Умови проведення Всеукраїнської акції „Птах року”Дата конвертації16.03.2017
Розмір61.9 Kb.
#12093
ТипАнкета
Умови проведення

Всеукраїнської акції „Птах року”

Науково-пропагандистська акція "Птах року", вже тринадцять років поспіль проводить Українське товариство охорони птахів і Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України, дуже популярна серед педагогів, школярів, юннатів України.

Мета цієї акції – привернення уваги широкої громадськості до проблеми охорони конкретних видів птахів, передусім тих, що знаходяться під загрозою, та зібрати деяку наукову інформацію (поширення, чисельність, деякі аспекти біології виду).

У 2013 році птах року – бджолоїдка.

Кожен рік Товариство розповсюджує листівки-анкети присвячені „Птаху року”, в яких міститься стисла інформація щодо зовнішнього вигляду, біологічних особливостей, місць розповсюдження птахів, а також анкета учасника акції.

І хоча акція вже стала традиційною, але завжди в ній є щось нове – тому, що кожного року обирається інший вид птаха.


Анкета учасника акції "Птах року"  


Начало формы

Конец формы

 1. Чи зустрічали ви цього птаха? Так Ні


 1. Місце спостереження (найближчий населений пункт, район, область,

 2. Кількість птахів, що спостерігалися

 3. Дати спостережень

 4. Місцевість

 5. Коротко повідомте, що найбільше запам’яталося у поведінці птаха

 6. Яка народна назва цього птаха у Вашій місцевості?

 7. Коротко опишіть свою участь в акції "Птах року" (проведені спостереження за птахом, зібрані дані, написана наукова робота, опубліковані замітки в газеті тощо)

 8. Чи бажаєте Ви і надалі брати участь у подібних акціях?

 9. Спостерігач (прізвище, ім’я та по-батькові)

 10. Професія

 11. Адреса


Вимоги до робіт:
Роботи можуть бути виконані індивідуально чи у складі команди. Окрема категорія - роботи вчителів (керівників гуртків): сценарії масових заходів в рамках акції, методичні розробки занять, ігор, вікторин тощо.

При оформленні роботи на титульній сторінці необхідно чітко вказувати: область, район, клас, навчальний заклад, своє прізвище та ім'я (індивідуальні роботи) чи назву гуртка, творчого об'єднання (для колективних робіт), прізвище та ім'я керівника.

Письмові роботи (реферати, спостереження, розповіді, казки, вірші тощо) надсилайте в паперовому та електронному вигляді.

Прагніть зменшити вплив на довкілля, потурбуйтеся, щоб в оформленні роботи було якомога менше різноманітного пластику - папок, прозорих плівок тощо, натомість використовуйте паперові папки й альбоми. Екологічний підхід до оформлення роботи оцінюватиметься окремо.

У рефератах і описах виду не забувайте зазначати першоджерело (автора, книгу, журнал, адресу веб-сторінки) як у самому тексті, так і в списку літератури. А також підписуйте всі фотознімки, наведені у роботі.

Не хвилюйтеся, якщо не всі знімки будуть суперпрофесійними, головне що вони ілюструватимуть вашу активну роботу. Фотографії, що не висвітлюватимуть Вашу особисту участь в акції, до уваги братися не будуть.

Малюнки й інші поробки надсилайте в натуральному вигляді звичайною поштою.

Літературні твори для характеристики птаха бажано використовувати власні, написані вами разом з батьками, керівниками гуртків, вчителями. У випадку використання інших творів, в роботі необхідно обов'язково вказати на його автора.

При проведенні спостережень за птахами необхідно дотримуватися правил спостереження за птахами в природі. Не забувайте про обережність в поведінці. Адже ваша необачна поведінка при спостереженні (особливо під час гніздового періоду) може призвести до того, що птах покине гніздо.

Районні (міські) оргкомітети представляють протоколи регіональних оргкомітетів, та творчі роботи двох-трьох переможців місцевих (районних) етапів до обласного оргкомітету (за адресою: м. Луганськ, кв. Луганський, 2а; Луганський облЦЕНТУМ, тел.: 65-97-39).Роботи на конкурс надсилаються до 1 листопада щорічно на адресу Луганського обласного центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді: кв. Луганський, 2 м. Луганськ 91029 або до 15 листопада на адресу Українського товариства охорони птахів: а/с 33, м. Київ, 01103 (у цьому випадку необхідно повідомити Луганський ОЦЕНТУМ про участь)

Умови проведення

Великого Зимового обліку птахів

Щорічно, з 1996 року на початку січня Українським товариством охорони птахів проводиться зимовий облік птахів.

Зимовий облік птахів допомагає знаходити відповіді на такі важливі питання: які птахи залишаються зимувати, яка їх чисельність, як вона змінюється, як птахи почуваються.

Традиційно Великий зимовий облік птахів відбувається щорічно в останні вихідні січня.

Облік птахів можна проводити навіть поблизу міського житла (особливо багато птахів на подвір’ях де утримують свійських тварин, та на смітниках. Можна спостерігати птахів у парках (багато дрібних птахів), на пустирях, на узбережжях водойм.

Окрім обліку птахів, необхідно приділити особливу увагу зимовій підгодівлі птахів. Необхідно пам’ятати, що годівничка, в якій протягом зими постійно є корм рятує від голодної смерті 12-15 пташок!

За результатами обліку птахів спостережень необхідно заповнити анкету яка щорічно розповсюджується Товариством охорони птахів та надіслати її до 20 лютого на адресу Товариства охорони птахів а/с 33, м. Київ, 01103. Українське товариство охорони птахів тел.(044)284-71-31. Анкету спостережень (он-лайн) можна заповнити також на сайті УТОП www.birdlife.org.ua.


Умови проведення Міжнародних днів спостережень

за птахами - World birdwatch

Міжнародні дні спостережень за птахами були започатковані BirdLife International (світова мережа партнерських природоохоронних організацій) у 1993 році. Ідея цієї акції полягає в тому, щоб сприяти усвідомленню людством значимості природи через спостереження за птахами.

У перші вихідні жовтня сотні тисяч людей на всіх континентах беруть участь у спостереженнях за птахами. Щоб надати цій акції масштабності, з 2001 року став проводитися Світовий фестиваль птахів, який включає, крім спостережень, різні культурні заходи пов’язані з птахами (екскурсії в природу, зустрічі, семінари, виставки, вистави тощо), і триває цілий місяць.

В Україні ця акція також надзвичайно популярна, щороку в ній беруть участь 7-9 тис. осіб.

Перші вихідні жовтня були обрані для проведення Міжнародних днів спостережень за птахами не випадково. Саме на цей час припадає пік міграції птахів і є можливість побачити великі скупчення птахів, які зупинилися на відпочинок.

Місцем спостережень може бути парк, ліс, берег річки чи озера, околиці села чи міста. Найкраще спостерігати переліт птахів по узбережжях великих водойм, на узліссі, біля лісосмуг. Пік інтенсивності припадає на ранкові часи (за годину до сходу сонця і дві після) та надвечір, у години заходу.

За результатами спостережень необхідно заповнити анкету яка щорічно розповсюджується Товариством охорони птахів та надіслати її до 20 жовтня на адресу Товариства охорони птахів а/с 33, м. Київ, 01103.

Анкету спостережень (он-лайн) можна заповнити також на сайті УТОП www.birdlife.org.ua.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка