Тип уроку: узагальнення й систематизація знань, умінь і навичок



Дата конвертації19.11.2018
Розмір53.5 Kb.
8 клас

Тема. Узагальнення й систематизація знань з теми «Основні класи неорганічних сполук»

Цілі уроку: узагальнити, систематизувати й скоригувати знання учнів з теми «Основні класи неорганічних сполук»; зясувати рівень засвоєння, умінь і навичок про класи неорганічних сполук на прикладі оксидів, основ, кислот, солей, їх фізичних і хімічних властивостей, способи одержання, рівень розуміння основних понять, уміння використовувати їх на практиці.

Тип уроку: узагальнення й систематизація знань, умінь і навичок.

Обладнання: Періодична система хімічних елементів Д.І. Менделєєва, таблиця розчинності, ряд активності металів, картки завдання, реактиви (розчини солей, кислот, основ».

ХІД УРОКУ

І.Організація класу

Перевіряється готовність учнів до уроку, налаштування на робочий настрій

ІІ Перевірка домашнього завдання ( на дошці написані реакції добування оксидів, кислот, основ, солей.)

1.Які речовини називаються оксидами, кислотами, основами, солями?

2.Назвіть реакції добування оксидів, кислот, основ, солей.

Перевірка виконання письмових завдань

Учитель пропонує порівняти відповіді домашніх завдань з правильними відповідями, що заздалегідь заготовлені на дошці.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Проводиться опитування у формі вікторини.

Клас об’єднується за рядами та порівнюються успіхи груп у вивченні теоретичного матеріалу.

1.Які класи неорганічних сполук ми вивчили?

2.Чим вони відрізняються? Що спільного в складі й будові цих класів?

3.Які реакції мають назву реакції обміну?

4.Хто вперше склав витиску вальний ряд металів?

5.Які речовини називаються солями? Приклад.

6. Наведіть приклади оксидів, які за звичайних умов перебувають твердому, рідкому, газоподібному станах.

7.Які речовини називаються кислотами?

8. Як визначається валентність кислотного залишку?

9.Нерозчинні основи внаслідок нагрівання розкладаються на … ( основи).

10.Розчинні основи у воді називаються …(лугами).

11. У лужному середовищі фенолфталеїн набуває кольору…( Малинового(.

ІІІ. Узагальнення й систематизація знань, умінь і навичок

Групова робота

Для роботи на уроці об’єднуються в шість груп.

Завдання 1

Дано такі речовини:





Речовини

1

Cu(OH)2 Na2O P2O5 HNO3 AI2(SO4)3 KOH BaO HBr

2

Mg(OH)2 K2O P2O3 H2CO3 AI2S3 NaOH CaO HBr H3PO4

3

Fe(OH)2 Li2O AI2O3 HCI AI(OH)3 LiOH ZnO HI

4

Fe(OH)3 SO3 CuSO4 HF AI(NO3)3 LiCI ZnSO4 HCI

5

AI(OH)3 SO3 CuSO4 HF AI(NO3)3 LiCI ZnSO4 HBr H2S

6

H2CO3 Fe(OH)2 Li2O AI2O3 HNO3 AI(OH)3 LiOH ZnO H2SiO3

Завдання 2

Які речовини відносяться до солей?

Зєднати рисками формули хлоридної і сульфатної кислот та формули тих речовин, з якими вони можуть вступити в хімічну взаємодію.


Cu CaCO3 MgO
Cu(OH)2 AI2(SO4)3
Na2S HCI S
SO2 Mg

H2SiO3 KOH

Fe(OH)2
CO

H2SO4 BaO

Zn

Завдання 3 SiO2 KNO3



Написати рівняння відповідних реакцій.

Практична робота за інструкцією

На попередньому уроці ми розглянули способи одержання оксидів, кислот, основ,солей.

Тепер розглянемо, як практично можна використати ці знання.

Дослід 1

Взаємодія розчину купрум (ІІ) сульфат з натрій гідроксидом;

Дослід 2

Взаємодія розчину натрій карбонату з варій хлоридом;

Дослід 3 Натрій гідроксид з хлоридною кислотою

Дослід 4 Реакція розкладу купрум(ІІ) гідроксиду при нагріванні.

Завдання 4

За допомогою реакцій, виконати перетворення:

SSO2H2SO3Na2SO3

V/Підбиття підсумків уроку

Учитель оцінює роботу учнів і підбиває підсумки уроку.

УІ Домашне завдання

Потр.18-22 № 4 с.101

Лабораторний дослід 1 Взаємодія солей з лугами в розчині.

У пробірку налийте 1мл розчину купрум (ІІ) сульфату і додайте до нього стільки розчину натрій гідроксиду. Запишіть спостереження, рівняння реакції; вкажіть тип хімічної реакції.

ЛабораторнЛий дослід 2 Взаємодія солей з іншими солями.



У пробірку налийте 1мл розчину натрій карбонату і додайте до нього стільки розчину барій хлориду. Запишіть спостереження, рівняння реакції; вкажіть тип хімічної реакції.
Лабораторний дослід 1 Взаємодія кислот з лугами в розчині.

У пробірку налийте 1мл розчину натрій гідроксиду і додайте 1 краплю фенолфталеїну, що спостерігаєте, а потім 2-3 крапллі розчину хлоридної кислоти. Запишіть спостереження, рівняння реакції; вкажіть тип хімічної реакції.
Каталог: uploads -> editor
editor -> Особливості культур заходу і сходу Презентація до уроку (9 клас)
editor -> Конкурс «Учитель року 2016»
editor -> Індивідуальний характер перевірки
editor -> Відділ освіти Нікопольської міської ради Комунальний заклад «Нікопольська середня загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №8»
editor -> Методичні рекомендації щодо організації роботи в групах продовженого дня./ Упорядник Л. В. Пономаренко Пирятин: рмк, 2015
editor -> Гайдаренко Світлана Анатоліївна
editor -> Сталий розвиток суспільства
editor -> Бібліотечні уроки для учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів 2013 Греджева Н. О
editor -> Календарно-тематичне планування уроків з художньої культури на І семестр для 9-11 класів. Художня культура 9 – 11 класи Розробка змісту навчальної програми «Художня культура»
editor -> Методичні рекомендації щодо ведення класних журналів Упорядник: Сергата Світлана Миколаївна завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Новомиргородської районної державної адміністрації


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка