Тема. Буду я природі другом. Анатолій Костецький «Не хочу» Мета



Скачати 415.77 Kb.
Дата конвертації22.11.2018
Розмір415.77 Kb.
#65943
Тема. Буду я природі другом. Анатолій Костецький « Не хочу»

Мета. Поглибити знпння учнів про творчість А. Костецького; сприймати змальовані словами образи природи рідної землі у віршованих текстах;

вдосконалювати навички свідомого виразного читання літературних творів; учити аналізувати прочитане, робити самостійно висновки; розвивати зв'язне мовлення, творчу уяву; виховувати любов до природи, милосердя, мудрість, кмітливість, доброту.



Обладнання. Екологічне панно, малюнки комах, виставка книг Анатолія Костецького, презентація, пісенька про метелика, роздатковий матеріал.

Тип уроку. Вивчення нового матеріалу
Хід уроку

  1. Організаційний момент. (Звучить весняна музика)

    1. Емоційний настрій учнів.

Мені приємно бачити ваші добрі, привітні обличчя. Привітайтеся з нашими гостями і подаруйте їм свої посмішки, чудовий урок творчості, натхнення, добра і радості.

Я школяр, я особистість творча,

я думаю, замислююсь, аналізую,

висловлюю свої думки, я хочу знати….

І тільки за таких умов нам на при кінці уроку вдасться досягнути мети. А значить стати ще розумнішими, добрішими, кмітливішими.

Тому до роботи



    1. Вправа «Очікування»

    2. Вправи для дихання. Артикуляційна розминка

Щоб урок читання розпочати, треба вправи нам згадати.

  • Сьогодні чудовий день, за вікном яскраво світить сонечко, своїми промінчиками заглядає до нас в клас і запрошує нас до літнього лісу.

Ми йдемо по лісовій стежині, злегка подуває свіжий вітерець. Набираємо свіже чисте повітря у свої легені, затримайте його і видихніть. 3 рази

  • Раптом стежина закінчилася і ми виходимо на залиту сонцем галявину, тут дуже багато квітів.

Квітів аромат вдихаємо і повільно видихаємо. (квіточка в руках)

  • А ось на квітку прилетів і сів метелик, зараз легенько на нього подуємо, щоб він злетів і полетів до своєї домівки. (метелик в руках)

Робота на екологічному панно.

  • А ось до квіточки прилетіла бджілка і забриніла дз – дз – дз- дз

  • Але вітерець дмухнув на квіточку с- с – с – с

  • Листочки у квіточки зашелестіли ш – ш – ш – ш

  • Над квіточкою і бджілкою пролетів птах шух – шух – шух



  • А ось і хмаринка, зараз дощик поллє квіточку кап – кап – кап

Вправа «Австралійський дощ»

    1. Робота над скоромовкою (сенсорний хрест)

Щоб ротик був слухняним, скоромовку ми розкажем. (3темпи читання)

На подвір’ї зелен кущ,

над кущем літає хрущ.

Ми прибігли до куща.

над кущем нема хруща.

Скоромовку розказали, а чистомовку ще не прочитали.



    1. Робота над чистомовкою

То-то-то – я люблю своє місто.

Ва- ва- ва – зветься воно Полтава.

Си-си-си- є зелені в нас ліси.

Бе-бе-бе – і небо голубе.

Ба-ба-ба- і річка голуба.

Ля-ля-ля- родючі в нас поля.

Хи-хи-хи – ми маленьки дітлахи.

Емо-емо-емо- ми природу бережемо.

Читання чистомовки « луною»

Проспівування складів

Я вважаю, що для кожного із вас це місце найрідніше, найкрасивіше, тому що ви тут народилися і живете.

В нашому місті є дуже багато телевізійних каналів. І ми всі разом не тільки побуваємо на різних студіях, але виступимо в ролі телеведучих, дикторів.



ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Студія «Знавців»

Вправа «Мікрофон»

  • Твір у якому когось, або щось описують називається…(загадка)

  • Твір у якому є щось чарівне, незвичайне, нереальне називається… (казка)

  • Твір у якому є рими називається… (вірш)

  • Які ще жанри ви знаєте? ( прислів’я, приказки, вірші- небилиці……)

Перевірка домашнього завдання.

  1. Як називається твір, який ти щойно прочитав?

  2. Чому автор назвав рибалку диваком?

  3. Що цікавого побачив рибак вранці?

  4. Чи задоволений рибалка - дивак своїм уловом?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Вивчення нового матеріалу.

Студія «Інформаційна»

Вчитель. Художники передають красу природи, малюючи картини фарбами. Композитори цю красу не лише бачать, але і чують, створюючи музику. А як описують цю красу поети, а саме Анатолій Костецький, ми зараз дізнаємось.

Народився Анатолій Костецький у Києві в учительській сім’ї. Його матуся, вчитель української мови, з 3 років брала хлопчика з собою на уроки. У 4 роки навчився читати, а у 5 років писати та римувати вірші.

Рано навчився грати у шахи та плавати. Відтоді не розлучався з книгою, спортом, пером. Костецький дуже любив відпочивати у селищі Козин у своєї бабусі, там у нього було багато друзів. У перший клас пішов, маючи у зошиті декілька своїх віршів і вони були про природу. Друкувати вірші став у 12 років.

Перша книжки Анатолія Костецького « Джміль про сонечко гуде», пізніше з’явилися і інші книги « Лист до птахів», « Весняні дарунки»…тощо.

10 березня 2005 р. поет помер залишивши, нам дітям великий скарб – дитячі твори.

Повідомлення теми і мети уроку.


  1. Вправа «Прогнозування». Робота в групах, в русі.

Пазли метеликів

Складіть картинку, а також знайдіть як цей предмет називається і дізнаєтесь про кого ми будемо читати на уроці.

На сьогоднішньому уроці ми навчимося виразно читати твір Анатолія Костецького « Не хочу». Будемо аналізувати прочитане. Самостійно робити висновки та допоможемо повернути усе на свої місця.

Врятуємо світ природи!




  1. Вправа «Бюро знахідок». Розповідь інформаторів

Махаон – один із найбільших метеликів. У нього жовті крила з чорними і червоними цяточками. Махаона прозвали вітрильником. Тому що він пливе у повітрі, як прекрасний корабель.

Адмірал – на темних крилах має червоні лампаси смуги. Навесні метелик, як і птахи повертається з теплих країв.

Павиче око – на крилах цього метелика блакитні очі. Птах Павич також має схожі цяточки на своєму пір’ї.

Лимонниця – має лимонно – жовті крила. На крилах є 4 оранжево – червоні плями. Саме ці метелики запилюють багато весняних квіток.
Вчитель. Учені нарахували понад 120 тисяч видів метеликів. Які не схожі один на одного. Метелики є вечірні та нічні, а є й денні. На крилах метеликів є луска і коли сонячне проміння падає на цю луску, то денні метелики мають яскраве забарвлення.

Найбільший метелик живе у Південній Америці – агрипина.

Якщо ти захочеш намалювати його у повний зріст, то тобі не вистачить книжкової сторінки.

З метеликів нашої фауни найбільше павичеве око і дубовий шовкопряд. Розмах крил цих метеликів досягає 14-15 см.




  1. Хвилинка – цікавинка. Читання кращими учнями.

Ранньою весною довкола ще лежить сніг, а вже з’являються метелики.

З усіх комах метелики найбільше захоплюють своєю красою.

Навіть існує легенда, що метелики походять від квіток, які відірвалися від рослин. Вони мають хоботок, яким висмоктують нектар квітів.

Літаючи над квітами й сідаючи на них, метелики не тільки п’ють солодкий нектар, а й на своїх ніжках переносять пилок, з однієї квітки на іншу, що дуже корисно для рослин, тому квітка і комахи – це одна сім’я.

Їх потрібно охороняти. Рідкісні та мало поширені види метеликів занесені до Червоної книги.


  1. Робота в парах. Від слова метелик утворити нові слова. З поміж букв заховалися слова

Метелик.

1 2 345 6 7 1234, 76561, 1652 мете килим миле
IV. Судія «Рекламна пауза» Фізкультхвилинка

Пісня про метелик ( вправи для очей на офтальмологічному тренажері) (Мелодія додається)

1.На світі жив метелик,

Яскравий наче літо

Він мав багряні крила,

Щоб в небо відлетіти.

І мандрував метелик

Із квіточки на квітку.



Приспів

Він до неба злітає,

Радість людям дарує

Суму в серці не має

Поміж хмарок танцює.

Він до неба злітає

Аж до самого сонця

І всміхається літо

У прозоре віконце.

2.Та ось пожовкло листя,

І став холодний вітер,

І птахи піднялися

Щоб в вирій полетіти.

І бачив сни веселі,

І бачив сни привітні



Приспів
Студія «Юних дикторів»

Діти, хто хоче бути справжнім актором потрібно працювати за всіма акторськими правилами.

Актори, ведучі повинні багато читати, швидко орієнтуватися у запропонованих текстах, чітко й виразно промовляти слова. Адже на телебаченні вас не тільки бачать, а й чують. Тому будемо працювати над виразністю.

Робота з підручником.


  1. Виразне читання вірша вчителем

– Кого не хоче образити автор вірша? ( стеблинку, гілку, травинку)

  1. Словникова робота. У вірші зустрічалися вам незрозумілі слова. Потренуємося у правильному читання слів і розтлумачимо їх.

тріпоче тремка

крильцями джмеля

стеблинку травинку

живинка страшенний

Тріпоче - швидко махати крилами

Страшенний - дуже страшний своїми діями, виглядом.

Гріх - поганий вчинок, помилка

Тремка - тремтіти, дрижати від чогось.

Живинка - жива істота.

Довірою - чесне, правдиве, щире ставлення до когось.

Читання слів « луною» за вчителем.

Бачу ви готові самостійно прочитати вірш, щоб зрозуміти його зміст.


  1. Читання ланцюжком. Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.

- Кого не хоче ловити автор вірша?

- З чим він його порівнює, чому?

- Чому він не захотів його ловити?

- Що ще не хоче робити з природою автор?

- Чому автор не захотів її нести додому? (Бо вона зів’яне і не прилетить до неї джмелик)

- Що на думку автора – страшенний гріх? (зірвати, зламати, потоптати)

- Чому вчить вірш А. Костецького?


  1. Читання акулою.




  1. Читання «Через пеньок»


Студія «Акторська майстерність» (використання жестів, міміки)


  1. Читання за методикою ейдетики. (малюнками)

  2. Гра «Який герой» (в русі)

Позитивний – руки вгору, негативний – присідаємо
Спостережливий, неуважний, добрий, лінивий, люблячий, чуйний, байдужий, вихований.

  1. Гра «Уважний читач» (використання куба)

Якщо є таке речення у вірші – говоримо тік так це є так.

Якщо ні – тік так це не так.


Студія «Чародіїв»

Виготовлення метеликів


V. Підсумок уроку.

- Чи здійснилися ваші очікування щодо нашого уроку?

Гра «Чотири що »

А я хочу закінчити урок такими словами.

Природа – рідна наша втіха,

Тож хай вона не знає лиха.

Ми всі господарі природи,

Тож збережемо її вроду.

Кожна людина повинна бути чарівником і для цього не потрібна чарівна паличка, достатньо сказати добре слово, або зробити добре діло.

Творіть добро і воно повернеться до вас.



Студія «Ілюстраторів»

Намалювати свій малюнок до вірша А. Костецького «Не хочу»

Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради

Міський методичний кабінет



Комунальний заклад «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 24»

РОЗРОБКА УРОКУ

з літературного читання на тему

«Буду я природі другом» Анатолій Костецький

«Не хочу»

2 клас


Підготувала

вчитель початкових класів

спеціаліст вищої категорії

Кремпоха Тетяна Анатоліївна
м. Полтава
Каталог: 2016
2016 -> Програма та методичні вказівки з навчальної дисципліни історія науки І техніки для студентів усіх спеціальностей денної форми навчання
2016 -> Київський національний лінгвістичний університет базові навчально-методичні матеріали
2016 -> С. Ю. Кривошеєв (ініціали та прізвище)
2016 -> Програма навчальної дисципліни аграрне право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс
2016 -> Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи
2016 -> Програма навчальної дисципліни господарське право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс Семестр
2016 -> Програма курсу Інформатика 5 9 класи загальноосвітніх навчальних закладів
2016 -> А. С. Макаренко: аксіологічний, етичний та психологічний контексти професійного самоусвідомлення педагогічної особистості
2016 -> Методичні Рекомендації Запобігання і виявлення

Скачати 415.77 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка