Тема. Чому восени добре ростуть гриби? Гриби: їстівні та отруйні. Правила збирання грибів. Практичне завдання



Скачати 29.24 Kb.
Дата конвертації23.03.2019
Розмір29.24 Kb.
#85174
Тема. Чому восени добре ростуть гриби? Гриби: їстівні та отруйні. Правила збирання грибів.

Практичне завдання: розпізнавання їстівних та отруйних грибів за малюнками, фотографіями

Мета: сформувати в учнів уявлення про гриби; навчити розрізняти їстівні та отруйні гриби; розвивати пізнавальну активність дітей, уміння спостерігати; виховувати повагу і любов до природи, культуру поведінки в природі

Тип уроку: комбінований

Обладнання: комп’ютерна презентація, друковані зошити, підручник Грущинської « Природознавство 2 клас», ілюстрації грибів, лісовичка, кошики.

Хід уроку

І Організаційна частина

Стали, діти, всі рівненько,

Посміхнулися гарненько,

Настрій на урок взяли

Й працювати почали.

Працюватимем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім другім класі

Діти просто молодці!

1.Створення ситуації успіху.

- Діти, дайте відповідь на запитання «Яким я хочу бачити себе на уроці?» одним словом. Відповідь повинна починатися з букви, яку отримали.



(У – уважні, С – старанні, П – працьовиті, І – інформовані, Х - хороші)

- Яке слово вийшло? УСПІХ. (картки з буквами прикріплюю на дошці).

- Що необхідно аби досягти успіхів? (Вчитися старанно)

- Тож бажаю вам успіхів на сьогоднішньому уроці!



2. Хвилинка спостережень.

А зараз за одну хвилинку згадаємо про нашу днинку ( Слайд 2)
— Яка зараз пора року?
— Який місяць?

(у зошитах записати)
— Яке число?
— Який стан неба?

— Чи були сьогодні протягом дня опади?



ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

- Сьогодні до нас на урок завітав Лісовичок. Він запрошує нас здійснити подорож до особливого Царства. Але щоб потрапити туди, треба отримати перепустку, виконавши завдання Лісовичка – відгадати загадки. ( Слайд 3)



Робота над загадками

В теплий дощик народився, І великі, і малі

Парасолькою накрився, Повдягалися в брилі,

Може б з лісу пострибав, І дощу ці одноніжки

Якби другу ногу мав! Не бояться ані трішки

Ліс улюблений їх край.

А як звуться, відгадай!

Перепустка від Лісовичка ( Слайд 4)

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку( Слайд 5)



  • Тепер ви зрозуміли, до якого царства ми сьогодні вирушимо. Подорожуючи, ви дізнаєтеся багато нового про гриби.

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Бесіда ( Слайд 6)

— Хто з вас разом з батьками із задоволенням збирав гриби в лісі?

— Як ви вважаєте, гриби — це жива чи нежива природа? (Жива)

—Чому? (Гриби з’являються (народжуються), ростуть, помирають...)

— Чи можна гриби віднести до рослин, вони ж ростуть на землі?

— Які частини рослин вам відомі? (Корінь, стебло, гілки, листя, плід)

— Що можна сказати про гриби? (У грибів немає листя, стебла, гілок.)

— У такому разі чи можна з упевненістю віднести гриби до світу рослин? (Ні)

— А до світу тварин? (Також ні)

— Так що ж це таке — гриби? (Напевно, це особливий світ при­роди: ані рослини, ані тварини.) ( Слайд 7)



2. Розповідь вчителя.

( Слайд 8) Гриб — одне з найцікавіших і найпотаємніших явищ природи. Гриби – переважно діти лісів, але вони пристосувались на нашій планеті і ростуть не лише в лісах на землі, а де завгодно навіть в наших. На світі існує понад 100 тисяч видів грибів, але їстівних серед них небагато.

( Слайд 9)

Розміри грибів різні . Є гриби-велетні діаметром 1,5 метри . А у грибів маляток усього 1 міліметр. ( Слайд 10)



( Слайд 11) В Україні росте близько 100 видів грибів, але в їжу вживають 10-15 видів із них.

Ознайомлення з будовою гриба ( Слайд 12)

- Головною частиною гриба є грибниця. Вона розташована в ґрунті і живить гриб поживними речовинами. Із частинок грибниці виростають нові гриби. Збираючи гриби, не виривай гриб із грибниці, щоб не пошкодити її. Гриб треба зрізати або обережно викрутити.

- (Слайд 13, 14) Осінь нам дарує багато грибів. Якщо вона тепла і дощова, то їх у лісі сила-силенна: білі, підосичники, підберезники, лисички, опеньки, маслюки.

- (Слайд 15) Гриби дуже потрібні лісу. Грибами живляться і лікуються деякі тварини.



3. Робота з підручником і зошитом.

  • Давайте відкриємо в підручнику с. 54, прочитаємо, коли ж у лісі грибів найбільше, що цьому сприяє та, де слід шукати грибочки.

  • А тепер виконайте завдання № 1 в зошиті на с. 25.


V. Фізкультхвилинка. ( Слайд 16)

4. Питання ( Слайд 17)

- Діти, чим же подібні гриби?

- А чим відрізняються?
5. Поради Лісовичка

Гриби – це окраса наших лісів. Їх потрібно берегти у природі і кожному, хто вирушає з кошиком до лісу, необхідно знати, що не всі гриби можна їсти.

Є гриби – їстівні, ( Слайд 18) а є такі , що містять речовини, які при споживанні викликають отруєння людини і навіть  смерть. Називаються вони отруйні.

Тому треба навчитися розрізняти гриби.

У нашій  місцевості найчастіше із їстівних( Слайд 19)

грибів зустрічаються: білий гриб (боровик), опеньки, маслюки, лисички.



З  отруйних( Слайд 20) : мухомор, бліда поганка, опеньки несправжні, лисички несправжні.

6. Робота з підручником ст.55

Отруйні гриби ростуть так само — від ранньої весни до пізньої осені. Вони часто схожі на їстівні гриби і тому їх дуже легко сплутати.

  • Давайте порівняємо їх по підручнику. ст.55

Пам'ятайте про це!

VІ. Узагальнення й систематизація знань

1. Гра «Їстівні - Отруйні гриби» ( Слайд 21)

- Діти, давайте пограємо у гру « Їстівні - Отруйні гриби».

На екрані ви бачите грибок , якщо їстівний – хлопаєте у долоні, якщо навпаки – тупаєте ногами і будемо називати назви грибів.

- Молодці!



2. Робота з зошитом.( самостійно)

  • А зараз візьміть свої зошити і виконайте завдання № 2 на с. 25.



3. Гра « У ліс по гриби»

- Діти, Лісовичок запрошує вас на лісову галявину, хоче перевірити які гриби будете збирати. Беремо наші кошики і вирушаємо……….

На дошці – імпровізована лісова галявина з прикріпленими грибами. Діти виходять групами та збирають гриби, потім показують та пояснюють вміст кошиків.

4. Продовж речення, зєднавши їх частини ( слайд 22)

5. Правила збирання грибів. Метод незакінчених речень.( слайд 23)

— Не можна допустити, щоб опустіли наші грибні багатства, тому під час збирання грибів треба дотримуватися таких правил.


  1. Збирай тільки ті гриби, які … добре знаєш.

  2. Не потрібно збирати старі гриби. У них може накопичуватися … отрута.

  3. Гриби треба обережно зрізати ножем, або …

викручувати із землі.

  1. Не збивай неїстівні гриби. Пам’ятай, що вони потрібні лісу! Ними лікуються … тварини.

VІІ. Підведення підсумків уроку

Метод «Мікрофон»

  • Чи справдились ваші очікування від сьогоднішнього уроку?

  • Що ми вивчали на уроці?

  • Чи сподобалася вам мандрівка?

  • Що нового дізналися ?

  • Чи стане в пригоді вам інформація отримана під час подорожі?

VІІІ. Повідомлення домашнього завдання

По підручнику с. 54-55, намалювати улюблений їстівний гриб і опрацювати з батьками



Памятку грибника.

Памятка грибника
1. Збирай тільки відомі гриби.

2. Не бери старих, незрілих.

3. Не збирай гриби біля дороги.

4. Не виривай гриб з корінням.

5. Не руш мох, землю з хвоєю навколо.

6. Не збирай грибів, які тобі здаються непотрібними – ними лікуються звірі.




БІЛИЙ ГРИБ

Зі своїх найперших днів

Це найбільший із грибів.

По властивостях він цінний,

Лікар від хвороб відмінний

Підосичник

Вдяглися чепурні грибки 

У помаранчеві шапки. 

Їх ПІДОСИЧНИКАМИ звуть

Бо під осиками ростуть. 

Підберезовик ( обабка)

Під березою грибочок,

Поряд мама і синочок…

З деревом вони куми,

Добре знаємо їх ми.

Маслюк

Слизьку шапку одягнув,

І під деревом заснув…

Із задоволенням збирають

І на зиму закривають

Лисички

Ці грибочки невеличкі,

Із близнючок в них сестрички.

По лісах мандрують пішки.

Носять рижі босоніжки

Опеньки

Обліпили всі пеньочки

Мами, тата, сини й дочки:

Наче нитки всі тоненькі,

Вишукані й чепурненькі

Печериці

Добра людям помічниця:

Є їй чим в житті гордиться!

У теплицях місце має –

Йод в собі для нас тримає!

Сироїжка

Крихкі шапки, біленькі ніжки – 

Це кольорові СИРОЇЖКИ. 

А чом же звуться дивно так? 

Бо їх сирими їсть слимак.

Польський гриб

Про нього здавна кажуть так: 

– Не українець він, поляк. 

Та балачкам назло він нині 



В лісах прижився в Україні. 

Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Програма навчальної дисципліни підготовки бакалавра спеціальності 010101 «Дошкільна освіта» 2016
2017 -> Методичні вказівки щодо організації самостійної роботи Львів 2016 Методичні рекомендації щодо організації самостійної роботи
2017 -> План роботи обласного навчально-методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів
2017 -> Галицько-Волинське князівство
2017 -> Методичні вказівки щодо організації самостійної роботи студентів 3,4 курсу з дисципліни Іноземна мова
2017 -> Вплив струму на організм людини. Заходи техніки безпеки під час роботи з електричними пристроями
2017 -> Картка самооцінювання
2017 -> Робоча програма навчальної дисципліни «Проблеми вищої освіти» галузь знань 06 «Журналістика»
2017 -> Філософія Середньовіччя
2017 -> Робоча програма навчальної дисципліни соціальна педагогіка Галузь знань: 0101 «Педагогічна освіта»

Скачати 29.24 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка