Тема. Звуки[ н ], [н ] позначення їх буквами Н,н. Написання імен з великої букви. Робота з дитячою книгою



Скачати 29.36 Kb.
Дата конвертації19.11.2018
Розмір29.36 Kb.
#65050
ТипУрок
УРОК НАВЧАННЯ ГРАМОТИ

В 1 КЛАСІ



Тема. Звуки[ н ], [н ] позначення їх буквами Н,н. Написання імен з великої

букви. Робота з дитячою книгою.



Мета. Ознайомити дітей зі звуками [ н ], [ н] і буквою Н(«ен»),з артикуляцією

цих звуків;продовжувати навчати дітей читати склади різних видів; роз-

вивати вміння робити звуко-буквений та звуко- складовий аналіз слів.

Виховувати бажання прислухатися до порад старших,бути сміливими,

впевненими в собі.

Обладнання.

Каса букв,картки з друкованими великою та малою буквами,«Квіточка-

розчиточка

Зміст уроку

I.Організаційний момент

Пролунав дзвінок-

Починається урок.

Працюватимем старанно,

Щоб почуть наприкінці

Що в нашому першому класі

Діти – просто молодці.

ДЕВІЗ УРОКУ

Правильно читаємо,

Чітко розповідаємо,

Мову свою розвиваємо.

II.Актуалізація опорних знань

1.Артикуляційна зарядка

-Сьогодні до нас на урок завітало багато гостей.



Білочка передала вам ось цю красиву квіточку- розчиточку, яку приберегла для вас ще з літа.А ще ви поласуєте горішками за активну роботу на уроці.

-Квіточка така гарна,що до неї зразу прилетіла бджілка.

-Як вона забриніла? (Дж – дж – дж )

-І вітер дмухнув на квіточку (С-с-с )

-Листочки весело зашелестіли (Ш – ш – ш )

-А ось із хмаринки зараз піде дощик і полиє нашу квіточку .

-Як дощик капає? (Кап – кап – кап )

2. Читання складів

-А що є на пелюсточках квіточки? (Букви )

-Назвіть ці букви. ( а ,о, у, и, і, е )

-Які звуки вони позначають?

-А яка літера вмостилася в серединці квіточки ? (М )

-Ось і прочитаємо склади з нею.

-Які звуки позначає буква «ем»?

-У яких складах треба вимовляти твердий приголосний [ м] ?( ма, мо, му, ми )

-У якому складі м'який приголосний [ м’] (мі )

-Яка буква підказала,що треба вимовляти м’який приголосний звук [м’] ?

(Буква і, яка позначає голосний звук [ і] ).

III. Вивчення нового матеріалу

1. Підготовка до ознайомлення з новою буквою

-До нас сьогодні на урок завітали школярі. Вони хочуть познайомитися з вами і допомогти вивчити нову букву.



-Це Назар. А це Ніна.

-Який звук ви чуєте на початку слова Назар?

-Вимовте його? [ н].

-А який звук ви чуєте на початку в слові Ніна ?

-Вимовте його [н’].

-Які звуки виділили в словах? [ н ] , [н’ ].



-Давайте поспостерігаємо за вимовою цих звуків.

-Вимовте звук [н].

( Язик притискаємо до верхніх зубів.Повітря, потрапляючи на перешкоду перед язиком і зубами, проходить через ніс, розмикає зуби і з голосом виходить із ротової порожнини ).

-Отже, який звук [н] ? ( Приголосний, твердий )

-А тепер вимовте звук [ н’ ].

-Де тепер розташувався в ротовій порожнині язик?

( Він впирається в нижні зуби ).



-Який звук [ н’]? ( Приголосний ,м’який )

2. Ознайомлення з буквою «ен»

-Звуки [ н], [н’] на письмі позначаються буквою Н «ен»

-Давайте запросимо букву «ен» в гості.

Букво, букво, приходи,

Дуже просимо всі ми.

Букво, букво, приходи,

Щось цікаве розкажи.

Тут я ,тут!

Ось домівка тут моя!

-Ви звернули увагу,що буква називається не так, як звуки.

-Розгляньте малу і велику букви «ен».

-Порівняйте їхню форму і розміри.

-Чим ці літери відрізняються?

-На що подібна буква «ен»?

-Послухайте ,як про це говориться у вірші А .Андрієнка.

Буква Н , немов драбина:

Палки дві і перетинка.

3. Гра «Впіймай звуки [ н] , [ н’].

- Махнула птиця крилом –

Закрила півсвіту

Чорним рядном. ( ніч )

- Голуба хустина,жовтий клубок:

по хустині качається,

людям усміхається. ( небо і сонце )

- Що то за гість,

що темноту їсть? ( день )

- Що літає,крил не має,

Але крила підіймає? (вітер )

( Зразок міркування :у слові ніч м'який приголосний [ н’] ми чуємо на початку слова; а в слові день- у кінці; у слові небо ми чуємо твердий приголосний звук [н] на початку слова…)

4.Аналітико – синтетичні вправи зі звуками [ н],[ н’].

- Утворіть склади з приголосним твердим звуком [ н] і голосними звуками [ и], [у],[ а],[о] .



Гра «Луна» (називається слово, а учні кілька разів хором вимовляють його останній склад ).

Луна- на- на-на Коні- ні –ні –ні Сіно – но-но-но Сини- ни-ни-ни



Фізкультхвилинка

5.Читання складів з буквою Н.

- А зараз прочитаємо склади. Ніна нам принесла намисто , але це намисто незвичайне,у ньому заховалися склади ,які потрібно прочитати.

-У яких складах звук[ н] вимовляється твердо?

-А який звук позначає буква «ен» у складі ні ?

-Із яких намистинок можна скласти ім'я Ніна?

-Як пишуться імена людей?

-Назвіть імена людей , які починаються буквою Н. ( Ніна, Наталя, Нонна )

6. Робота з букварем

-Розгорніть буквар. Роздивіться малюнки вгорі.

-Підпишіть ці малюнки словами.

-Чи ми чуємо в цих словах звуки[ н], [н]?

- Прочитайте склади з буквою Н в будиночках.

-Чи вимовляли ви м'який приголосний[н’] . Коли?



7. Читання ситуативних речень- вигуків.

( Учні розглядають малюнок , на якому зображено вершника)

-Кого ви бачите на малюнку?

-Прочитайте, що вигукує чоловік?( Но-но-но!) Зверніть увагу, що в кінці вигуку надруковано знак оклику.Тож треба читати з відповідною кличною інтонацією.

-Коли люди вигукують- Но!? Для чого це потрібно?(Так вони підганяють коней,щоб ті скакали швидше.)

8.Читання слів із буквою Н ( с.35 букваря ).

-Прочитайте слова у стовпчиках парами. Коли ми говоримо мамо, Ніно?



(Коли звертаємоя до них.)

-Зверніться до нашої гості на ім'я, запитайте в неї про що – небудь.



(Ніно,скільки тобі років? Ніно, а в якому класі ти навчаєшся? Ніно, у тебе є братик чи сестричка?)

9.Читання слів в стовпчиках по складах.

(Звертається увага дітей на те,що один зі складів у кожному слові підкреслено.

Це допомагає побачити їх і прочитати.

10.Звуко – буквений аналіз слів за предметними малюнками букваря.

-Вимовте звуки в словах.

-Охарактеризуйте звуки в цих словах.

11.Робота з дитячою книгою.

-Сьогодні у нас в гостях знову книга «Квітка сонця», автором якої є Василь Су- хомлинський.

-Подивіться уважно на обкладинку.

-Де надруковано ім'я автора книжки, її назву?

-Послухайте уважно оповідання і підготуйтеся назвати ім'я головної героїні.

-Читання оповідання вчителем.

-Бесіда за змістом.

-Куди йшла Ніна?

-Кого вона зустріла на стежці?

-Що зробила дівчинка?

-Куди вона втекла?

-Що порадила дівчинці мама?

-Чи вдалося Ніні перебороти свій страх? Як? Розкажіть.

-Якою ви собі уявляєте Ніну?Намалюйте її.

-Щоб ви порадили дівчинці?

IV.Підсумок уроку

Перший клас : ви- просто молодці!(На великих горішках , які одержали діти за роботу активну на уроці,записані літери М О ЛОДЦІ)



-Гра «Незакінчені речення»

-Сьогодні на уроці ми познайомилися з літерою … .

-Вона позначає звуки… .

-Звук [н] ми чуємо в словах… , а звук [н’] … .



-Урок мені… .

-Дівчинка Ніна мене навчила бути... .
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс

Скачати 29.36 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка