Судова система України ВступСкачати 186.81 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації23.10.2016
Розмір186.81 Kb.
  1   2
Судова система України

 

Вступ  1. Судова система України.

  2. Конституційний суд України в судовій системі України.

  3. Суди загальної юрисдикції в судовій системі України.

    1. Загальні суди в судовій системі України.

    2. Спеціалізовані суди в судовій системі України.

Висновок

Список використаної літератури

Вступ
Судова система України висвітлює особливості організації судової влади у нашій державі, відповідає рівню соціально-­економічного розвитку, пануючим у суспільстві поглядам на місце суду в системі механізмів державної влади, накопиченому досвіду і певним традиціям.

Судову владу представляють незалежні суди, які від імені держави, в порядку, встановленому законом, здійснюють правосуддя, наділені владними повноваженнями, завданням яких є забезпечення захисту гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави.

Судова система України становить сукупність усіх судів держави, основаних на єдиних засадах організації і діяльності, що здійснюють судову владу.

Судову систему України складають суди загальної юрисдикції та Конституційний Суд України, який є єдиним органом конституційної юрисдикції. Суди загальної юрисдикції утворюють єдину систему судів, яка складається із загальних і спеціальних судів.

Характерними ознаками судової системи України є її пристосованість до адміністративно-територіального устрою, різні рівні провадження, стабільність і єдність.

Єдність судової системи зумовлено метою та завданнями організації і діяльності судових органів, єдиними засадами судочинства для всіх ланок судової системи, незалежністю суддів у відправленні судочинства, обов'язковістю для всіх суддів правил судочинства, визначених законом, забезпеченням Верховним Судом України однакового застосування законів судами загальної юрисдикції, обов'язковістю виконання на всій території України судових рішень, фінансуванням судів виключно з Державного бюджету України та вирішенням питань внутрішньої діяльності судів органами суддівського самоврядування.

Відповідно до адміністративно-територіального устрою судову систему України поділено на ланки. Поняття "ланка судової системи" пов'язане з компетенцією кожного конкретного судового органу. Суди, які належать до певної ланки судової системи, мають однакову предметну компетенцію, ті самі функції і здебільшого розташовані в межах територіальних одиниць, прирівняних одна до одної за адміністративним поділом.

Отже, судову систему України утворюють Конституційний Суд України та суди загальної юрисдикції. Останні у свою чергу складаються з загальних та спеціалізованих судів.Судова система України
Відповідно до ст. 124. Конституції України правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються. Юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до ст. 124. Конституції України, ст. 3 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (далі – ЗУ «Про судоустрій і статус суддів») - судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції.

Відповідно до ст. 147. Конституції України - Конституційний Суд України є єдиним органом конституційної юрисдикції в Україні.

Конституційний Суд України вирішує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України і дає офіційне тлумачення Конституції України та законів України.

Відповідно до ст. 125. Конституції України - система судів загальної юрисдикції в Україні будується за принципами територіальності і спеціалізації.

Найвищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України.

Вищими судовими органами спеціалізованих судів є відповідні вищі суди.

Відповідно до закону діють апеляційні та місцеві суди.

Створення надзвичайних та особливих судів не допускається.

Відповідно до ст. 17 ЗУ «Про судоустрій і статус суддів» - система судів загальної юрисдикції будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.Систему судів загальної юрисдикції складають:
      1) місцеві суди;
      2) апеляційні суди;
      3) вищі спеціалізовані суди;
      4) Верховний Суд України.
 

 

  


Каталог: uploads -> 2014-01
uploads -> Програма та методичні вказівки з навчальної дисципліни історія науки І техніки для студентів усіх спеціальностей денної форми навчання
uploads -> Лекція № Тема лекції: Поняття мистецтва як частини культури
uploads -> Афінська держава та стародавня спарта у стародавній історії та культурі людства
uploads -> Київський національний лінгвістичний університет базові навчально-методичні матеріали
uploads -> Освіта осіб з інвалідністю в Україні Тематична національна доповідь Київ -2010 Тематичну національну доповідь «Освіта осіб з інвалідністю в Україні»
2014-01 -> Соборність для України це об’єднання навколо спільного стрижня, яким є українська державність, в єдине державне ціле всіх земель, які заселяє український народ
2014-01 -> Машівське районне радіо
2014-01 -> Головне управління юстиції у Полтавській області Відділ правової роботи, правової освіти, державної реєстрації нормативно-правових актів
2014-01 -> Міністерство юстиції україни машівське районне управління юстиції узагальнення проведення стану правової освіти та правового виховання у навчальних закладах
2014-01 -> Глобинське районне управління юстиції правові аспекти надання щорічної основної відпустки м. Глобине 2012 р

Скачати 186.81 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка