Тема. Наші маленькі друзі



Дата конвертації20.11.2018
Розмір49 Kb.
#65654
ТипУрок
Урок християнської етики для 2 класу

Тема. Наші маленькі друзі.

Мета. Створити умови для захоплення красою та досконалістю Божого світу, бачити

незвичне у повсякденному житті, берегти флору та фауну Землі, розвивати вміння

висловлювати власну думку, зв'язне мовлення, виховувати бережливе ставлення до

братів наших менших та рослин, відповідальність за свої вчинки, співчуття та мило

сердя.

Обладнання. Картини, фотографії із зображенням тваринного та рослинного світу, невели



кі м'які іграшки із зображенням тварин, музичний запис "Спів птахів", "Шум моря",

Біблія, мішечок з тканини.

Хід уроку

1.Організаційний момент.

Продзвенів уже дзвінок,

Починається урок.

Тож і ми часу не гаймо,

Працювати починаймо.

2. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Прослухайте уважно вірш:

Природа нам – як рідний дім.

Вона усім – як мати.

Щоб лад завжди був в домі тім

Про це потрібно дбати.

Дайте відповіді на запитання:

- Про який дім ми маємо дбати?

- Хто крім нас живе на нашій планеті?

- Хто творець усього всесвіту?

- Для чого він створив природу?

3. Повідомлення теми і мети уроку.

-Сьогодні на уроці ми поговоримо з вами про бережливе ставлення до рослинного та тваринного світу, про відповідальність за свої вчинки, про милосердя та співчуття до природи.

4.Робота над новим матеріалом.

Послухайте слова з Біблії та подивіться, яку красу створив наш Бог.

Вчитель на дошці вивішує гарні картини та фотографії із зображенням рослинного та тваринного світу Землі. Включає запис "Шум моря"

Зачитування рядків із Біблії:

"І сказав Бог:"Нехай земля вродить траву, ярину, що насіння воно розсіває, дерево овочеве, що за родом своїм плід приносить, що насіння його на землі…"

"І сказав Бог:"Нехай вода вироїть дрібні істоти, душу живу, і птаство, що літає над землею під небесною твердю…"

"І сказав Бог: "Нехай видасть земля живу душу за родом її, худобу й плазунів, і земну звірину за родом її. І сталося так…"

Ми з вами живемо в чудовому світі, де всі закони Божого творіння незмінні. Кіт завжди залишається котом, а собака – собакою. У лисиці завжди будуть народжуватися лисенята, а з лебединого яйця ніколи не вилупиться орел. Якщо ти любиш природу, прекрасний Божий світ навколо себе, бережи все, що дихає, рухається та росте. Пам'ятайте, що все це Творець дав тобі у володіння. Будь дбайливим господарем того, що довірив тобі Господь.

Гра "Світ природи"

Діти діляться на групи та отримують картки із зображенням рослин та тварин. Кожна група повинна поміркувати і розповісти усім(не називаючи те, що зображено на їхній картці), яку користь той чи інший представник світу природи приносить світу людей. Із цієї розповіді діти інших груп вгадують про кого йдеться.



Читання учителем казки В. Сухомлинського "Хлопчик і дзвіночок конвалії".

Прийшла весна. Із землі визирнула зелена стрілочка. Вона швидко росла, потім розділилася на два листочки. Листочки стали великими. Між ними з'явився паросточок. Він піднявся, прихилився до одного листочка, а рано – вранці зацвів срібний дзвіночок. Це був Дзвіночок Конвалії.

Побачив Дзвіночок Конвалії маленький хлопчик. Його так вразила краса квіточки, що він не міг відвести від неї очей. Хлопчик простяг руку та хотів зірвати квітку. Дзвіночок прошепотів:

- Хлопчику, для чого ти хочеш мене зірвати?

- Ти мені дуже сподобався. Ти гарний.

- Добре, - сказав Дзвіночок Конвалії та тихенько зітхнув. – Зривай, але спочатку скажи, який я красивий.

Хлопчик задивився на Дзвіночок Конвалії. Квітка була прекрасна. Вона була схожа на ранкове небо і на лазурову воду ставка, і ще на щось дивовижно красиве. Хлопчик усе це відчував, але словами сказати не вмів.

Він стояв біля Дзвіночка Конвалії, зачарований красою квітки. Стояв і мовчав.



  • Рости, Дзвіночку, - тихо мовив Хлопчик.

Запитання:

- Чому, на вашу думку, хлопчик не зірвав конвалії?

- Як би ви вчинили, коли б вам закортіло зірвати красиві квіти?

Творче завдання:"Розмова квітів".

Робота в парах. Один учень – квітка, що росте в полі, або в лісі, інший – її зірвана подруга, яка стоїть в вазі. Придумати сценку – діалог про те, як кому живеться.



Продовження бесіди.

Тварини – живі істоти. Вони не можуть бути іграшками для людей. Ми завжди відповідаємо за тих, кого приручили.

Тварина – це не іграшка.

У неї є душа.

Вона все розуміє, відчуває.

Якщо ти приручив її,

Ніколи не лишай.

Бо зраджена душа –

Страждає до кінця.

Люди повинні піклуватися про тварин. Ми маємо проявляти милосердя голодних та хворих тварин. Але інколи буває навпаки –тварини дають нам уроки милосердя.



Слухання оповідання "Кабан - поводир".

Одного разу на Кавказі влаштували облаву на кабанів. Мисливці оточили ліс – і собаки погнали звіра. На галявині з'явилися два кабани, які трималися зубами за одну палицю. Але вони не мчали щосили, як звичайно втікають від переслідування кабани, а бігли дрібною риссю.

Пролунали два постріли: один кабан упав, а другий на мить зупинився, потім кинув палицю і зник у лісі. Мисливці підійшли до лежачого кабана. Це була самка. Вона була жива, але сліпа на обидва ока.

Кабан, який утік, був її поводирем і, незважаючи на небезпеку, не покидав її, доки не пролунали постріли… Бідна тварина, залишившись без поводиря, зі страху впала на землю.

Мисливці вирішили залишити її живою і відвезли в Боржомський звіринець.

4. Фізкультхвилинка.

Ми, як високі дерева ( руки вгору ).

Ми, як низенька трава ( присіли, показали траву ).

Нас сонце голубить ( руки вгору ),

Нас дощ полива ( махають руками ).

Нас вітер колише ( колихають руками над головою ),

Тріпоче, зрива.

Та Бог на руках Своїх ( простягають руки, долоньками вгору )

Міцно трима.



Гра "Можна – не можна "

Діти вибирають в чарівному мішечку м'яку іграшку, не дістаючи її пробують вгадати, що це за тварина. А діставши, говорять, що людина може зробити для цієї тварини корисного, а що робити не можна.

-А хто це до нас завітав? (Вчитель включає запис " Спів птахів".)

-Яких птахів ви знаєте?



Слухання казки "Золота свобода" А. Нейолова.

Доволі охочим до птахів та тварин був маленький Сашко. Були у нього і песик, і кошеня, і козеня, і вівці, і навіть пара голубів. Та якось побачив Сашко у товариша пташку і захотів собі теж пташку, але не просту, а таку, щоб уміла співати. І почав Сашко просити тата:

-Купи мені, таточку, чижика, зяблика або щиголя. Посаджу його в клітку та так старанно доглядатиму за ним, що він на волю не захоче.

-Ні, вибачай уже, співучого птаха нізащо не куплю, - сказав батько. – Не для нашої потіхи Бог створив пташок – гріх змушувати їх мучитися в клітках.

Настала зима. Прилетіли змерзлі птахи до Сашкового вікна. Сашко став щодня підгодовувати птахів. А потім вмовив тата посадити їх до клітки поки не настане весна. Тата погодився.

З приходом весни тато кілька днів нагадував хлопчику про його обіцянку, але Сашко не поспішав випускати птахів на волю.

-Ходи – но за мною, Сашко, - суворо звернувся він до сина і привів його до маленької комірчини з крихітним віконцем і сказав:

-Сидітимеш тут доти, доки сам не попросиш, щоб тебе випустили. Зачинив двері і пішов.

Нестерпно довго тягнувся час для Сашка. Через кілька годин він почав стукати у двері і просити, щоб його випустили. Тато випустив хлопчика, а він побіг до своєї кімнати, відкрив клітку і випустив зябликів на волю.

Запитання до казки:

-Чи зрозумів Сашко свою провину?

-Чи траплялося вам коли – небудь бути запертими тривалий час? Що ви відчували?

-Чого вчить нас ця казка?

- Як можна допомогти птахам взимку?

5. Закріплення вивченого. Робота на картках."Добре - погано"

На картках треба треба поставити "-" або "+"

1.Вдарити собаку ногою.

2.Вилікувати хворе кошеня.

3.Насадити дерева.

4.Топтати квіти, траву.

5.Розвішувати годівнички.

6.Руйнувати мурашники.

7.Тримати птахів в неволі.

8.Насаджувати квіти.

9.Стріляти з рогатки по птахам.

10. Підгодовувати тварин.

6. Узагальнення і систематизація знань.

Робота в групах.

Діти діляться на групи "Рослини", "Звірі","Птахи" і складають побажання людям.

7.Підсумок уроку.

-Як треба відноситися до живої природи?

-Чи станете ви краще відноситися до братів наших менших?

-Кому подякуємо за красу на нашій Землі?

8.Домашнє завдання.

Намалювати малюнок на тему:"Божий Світ і я"

Берегти природу треба.

Як батьки – земля і небо.

Кожен кущик, кожну квітку

Взимку сніг і сонце влітку.

Дощ – святковий водограй.

Цей зелений пишний гай.

Ліс луки, синю річку.

Кожну пташку невеличку.

Цю веселочку барвисту,

Це калинове намисто.

Україну, рідний край



Бережи, люби і знай.
Каталог: doc -> files -> news -> 419
news -> Учнівська конференція «Чорнобиль – біль і трагедія України» Мета
news -> План-конспект бінарного заняття гуртка „Mit Spa? (музичне виховання + німецька мова) 7 клас
news -> Чарівний олівець
news -> Програм а література ( російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою
419 -> Кримськотатарський етнос в історії України ХХ ххі ст
419 -> «У житті немає нічого кращого, як вивчати і викладати математику»,- писав відомий французький математик С. Д. Пуассон. Сучасні інноваційні методики відкривають широкий простір для творчого пошуку вчителя
419 -> Урок літератури рідного краю
419 -> Балада у німецькій літературі
419 -> Спілкування і мовний етикет


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка