Тема.Письмо рядкової букви щ, складів і слів з нею.
Мета: навчати дітей писати рядкову букву щ, чітко вимовляти звуки [шч], які вона позначає; розвивати спостережливість учнів, уміння зіставляти, узагальнювати; забезпечити аналіз навчальної діяльності через застосування рефлексивної технології «Мікрофон»; стимулювати учнів до самовизначення в межах їх навчальної діяльності; забезпечити фізичний розвиток через використання фізкультхвилинки; виховувати охайність при письмі.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
Обладнання: картки з друкованою і рукописною буквами щ; предметні малюнки.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент.
І. АКТУАЛІЗАЦІЯОПОРНИХЗНАНЬУЧНІВ
1. Бесідазаматеріаламиурокучитання.
Яку букву ми вивчали на уроці читання?
Які звуки вона позначає?
Назвіть слова зі звукосполученням [шч] на початку, в середині, в кінці слова.
Послухайте загадку. Назвіть слово- відгадку зі сполученням звуків [шч].
Упіймав Івасик рибу,
А витягнути мука.
Бо сердита і велика
На гачок зловилась… (щука)
Кого впіймав хлопчик?
Звуко-буквений аналіз слова «Щука»
Давайте викладемо із звукових фішок це слово. - - 0-0.
II.ПОВІДОМЛЕННЯТЕМИІМЕТИУРОКУ. МОТИВАЦІЯ УЧБОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
Ой, як стала проситися щука. Івасику, відпусти мене. Я не буду більше хижою, я буду щедрою.
Подумав, подумав рибалка-Івасик, і промовив: «Відпущу, коли ти покажеш, яка ти щира і щедра. Навари смачної страви та пригости когось із рибок.»
Ой, що ж робити, а я не вмію куховарити? Діти, допоможіть, благаю, а я вам теж у пригоді стану, принесу вам свою літеру, яку ви сьогодні вивчаєте.
Сьогодні ми будемо навчатися писати рядкову букву щокремо і в словах, а також правильно вимовляти звуки, що позначає ця буква.
III.ВИВЧЕННЯНОВОГОМАТЕРІАЛУ.
1.Робота в групах Вправа «Розсипанка»
- Яку страву будемо готувати дізнаємося, коли попрацюєте у групах і відновите слово.
Скласти слово, букви, в якого розсипались. ( картки із буквами б о р щ и к)
- це борщик. А що це за страва?
- Це страва українців? Він може бути червоний і зелений.- Які овочі кладуть у борщ?
- А з чим зварить наша господиня, щоб він був зеленим, ми дізнаємося далі. Бо треба до роботи братися. Ой, у чому ж варити будемо? Адже борщ буде наш український і тому давайте згадаємо, у чому варили колись давно борщ україночки, коли у них не було таких металевих гарних каструль, а був тільки глиняний посуд.
Погляньте, поки ми посуд готували, то наша господиня вже й піч приготувала. Налила водички і поставила варити. А ми маємо час повчитися писати її букву, яку вона принесла для нас.