Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 рокуДата конвертації22.09.2018
Розмір47.5 Kb.
Рада Європи та Європейський Союз приділяють значну увагу питанням захисту прав і свобод національних меншин, зокрема інтеграції в суспільне життя ромської національної меншини.

На відміну від більшості національних меншин роми не мають власної державності. Ромська національна меншина є другою за чисельністю національною меншиною, яка зазнала геноциду під час Другої світової війни. Дискримінація ромів у деяких державах Європи спричинила послаблення їх інтегрованості та марганалізацію. Все це призвело до того, що ромська національна меншина є найбільш соціально вразливою національною меншиною в Європі.

Інтеграція в українське суспільство ромської національної меншини на сьогодні є соціально значущим питанням.

Роми в Україні мають ті ж проблеми, що і представники цієї національної меншини в інших державах Європи, зокрема:

низький освітній рівень;

високий рівень безробіття;

незадовільний стан здоров’я;

відсутності у більшості ромів документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство, свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану;

◦ низький рівень житлово-побутових умов;

наявність фактів упередженого ставлення до ромів.

З метою створення належних умов для захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини, забезпечення рівних можливостей для її участі у соціально-економічному та культурному житті держави Указом Президента України від 08.04.2013 № 201/2013 було схвалено Стратегію захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року (далі - Стратегія).

Одним з найголовніших завдань Стратегії є отримання ромами свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, а саме свідоцтв про державну реєстрацію народження дитини.

Державна реєстрація народження дитини проводиться за письмовою або усною заявою батьків одного з них за місцем її народження або за місцем проживання батьків (ч.2 ст. 13 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану»).

Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану (ст. 144 Сімейного кодексу України).

Несвоєчасна без поважної причини реєстрація батьками народження дитини в державних органах реєстрації актів цивільного стану тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів доходів громадян (ст. 212-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Одночасно із заявою про державну реєстрацію народження подаються:

  1. паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків, з поважних причин не може бути пред’явлений, в такому разі орган державної реєстрації актів цивільного стану не вправі відмовити в державній реєстрації народження дитини. Відомості про другого з батьків у цьому разі зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб.

  2. паспорт або паспортний документ, що посвідчує особу заявника, у разі, якщо державна реєстрація народження провадиться не батьками, а іншою особою;

  3. документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини (свідоцтво про шлюб, заява матері, спільна заява матері батька дитини).

За відсутності свідоцтва про шлюб підтвердженням зареєстрованого шлюбу може бути відмітка про його державну реєстрацію в паспортах або паспортних документах матері та батька дитини (п. 12 гл. 1 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні).

Реєстрація народження є фундаментальним правом і передумовою реалізації багатьох інших прав у контексті захисту, національної ідентичності, доступу до освіти, соціальних послуг, послуг з охорони здоров’я та реалізації політичних прав. Крім того, слід наголосити, що реєстрація народження є ключем для визнання особи з точки зору закону, і що неправосуб’єктність негативно впливає на реалізацію ромами своїх основних прав в Україні.


Забезпечення юридичної допомоги нужденним є першочерговим зобов’язанням держави-учасниці, Міністерство юстиції України та його територіальні підрозділи всіляко знаходять способи розширення та покращення схем юридичної допомоги з метою забезпечення для всіх ромів, які потребують видачі ідентифікаційних документів і свідоцтв про реєстрацію актів цивільного стану, безперешкодного доступу до судів та прозорих судових процедур згідно положень міжнародного та національного права.

Чернівці, 2017

Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління

юстиції у Чернівецькій області

Юридична пам'ятка на тему:СПРИЯННЯ ІНТЕГРАЦІЇ В УКРАЇНСЬКЕ СУСПІЛЬСТВО РОМСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ МЕНШИНИ


Щороку 08 квітня відзначається  Міжнародний день ромів. 2017 року виповнюється 46 від проведення першого Міжнародного конгресу ромів у Лондоні, на якому було започатковано всесвітній ромський рух, затверджено офіційний прапор і гімн ромів. З нагоди свята в цей день в багатьох країнах світу відбуваються урочистості, концерти, фестивалі, флешмоби, виставки, зустрічі з офіційними особами.
Чернівці, 2017
Каталог: images -> file
file -> Принципи реалізації наукової діяльності університету: активна участь у формуванні та
file -> Розвиток вітчизняної системи електронних наукових видань
file -> Закону України «Про дошкільну освіту»
file -> Інформація і документація
file -> Закону України «Про освіту»
file -> Використання хмарних технологій на уроках англійської мови
file -> Програма природознавств о 5 клас для загальноосвітніх навчальних закладів Затверджено Міністерством освіти І науки, молоді та спорту України
file -> Затверджую” Директор інституту 2015 р. (підпис) програм а
file -> Інформації та інформує про найбільш значущі заходи, інформаційні продукти і послуги. Інформаційний бюлетень сформовано на основі звітів регіональних центрів науки, інновацій та інформатизації та інших регіональних інформаційних установ
file -> Програма трудове навчання. 5-9 класи


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка