Тема. Григір Тютюнник «Климко». Морально – етичні уроки доброти,чуйності,турботи про рідних. Мета



Дата конвертації23.03.2019
Розмір52 Kb.
#85259
Тема. Григір Тютюнник «Климко».

Морально – етичні уроки доброти,чуйності,турботи про рідних.


Мета:

осмислити та сприйняти морально – етичні уроки доброти, чуйності,турботи про рідних на прикладі взаємостосунків героїв твору , охарактеризувати головного героя твору Климка;

розвивати зв’язне мовлення, уміння чітко й стисло висловлювати власні думки, спостереження, аргументувати свої твердження;

виховувати почуття патріотизму, гуманізму, доброти, уміння співпереживати.



Тип уроку: засвоєння нових знань

Обладнання: портрет письменника,тексти повісті,ілюстрації твору,презентація, книжкова виставка

Епіграф: Найвища наука життя – мудрість,

а найвища мудрість – бути добрим.

Григір Тютюнник

Хід уроку

І.Забезпечення емоційної готовності до уроку

Хто із вас, діти , хоче, щоб у житті були тільки добрі, милосердні люди?

Від кого залежить те, щоб у нашому суспільстві панувала доброта?

Побажайте один одному щось приємне.

А я вам бажаю, щоб після сьогоднішнього уроку ви стали добрішими один до одного.
ІІ. Актуалізація опорних знань

Якщо ви правильно відповісте на запитання, то з перших літер прочитаєте назву твору, який сьогодні аналізуватимемо на уроці.



Літературний диктант із ключем

  1. Як називається момент найвищого напруження в творі?

  2. Один із родів літератури, основною ознакою якого є віршовий розмір.

  3. Літера алфавіту, з якої починається лише одне спово.

Художній засіб, який будується на основі подібності форми, кольору, властивостей...

Жанр пісенної лірики, що пов’язаний із містом Коломия.

Невеликий прозовий розповідний твір,в якому розповідається про одну - дві події з життя головного героя.

1.Композиція.

2.Лірика.

3.И.


4.Метафора.

5.Коломийка.

6.Оповідання.

Ключ: «Климко».



ІІІ.Повідомлення теми,мети уроку

Цілевизначення.

ІV. Мотивація навчальної діяльності

Проблемне питання:

- Чи можна вважати добру людину мудрою, адже саме такі люди часто страждають від жорстокості?
V. Сприйняття і засвоєння учнями навчального матеріалу

1.Мікрофон

- Чому проблема добра і зла завжди є актуальною?

- Що спільного у долі автора і героя?

- Доведіть, що маленький Григір – прототип Климка?

2. Словникова робота

Прототип –реальна людина, зовнішність, вчинки,події з життя яких автор описав, створюючи літературний образ.

- Якою повинна бути справжня людина?

3. Слово вчителя

Герої твору живуть у дуже важкий час воєнного лихоліття.

4. Вправа «Асоціації»

Які асоціації викликає у вас слово «війна»?

5.Поетична хвилинка

Презентація власної поезії-асоціації про війну

Єлизавета Самчук

Війна.Кров.Жахіття.

Зброя.Ненависть. Страхіття.

Вогонь.Барикади.Протести.

Сектори.Вулиці.Жести.

Лайки.Образи.Каліцтво.

Голос.Гранати.Бандитство.

Біди.Нещастя.Бій.

Куля.Людина.Біль.

Новини.Кров.Жахіття.

Зброя.Ненависть.Страхіття
6. Робота в групах.Складання сенкану «Війна»

Чому потрібно берегти й цінувати мир?



6. Складання таблиці «Добро і зло у повісті Григора Тютюнника «Климко»

Климка оточує в житті добро і зло. Що обирає Климко? Чому?



7. Робота в групах.

Простежте за формуванням особистості Климка. Складіть інформаційне гроно «Формування Климка як особистості».


Який із епізодів, пов’язаних із цими людьми,вам запам’ятався найбільше? Чому?

Який урок для свого життя ви взяли із цього епізоду?



7.Презентація ілюстрацій до твору

Окремі учні, що виконували випереджувальне завдання, презентують своє бачення твору через малюнок.



8.Бібліотечна пауза

Учитель аналізує книжкову виставку творів Григора Тютюнника.



9. Характеристика Климка

Пошуково - дослідницьке завдання

  • Підберіть цитати для характеристики Климка.Запишіть 5 головних, на вашу думку, рис Климка.

  • Усна характеристика Климка.

10. Робота в парах за варіантами

1 варіант. Підготувати інтерв’ю з Климком.

2 варіант. Підготувати інтерв’ю з Григором Тютюнником.

11. Інсценізація уривка із твору

Чи сподобалася гра однокласників?

Яку роль ви хотіли б зіграти, якби були актором?

Які людські якості виявили герої твору в цьому епізоді?

Чому ці якості дуже важливі в наш час?

VI. Рефлексійно-оцінювальний етап

Які ж моральні уроки дає нам цей твір?

Запишіть 3 поради «Як навчитися бути добрим?»

Чи є у вас якісь моральні якості Климка? А в однокласниках?

Чому потрібно вивчати такі твори у школі?

Яким би був Климко, ставши дорослим?

Як би ви закінчили твір, якби були автором?

Проблемне запитання

То чи можна вважати Климка мудрим?

Бажаю, діти, усім нам бути добрими, а отже, мудрими.


VII. Домашнє завдання.

  • Усна характеристика Климка.

  • Виразне читання уривка (на вибір)

  • Записати від батьків ще 5 порад,як навчитися бути добрим.

  • Написати лист Климкові або твір « Чим я подібний до Климка» ( за бажанням)

Каталог: server -> ukrainian -> lessons -> language
server -> Космос завжди приваблював людей своїми таємницями. Тож вирушимо у подорож
server -> Створення середовища для самореалізації та всебічного розвитку особистості через використання сучасних інформаційних технологій на уроках фізики
language -> Міжпредметна інтеграція: українська мова + музика 10 клас. Завдання до теми «Лексика. Фразеологія. Стилістика»
ukrainian -> Підготувала учитель української мови та літератури зош №25 м. Рівного Лінчук Леся Андріївна
lessons -> Тема. Загадка Богданових скарбів (поема Т. Шевченка „Великий льох”). Мета. Сприяти розумінню ідейно-художнього змісту поеми „Великий льох”
language -> Соціокультурна тема уроку. Моя країна – Україна. Мета. Узагальнити і систематизувати мовні знання з теми «Односкладні речення. Неповні речення»
lessons -> Урок української літератури в 11 класі Тема. Євген Плужник. Поема


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка