Тема: " Графічне зображення рівномірного руху"
Мета: Навчальна. Ввести поняття прямолінійного рівномірного руху; використовувати знання, отримані на уроках математики, для побудови графіків рівномірного руху ,для визначення за графіками пройденого тілом шляху, швидкості, часу руху; домогтися розуміння функціональної залежності між величинами.
Розвиваюча. Розвивати навички читання графіків, логічне мислення, вміння аналізувати, порівнювати, працювати з інформацією; шукати звязки між предметами, застосовувати отримані знання на практиці.
Виховна. Виховувати культуру оформлення розв’язків до графічних задач та культуру мовлення; виховувати творчу особистість учнів.
Тип уроку: вивчення нових знань
Обладнання: інструкції до уроку, диференційовані на три рівні, мультимедійна установка.
Хід уроку
Організаційний етап
Мотивація
3. Актуалізація знань
Вчитель фізики.
І. «Глибоке занурення в фізику» - фронтальне опитування:
1 питання – 0,5 бал.
1.Що називається механічним рухом?
2. Що називається траєкторією?
3. На які види поділяють механічний рух за формою траєкторії?
4. Що називається шляхом?
5.В яких одиницях вимірюється шлях в системі СІ?
6.Яка фізична величина є характеристикою механічного руху?
7. В яких одиницях в системі СІ вимірюють швидкість?
8. Формула для обчислення швидкості?
9.Формула для обчислення шляху?
10. Який рух називають прямолінійний рівномірний?
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Вправа 9 (2,5). Відповіді: 2 зав. – 960 м., 5 зав. - третій рухався швидше, найбільшу відстань подолав другий, найдовше рухався другий.
Вчитель: Діти, ви знаєте, задачі в фізиці можна розв’язувати двома способами. Той, яким ви розв’язували вдома і ми в класі називають аналітичний спосіб. А є ще й другий – графічний. Не всі фізичні задачі можна вирішити цим способом, але деякі мають лише один спосіб вирішення – графічний. Та мабуть зрозуміло, для того, щоб користуватися цим способом нам спочатку треба навчитися описувати фізичні процеси за допомогою графіків. І почнемо ми з графіків рівномірного руху.
Отже, тема уроку «Графічне зображення рівномірного руху».
Як завжди хочу звернутися до ваших знань: які слова, терміни вам знайомі?
Дійсно, ви вивчали графіки на уроках математики.
Тому цей урок ми проведемо разом з вчителем математики. Я переконана вона нам дуже допоможе навчитися будувати і читати графіки рівномірного руху.
Та перед тим, як надати слово вчителю математики, хочу зачитати вам слова великого вченого
Галілео Галілея: «Якщо хтось досягне успіху у пізнанні природи і природа заговорить з ним, то заговорить вона мовою математики».
Поділіться з Вашими друзьями: |