Свято „Козацькі забави”Дата конвертації09.09.2018
Розмір75 Kb.
Свято „Козацькі забави”
Мета: Прилучити учнів до джерел національної історії і культури, сприяти патріотичному вихованню кожного учня, осмисленню себе як частини великого українського народу; пробуджувати національну свідомість; загартовувати вихованців фізично і морально.
Хід свята

Ведуча: Добрий день вам, друзі щирі,

Хай живеться вам у мирі.

Не минайте нашу хату,

Бо у нас сьогодні свято!Кошовий: Сьогодні свято, конкурс нині,

І все козацтво тут як тут.

У цьому залі радість лине.

Козацькі ігри всіх вас ждуть.Ведуча: Кличе вас Вкраїна- ненька

Є і шабля і бунчук.

Хоч ще кажуть, ви маленькі,

Та козацький є в вас дух.

Кошовий: Ось і настав чудовий день.

Повен розваг він і пісень,

А для сміху і добра є у нас чудова гра.

Показати хочем нині,

Як колись на Україні

Веселились козаки – наші прадіди й діди.Разом: Тож розпочнемо разом з вами свято „Козацькі забави”!

Ведуча: Славна добрими і героїчними традиціями Українська земля. Її сини – запорізькі козаки навіки увійшли до скарбниці пам’яті українського народу. Ми, їх нащадки, маємо свято шанувати і примножувати козацьку славу. Чи спроможні на це сьогоднішні козаки, покаже нам нинішнє спортивне свято „Козацькі забави”. Разом зі мною його вестимуть: Кошовий отаман - ………………………… А також наш Наказний гетьман – ваш учитель фізичного виховання – Пархомець Б.П.

Кошовий: Пане наказний гетьмане! Песецький кіш козаків на свято прибув! Чи дозволяєте ви розпочати свято.

Наказний гетьман: Свято „Козацькі забави ” провести дозволяю! Наказую розпочати його внесенням державного прапора України! Під внесення державного прапора України стояти струнко! Внести прапор!

( Гімн. Внесення прапора)

Кошовий: Курені „Золота булава” та „Червона калина”! Приготуватися до проведення змагань.

Курінь „Золота булава” з піснею кроком руш.(З піснею „Гей там на горі січ іде” стройовим кроком по колу на вихідну позицію виходить курінь „Золота булава” )

Отаман „З.Б.”: Курінь на місці стій! Раз – два! Курінь „З.Б.” готовий до проведення козацьких забав. Наш девіз :

Разом: Козацькому роду нема переводу.

Кошовий: Курінь „Червона калина” з піснею кроком руш!
(З піснею „Гей ви хлопці запорожці” стройовим кроком по колу виходить курінь

Червона калина” і стає на вихідну позицію)


Отаман „Ч.К.” Курінь, на місці стій! Раз – два! Курінь „Ч.К.” готовий до проведення козацьких забав. Наш девіз:

Разом: „За Україну За її волю, за честь і славу, за народ.!”

Кошовий: Рівняйсь! Струнко! Пане наказний гетьмане курені „З.Б.” та „Ч.К.” До змагань готова.

Наказний гетьман: Вільно! Козаки! Сьогодні ви позмагаєтесь у різних конкурсах, поміряєтесь силою, спритністю, витривалістю і навіть розумом та дотепністю. То ж покажіть, на що ви здатні! Не осоромте славне ім’я „козака”. А судити у змаганнях вас буде Генеральна Старшина. Шануйте та поважайте її. Генеральний писар - …………………….

Генеральні судді - ……………………….

Гетьман – Директор школи Перепелиця Василь Іванович.

А вам, панове судді, Хочу показати яких козаків я виховав. То ж розпочинаємо наші змагання!(Звучить козацький марш Курені стройовим кроком виходять на свої місця.)

Ведуча: Ми розпочнемо наші змагання з козацької естафети. З давніх – давен в Україні козаки славились силою та спритністю. Ось зараз і перевіримо вашу спритність.

Кошовий: Нумо, браття козаки! Покажіть на що ви здатні. Не зганьбіть звитяжне ім’я козака.
1 конкурс: „Козацька естафета”

Учасники стають у дві шеренги. За сигналом перший учасник біжить з прапором у руці потрібну дистанцію, повертається, і передає стяг наступному учаснику. Перемагає курінь, який закінчить естафету першим.


Ведуча: Молодці! Бачимо, що ви спритні! Козаків завжди боялися вороги за силу та спритність. А ще за військову доблесть та влучність, тому подивимось чи влучні ви вояки. Правда, попадати в ціль будете ви не кулею, а м’ячем.

Кошовий: Наші козаки теж влучні стрільці, а ну, братчики, доведіть це.
2 конкурс „Влучні вояки”

Учасники куренів стають у дві шеренги. На відстані 6 м. від них намальоване коло. За сигналом перший учасник бере м’яч, біжить із ним у коло, Звідти кидає м’яча наступному учаснику, доки той не впіймає. Потім перший учасник біжить і стає в кінці шеренги, А тим часом наступний учасник робить те саме. Переможе курінь, перший учасник якого першим стане знову в колі із м’ячем.


Ведуча: Гарно стріляєте, молодці. За вас вболівали ваші болільники – дівчата – українки. Вони теж візьмуть участь у конкурсах, і додадуть кожна своєму кошу шансів на перемогу.

Кошовий: Запрошуємо наших україночок до конкурсу. А козаки тим часом можуть перепочити і сили набратися.
(Звучить козацький марш. Козаки сідають на лавочки в центр виходять дві команди дівчат – українок)
Ведуча: Нелегкою була доля українки – козачки: матері, доньки, дружини, коханої. Поки рідний боронив неньку – Україну, вона мусіла сама вести господарство, виховувати дітей та молити бога, аби оберіг козака від ворожої кулі, від безславної смерті… А ще козака рятував незмінний оберіг – подарована милою вишиванка. Конкурс для наших дівчаток і має таку назву - „Вишиванка”
3 конкурс „Вишиванка”

Команди дівчаток стають в дві шеренги. Їм дається по одному Фломастеру (різних кольорів). Напроти на папері намальовані контури сорочок завдання дівчаток – намалювати орнамент – „вишити сорочку” При цьому перша учасниця біжить, розфарбовує одним кольором і повертається, далі – наступні учасниці. Переможе команда, котра першою і краще „вишиє сорочку”.


Ведуча: Нелегке було завдання у дівчат: показати і спритність, і майстерність. Але вони справились. А зараз не лише продемонструють свої вишивки а й танок затанцюють.

( Танок „Рушничок”)
Кошовий: Бачу, рушників дівчата надбали, отже, й сватів засилати можна. Та не тепер. Ви, дівчата ще трохи підростіть, а ви, браття – козаки, знову до бою!
(Звучить козацький марш. Курені стають на свої місця.)
Ведуча: Багато випробувань доводилося долати козакам. В бою вони були відчайдушні і завжди надавали перевагу смерті, аніж ворожому полону. Але якщо таке вже трапилось, то вони прикладали всі зусилля, аби втекти. І які б перешкоди не стояли, козаки долали їх.

Кошовий: Наші козаки теж не будуть сидіти, чекати на смерть. Тікати з полону треба, а ось як ми це будемо робити.

4 конкурс „Біг у мішках”

(Учасники обох куренів стають у шеренги, перший учасник за сигналом одягає на ноги мішок і біжить потрібну дистанцію, повертається, і це саме роблять всі учасники)

Ведуча: Молодці! З полону всі повтікали, незважаючи на спутані ноги. А траплялося, під час втечі когось з козаків поранили, тож товариші ніколи не залишали побратима в біді.

Кошовий: Ану ж козаки! Покажіть як рятуватимете пораненого товариша з біди.

5 конкурс „Винеси пораненого”

(Двоє учасників тримають мішок, або складають руки „стільчиком” несуть раненого на вказану відстань і повертаються. Так доти поки кожен не стане „пораненим”.)
Ведуча: Славні наші козаки! І з полону втекли і вірних товаришів врятували.

Недаремно народна мудрість каже: Гуртом і батька добре бити !То ж зараз ви всі гуртом позмагаєтесь у перетягуванні канату.Кошовий : Нумо, козаки! Покажіть силу своїх куренів!
6 конкурс ,, Перетягування канату”
Ведуча: Після нелегких випробувань спішитимуть козаки соколами додому, де їх чекатимуть рідні матері і кохані. Отже ,зараз наших козаків зустрічатимуть наші українки.

Кошовий: Дівчата, а чи знаєте ви, як потрібно зустрічати козака з далекої дороги? Ні? Підказую: зустрічати їх треба з повною макітрою гарячих вареників!
7 конкурс „Із сиром пироги”

(Дівчатам дається тісто, качалка, стільничка, мука і начинка. 1-а д. – робить з тіста кульки, 2 – розкачує їх, 3-тя заліплює. Переможе та команда дівчат, яка швидше і якісніше заліпить вареники.

(Пісня „Із сиром пироги”)
Кошовий: Ану, подивимось, які з вас будуть господині?! Ось, віднесу хай генеральна старшина оцінить ці вареники…

(Відносить суддям)
Ведуча: Козаки любили добре поїсти. Вдома вареники були улюбленою стравою. А от на Січі, чи у поході нею була козацька каша – куліш, або „соломаха”.

Кошовий: А, що, козаки; Чи не пора нам поїсти козацької каші?
8 конкурс „Козацька каша”

(Кожному куреню у макітрі подається каша із дерев’яними ложками. Переможуть ті хто першими впорються із кашею.
Ведуча: Смачна була каша! Поїли, тепер і порозважатися можна, а як розважатимуться наші козаки?

Кошовий: Козаки були веселий народ. Любили вони повеселитись, пожартувати… Як почнуть було розказувати жарти, анекдоти, бувальщини – аж здригається січ від реготу! Наші козаки теж дотепні, зараз ви в цьому переконаєтеся. А конкурс жартів дозвольте почати мені.

Гумореска
9 конкурс „ Жартівливі і дотепні”

(Курені представляють інсценівки, жарти, анекдоти.)

Кошовий: А давайте ми у співах позмагаємось.
10 конкурс „Переспівки”

(По черзі виконують по стовпчику козацьких пісень. Хлопці – дівчата, хлопці – дівчата. Переможе курінь, що знає більше пісень.)

Ведуча: Крім жартів та пісень, любили козаки ще й танець. „То не козак, що до танцю не мастак” – каже українська приказка. До речі, славнозвісний козацький гопак, тривалий час був не просто танцем, а видом боротьби, а рухи „гопака” за складністю не поступаються рухам давньосхідних видів боротьби, таких як кунгфу, карате та ін.

Кошовий: А що, козаки? Вдаримо гопака?

1К. А якби ж нам ті музики,

Весело заграли.

Ми би дружно гопака,

Та й затанцювали!


Нумо браття, дружно в коло

Наша справа не легка.

Хай дрижить земля під нами

Затанцюєм гопака!


Україно, земле рідна!

Наша отча сторона!

Спритні тілом, духом вільні

Затанцюєм гопака!


Танець „Гопак”
Ведуча: Бачимо наші козаки – до танцю мастаки. А поки ви відпочиваєте, запрошуємо до участі у змаганнях ваших „козачок”.
(Хлопчики сідають. Виходять дівчатка)
Ведуча: Як відомо козаків, хлопців, виховувала Січ, адже саме на січі вони вчилися військовому мистецтву, відваги та героїзму.

Але виховання майбутнього козака починалося із жінки – козачки – матері. З материнської колискової, щирою молитвою, а в сім’ї безмежною любов’ю до неньки України починалося життя українського хлопчика.

Тож наступний конкурс для дівчаток має назву.
11 конкурс „Турботлива мама”

(Два стільці, розкладені речі: сорочка, спідниця фартух, пояс хустина. На відстані навпроти на стільці сидить дитина (один із козаків куреня)

Завдання дівчаток – одягнути „дитину”. Спочатку перша учасниця нисе одну річ і одягає, повертається, потім інша учасниця – одну річ і т далі. Переможе команда, що першою одягне „дитину”.)
Ведуча: Наші дівчатка чудово справились із завданням, молодці. А тим часом повернемось до наших козаків.

Кошовий: Вірним супутником козака завжди був кінь. Адже він вірно, що побратим. І від погоні врятує, і на полі бою до перемоги понесе. А то й не помітно для ворога допоможе пробратися у ворожий стан.
12 конкурс „Гей ви, коні воронії ”

(Перший учасник „кінь” стає на руки, другий вершник, тримає його за ноги – біжать дистанцію. На зворотному шляху міняються місцями. Хто швидше промчить на „конях” той переможець)
Кошовий: Ану, козаки, мерщій сідлайте коней, та помчали.
( 2 варіант конкурсу.

За сигналом ведучого перший учасник пробігає відстань до стільця, до нього прив’язаний „кінь” (гімнастична палка) бере її між ноги і повертається до куреня. На коня сідає другий учасник, тепер вони у двох „їдуть” до стільця, потім у трьох і т.д. Виграє курінь, який у повному складі „обїде” стілець і повернеться не місце.)
Ведуча: Я гадаю, що ні в кого не залишилося сумніву, що учасники сьогоднішніх змагань – гідне покоління запорізьких козаків.

Кошовий: Курені ’’ Золота булава” та ’’ Червона калина”! Для підведення підсумків змагань вишикуватись!

( Марш. Учасники свята шикуються в одну шеренгу.)

Кошовий: Пане Наказний гетьмане! Курені ” Золота булава” та ” Червона калина” до закриття свята приготувалися!

Наказний гетьман: Рівняйсь! Струнко! Свято ,, Козацькі забави” закриваємо винесенням державного прапора України. Під винесення прапора стояти струнко! Винести прапор!

(Звучить гімн. Винесення прапора.)

Наказний гетьман: Вільно! Шановні присутні! Ось і підійшло до завершення наше спортивно - розважальне свято ,,Козацькі забави”, учасники якого продемонстрували нам усім свої вміння, таланти, силу і спритність, фізичну та моральну підготовку. Дякуємо усім козакам і козачкам! Ростіть здорові, сильні духом і тілом на славу нашій Україні! А зараз я надаю слово Генеральній старшині.

(Члени Генеральної старшини оголошують результати змагань, вручають грамоти, і на завершення кажуть такі побажання)

Генеральна старшина: Сміливі будьте, козачата!

Даруйте Україні вірність.

У старших вчіться захищати

Домівку рідну, людську гідність!


Думи козацькі, діти, читайте,

Пісню козацьку не забувайте,

Мужність плекайте в собі залюбки,

І пам’ятайте, що ви – козаки!

Завжди цінуйте братерство і згоду,

Бо ви – нащадки козацького роду!


Козаки кажуть слова:
1.Від січі ведемо родовід свій

Козаків звитягу поважаємо.

Відродивши чистоту традицій

Єдність із минулим відчуваємо.


2.І хоча ми поки – що малі,

Та свою історію вже знаємо

Що живемо на святій землі

Й українських предків маємо.


3.Є багато країн на землі

В них озера річки і долини

Є країни великі й малі.

Та найкраща завжди – Батьківщина


4.Батьківщина – сонечко, рідний край

Тут топчу я стежечку з краю в край!

Тут я народилася, тут росту

І тягнусь мов квіточка в висоту


5.Солов’їну, барвінкову,колосисту на віки

Українську рідну мову в дар дали мені батьки.

Берегти її плекати буду всюди й повсякчас

Бож єдина як та мати – мова в кожного із нас.


6.Вишита колоссям і калиною

Виспівана співом солов’я

Зветься веселково Україною

Ненька зачарована моя


7.Вірні діти ми народу

Бо з козацького ми роду

Щиро ми свій рід кохаєм

Роду іншого не знаєм


8.Все, що рідне хай нам буде

Найдорожче і святе

Рідна віра, рідна мова,

Рідний край наш над усе.


9.Ми є діти українські

Український славний рід

Дбаймо, щоб про Україну

Добра слава йшла у світ.


10 Прихилюсь я до тебе уклінно,

Побажаю і щастя, й добра.

Тільки вірю – не вмреш, Україно,

Бо козацький твій рід не вмера !


11. Переміниться світу будова,

І сягне у космічну блакить,

Рідна мова моя пелюсткова

На далекі зірки полетить.


12. І не буде нас доля цуратись

У Карпатських, Таврійських садах,

І не зможе ніхто відібрати

Те, що ти берегла у віках.
13. Доки пісня звучить солов’їна,

Щире слово в козацьких устах,

Ти не вмреш ! Вічно жити тобі , Україно,

В наших думах, серцях і піснях!


Пісня ,, Козацькому роду нема переводу ! ”
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Здійснити контроль за дотриманням державних стандартів освіти
downloadcenter -> Сучасні здоров ’ язберігаючі технології в дошкільному навчальному закладі
downloadcenter -> Модель сформованості бібліотечно-бібліографічних умінь та навичок школярів
downloadcenter -> М. Тернопіль 2005 р. Методичний посібник
downloadcenter -> Профілактика шкідливих звичок серед дітей і підлітків
downloadcenter -> Уроки-дослідження з географії у 6 класі Вовчищовичі 2015
downloadcenter -> Домашнє завдання Німецька мова
downloadcenter -> Узагальнений висновок щодо результатів атестаційної експертизи Йосипівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – днз»
downloadcenter -> Коментар: поняття «публічна адміністрація» часто зустрічається у нормативно-правових актах України, дослідженнях науковців. Утім досі не сформовано єдиного підходу щодо визначення даного поняття
downloadcenter -> Доповідна записка «Про особливості реалізації нового змісту Державного стандарту початкової загальної освіти в 1-3 класах загальноосвітніх навчальних закладів»


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка