Тотожні перетворення раціональних виразів



Дата конвертації20.11.2018
Розмір0.85 Mb.
#65238
ТипУрок

Урок

  • Тема: Тотожні перетворення раціональних виразів.

Мета: Закріпити знання учнів про алгоритм тотожних перетворень раціональних виразів, способи перетворення двох дробових виразі та про схеми застосування властивостей арифметичних дій під час перетворення раціональних виразів. Сприяти формування і розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів у процесі вивчення матеріалу.

  • Мета: Закріпити знання учнів про алгоритм тотожних перетворень раціональних виразів, способи перетворення двох дробових виразі та про схеми застосування властивостей арифметичних дій під час перетворення раціональних виразів. Сприяти формування і розвитку інтелектуальних і творчих здібностей учнів у процесі вивчення матеріалу.

Тип: Урок узагальнення знань ,умінь , навичок.

  • Тип: Урок узагальнення знань ,умінь , навичок.
  • Обладнання:
  • 1.Карта маршруту.
  • 2.Індивідувальні картки.
  • 3.Портрети математиків.
  • 4.Математичні вислови.

Хід уроку

I Організаційний момент.

  • I Організаційний момент.
  • На дошці розвішані математичні вислови:
  • – Математика - це мова плюс міркування.
  • – Серед усіх наук ,які відкривають шлях до пізнання законів природи ,найвеличнішою є математика.
  • – Алгебра - інтелектуальний інструмент , створений задля того , щоб зробити кількісний аспект світу зрозумілим.
  • Тема сьогоднішнього уроку: Тотожні перетворення раціональних виразів.
  • Вам відомі імена видатних математиків світу, таких як: Рень Декарта, Франсуа Вієта, Піфагора, Архімеда. А на сьогоднішньому уроці ми помандруємо мальовничими куточками нашої України, щоби більше дізнатися про українських математиків.
  • II Актуалізація опорних знань.
  • Ви знаєте, що для будь-якої подорожі потрібна карта маршруту і досвідчені провідники, котрі пильно стежать за тим, не помилилися і не зійшли з обраного маршруту.
  • Щоб одержати карту вам потрібно пригадати все, що ви вчили на протязі цієї теми і відповісти на запитання:
  • 1.Що називається дробом?
  • 2.Коли має зміст дріб?
  • 3.Який дріб називається алгебраїчним?
  • 4. Який вираз називається раціональним?
  • 5.Як поділилися степені з одінаковими основами?
  • 6.Сформулюй основну властивість дробу.
  • Ви справились з цим завданням, тому вирушаємо в путь.

Карта маршруту

III Розв'язування вправ.

  • III Розв'язування вправ.
  • Почнемо подорож з Тернопільської області.
  • Мирон Зарицький

Тут 21 листопада 1889 року в селі Могильниця Теребовлянського району

  • Тут 21 листопада 1889 року в селі Могильниця Теребовлянського району
  • народився Мирон Зарицький. Професор, кандидат фізико-математичних наук. Працював у Львівському політесі. Його називали поетом формул. Наука для нього – це творчість, котрою він хотів поділитися кожним, хто цього бажав. З вами він поділився наступними прикладами.
  • Т

  • Записуємо в зошит:
  • Мирон Зарицький.
  • №1
  • А) 3а3  ·  5х  ;
  • -х4 4а
  • Б) -1 · - 4с2 ;
  • 2сх 3х2
  • В) _ 7а2 m · 4x2n .
  • 8xn
  • Правильність виконання кожного завдання перевіряють провідники маршруту

Наступне місце нашої зупинки Чернігівщина, де 16 квітня 1932 року в с. Дремайлівка народився Михайло Ядренко. Доктор фізико-математичних наук, член кореспондент Національної Академії наук України. Він був завідуючим кафедри теорії ймовірності і математичної статистики Київського державного університету.

  • Наступне місце нашої зупинки Чернігівщина, де 16 квітня 1932 року в с. Дремайлівка народився Михайло Ядренко. Доктор фізико-математичних наук, член кореспондент Національної Академії наук України. Він був завідуючим кафедри теорії ймовірності і математичної статистики Київського державного університету.
  • Михайло Ядренко

Для вас він залишив наступне завдання: Записуємо в зошит Михайло Ядренко

  • Для вас він залишив наступне завдання: Записуємо в зошит Михайло Ядренко
  • №2
  • №3
  • 18c2 .9c3
  • 5xy . 15x2
  • 34ab2 . 1
  • 17b2 . Ac2
  • 1 . 2xy
  • x

А зараз ми з вами вирушаймо в Закарпатську область, де в с. Лавки Мукачівського району 12 квітня 1936 року народився Петро Гудивок. Заслужений працівник народної освіти України доктор фізико-математичних наук,професор. Автор (співавтор) понад 140 наукових праць. Одну зі своїх праць він залишив вам, а саме спростити вираз.

  • А зараз ми з вами вирушаймо в Закарпатську область, де в с. Лавки Мукачівського району 12 квітня 1936 року народився Петро Гудивок. Заслужений працівник народної освіти України доктор фізико-математичних наук,професор. Автор (співавтор) понад 140 наукових праць. Одну зі своїх праць він залишив вам, а саме спростити вираз.
  • Гудивок Петро

Записуємо в зошит

  • Записуємо в зошит
  • Петро Гудивок
  • №3

12 вересня 1801 року на Полтавщині народився Михайло Остроградський. Видатний математик працював у Петербурзі, але ніколи не втрачав зв'язків з рідною землею. Навіть під час лекцій він частенько вставляв яке-небудь дотепне українське слівце.

  • 12 вересня 1801 року на Полтавщині народився Михайло Остроградський. Видатний математик працював у Петербурзі, але ніколи не втрачав зв'язків з рідною землею. Навіть під час лекцій він частенько вставляв яке-небудь дотепне українське слівце.

Одного разу йому на думку спала на думку якось незвичайно приваблива математична ідея в ту мить, коли він ішов однією з вулиць Петербурга. Тоді він почав списувати математичними формулами те, що вважав за гарну дошку, призначену для обчислень. Зненацька дошка стала віддаляться. З'ясувалося що це була карета. Здивований математик гукав у слід візнику: Стривай! Куди ж ти поспішаєш? Ще трошки!

  • Одного разу йому на думку спала на думку якось незвичайно приваблива математична ідея в ту мить, коли він ішов однією з вулиць Петербурга. Тоді він почав списувати математичними формулами те, що вважав за гарну дошку, призначену для обчислень. Зненацька дошка стала віддаляться. З'ясувалося що це була карета. Здивований математик гукав у слід візнику: Стривай! Куди ж ти поспішаєш? Ще трошки!

Головну мету освіти Михайло Васильович вбачав у тому, щоб пробудити здатність до самостійного мислення. Він намагався виховувати у своїх учнях почуття гідності та впевненості своїх силах.

  • Головну мету освіти Михайло Васильович вбачав у тому, щоб пробудити здатність до самостійного мислення. Він намагався виховувати у своїх учнях почуття гідності та впевненості своїх силах.
  • Михайло Остроградський

Записуємо в зошит

  • Записуємо в зошит
  • Михайло Остроградський.
  • Зараз я перевірю ваші сили у доведення тотожності.

№4

  • №4

А зараз ми згадаємо математика котрого 120 річчя від дня народження ми відзначали 27 вересня. Пригадайте хто це? Михайло Кравчук. Він народився у 1892 році в селі Човниця на Волині

  • А зараз ми згадаємо математика котрого 120 річчя від дня народження ми відзначали 27 вересня. Пригадайте хто це? Михайло Кравчук. Він народився у 1892 році в селі Човниця на Волині
  • Доктор фізико-математичних наук, професор Київського Політехнічного інституту.
  • Михайло Кравчук

Записуємо в зошит.

  • Записуємо в зошит.
  • Михайло Кравчук. Щоб вирушити в подальшу мандрівку потрібно довести, що значення даного виразу не залежить від значень змінних, які до нього входять.
  • №5

В столиці нашої країни в Києві 9 жовтня 1926 року народився Євген Вікторовський. Маленький Євген був вундеркіндом, з першого класу переходить у четвертий. Пізніше став доктором фізико-математичних наук. Працював у Київському політехнічному інституті. Головним об'єктом його досліджень були системи диференціальних рівнянь.

  • В столиці нашої країни в Києві 9 жовтня 1926 року народився Євген Вікторовський. Маленький Євген був вундеркіндом, з першого класу переходить у четвертий. Пізніше став доктором фізико-математичних наук. Працював у Київському політехнічному інституті. Головним об'єктом його досліджень були системи диференціальних рівнянь.

Записуємо в зошит.

  • Записуємо в зошит.
  • Євген Вікторовський.
  • А вам, щоб повернутися у вихідний пункт потрібно знайти значення виразу.
  • №6
  • a=2.37
  • x=-0.25

Наша подорож дійшла до кінця. Ми знову на Тернопільщині. Тут у Бережанах 2 січня 1887 року народився Микола Чайковський Професор Львівського університету

  • Наша подорож дійшла до кінця. Ми знову на Тернопільщині. Тут у Бережанах 2 січня 1887 року народився Микола Чайковський Професор Львівського університету
  • Математикою почав цікавитися в молодших класах, коли граючись циркулем, відкрив відому ще у 10 столітті істину, що сторона правильного семикутника вписаного в коло наближено дорівнює половині сторони правильного трикутника ,вписаного в те саме коло.
  • Микола Чайковський

IV Підсумок уроку.

  • IV Підсумок уроку.
  • Я сподіваюсь вам сподобалось наша подорож. І ви відкрили для себе нові імена українських математиків, систематизуватими узагальненими сво значення з даної теми. Бажаю вам гарних досягнень у майбутньому. Оцінки на уроці:

V Домашнє завдання.

  • V Домашнє завдання.
  • Творчим завданням для вас буде наступне:
  • Знайти, які досягнення у науку внесли наші українські математики з якими ви познайомились на сьогоднішньому уроці.

Каталог: attachments
attachments -> Обґрунтування вибору проблеми
attachments -> Обладнання: комп’ютерні слайди, тексти поезій Архілока, Тіртея Актуалізація опорних знань
attachments -> Урок з Зарубіжної художньої культури 11 клас Культова арабо-мусульманська архітектура
attachments -> Склад і функції крові. Лабораторна робота. Мікроскопічна будова крові людини та жаби
attachments -> Серцево судинні
attachments -> Тема: Хімія та їжа Девіз: Хіміки це ті, хто дійсно розуміють світ!
attachments -> План Пояснювальна записка. Тема Науково-теоретична підготовка вчителя фізичної культури. Тема Питання педагогіки та психології в фізичному вихованні
attachments -> Урок Обміркуйте ситуацію


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка