Теоретичні положення, що складають зміст темиСторінка1/6
Дата конвертації02.05.2022
Розмір0.77 Mb.
#91848
  1   2   3   4   5   6
20130319-184048-2

Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова
КАФЕДРА НЕРВОВИХ ХВОРОБ
з курсом нейрохірургії


НАВЧАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ


для самостійної роботи студентів під час практичного заняття
по учбових темах:


Тема 8. Спин­ний мо­зок, си­н­д­ро­ми йо­го ура­жен­ня на рі­з­них рі­в­нях. Мікрокурація хворих.
Анатомічна організація спинного мозку, сегментарна структура інервації і розташування основних провідникових систем. Рівні замикання основних рефлексів, рефлекторні дуги. Топічна діагностика пошкоджень спинного мозку: ураження сірої та білої речовини, ушкодження поперечника та поз довжника спинного мозку. Вегетативні порушення при ураженні окремих рівнів спинного мозку (синдром Горнера, синдроми порушень функції тазових органів). Синдром половинного ураження спинного мозку (Броун-Секара), екстрамедулярний та інтрамедулярний типи розвитку процесу.


Конкретні цілі:

  • Трактувати основні положення про анатомічну будову та фізіологічну функцію спинного мозку, основних його утворень.

  • Трактувати загальні дані про інервацію тазових органів та функціональну організацію актів сечовипускання та дефекації.

  • Вміти дослідити рухові, чутливі та рефлекторні розлади при ураженні спинного мозку.

  • Вміти трактувати отримані при дослідженні клінічні дані і формулювати положення про топічну локалізацію вогнищ ураження різних рівнів та структур спинного мозку.Перелік питань для самопідготовки до практичного заняття № 8

  1. Анатомо-фізіологічні особливості спинного мозку та кінського хвоста (топографія, будова сірої і білої речовини, сегментарна іннервація).

  2. Іннервація тазових органів. Синдроми (центральний і периферичний) тазових розладів, їх патогенез.

  3. Синдроми ураження сірої речовини спинного мозку (передніх і задніх рогів на рівні шийного і поперекового потовщення, конусу-епіконусу, синдром Горнера).

  4. Синдроми ураження поперечника і повздовжника спинного мозку на різних рівнях (шийний, грудний, поперековий відділи); поняття про інтра- і екстра- медулярний типи розвитку клініки ураження поперечника спинного мозку, синдром Броун-Секара..Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка