Трикутник та його елементи



Дата конвертації12.12.2018
Розмір111 Kb.
ТипУрок
Навчальний предмет: геометрія (7 клас)

Тема уроку: Трикутник та його елементи

Мета уроку:

Навчальна складова: Формувати компетентності: ключові – вміння вчитися, застосовувати необхідні знання й способи дій для виконання завдань, самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, здійснювати самоперевірку, самоконтроль і самооцінку; соціальні – точно висловлювати думки під час організації спільної навчально-пізнавальної діяльності, співпрацювати в групі; загальнокультурні – ефективно застосовувати навички мовлення під час спілкування; інформаційні – оптимально та раціонально використовувати можливості ІКТ та ресурсів Інтернет для навчальної діяльності; предметні - на базі отриманих раніше знань про трикутник сформувати геометричне поняття «трикутник», «сторона трикутника», «вершина трикутника», «кут трикутника», «периметр трикутника»; вчити називати елементи трикутника, записувати формулу периметра трикутника, розв’язувати задачі, застосовуючи формулу периметра трикутника;

Розвивальна складова: розвивати логічне мислення, уміння правильно висловлювати свою думку

Виховна складова: виховувати культуру геометричної мови, інтерес до предмета

Обладнання: мультимедійна дошка, або проектор, планшети учнів, люстерко.

Тип уроку: урок пояснення нового матеріалу


Структурні етапи уроку

діяльність вчителя

діяльність учнів

примітка

цільові завдання

мета

форма організації, управління діяльністю учня

вид інформаційного джерела

результат

форма звітності




Організаційний момент «Створення ситуації успіху»

Організувати клас до роботи, зосередити увагу учнів на предметі. Розвивати соціальну компетентність

Інтерактивна вправа «Зазирни у люстерко»

-

Передаючи один одному люстерко, діти, зазираючи до нього, бажають собі успіху під час уроку




Вправа дозволяє учням налаштуватися на привітний лад і успішний урок

Оголошення теми та мети уроку Модуль вступного повторення


Визначити рівень попередньої підготовленості учнів, що стосується теми.

Актуалізувати знання, що потрібні для введення нового матеріалу. Активізувати мислення учнів. Розвивати інформаційну компетентність



Робота з Кросвордом

http://LearningApps.org/display?v=pf2qym8rj01


Учні розв’язують кросворд

З’являється тема уроку - «ТРИКУТНИК».




Перевірка домашнього завдання

Вправа «Мікрофон» з використанням карт знань. «Що ви знаєте про трикутник?»

https://bubbl.us/mindmap


Відповідаючи по черзі, учні створюють карту знань про трикутник

Карта знань «Трикутник», яка буде доповнюватись протягом вивчення теми




Мотивація

Виховувати інтерес до предмета та теми вивчення

Історична довідка. Робота з презентацією, доступною онлайн в ресурсі Prezi

http://prezi.com/o7gazsx5ln6a/?utm_campaign=share&utm_medium=copy&rc=ex0share

Перегляд презентації (подальше можливе звертання до неї самими учнями)







Вивчення нового матеріалу

Сформувати геометричне поняття «трикутник», «сторона трикутника», «вершина трикутника», «кут трикутника», «периметр трикутника»; навчити називати елементи трикутника, записувати формулу периметра трикутника

Пояснення вчителя за допомогою ресурса Формула

http://formula.co.ua/uk/content/triangle.html

Записи та малюнки у зошиті

Зошити:

а) А, В, С – точки, що не лежать на одній прямій. Б) АВ, ВС, АС – відрізки, які їх з’єднують

Позначення

АВ, ВС, АС (а, b, c) – сторони А, В, С (ВАС, АВС, ВСА)

Види трикутників

А, В, С — вершини трикутника. АВС — гострокутний (усі кути гострі) MNK — прямокутний (один кут прямий) PQR — тупокутний (є тупий кут)






Розважальна фізкультхвилинка

Здоров’язбережувальна складова уроку. Розвивати концентрацію уваги та здатність керувати своїм тілом

«Ковпак мій трикутний, мій трикутний ковпак, а раптом він не трикутний, тоді це не мій ковпак»

Можна подивитись тут: http://vk.com/video7953726_162632088

Повторюючи декілька разів вірш, замінюють поступово слова з вірша на рухи, наприкінці – лише рухи.

(Ковпак - руки трикутником над головою;

Мій - права рука кладеться на груди;

Трикутний – вказівними та великими пальцями рук показується трикутник;

Він - рукою указують вперед;

Не - махають правою рукою перед собою)









Робота в групах

Первинне засвоєння нового матеріалу.

Клас поділений на групи за рівнями навчальних досягнень. На розв’язання задачі виділяється 4-5 хвилин. Завдання за посиланням на екрані.

http://linoit.com/users/PuzirTV/canvases/Урок%20Трикутники.%20Групова%20робота

Обраний учень в групі має оформити розв’язок на спільній онлайновій дошці. Посилання учні отримують через гугл-акаунти

Лідери груп захищають свою думку стосовно рішення обраної задачі




Розумово – тренувальні вправи.




Учням пропонується розв’язати анаграми

http://www.cram.com/flashcards/-5543893

фронтально







Підсумок уроку.

Тестова робота

У учнів вже встановлено на планшетах додаток Kahoot На екрані демонструється номер «кімнати», де вони будуть грати. Вони приєднуються до тесту під своїми іменами, підсумкові результати (у вигляді кінцевої таблиці) вчитель враховує при виставленні оцінок за урок

https://play.kahoot.it/#/k/79c4d60d-ea45-4987-8a32-176c3b65012d

Працюють з планшетами та застосунком Kahoot

Кількість набраних очок переводиться вчителем у бали, підсумовується робота на уроці, виставляються оцінки




Домашнє завдання

Диференційовано

Вивчити теоретичнийметеріал (підручник чи http://formula.co.ua/uk/content/triangle.html ), розв’язати задачі № 221 (сер.рів.), № 224 (дост.рів.), № 228 (висок.рів.). Творче завдання: як за допомогою лінійки побудувати кут, рівний даному?



Відповіді на задачі учні записують на онлайновій дошці http://linoit.com/users/PuzirTV/canvases/Урок%20Трикутники.%20Групова%20робота








«Осмислене повторення та систематизація раніше вивченого матеріалу є передумовою для успішного вивчення наступних цікавих розділів геометрії»
Каталог: doc -> files -> news -> 464
464 -> Урок з природознавства в 2 класі паспорт проекту
464 -> Особливості застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності в україні
464 -> «Навчання лексиці на початковому етапі вивчення англійської мови»
464 -> Урок презентація мультимедійного проекту „ сплануй своє свято з точки зору менеджера та економіста”. Сорока А.І., Зсш№92 м. Львів
464 -> Тема. Клавіатура. Клавіша Enter та Caps Loсk. Клавіатурний тренажер Rapid Typing: цифри Мета
464 -> План-конспект уроку в 6 класі Тема уроку: Die Schulsachen (Шкільні речі) Тип уроку: Урок систематизації та узагальнення вмінь та навичок
464 -> Багатства світового океану
464 -> Урок навчання грамоти тема. Звук [дж ]. Позначення його буквосполученням
464 -> Юридична відповідальність
464 -> «право громадян на свободу зборів, мітингів, демонстрацій, право на звернення»


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка