Сша тема уроку: МетаДата конвертації04.11.2018
Розмір8.07 Mb.

США

Тема уроку:

Мета:

  • Освітня. Формувати систему знаннь учнів про країни Північної Америки; ознайомити із економіко-географічною характеристикою США, природно-ресурсним потенціалом, своєрідністю та пам‘ятними місцями країни.
  • Розвиваюча. Вдосконалювати практичні навички працювати з комплексними картами, продовжувати розвивати вміння працювати з додатковою літературою, розвивати пам’ять, уяву, спостережливість.
  • Виховна. Виховувати повагу до народів та країн світу; підвищувати мотивацію до вивчення предмету.

Пригадайте:

  • Що ви знаєте про історію відкриття Північної Америки?
  • Як ви вважаєте, чи вплинув процес переселення європейців на розвиток країн Північної Америки?
  • Що ви знаєте про корінних жителів Північної Америки?
  • Які найбільші країни розташовані в Північній Америці?

«Візитна картка» країни


Сполучені Штати Америки - держава в Північній Америці.

Площа – 9, 4 млн. км ² (четверте місце в світі по території).

Населення - понад 309 млн. чоловік (третє місце).

Столиця - місто Вашингтон.

Сполучені Штати межують з Канадою, Мексикою, Росією.

Омиваються Тихим океаном, Атлантичним океаном.

Адміністративний поділ: 50 штатів і федеральний округ Колумбія, у підпорядкуванні США також знаходиться ряд острівних територій.

США були утворені в 1776 році при об'єднанні тринадцяти британських колоній, які оголосили про свою незалежність.Економіка: в даний час найбільша в світі.

США володіють потужними збройними силами, в тому числі найбільшим військово-морським флотом, мають постійне місце в Раді Безпеки ООН, держава-засновник Північноатлантичного альянсу. США мають другим за сукупною потужності ядерним потенціалом на Землі.


Географічне положення

Основна територія США (звана континентальні штати) розташована на Північноамериканському континенті і тягнеться від Атлантичного океану на сході до Тихого океану на заході.

На півдні США межують з Мексикою, на півночі - з Канадою.

Крім того, до складу США входять ще 2 штату. На крайньому північному заході континенту знаходиться штат Аляска, також межує з Канадою. У Тихому океані знаходиться штат Гаваї.

Кордон з Росією проходить через Берингову протоку. США також належить ряд островів у Карибському морі (наприклад, Пуерто-Ріко) і в Тихому океані (Американське Самоа, Мідуей, Гуам та ін.)

На території США виділяються кілька великих фізіографічних регіонів.

Рельєф


На сході вздовж узбережжя Атлантичного океану простяглася Аппалачінская гірська система. На захід і південь від неї поверхня вирівнюється, утворюючи низинні райони, по яких протікають найбільші річки США. Далі на захід місцевість переходить в обширні рівнини і прерії, названі Великими рівнинами, які передують гірські райони Кордильєр. Гірські хребти займають всю західну частину країни і досить різко обриваються до узбережжя Тихого океану. Більшу частину Аляски займають північні хребти Кордильєр.

Гавайський архіпелаг є серією вулканічних островів висотою до 4205 м.


Внутрішні води


Стік рік з території США здійснюється в басейни трьох океанів - Тихого, Атлантичного і Північного Льодовитого.

Забезпеченість водними ресурсами різних частин країни нерівномірна - висота шару річного стоку в штатах Вашингтон і Орегон становить 60-120 см, а на внутрішніх плоскогір'ях і плато до 10 см.

Великі озера розташовані на півночі країни - Великі озера. Менші за розміром безстічні солоні озера знаходяться в пониженнях Великого Басейну. Внутрішні водні ресурси широко використовуються в промисловому і комунальному водопостачанні, зрошенні, гідроенергетиці та судноплавстві.

Велика частина річкового стоку США належить басейну Мексиканської затоки Атлантичного океану. Найбільша річкова система утворена річкою Міссісіпі (довжина 3757 км, річний стік 180 км ³) і її незліченними притоками, найбільші з яких - Міссурі (довжина 4127 км), Арканзас (2364 км) і Огайо (1579 км).


Великі озера - система прісноводних озер в Північній Америці, на території США і Канади. Включає ряд великих і середніх водойм, з'єднаних річками і протоками.

Великі озера - система прісноводних озер в Північній Америці, на території США і Канади. Включає ряд великих і середніх водойм, з'єднаних річками і протоками.

Площа близько 245,2 тис. км ², об'єм води 22,7 тис. км ³.

До власне Великих озер відносять п'ять найбільших: Верхнє, Гурон, Мічіган, Ері і Онтаріо. З ними пов'язані кілька середніх озер.

Озера належать до басейну Атлантичного океану. Сток по річці Святого Лаврентія.


Великі озера

Ніагарський водоспад - загальна назва трьох водоспадів на річці Ніагара, яка відділяє американський штат Нью-Йорк від канадської провінції Онтаріо. Ніагарський водоспад - це водоспад «Підкова», іноді ще званий Канадським водоспадом, Американський водоспад і водоспад «Фата».

Хоча перепад висот і не дуже великий, водоспади дуже широкі, і за об'ємом проходить через нього води Ніагарський водоспад - найпотужніший у Північній Америці.

Висота водоспадів складає 53 метри. Підніжжя Американського водоспаду заступає нагромадження каменів, через що його видима висота - тільки 21 метр. Ширина Американського водоспаду - 323 метра, водоспаду «Підкова» - 792 метри. Обсяг падаючої води сягає 5700 і більше м ³ / с.

Ніагарський водоспад


Клімат


Так як країна розташована на великій території, в ній представлені практично всі кліматичні зони.

Велика частина США розташовується в зоні помірного клімату, на південь від переважає субтропічний клімат, Гаваї і південна частина Флориди лежать в зоні тропіків, а північ Аляски відноситься до полярних регіонах.

Тип клімату в межах одного поясу може істотно змінюватися в залежності від рельєфу, близькості океану та інших факторів.

Часті торнадо є відомою особливістю клімату Північної Америки, США обганяє будь-яку іншу країну за кількістю смерчів.

Урагани часто зустрічаються в США. Східне узбережжя, острови Гаваї і особливо південні штати США, які межують з Мексиканською затокою, найбільш схильні до цієї стихії.

Корисні копалини


Надра США багаті запасами різних природних копалин, в тому числі - кам'яне і буре вугілля, залізна і марганцева руда.

Кордильєри, плато Колорадо, Великі рівнини і Примексиканська низовина володіють родовищами мідних, цинкових, свинцевих, срібних, хромітових, ванадієвих, вольфрамових, молібденових, титанових, поліметалічних, уранових, ртутних руд, золота, сірки, фосфатів і іншої хімічної сировини.


Державний устрій


Конституція США, прийнята в 1787 році, визначає державні повноваження передані федеральному уряду США. Повноваження не визначені федеральному уряду конституцією, здійснюються штатами США.

Вищий орган законодавчої влади - двопалатний Конгрес США:

нижня палата - Палата представників; верхня палата - Сенат.

Вищий орган виконавчої влади - президент США. Президент - глава держави, головнокомандуючий збройними силами. Існує пост віце-президента.

Вищий орган судової влади - Верховний суд США.

Основні політичні партії - республіканська та

демократична.

Існує безліч більш дрібних партій.


Адміністративний поділ


Держава складається з 50 штатів, які є рівноправними суб'єктами федерації, столичного федерального округу Колумбія і залежних територій. Кожен штат має свою конституцію, законодавчу, виконавчу і судову влади. Більшість назв штатів походять від назв індіанських племен і імен королів Англії та Франції.

Штати діляться на округи - більш дрібні адміністративні одиниці, менше ніж штат і не менше ніж місто.


Вашингтон


На роль столиці нової держави після Американської революції претендували багато міст. Тому в 1790 році було прийнято рішення побудувати нове місто в районі річки Потомак. Столицю назвали Вашингтон на честь першого президента, Джорджа Вашингтона. Першим архітектором, який планував і проектував місто, став француз П'єр Ланфан.

Вашингтон - столиця США з 1800 року.

Площа - 0,2 тис. км ².

Населення: В межах федерального округу 602 тис. жителів (2010). З передмістями (в штатах Меріленд і Віргінія) - 5400000 жителів (2010).


Завдання

Опрацювати текст підручника на стор. 255 та дати відповідь на питання:

  • Дайте оцінку водним, земельним, лісовим та рекреаційним ресурсам.

В країні є всесвітньо відомі райони пляжного туризму. Флорида

Гавайї

Гавайї

Каліфорнія

всесвітньо відомі райони грального туризму. Лас-Вегас

В країні ще є багато природних та історичних об‘єктів. Зокрема, це:


Статуя Свободы

Білий дім

гора Рашмор

Монтичелло

Диснейленд

Мост Голден-Гейт


Долина смерти

Долина монументів

алея слави

Отже, розглянувши географічне положення, природні умови та ресурси країни сформулюйте позитивні та негативні риси економіко-географічного положення.

  • Отже, розглянувши географічне положення, природні умови та ресурси країни сформулюйте позитивні та негативні риси економіко-географічного положення.

Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Здійснити контроль за дотриманням державних стандартів освіти
downloadcenter -> Сучасні здоров ’ язберігаючі технології в дошкільному навчальному закладі
downloadcenter -> Модель сформованості бібліотечно-бібліографічних умінь та навичок школярів
downloadcenter -> М. Тернопіль 2005 р. Методичний посібник
downloadcenter -> Профілактика шкідливих звичок серед дітей і підлітків
downloadcenter -> Уроки-дослідження з географії у 6 класі Вовчищовичі 2015
downloadcenter -> Домашнє завдання Німецька мова
downloadcenter -> Узагальнений висновок щодо результатів атестаційної експертизи Йосипівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – днз»
downloadcenter -> Коментар: поняття «публічна адміністрація» часто зустрічається у нормативно-правових актах України, дослідженнях науковців. Утім досі не сформовано єдиного підходу щодо визначення даного поняття
downloadcenter -> Доповідна записка «Про особливості реалізації нового змісту Державного стандарту початкової загальної освіти в 1-3 класах загальноосвітніх навчальних закладів»


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка