Свято хорошого настрою Мета: ознайомити дітей із традиціями святкування 1 квітня. Обладнання



Скачати 36.08 Kb.
Дата конвертації12.12.2018
Розмір36.08 Kb.
ТипУрок

Мета: ознайомити дітей із традиціями святкування 1 квітня. Обладнання: святково прикрашений зал, записи пісень.

Хід заходу

1-й ведучий. Доброго дня вам, шановні друзі, гості, батьки! Вітаємо вас на нашому веселому святі. Яких тільки веселих і дотепних розіграшів не трапляється між друзями 1 квітня! А ображатися цього дня на жарти зовсім не годиться.

2-й ведучий. Тільки цього дня дозволено кепкувати над друзями, давати їм безглузді доручення, обманювати як тільки можна, та ще й при цьому потішатися над легковірними.

1-й ведучий. А чи знаєте ви, як у різних країнах святкують це свято?

2-й ведучий. В Англії жартують так: зашивають рукава светрів, а на обід дають висмоктані яйця.

1-й ведучий. Французи дарують одне одному маленькі жартівливі подарунки, а ще непомітно чіпляють до чийогось одягу маленьку паперову рибку.

2-й ведучий. У німців здавна існує звичай: 1 квітня посилати хлопця до сусідів або знайомих, щоби він побачив або попросив те, чого не можна ані побачити, ані попросити, наприклад голос якогось птаха.

1-й ведучий. В Україні про сміх існує така приказка: «Де сміються люди – там біди не буде».

Отже, почнемо жартувати, сміятись!

Щоб нам весело жилось,

Настрій був чудовий.

Ми розкажем зараз Вам

З гумором про школу.

Без образ нас послухайте,

Правди ніде діти.

Та веселий жарт і сміх –

То найкращі ліки.

Звучить пісня на шкільну тематику. На сцені стоять парти, імітуючи учнівський кабінет, лунає дзвінок. На сцену вибігають учні, штовхаючи один одного, і сідають за парти. Входить учитель.

Учитель.'>УРОК УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ______________________________

Учитель. Доброго дня вам, діти. Ну що ж, розпочнемо наш урок із перевірки домашнього завдання. Вам потрібно було написати твір, уживаючи назви тижня. Здайте мені, будь ласка, ваші зошит – усі, крім Сашка. Твій твір ми послухаємо на уроці.

Сашко. У неділю тато вирушив на полювання. Він приніс такого величезного зайця, що ми їли його в понеділок, вівторок, середу, четвер, п’ятницю, і ще залишилося на суботу.

Учитель. Так, звичайно, такий твір ти, певно, цілий вечір писав.

Стукіт у двері. Заходить Вовочка.



Учитель. Ти чому спізнився на урок?

Вовочка. Я хотів піти на риболовлю, але тато мене із собою не взяв.

Учитель. Твій тато правильно вчинив. Сподіваюся, він пояснив тобі, чому ти повинен іти до школи?

Вовочка. Так, він сказав, що хробаків мало, на двох не вистачить.

Учитель. Сідай, Вовочко, на своє місце, і продовжимо урок. Наталко, провідміняй дієслово «іде».

Наталка.(повільно думаючи). Я іду, ти ідеш, він іде…

Учитель. Швидше.

Наталка. Я біжу, ти біжиш, вони біжать…

Учитель. Вовочко! Ти чому нічого не слухаєш? Повтори, що сказала Наталка.

Вовочка. Усі біжать.

Учитель. Сідай, а Миколка нам скаже: слово «штани» - множина чи однина?

Микола. (довго думаючи). Ну-у-у… я так я так думаю, що верхня частина – однина, а нижня – множина.

Учитель. Миколо, добери слова до слова «світити».

Миколка. Лампочка, прожектор, ліхтарик…

На сцену виходять ведучі й, дивлячись на Сашка, який дрімає на останній парті, ведуть розмову.



1-й ведучий. Як ти вважаєш, про що зараз думає Сашко?

2-й ведучий. Мені здається, що про їдальню, Як швидше придбати смачненьку булочку, а ще на здачу можна купити жуйку, щоби нашу шкільну програму пережувати.

Лунає дзвінок на перерву. Діти схоплюються з місць і біжать на перерву. Сашко вибігає першим і через деякий час повертається з булочкою.



Штурм у їдальні

У їдальні на перерві

Не дійти до каси –

В черзі так тебе придавлять,

Як сиркову масу!

Хлопці там такі дебелі!

Здорові нівроку!

Так штовхнуть тебе у спину,

Можуть вдарить в око!

Пряники летять по залу –

Перестрілка ловка!

Сік розлито, все у плямах,

Вся одежа вогка!

Хтось жбурляє ковбасу,

Наче м’яч ногами,

Хтось котлету в чай мока:

«Рятуй мене, мамо!»

Кухарі в бронежилетах

Стоять в обороні,

Затуляють від діток,

Що летять, як коні!


  • Хоч хто-небудь,

Поможіть зберегти обіди!

Пиріжки всі розмели, -

Немає і сліду!

Ось і дзвоник пролунав:

«Все! Кінець перерви!»

Тремтять руки в кухарів,

Краплі п’ють від нервів…

У їдальні щось таке!!

Борони нас, Боже!

Наче ураган пройшов,

На цунамі схожий!

Якщо й далі діти будуть

Штурмувать їдальню,

Кухарям швидку прийдеться

Викликать негайно!

На сцену виходить дівчинка, а за нею хлопчик. Співають пісню «Іде Галя в школу» (українська народна пісня на сучасний манер).

Іде Галя в школу, від портфеля гнеться,

А за нею Ваня, як барвінок, в’ється.



  • Галю ж моя, Галю! Дай списать англійську,

Ти ж така хороша, ось тобі горішки!

  • Відчепись, Іване, як смола прилип ти,

Я сама списала у сусідки Нінки.

  • Галю ж моя, Галю! Пожалій хоч трішки!

Дай хоч одну вправу, кланяюсь у ніжки.

  • Що робить з тобою? Навіть і не знаю.

Купи мені тіні, бо в мене немає.

  • Я куплю що хочеш, тільки дай списати.

Ти одна єдина-єдина можеш врятувати!

Добре, Бог з тобою, користуйся, Ваню!

Тільки пам’ятай, що зустріч - в ресторані!

Лунає дзвінок на другий урок.



УРОК БІОЛОГІЇ_____________________________

Заходить учитель біології.



Учитель. Доброго дня, діти! Сьогодні наш урок відбуватиметься у формі усного опитування, і за кожну правильну відповідь ви отримаєте по 1 балу. Чим більше правильних відповідей, тим краща оцінка. Ну що ж, почнемо.

Іринко, скажи, чому риби не розмовляють?



Іринка. Та я й сама не змогла би розмовляти, засунувши голову під воду.

Учитель. Чому сироїжки дістали таку назву?

Іринка. Тому що вони наїлися сиру.

Учитель. Вовочко, чому лелеки відлітають восени до Африки?

Вовочка. Вони відлітають на зимівлю в Африку, щоб і в африканців дітей було багато.

Учитель. А де взимку діваються мухи?

Вовочка. Вони відлітають в теплі краї.

Учитель. Назвіть тварину, яка повзає на животі?

Вовочка. Блоха.

Учитель. Чим відрізняються свійські тварини від диких?

Миколка. Дикі тварини ніколи не віддають добровільно молоко та яйця.

Учитель. Сашко, ти що, спиш на уроці?

Сашко. Ні, це я вас слухаю й від задоволення заплющив очі.

Учитель. Ти хоча б показав політ думок на обличчі.

Сашко. Не можу, не льотна погода.

Учитель. Наталко, що таке одноклітинні?

Наталка. Одноклітинні… Одноклітинні… Це… Це… Амеба, амеба, туфелька..(Учні шепочуть.) А, згадала! Одноклітинні на небі в туфельках!

Учитель. І скільки тобі поставити за цю відповідь? Сідай, «амеба в туфельках».

Лунає дзвінок на перерву. Двоє учнів по черзі читають оголошення.



ПЕРЕРВА_________________________________________

1-й учень. Познайомлюсь із вродливою, розумною білявкою маленького зросту й худорлявої статури для спільного виконання домашнього завдання. Стас Кмітливий.

2-й учень. Учням початкової школи пропонуємо рогатки дерев’яні, однозарядерні, далекобійні, далекобійні, з оптичним прицілом і тугою гумкою. Плата готівкою. 6 клас, Вовочка.

1-й учень. Загубився щоденник. Того, хто знайде,прошу не повертати ні в якому разі. Гідну винагороду гарантую.Адреса: ЗОШ №1, гарненькій Оленці.

2-й учень. Для класів, що ступили на шлях ринкових відносин, за помірну плату пропонуємо «Правила користування шпаргалками». Першокласники користуються безкоштовно.

1-й учень. Проводимо передплату абсолютно секретного довідника «Як найкраще зірвати урок». Чекаємо ваших замовлень за телефоном 222-333.

2-й учень. Всім! Всім! Володію унікальним методом схуднення. Майбутні топ-моделі, звертайтеся, несіть свої бутерброди, пиріжки, цукерки. Гарантую миттєве знищення зайвих калорій. Андрій Натоптаний.

СУЧАСНІ РОБІНЗОНИ__________________________________

Якось потрапляє 6 клас на острів.

Ось де розгуляємось. Ось де тобі простір!

Є куди енергію свою подіти,

Є де покричати, є де подуріти!!!

Острів той безлюдний був – звірі та комахи, -

Та й ті повтікали, бідні, з переляку.

Мавпи всі у відчаї, не дійдуть до тями:

Діточки поїли в них майже всі банани!

Тигри – на деревах, слони – у болоті –

Вася їх загнав туди на автопілоті.

Навіть Лев, Цар звірів, весь тремтить від жаху,

Геть повилітали з острова комахи!!!

Діточки у захваті: «Хай живе свобода!

Тут тобі і сонечко! Тут тобі – природа!

Дикунами станемо, будемо тут жити

Краще робінзонами, ніж уроки вчити!»

ВІД СВЯТА ДО СВЯТА

1 квітня називають Днем Сміху, Днем Жартів, Чому раптом саме це свято почали святкувати 1 квітня – невідомо. По суті, це один із найбільш стійких елементів язичництва, що осіли в християнській свідомості.

Одні наголошують, що ще давні римляни відзначали 17 лютого Свято Дурних, Давньоримський письменник і філософ Апулей вважав, що в Давньому Римі першоквітневий обман був пов'язаний зі святом на честь божества Сміху.

Інші стверджують, що це свято зародилося ще в стародавній Індії, де 31 березня відзначали свято жартів. Також є припущення, що 1 квітня у стародавньому світі жартували тільки в Ірландії, та й то в честь Нового року. Ісландські саги свідчать, що звичай обманювати 1 квітня було введено богами на згадку про Скад, дочку Тіасса.

Важко сказати, звідки пішло це свято. Про виникнення першоквітневої традиції існує чимало різних гіпотез, що сходяться в одному: коріння її глибоко йдуть у середньовічну європейську карнавально-балаганну культуру.

Однак традиція жива і досі. Причиною такого своєрідного звичаю стала сама природа. Весняні примхи природи люди намагалися задобрити жартами і розіграшами.

Отже, у цей день варто порадувати друзів та близьких розіграшем, жартом або веселою листівкою. Однак, розігруючи когось, не варто забувати відому приказку: «Найкраще сміється той, хто сміється останнім». «Нових у мене друзів стільки!

Я, мамо, добре відпочився!

І апельсинів тут наївся,

І накупався, як ніколи…

Пеши. Вітаєм

Я й Микола».

А мама так йому писала:

«Без тебе дома скучно стало

Але тобі на користь море.

І ми зустрінемося скоро…



Ти молодець, що «відпочився», -

Коли б ще й грамоти навчився!»



(Г. Бойко)
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 36.08 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка