських патрулів двох країн по вивченню культури та традицій один одного. Виконання завдання щодо отримання нашивки ведеться усім патрулем і по закінченні роботи кожний член патруля, хто брав активну участь у виконанні завдань, отримає нашивку.

В роботі над нашивкою можуть брати участь всі вікові групи, для кожної з них розроблені відповідні завдання. Завдання поділені на чотири групи: „Знання”, „Контакти”, „Мова”, „Культура”. Для отримання нашивки необхідно виконати щонайменше по одному завданню кожної групи. У пошуках інформації ви можете звернутись до скаутів та гайдів Норвегії та України.

Якщо ви виконали завдання, або якщо вам потрібна допомога, то ви можете звернутись до координатора програми від вашої організації.
Завдання для групи: молодші скаути / дівчата-ластівки

Вік учасників: до 10 років.


 1. Знання.

Виконайте одне із завдань:

  • Дізнайтеся деякі факти про Норвегію (розташування, населення, столиця, історичні факти, географічні особливості, тощо). Для пошуку інформації використовуйте книжки, журнали або Інтернет.

  • Знайдіть інформацію про національні символи Норвегії (державний гімн, прапор, інші символи). Зробіть зображення одного з цих символів. Дізнайтеся про їхнє значення.
 1. Контакти.

Напишіть невеликого листа про свій патруль (кожен може написати щось про себе, а потім додайте щось, що вас об’єднує). Лідер патруля може допомогти перекласти лист англійською мовою (або іншою мовою, яку зможуть зрозуміти ваші друзі в Норвегії). Відправте лист разом з фотографіями ваших патрульних заходів. Щоб дізнатись контакти, звертайтесь до координатора програми від вашої організації. Можете відправити свій лист декільком патрулям. У листі ви можете попросити, щоб у відповідь норвезькі скаути вам написали якісь цікаві факти про свою місцевість та поділилися улюбленими іграми.


 1. Мова.

Виконайте одне із завдань:

  • Напишіть своє ім'я і адресу за допомогою літер норвезького алфавіту.

  • Вивчіть алфавіт, який використовується в Норвегії.

  • Вивчайте декілька простих і корисних слів або фраз норвезькою мовою. Наприклад, «привіт», «до побачення», «дякую», «так», «ні», і т.п.
 1. Культура.

Виконайте одне із завдань:

  • Зробіть малюнок, вишивку, саморобку, типову для Норвегії.

  • Вивчіть норвезький вірш або пісню.

  • Вивчіть елементи норвезького танцю.

  • Дізнайтеся деякі факти про традиційні свята в Норвегії.


Закріплення знань.

Виберіть один із варіантів, щоб перевірити та продемонструвати ваші нові знання:

1) Проведіть змагання. Попросіть ваш дружній патруль з Норвегії написати вам декілька запитань для перевірки ваших знань, а потім позмагайтесь один з одним або з іншим патрулем.

2) Влаштуйте презентацію або невеличку виставу для ваших друзів чи рідних, демонструючи щось цікаве про Норвегію.


Завдання для групи: скаути / дівчата-гайди

Вік учасників: 10-13 років.


 1. Знання.

Проведіть гру або створіть виставу, використовуючи одну з тем: казка, фільм або традиційна міфологія Норвегії.


 1. Контакти.

Встановіть контакт та обмінюйтесь листами, електронними листами, подарунками зі скаутським патрулем в Норвегії. Запитуйте цікаву для вас інформацію, знаходьте спільні інтереси.


 1. Мова.

Вивчіть 10-20 слів та невеличких фраз норвезькою мовою. Використовуйте цікаві ігри, щоб краще запам’ятати – наприклад гру „Пам’ять” (“Memory”).


 1. Культура.

  • Влаштуйте змагання за одним з таких напрямків: традиційний танець, традиційна музика (співи), традиційна їжа Норвегії.

  • Вивчіть традиційні саморобки, які виготовляють скаути в Норвегії (наприклад, метелики та квіти з паперу, скаутські браслети дружби, вирізування з дерева).


Закріплення знань.

Патруль уявляє, що він готується відвідати Норвегію та планує, що саме хотіли б побачити. План подорожі треба представити у вигляді „туристичного буклету” – його можна написати, намалювати або представити усно.
Завдання для групи: старші скаути / дівчата-рейнджери

Вік учасників: 14 років і старше.


 1. Знання.

Дізнайтеся про скаутські/гайдівські програми в Норвегії та виконайте декілька завдань з різних напрямків.


 1. Контакти.

Виконайте одне із завдань:

  • Підтримуйте зв’язок зі скаутами в Норвегії за допомогою e-mail або форумів на Інтернет-сторінках. Це можна виконувати індивідуально або групою.

  • Візьміть участь в таборі або семінарі, де ви зустрінетесь та поспілкуєтесь з гайдами/скаутами з Норвегії.

  • Відвідайте Норвегію та зустріньтесь з гайдами/скаутами там.
 1. Мова.

Використовуючи ігри чи рольові вистави, вивчіть та продемонструйте 50-100 слів та фраз норвезькою мовою.


 1. Культура:

Виконайте одне із завдань:

  • Дізнайтеся про найбільші традиційні святкування в Норвегії та спробуйте відтворити одне з них у вашому патрулі.

  • Оберіть традиційну норвезьку страву, яку можна приготувати на вогнищі. Приготуйте цю страву під час походу або табору.

  • Проведіть „Вечір норвезької культури”, демонструючи пісні та танці, які ви вивчили.


Закріплення знань.

Виберіть один із варіантів, щоб перевірити та продемонструвати ваші нові знання:

1)Вікторина в патрулі.

2)Презентація на загальних зборах загону.3)Похід (з однією або декількома ночівлями в наметах на природі), під час якого виконуються певні завдання, присвячені Норвегії.Каталог: DyWP -> bindata
bindata -> Мета: створити атмосферу свята, виховувати любов і повагу до наставників, повагу до ліцею. Наочне оформлення
bindata -> І рівень (1 бал)
bindata -> Свято матері «мати – берегиня роду»
bindata -> Тренінгове заняття «Зроби свій вибір на користь здоров’я»
bindata -> Конспект гайдівського заняття за заданою схемою. Асоціація гайдів україни
bindata -> Тема методичної комісії природничо-математичних дисциплін
bindata -> Урочиста лінійка день знань


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка