Тема. Форми. Створення, редагування та форматування форм. Мета уроку



Скачати 35.71 Kb.
Дата конвертації21.11.2018
Розмір35.71 Kb.
#65824
Тема. Форми.Створення, редагування та форматування форм.

Мета уроку:

Навчальна: формувати в учнів вміння створювати і,редагувати, форматувати форми.

Розвивальна: розвивати практичні вміння та навички для вибору оптимального способу створення форм.

Виховна:

  • виховати сучасну творчу людину, яка повинна вміло опрацьовувати різвиди інформації і здатна навчатися впродовж свого життя;

  • виховувати повагу та любов до рідної країни;

  • виховувати охайність, акуратність, уважність, дисциплінованість.

Тип уроку: засвоєння нових знань, умінь, навичок та застосовувати їх в практичній діяльності.

Обладнання : ОС Windows, Microsoft Access, додатковий матеріал.

Словник: радіаця, ліквідатор, зона, відселення.

Девіз уроку : Знання збираються по краплині, як вода у долині.

Хід уроку



І. Організаційний етап.

Добрий день, в добрий час,

Радий, діти, бачити вас,

Ви почули вже дзвінок,

Він покликав нас на урок.


  • Привітання;

  • перевірка присутніх;

  • перевірка підготовки учнів до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань і практичного досвіду учнів.

Плакат «Дерево знань» вивішується на дошці, де написано девіз уроку.



  • Бліц-опитування. У вигляді кросворда, який записаний на ватмані А1.

По горизонталі:

  1. Модель БД, яка являє собою сукупність об’єктів різних рівнів, при цьому об’єкти нижнього рівня підпорядковуються об’єктам верхнього рівня.

  2. Інформація на початку та наприкінці кожної сторінки звіту.

  3. Найпростіший спосіб створення таблиць у БД.

  4. Кнопка на панелі інструментів, яка дозволяє працювати з уже існуючим об’єктом БД.

  5. Сукупність полів БД.

  6. Елемент управління, за допомогою якого здійснюється перехід від одного об’єкту БД до іншого.

  7. Один із способів створення таблиць у БД.

  8. Засіб автоматизації найбільш часто виконуваних завдань

  9. Засіб створення та друку документів за наявною у БД інформацією.

  10. Основний об’єкт БД.

  11. Умова, за допомогою якої складається набір необхідних полів.

  12. Модель, в якій БД представлена у вигляді двовимірної таблиці.

  13. Тип запиту.

По вертикалі:

2.Режим створення таблиць з визначенням параметрів усіх елементів

структури таблиці.

14. Складова частина структури таблиці БД.

15. Кнопка на панелі інструментів вікна СУБД.

16. Спосіб відображення інформації у БД з використанням елементів

управління для зручності роботи з даними.

17.Елемент управління, який може бути розміщений у формі.лементів структури таблиці.



18. Об’єкт СУБД автоматизує важкі операції, які не можна описати за

допомогою макросів.

19.Програмні засоби для створення, редагування та обробки баз даних.

20. Яка дія виконується за допомогою кнопки на панелі інструментів вікна

СУБД?


21.Одна з особливостей використання даних під час користування БД.

22.Назва поля, за допомогою якого ідентифікуються записи усієї таблиці.

23. Інформація про один елемент БД.

ІІІ.Мотивація навчальної діяльності.

У нас час практично всім стало доступна мережа Інтернет. Завдяки цьому ми можемо отримати будь – яку інформацію, яка нас цікавить, не виходячи з-за столу цього кабінету.

У повсякденному житті ми часто користуємося записниками, довідниками, календарями, картотеками, таблицями.

Операції пов’язані з опрацюванням великих обсягів інформації, сьогодні виконують за допомогою комп’ютерів і спеціальних програм. Отже, для цього зручно зберігати інформацію у БД і створювати форми.



IV.Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

Домашні заготовки:

Стіл. Ікона Матері Божої, вишитий рушничок. Гудуть дзвони тривоги. Учениця засвічує біля ікони свічку.

Учень.Двадцять шостого квітня дві тисячі шістнадцятого року годинник відрахував тридцять років Чорнобильської аварії.

Учениця.Весна 1986 року в Україні буяла первоцвітом садів. Ту мирну весняну українську ніч на берегах Прип’яті люди ніколи не забудуть.

Учень. В ту саму ніч з 25 на 26 квітня, відлік часу став уже далеко не мирним, а бойовим і аварійним. Відлік часу пішов на години, хвилини, секунди. О першій годині двадцять три хвилини сорок секунд , коли всі спали безтурботним сном, на четвертому реакторі Чорнобильської АЕС стався вибух.

Учениця. До 4 години ранку пожежу було ліквідовано. Ціною 33 пожежників були збережені інші блоки ЧАЕС, Київ, Україну та інші країни від страшної катастрофи. Шість чоловік загинули зразу, а в життя мільйонів людей увійшли слова : радіація, ліквідатор, зона, відселення.

Учень. Усі вони молоді, вродливі, мужні. Вічна пам’ять їм, низький уклін усім покійним від усього людства. Навічно заснули герої пожежі на Мотищинському цвинтарі. Скромні плити будуть нагадувати нам і майбутнім поколінням прізвища: Правика, Ващука, Ігнатенка, Кібенюка, Титенка, Тищайбутнім поколінням імена: Правика, Ва.Навічно заснули герої пожежі на Мотищинсьука. Вічна слава героям!

Учениця.Тридцять років минуло з часу аварії на Чорнобильській АЕС, однак рани, завдані трагедією, не загоюються: скалічені долі, загублені життя. Хотілося б вірити нарешті буде вирішина проблема з ЧАЕС, і люди не почуватимуть себе приреченими на вимирання. Ми ж, підростаюче покоління, повиХотілося б вірити нарешті буде вирішина проблема з ЧАЕС , не загоютютьсянні зробити висновки з жахливого уроку чорнобильських подій.

Учень. Дзвони Чорнобиля сьогодні розносять світом свою тривожну мелодію. Вони нагадують нам про гіренькі сльози матерів. Таке лихо пережив не тільки український народ. Це стосується кожного, хто живе на Землі. А дзвони попереджають: «Люди! Пам’ятайте! Не дайте спалахнути на Землі атомній пожежі. Вона не пощадить нікого. однак рани, завдані трагедією й діяльності.Шакотько Інформатика 11 клас

Не відвертайтеся від чужого лиха, це великий гріх, не бери його на душу».

Учениця. Я хочу сказати словами Івана Драча з поеми «Чорнобильська мадонна»:

За мудрість всесвітню дурних академій

Платим безсмертям – життям молодим.

Вчитель. Дорогі діти! Ми повинні пам’ятати, що в результаті аварії стався величезний викид радіоактивних ізотопів з активної зони реактора. Повіяв легенький вітерець і величезний стовп диму, пилу відірвався від реактора і посунув на територію України, Білорусії, Росії.Сьогодні будемо створювати БД, форму. Клас об’єднується у дві групи. Інструктаж з техніки безпеки, занесення даних про інструктаж до журналу «Інструктаж з техніки безпеки»

Завдання 1. Створити БД, форму «Забруднена територія»територія". Створити БД"пеки". Інструктаж з техніки безпеки, занесення даних про інструктаж до журналу "країни, Білорусії, Росії (137 Cs, тис.га. Щільність забруднення, Кі/км2)





Країна

Щільність забруднення

Від 5 до 15 Кі/км2

Щільність забруднення

Від 15 до 40 Кі/км2


Понад 40


Всього

Росія

454

235

36

725

Україна

236

74

68

378

Білорусь

720

406

221

1347

Всього

1410

715

325

2450


Завдання 2. Створити БД, форму «Кількість населення, що проживає на забруднених територіях, тис.чол.»

Країна

Щільність забруднення

До 5 Кі/км2

Щільність забруднення

Від 5 до 15 Кі/км2

Щільність забруднення

Від 15 до 40 Кі/км2


Понад 40


Всього

Росія

109

74

110

5

298

Україна

1227

204

30

19

1480

Білорусь

1734

267

95

10

2106

Всього

3070

545

235

34

3884

Діти створюють БД і форму, використовуючи дані із завдання №1 і № 2.



V.Фізкультхвилинка.

Школярі вимикають комп’ютери і повертаються на 900, сидять на місцях і виконують комплекс вправ для очей.

Вправа 1.


  1. Вліво – вправо, вправо – прямо, на «раз» – «два»

Вверх – прямо, додолу – прямо, на «три» – «чотири»

  1. Закрити очі на рахунок «раз» – «два».

Відкрити очі і подивитись на кінчик носа на рахунок «три» – «чотири».

Вправа 2.

Вихідне положення – стоячи, ноги разом, руки вниз.

1. прямі руки розвести вбоки, долонями догори, зробити вдох «на раз»

2.Руки вверх «на два»

3. Схрестити руки перед грудьми, міцно обхвативши себе за плечі «на три»

4. Кругові рухи ліктями вперед «на чотири»

5. Дихати рівномірно.



VІ Тести

І варіант.

1. Що таке СУБД?

А)Спеціальна база даних, розташована на сервері, який слугує для керування локальними БД;

Б) комплекс програмних засобів, призначених для створення структури нової БД, наповнення записами, редагування вмісту та візуалізації інформації;В) комплекс програмних засобів , призначених тільки для створення БД.

2. Яка властивість БД забезпечує полегшення пошуку інформації в ній?

А)Взаємозв’язок; Б) незалежність від прикладних програм;

В) структурованість.

3. У якому вигляді подаються відношення у реляційній структурі БД?

А)Двовимірні таблиці;Б) генеалогічне дерево ієрархічної структури; В)мережна БД.

4. Як називається СУБД, що входить у пакет MS Office?

A) MS Access; Б) MS Word;B) MS Excel.

5. Де міститься вся інформація про об’єкт у БД?

А) у полі; Б) у записі; В) у структурі БД.

6. Де містяться певні характеристики (властивості, тип запису) об’єкта в БД?

А)У полі; Б) у записі; В) у структурі БД.

7. Як називається поле або кілька полів БД, що однозначно ідентифікують запис?

А)ключовий реквізит; Б)ключовий запис В) ключове пол

8. Як називається об’єкт БД, у якому зберігається структура й усі дані БД?

А) Запит Б) Таблиця В)Звіт Г) Форма Д) Сторінка

9. Як називається об’єкт БД, що використовується для витягання даних із БД за певним алгоритмом, а також для сортування та фільтрації даних у БД? А)Запит; Б)Таблиця; В) Форма Г) Звіт;Д)Сторінка

10. Як називається об’єкт БД, що використовується для автоматизації введення даних у БД? А)Форма; Б)Звіт;В) Таблиця; Г) Запит; Д) Сторінка.

11. Як називається об’єкт БД, що використовується для виведення даних із БД на принтер? А) Звіт; Б)Таблиця; В)Запит;Г)Форма; ДСторінка.

12. Що використовується для введення довгих текстів?

А)текстовий тип; Б) О’єкта ОLE B)Тип Memo.


ІІ. Варіант

1. Що необхідно задати під час створення структури БД?

А) Імена полів; Б)типи полів; В) властивості полів; Г)дані записів; Д) кількість записів.

2.Як називається СУБД, усі частини якої розташовуються на ПК користувача БД?

А) Локальна СУБД; Б) локальна мережа В)сервер.

3. Як називається рядок таблиці БД? А) Запис; Б)поле; В)форма; Г) звіт.

4. Як називається стовпець таблиці БД ? А)Запис; Б) поле; В)Форма;Г)Звіт.

5. Яка структура БД називається реляційною?

А) структура у вигляді таблиці; Б)структура у вигляді генеалогічного дерева; В) мережна структура.

6. Що становить структуру БД?

А)поля та записи; Б) рядки та стовпці; В) таблиці та запити.

7. Що відноситься до об’єктів БД? А) ім’я; Б) опис; В) таблиця; Г) запит; Д) форма;

8. Які типи даних можуть використовуватися у БД MS ACCESS?

А) Поле Memo, логічний; Б) грошовий, процентний; В) лічильник, формульний.

9. Що може бути об’єктом БД? А)Запити , форми; Б) Таблиці , поля; В) Звіти, записи.

10. Які основні об’єкти БД? А) таблиці; Б) сторінки; В) документ.

11. Структуру таблиці можна створити за запомогою. . . А) Майстра функцій; Б) Конструктора; В) Майстер діаграм.

12. Який тип даних призначений для введення звичайних чисел ? А) текстовий; Б) дата / час; В) числовий; Г) логічний.

Відповідь;



1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

К-сть

балів


І в

б

в

а

а

б

а

в

б

а

а

а

В




ІІ б

а,б,в

а

а

б

а

а

в,г,д

а

а

а

б

В



Картка самооцінки

Прізвище , ім’я ______________________________ Клас ________




Завдання

Кількість балів

1

Перевірка домашнього завдання




2

Кросворд




3

Чорнобильська трагедія




4

Практична робота №1




5

Практична робота №2




6

Тести




7

Доповнення




VII. Рефлексія. Підбиття підсумку уроку.

1. Порівняйте свої знання на початку уроку і на прикінці.

2. Чи спостерігайте ви динаміку знань і чи задовольняє це вас?

3. Чи отримали ви задоволення від власної праці?

4. Розвитку яких рис характеру сприяв урок ( самостійності, спостережливості, відповідальності, послідовності)?

5. Чим ви незадоволені ? Що було недоцільним? Що слід змінити?

6. Що вам найбільше сьогодні вдалося, що запам’яталося?

7. Які пізнавальні процеси були задіяні на уроці найбільше ( мислення, пам’ять, увага, уява, інше)?

8. Якого життєвого досвіду ви набули ( володіти собою, захищати свої знання, бути впевненим у собі, правильно поводитись у нестандартних ситуаціях) ?

9. Охарактеризувати свій емоційний стан протягом уроку ( хвилювались, боялись, дивувалися, зосереджувалися)

10. На прикінці уроку ви задоволені, раді, успішні, втомлені ?

11. Отже, що об’єднує вас і учителя на уроці ?

По – перше – навчання , яке на цьому уроці було захопливим.

По – друге – результат – зрозумілий і чіткий

По – третє – підсумок викликає позитивні емоції та задоволення.


VIII. Домашнє завдання

Повторити основні поняття теми ″ База даних″ з підручника .Й.Я.Ривкінд, Т.І.Лисенко, Л.А.Чернікова, В.В.Шакотько Інформатика 11 клас Розділ 3,п.3.6 с.171-178.



2. Творче завдання. Створити кола Вена, яка відображає спільні риси та особливості об’єктів БД ( таблиця, запит, звіт, форма) у вашому розумінні та за власним дизайном.

Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Київський національний лінгвістичний університет базові навчально-методичні матеріали
2016 -> Програма навчальної дисципліни аграрне право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс
2016 -> Черкаський інститут банківської справи Університету банківської справи
2016 -> Програма навчальної дисципліни господарське право опис навчальної дисципліни форма навчання Курс Семестр
2016 -> Методичні Рекомендації Запобігання і виявлення
2016 -> Програма додаткового вступного випробування з фаху для вступників на здобуття ос
2016 -> Кз «Веселівська районна різнопрофільна гімназія» Веселівської районної ради
2016 -> Урок №3 Реферативна робота
2016 -> Лекція №1 Вступна лекція: Екологія як наука Екологія мета, завдання, методи, основні терміни та визначення

Скачати 35.71 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка