Учитель зарубіжної літератури Плугівської зош І-ІІІ ст



Скачати 153.58 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації23.03.2017
Розмір153.58 Kb.
ТипУрок
  1   2   3


учитель

зарубіжної літератури

Плугівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Прокопюк Г. В.

УРОК 2

ТЕМА УРОКУ: Образи Івана Терешка і Джулії. Протиставлення сили дружби й кохання світу насильства (за повістю В. Бикова «Альпійська балада»).

МЕТА УРОКУ:

  • продовжити роботу над сюжетом повісті; дати характеристику головних героїв; дослідити тему протиставлення сили дружби і кохання світу насильства;

  • розвивати критичне мислення;

  • удосконалювати вміння виразного читання, виділення головного, коментування ключових епізодів;

  • сприяти вихованню в учнів кращих людських якостей ­– вірності, наполегливості, мужності, стійкості, жертовності.

ОБЛАДНАННЯ: текст повісті, ілюстрації до твору, роздатковий матеріал.

КЛЮЧОВІ ПОНЯТТЯ (теорія літератури):: антитеза, цитата, символ.

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ:

  • Характеризуватиме образи персонажів твору;

  • Вдосконалить вміння виявляти ключові риси і загальнолюдські моральні цінності;

  • Висловлюватиме особисте ставлення до героїв твору.

ТИП УРОКУ: урок вивчення нового матеріалу

ЕПІГРАФ: У чому сенс життя? Служити іншим і робити добро.

/Арістотель/

Залишатися людиною, незважаючи ні на що….

/А. Камю/



ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Перевірка домашнього завдання:

1.1 Евристична бесіда.

  • Коли і де відбуваються події в повісті? (В середині Другої світової війни, в Австрії, в таборі військовополонених біля Альп).

  • Як організовувалася втеча полонених із заводу?

  • Що стало останньою краплею для бунту Івана?

  • Ким виявилася випадкова попутниця героя?

1.2 «Чи уважний ти читач?» (встановити хронологічну послідовність).

І варіант ІІ варіант

  1. План втечі.

  2. Знайомство з Джулією.

  3. Ранок у лісі.

  4. Жереб.

  5. Зневажливий погляд полоненої.

  6. Сон Івана.

  7. Втеча.

  8. Зустріч з гефтлінгом.

(Ключ: 1; 4; 5; 7; 2; 6; 3; 8.)


  1. Розповідь Івана про себе.

  2. Німець-утікач привів із собою німців.

  3. Історія Джулії

  4. Любов Івана та Джулії

  5. Пастка

  6. Зараження крові

  7. Смерть Івана

  8. Врятоване життя.

(Ключ:11; 9; 12; 10; 14; 13; 16; 15.)



    1. 2-3 учні зачитують план;

1.4 Творче завдання

  • Опишіть думки й почуття головних героїв на початку твору.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Слово вчителя

Добро і зло, радість і сум, зустріч і розлука, біле і чорне, життя і смерть, війна і мир… Ці слова-антоніми супроводжують нас усе життя, вони заставляють нас задумуватися над сенсом нашого життя.

Сьогодні ми з вами будемо говорити про такі актуальні проблеми, даючи характеристику головним героям твору В.Бикова. А ще ми повинні дати відповідь на проблемне запитання:

«Хто він, Іван Терешко – переможець чи переможений? У чому він вбачав сенс свого життя? »


  1. Оголошення теми та мети уроку

ІV. Сприйняття та засвоєння навчального матеріалу.

  1. Завдання: «Знайди відповідність»

І. Втеча із військового заводу, погоня, переслідування ворога, долання перешкод.

ІІ. Історія кохання Івана та Джулії.

ІІІ. Жахіття полону, порятунок дівчини.

А. Героїко-реалістичне начало

Б. Романтичне начало

В. Пригодницьке начало.



(Ключ: 1-В; 2-Б; 3-А.)

2. Бесіда:

  • Пригадаємо, про що твір В.Бикова «Альпійська балада»?

  • Яка головна думка твору? (очікувана відповідь: уславлення сили духу, осуд війни, насильства, утвердження сили кохання).

3.Слово вчителя

Критик Лазарєв визнає цікавою історію втечі і переслідування німцями втікачів, але йому рішуче не по душі любовний сюжет повісті: «Для чого потрібна в повісті ця історі короткого, несподіваного, зародженого наперекір життєвим обставинам, всім смертям на зло – кохання?». Чи погоджуєтесь ви з думкою критика?



(Використовуючи прийом «Обери позицію», учні висловлюють свої думки.)

4.Характеристика образів повісті

Учні складають (заповнюють) паспорт-характеристику головних героїв



Ключ:

1

Прізвище та імя

Іван Терешко

Джулія Новеллі

2

Вік

25 р




3

Національність

Білорус

Італійка

4




с.Терешки, бідна селянська родина, батько помер із голоду

Неаполь, батько – хазяїн фірми, багач

5

Рід занять

Рядовий солдат, військовополонений, звик до важкої селянської праці; реально оцінює свою державу

Військовополонені, живе ілюзією про комунізм

6




Скромний; вірний; не мав дівчини; на нікого не розраховує

Тендітна, ніжна, батько хотів видати заміж за багача, втекла з Маріо, можливо кохала




Риси характеру

Милосердний, вразливий, сильний духом, терплячий, витривалий, міцної статури

Оптимістична, завзята, смілива, відчайдушна, рішуча




Мрії

Мирне життя

Каталог: Maruana -> svitova
svitova -> Тема. Історичний колорит твору та засоби його створення. Динаміка сюжету Мета: навчальна : ознайомити учнів з поняттям «історичний колорит»
svitova -> Дж. Олдрідж «Останній дюйм». Проблема взаємин між батьками і дітьми. Символічність назви оповідання
svitova -> Урок №2 Тема: Сильний людський характер в екстремальній ситуації в оповіданні "Любов до життя" американського письменника Джека Лондона (1876 1916)
svitova -> Йому вклоняється у шані Україна
Maruana -> Сценарій до Дня української писемності та мови Свято української мови (Чернівці)
svitova -> Новела О. Генрі «Останній листок» «Треба прагнути бути людиною, незважаючи на всю жорстокість навколишнього світу…»
Maruana -> Урок Тема Дата Тема Край, де я хотів би побувати (4 години) >17
svitova -> Тема. Образи лицарів-норманів у романі «Айвенго». Мета навчальна

Скачати 153.58 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка