«Сонце в нашому житті»



Дата конвертації15.02.2019
Розмір33.5 Kb.
#82072
ТипУрок

Тема уроку: «Сонце в нашому житті»


Мета уроку: ознайомити учнів із Сонцем як небесною зіркою; розвивати життєві та екологічні компетентності; фантазію, уяву, кмітливість; виховувати гідне ставлення до природи.

Обладнання: підручник, робочий зошит, кольорові олівці, пластилін, малюнки, таблиці

Хід уроку

1. Організаційний момент

Раз, два, три, чотири, п`ять

Вийшло сонечко гулять.

Ходить синім небосхилом,

Усміхається нам мило.

Шле землі воно тепло,

Щоб усе росло й цвіло.

2.Повідомлення темі і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

- Спостереження за погодою, птахами.

- Проводжу гру «Що зайве? Чому?»

- Робота над загадками

( на парті у кожного учня малюнки відгадок, учитель зачитує загадку, учні відгадку показують карткою )

а) Хоч ніхто мене не сіє,

Але кожен розуміє:

Дочекаюся світанку –

Й зійду в небі спозаранку. ( сонце )

б) Зранку у моє віконце

Зазирнув синочок сонця. ( промінь )

в) Коли був я молодим,

Був горбатим і худим.

Потім я почав повніти,

Виправлятись і кругліти.

Коли зовсім круглим став,

Знову худнути почав. (місяць)

- До якої природи належать усі відгадки? ( це тіла неживої природи )



3.Узагальнення і систематизація набутих знань.

Учитель:


- У високому царстві, у найвищому государстві живе могутній володар. Він гарний, добрий, завжди усміхається і сяє, на всіх дивиться, а на себе дивитися людям не дозволяє. Здогадайтеся, як звати цього володаря? ( сонце )

- Вправа «Асоціативний кущ»

Яке ж воно Сонце? ( пекуче, ніжне, лагідне, веселе…)

- Сьогодні ми поговоримо на тему: «Сонце в нашому житті».

Для чого воно всьому живому на землі?

Чим воно корисне, а чим шкідливе?

Ігровий момент

- Діти, до нас у клас завітав не звичайний гість – Зайчисько. Цей Зайчисько, не такий вже звичайний.

-Якого кольору зайка?( жовтого )

- А це колір чого? ( сонечка )

- Виявляється це не простий зайчик, а Сонячний.

- А ось зайчик підказує мені, що він називає сонечко золотим. Чому, як ви думаєте? ( сонце жовте, блискуче )

- Що таке Сонце? ( це велетенська зірка, що знайшла собі місце біля нашої землі. Воно світить всім, хто шукає потрібне тепло.)

- А якщо б не було сонечка на небі, що б тоді було?

- Ми з вами говорили про сонечко на небі. А ще кого називають сонечком? ( комаху ) А яку рослину називають сонячною? ( соняшник )

- Діти, так що таке Сонце?

- Що більше Земля чи Сонце?

- До якої природи належить Сонце?

- Що дає Сонце усьому живому на землі?

- Робота з підручником.



Фізкультхвилинка

Сонечко прокинулось, потягнулось,

В різні боки повернулось

Потім весело всміхнулось.

Кругом себе обернулось.

- Гра «Хто знає – нехай називає»

- Діти, а коли сонечко буває шкідливим?

- Робота в зошиті.

- Мої маленькі учні, кожний з вас неповторний, не схожий на інших. Ви для мам теж як сонечки. Бо кожний з вас має в душі сонечко.

- Зараз ми з вами зліпемо сонечки і подаруємо мамам.

Чудово, ваші сонечка знов освітили і зігріли планету! Подивіться, яка вона прекрасна! ( показ краєвидів )

- Учні доповідають… ( заздалегідь приготовлені віршики, загадки, прислів`я.)



4.Підсумок уроку

- Що нового ви почули на уроці?

-Які нові слова запам`ятали?

- Хлопчики й дівчатка, чи сподобалося вам працювати на уроці? Виберіть смайлік з натроєм- сумним або веселим і закріпіть його на дошці, а ми побачимо з яким настроєм закінчиться наш урок.









Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка