Спосіб бужування стравоходуДата конвертації14.12.2017
Розмір42.1 Kb.
#35410МПК7 А 61В17/00


СПОСІБ БУЖУВАННЯ СТРАВОХОДУ


Винахід відноситься до сфери медицини, зокрема до торакальної хірургії і може бути використаний при лікуванні хворих з рубцевими стенозами стравоходу.

Відомий спосіб бужування стравоходу (1), взятий нами за прототип, який включає проведення бужування всліпу.Недоліком вказаного методу є те, що під час бужування як ексцентричних так і множинних звужень нерідко має місце зміна осі бужа з поворотом та перфорація стінки стравохода, травмування слизової оболонки стравохода і шлунка.

Задачею даного виниходу є зменшення ймовірного травмування стіноки стравоходу з можливою її перфорацією та шлунка під час проведення бужування стравоходу всліпу, що позитивно впливає на тривалість лікування.

Поставлена задача досягається тим, що через буж в проекції його осі виконувався канал в який перед бужуванням вводився фіброскоп, після чого проводилось бужування стравоходу під візуальним контролем.Винахід пояснюється ілюстративно.

На малюнку схематично показано: здоровий просвіт стравохода (1), звужена ексцентрична ділянка стравохода (2), буж (3), канал в бужі (4), оглядовий кінець фіброскопа (5).

Спосіб виконується таким чином. Після підготовки відповідного бужа з каналом всередині в останньому розташовують ендоскоп з фіксацією на рівні загостреної ділянки бужа (на схемі). Подальше проведення бужування проводиться по загальновідомій методиці тільки під візуальним контролем.
Наявність постійного візуального контролю під час проведення бужування зменшує ймовірні повороти бужа, зміну осі руху бужа та дозволяє запобігти ймовірним ушкодження стінки стравохода та шлунка.

Приклад: Хворий В. 2,3 роки отримав опік горлянки, глотки, стравохода кристалами KMgO4 знаходився на лікуванні в відділеннях інтенсивної терапії та отолярингологічному і був виписаний з відділення через 4 тижні в зв”язку з поліпшенням загального стану. Знаходячись дома відмічав, що при ковтанні їжа плопадала в трахею з закашлюванням, спочатку періодично, а з часом постійно, а також відмічалось порушення прохідності стравохода, яке також прогресувало (проходила більш рідка їжа). З ознаками наслідків опіку кристалами KMgO4, надгорлянника, горлянки, стравохода з порушенням прохідності останніх, а також з розвитком аспіраційної пневмонії і дефіцитом ваги тіла на 20% госпіталізований в клініку.

Проведено обстеження: оглядова рентгенографія органів грудної порожнини, езофагографія з водорозчинним контрастом, пряма ларингоскопія. Встановлено рубцеву деформацію надгорлянниката горлянки, звуження стравохода на рівні глотки та аортального на 1/2 діаметра яке було підтвержено фіброезофагоскопією. Звуження розташовувалось ексцентрично. Враховуючи давність отримання поєднаного опіку надгорлянника, глотки, стравохода та наявність аспіраційної пневмонії (з кожним ковтком рідини виникав кашель) з дефіцитом ваги тіла накладена трахеостома та гастростома з проведенням нитка через стравохід. Після накладання трахеостоми проводилась санація трахеобронхіального дерева через трахеостому та харчування через гастростому. Бужування по нитці почали на 10 добу після відновлення репаративних процесів в організмі які виражались в збільшенні щоденної ваги тіла, а також в зменшенні запального процесу в легенях. Проведено 3 оперативні втручання на надгорляннику з виділенням останнього з рубцевих тканин та введення в рубці останнього лідази (курс). Через три тижні з початку бужування при відсутності аспірації при ковтанні слини, а також припиненні запального процесу в легенях та позитивній вазі тіла почато бужування запропонованим методом. В подальшому на протязі 2-х тижнів поступово самостійно закрилась трахеостома та гастростома і проводилось бужування запропонованим методом.

В задовільному стані хворий виписана без порушення прохідності їжі в глотці та страваході. Оглядався кожні 6 місяців після виписки на протязі 3,5 років. Розвивається згідно віку, скарг немає.

Бужування стравохода проведено по запропонованій методиці у 5 хворих. У всіх хворих отримані позитивні наслідки лікування, відмічено відсутність травмування слизової оболонки стравохода, шлунка, ротоглотки. Скорочений термін лікування.
Література використана при експертизі:

  1. Исаков Ю.Ф. Хирургические болезни детей. М.Медицина. 1998. Стр. 137-147.


Автори:

Косаковський А.Л.

Косаківська І.А.

Макаров А.В.

Рибальченко В.Ф.

Рибальченко І.Г.
ФОРМА ВИНАХОДУ.
Спосіб бужування стравоходу, що включає проведення бужа через стравохід, який відрізняється тим, що через буж в проекції його осі виконується канал, в який перед бужуванням вводиться фіброскоп, після чого проводиться бужування стравоходу під візуальним контролем.

Автори: Косаковський А.Л.

Косаківська І.А.

Макаров А.В.

Рибальченко В.Ф.Рибальченко І.Г.

РЕФЕРАТ


Винахід відноситься до сфери медицини, зокрема, до торакальної хірургії і може бути використаний при лікуванні хворих з рубцевими стенозами стравоходу.

З метою зменшення травмування стінок стравоходу, шлунку, гортаноглотки під час бужування стравоходу при ексцетричних та множинних наслідках хімічної недуги, через буж в проекції його осі виконується канал в який перед бужуванням вводиться фіброскоп, після чого проводиться бужування стравохода по відомій методиці під візуальним контролем.
Каталог: jspui -> bitstream -> lib
lib -> Навчально-методичний посібник (для студентів І курсу денної та заочної форм навчання за напрямом підготовки 140103
lib -> Навчальний посібник до практичих занять та самостійної роботи для студентів вищих навчальних закладів в галузі «фізичне виховання, спорт І здоров'я людини»
lib -> Методичні рекомендації з курсу «Фізичне виховання» для студентів денної форми навчання
lib -> Державний вищий навчальний заклад
lib -> А. О. Князевич контролінг Навчальний посібник
lib -> Лавер О. Г.(канд фіз мат наук, доцент)
lib -> Методичні рекомендації до курсу «Економічна географія країн світу» для студентів напряму підготовки


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка