Тема. Коливальний контур. Перетворення енергії в коливальному контуріСторінка1/3
Дата конвертації11.03.2019
Розмір2.05 Mb.
  1   2   3
30.11.16 9Б

Тема. Коливальний контур. Перетворення енергії в коливальному контурі.

Мета уроку:

- визначити поняття коливальний контур, види коливань, характеристики коливань, перетворення енергії в коливальному контурі.

- розвивати мислення, вміння аналізувати, виділяти головне, а також розвиток умінь розв'язувати задачі.

- сприяти формуванню в учнів уміння усвідомлювати власну навчальну діяльність, здійснювати самоконтроль.Тип уроку: відкриття нових знань.

Обладнання:
Хід уроку

«Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність»

Джордж Бернард Шоу

Вчитель. Що на вашу думку означає цей вислів?

Тож бажаю вам бути активними на уроці і ви обов’язково відкриєте нові знання. Працювати ми будемо в зошитах дослідників, ви з ними знайомі підпишіть їх будь-ласка.

А почнемо ми з екскурсу в історію вивчення електромагнітних явищ. Пропоную вам виконати завдання в зошитах, підпишіть портрети вчених. Давайте перевіримо разом ваші відповіді.До початку XIX ст.  електрику і магнетизм вважалися явищами, не пов'язаними один з одним, і розглядалися в різних розділах фізики. У 1819 р. датський фізик Г.Х. Ерстед виявив, що провідник, по якому проходить електричний струм, викликає відхилення стрілки магнітного компаса. Чому стрілка відхилялася?

Навколо провідника зі струмом виникає магнітне поле, яке взаємодіє з магнітним полем стрілки.
Французький фізик і математик А. Ампер в 1824 р. дав математичний опис взаємодії провідника струму з магнітним полем. Як ми називаємо силу, що діє на провідник зі струмом з боку магнітного поля?

Правило лівої руки

Якщо розмістити ліву руку так, щоб лінії індукції входили в долоню, витягнуті чотири пальці вказували напрям струму, то відігнутий на 900 великий палець покаже напрям сили, яка діє збоку поля на провідник зі струмом.

У 1831 р. англійський фізик М. Фарадей відкрив явище електомагнітної індукції. 

Явище електромагнітної індукції полягає в тому, що в замкненому провідному контурі при зміні потоку магнітної індукції, охоплюваного цим контуром, виникає індукційний електричний струм.

Явище виникнення в провіднику котушки ЕРС індукції внаслідок зміни  власного магнітного потоку називається самоіндукцією.
Вчитель. На сьогоднішній день розвиток електротехніки пішов вперед настільки, що ми можемо безперешкодно розмовляти один з одним з будь-якої точки планети. А чи можемо ми звами пояснити як саме реалізується даний зв'язок, які процеси при цьому відбуваються?_______________

Спробуємо розібратися як утворюються електромагнітні хвилі і які їх характеристики?
Каталог: resources
resources -> 2: нова бібліотечна послуга: використання інформаційних технологій та інтернету в бібліотеці
resources -> Теми рефератів (доповідей) з основ екології
resources -> Міжнародне ціноутворення
resources -> Робоча програма навчальної дисципліни історія міжнародних відносин для студентів IV курсу історичного факультету
resources -> Робоча програма навчальної дисципліни «Історія Західної Європи І Північної Америки Нового часу. Перший період»
resources -> Рефератів з курсу «Українська мова за професійним спрямуванням»
resources -> Програма навчальної дисципліни Еволюційна психологія напрям 030102 психологія
resources -> Програма курсу «інтелектуальна свобода та доступність інформації в демократичному суспільстві. Етика бібліотечного працівника»
resources -> Основи здоров'Я 2 клас Посібник для вчителя


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка