Табличний процесор Microsoft Excel 2007 Про програму - Microsoft Excel (повна назва Microsoft Office Excel) — програма-застосунок для роботи з електронними таблицями, створена корпорацією Microsoft для Microsoft Windows, Windows NT і Mac OS. Застосунок входить до складу пакету Microsoft Office.
-
-
Типові області застосування Excel: Файл у EXCEL - Файл у EXCEL – робоча книга з іменем ”Книга 1” (за замовчуванням), яка складається із сторінок (до сторінок). Кожна сторінка - електронна таблиця (це двовимірна матриця), в рядках і стовпцях якої розташовані клітини, в кожній з яких може зберігатися деяка інформація. В клітини електронної таблиці можна занести текст, числа, формули, дату, малюнок, генерувати випадкові числа.
Робоча область електронної таблиці - Робоча область електронної таблиці складається з рядків і стовпців. Уздовж верхнього кордону таблиці видно заголовки стовпців , уздовж лівого кордону — заголовки рядків . Кожен стовпець позначається однією або двома літерами латинського алфавіту, починаючи з А, В, С і так до літери Z, потім використовуються імена з двох літер АА, АВ ...AZ, ВА, ВВ і так далі до літер ZZ , кожен рядок — числом — 1, 2, 3, 4 і так далі.
- Та, що відображується на екрані комп'ютера робоча область є невеликою частиною електронної таблиці. Таблиця може містити до 256 стовпців і до 65536 рядків . Інформація, представлена в таблиці, зберігається у комірках (клітинках, вічках, чарунках), які утворюються на пересіченні рядків і стовпців. Активна комірка обведена рамкою , а заголовки рядка і стовпця активної комірки виділяються.
Аркуші та книги - Як первинний документ для зберігання і обробки даних Microsoft Excel використовує аркуш (лист, листок). Аркуші служать для організації і аналізу даних. Можна вводити і змінювати дані одночасно на декількох аркушах, а також виконувати обчислення на основі даних з декількох аркушів. Кожен аркуш має ім'я, яке наводиться на кнопці ярличка аркуша внизу вікна . Кількість аркушів в робочій книзі задається користувачем.
- Імена аркушів відображуються на вкладках в нижній частині вікна книги. Для переходу з одного аркуша на іншій слід вибрати відповідну вкладку. Листи можна перейменовувати, вставляти, видаляти, переміщати або .копіювати. Аркуш, в якому виконується робота, називається поточним.
Елементи вікна програми EXCEL 2007 - Кнопка виділення всіх комірок активної таблиці
- Поле назви активної комірки
Елементи інтерфейсу MS Excel - Кнопка виділення всіх комірок активної таблиці(аркуша) призначена для швидкого виділення всх комірок таблиці з метою подальшого їх копіювання в інший аркуш чи видалення інформації.
- Поле назви активної комірки подає ім`я та адресу активної клітинки в робочій книзі та слугує інструментом переходу до іншої комірки.
- Рядок формул відтворює дані чи формули, що вводяться в комірку.Може й використовуватися як поле редагування вмісту комірки.
- Заголовки колонок - кожна з 256 колонок робочої таблиці має заголовок - літеру від A до Z. Після графи Z йде графа АА, за якою - АВ, АС і т. ін. Після графи AZ йдуть графи ВА, ВВ і так до останньої графи, яка позначена ZZ. Для виділення всіх клітинок графи необхідно клацнути мишкою на її заголовку.
- Заголовки рядків - кожний рядок робочої таблиці має заголовок, який позначається числом від 1 до багатьох. Для виділення всіх комірок рядка необхідно клацнути мишкою на заголовку рядка.
- Ярлики аркушів(таблиць) - спеціальні позначки (імена) аркушів робочих таблиць. Робоча книга може мати довільну кількість аркушів, але кожен аркуш має своє ім`я, яке і відображене на ярличці аркуша.
- Кнопки прокрутки ярликів аркушів дають змогу перегортати (прокручувати) аркуші робочих таблиць під час їх перегляду.
- Панель швидкого доступу, його настроювання
- Панель швидкого доступу після настроювання
- Системна кнопка Microsoft Office, яка відкриває список можливих дій з документами.
- Відкрити вікно настроювання панелі швидкого доступу за допомогою кнопки , встановити прапорці біля потрібних користувачу команд
Головне меню програми - Панелі інструментів меню (вкладки) “Головна”
- Панелі інструментів меню (вкладки) “Вставка”
Головне меню програми - Панелі інструментів меню (вкладки) “Розмітка сторінки”
- Панелі інструментів меню (вкладки) “Формули”
Головне меню програми - Панелі інструментів меню (вкладки) “Дані”
- Панелі інструментів меню (вкладки) “Рецензування”
- Панелі інструментів меню (вкладки) “Вигляд”
Ім’я комірки. Рядок формул - Активна комірка В1(її ім’я відображається у полі імені комірки), значення комірки або формула, за якою це значення обчислюється відображається у рядку формул.
- Після вводу в комірку знаку “=“ ім’я поле з іменем комірки змінюється на поле для вибору функції
- Між полем для імені комірки та рядком формул розміщені вказівки
- Їх призначення: переміщення межі, відмінити, вставити, вставити функцію.
- Рядок формул завершується кнопкою , за допомогою якої звертається або розвертається рядок формул
Робоче поле вікна – електронна сітка - Робоче поле складається із рядків та стовпців. Комірка В1 – комірка, яка знаходиться на перетині 1- го рядка та В-го стовпця (номер рядка та ім’я стовпця активної комірки виділені підсвіткою).
- У правій нижній вершині вікна програми розміщена кнопка , за допомогою якої можна змінювати розмір вікна.
Поділ робочого поля вікна на частини - Справа робочого поля вікна програми розміщено вертикальну смугу прокрутки з бігунком , зверху якої є кнопка , за допомогою якої можна розділити робоче поле вікна на дві частини по горизонталі, кожна з яких матиме свою смугу прокрутки. Аналогічно, справа горизонтальної смуги прокрутки є кнопка , що розбиває робоче поле вікна програми на дві частини по вертикалі(відмінюється поділ перетягуванням меж в крайні положення).
- Внизу робочого поля розміщено рядок ярликів сторінок (листів), один з яких активний.
- В лівій частині цього рядка розміщені кнопки переміщення по сторінках ( на початок,
- на попередню, на наступну, на останню)
- Поряд із ярликами сторінок розміщена кнопка - вставити новий лист.
- В цьому ж рядку знаходиться горизонтальна смуга прокрутки із бігунком
- Між полем із ярликами сторінок та смугою прокрутки міститься кнопка ,
- за допомогою якої можна змінювати розміри цих полів (затиснувши лівою кнопкою миші на кнопці і перетягти її на потрібне місце вліво чи вправо.)
- Рядок стану висвітлює інформацію про поточний стан роботи програми.
- Також в цьому рядку містяться кнопки зміни режиму екрану ( - звичайний, - розмітка сторінки, - посторінковий).
- В правому кутку рядку стану міститься вказівка роботи з масштабом:
- ( виклик вікна для вибору масштабу “Масштаб”, бігунок для збільшення та зменшення масштабу вручну.)
Створення нового файла у програмі - 1). На панелі швидкого доступу вибрати команду “Створити”
- 2). Кликнути лівою кнопкою миші на системному значку, вибрати вказівку “Створити”, у вікні ”Створення книги”, що відкриється двічі кликнути на ”Нова книга” (або один раз, потім кнопка ”Створити”)
Панель інструментів пункту “Формули” - Панелі інструментів меню “Головна”, “Вставка”, “Розміткасторінки”, “Рецензування” мають аналогічні призначення текстового редактора WORD 2007/
Панель інструментів пункту “Формули” - Присвоєння імен окремим коміркам, діапазонам комірок. В подальшому в формулах можна буде посилатися на них по даному імені (створення іменної комірки).
- Автоматичне створення імен для виділених комірок
- Вибір імені, яке використовується в даній книзі і вставка цього імені у поточну формулу
Панель інструментів пункту “Формули” - Відображення стрілок, які вказують, значення яких комірок впливає на значення виділеної комірки
- Вікно контрольного значення : відслідковування значень деяких комірок по мірі внесення змін у листі. Ці значення показуються в окремому вікні, яке залишається видимим незалежно від того, яка область книги відображається.
- Відображення стрілок, які вказують, значення яких комірок залежать від поточного значення виділеної комірки
- Вилучення стрілок впливаючих і залежних комірок
Панель інструментів пункту “Формули” - Вибір режиму перерахунку формул. По замовчуванню перерахунок виконується негайно при кожній зміні даних, від яких залежать інші значення
- Перерахунок (F9)
- всієї книги.
- Це необхідно тільки в тому випадку, коли автоматичне виконання обчислень відключене.
- Перерахунок поточного листа (Shift +F9).
- Це необхідно тільки в тому випадку, коли автоматичне виконання обчислень відключене.
Панель інструментів пункту “Дані” - 1). Отримати зовнішні дані
- Імпорт даних із Баз Даних або текстового файла
- Отримати зовнішні дані із Веба
- Імпорт даних із других джерел даних
- Підключити зовнішні дані, використовуючи існуючі підключення
Панель інструментів пункту “Дані” - Оновлення в книзі всіх відомостей із джерела даних
- Відображення всіх підключень до даної книги
- Властивості діапазону даних. Задання способу оновлення підключених до джерела даних комірок, вмісту джерела, що відображається, а також способу обробки в книзі змін кількості рядків чи стовпців джерела даних
- Зміна зв’язків. Перегляд всіх файлів, з якими пов'язана дана електронна таблиця. Потім можна вилучити чи поновити знайдені зв'язки.
Панель інструментів пункту “Дані” - Сортування від мінімального до максимального. Сортування виділеного діапазону так, щоб найменше значення виявилося зверху стовпця
- Повторне застосування фільтра до виділеного діапазону
- Сортування від максимального до мінімального. Сортування виділеного діапазону так, щоб найбільше значення виявилося зверху стовпця
- Сортування. Відкривання діалогового вікна сортування, в якому можна виконати сортування відразу за кількома умовами
- Дозвіл фільтрації виділених комірок. Якщо фільтрація включена, то достатньо кликнути стрілку в заголовку стовпця, щоб вибрати фільтр для цього стовпця.
- Задання складних умов відбору записів для набору результатів запиту
Панель інструментів пункту “Дані” - Розподіл вмісту однієї комірки Excel по кількох стовпцях.
- Вилучення рядків, що повторяються з листка
- Захист комірки від введення неправильних даних
- Об'єднання значень із кількох діапазонів в один новий діапазон.
Панель інструментів пункту “Дані” - Об'єднання діапазону комірок таким чином, що всі ці комірки можна одночасно звернути або розширити.
- Відобразити деталі. Розвертання звернутої групи комірок.
- Розгрупування раніше згрупованого діапазону комірок
- Приховати деталі. Звертання групи комірок.
- Настроювання розміщення підсумкових даних
Поділіться з Вашими друзьями: |