Управління освіти І науки чернівецької обласної державної адміністрації обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді адреса закладу, телефон, факс, електронна поштаСторінка1/7
Дата конвертації23.03.2017
Розмір1.17 Mb.
#13193
  1   2   3   4   5   6   7УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ

ТВОРЧОСТІ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ


Адреса закладу, телефон,

факс, електронна пошта: 58029 м. Чернівці,

вул. О.Кошового, 30,

тел./факс(0372) 57-67-67,E-mail: ocnttum@argocom.cv.ua
Тип власності закладу: комунальна

Підпорядкування :УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ І НАУКИ

Прізвище, ім’я по-батькові директора закладу: Плешко Петро Денисович

Термін атестації (за планом): жовтень 2007 року

Самооцінка: ДОСТАТНІЙ рівень


Матеріали самооцінки діяльності

Чернівецького обласного центру

науково-технічної творчості учнівської молоді

2007 р.


Короткі історичні відомості:

Обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді був відкритий у березні 1944 року, як обласна дитяча технічна станція.

Обласну станцію юних техніків перейменовано на обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, згідно наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 30.01.1992 р. № 30.
І. Матеріально-технічний стан
Обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді розташований в двоповерховій будівлі на відокремленій території площею 0,29 га за адресою м. Чернівці, вул. О. Кошового,30. На території Центру розміщені майстерні та два гаражі, які складаються із п’яти боксів.

Приміщення не типове, пристосоване для роботи позашкільного закладу. Використовується Центром з 1976 року. Загальна площа приміщень 860 м2 .

Відповідно до функціональної структури Центру та у зв’язку зі спрямованістю діяльності на інформаційно-методичну, координаційну, організаційно-масову роботу в області, проведення профільної навчально-виховної роботи з вихованцями різних вікових категорій у закладі створено та оформлено відповідні кабінети, лабораторії, майстерні:


 • кабінет директора;

 • кабінет заступника директора з НВР;

 • методичний кабінет (дві кімнати);

 • бухгалтерія;

 • актова зала;

 • комп’ютерний клас;

 • радіотехнічна лабораторія;

 • лабораторія дизайну;

 • лабораторія трасового автомоделізму;

 • станція короткохвильового зв’язку;

 • фотолабораторія;

 • майстерня технічного моделювання;

 • електротехнічна майстерня;

 • клас картингу (для теоретичних занять);

 • кімната для психологічного тренінгу

 • музейно-виставкова кімната;

 • підвал

Система опалення - автономна газова котельня.

Водопостачання централізоване (каналізація, санвузол автономні).

У дворі окремо збудована майстерня для практичних занять з картингу.

Заасфальтована площадка 1029 м2 використовується для тренувань картингістів. Проведено благоустрій території.

За останні три роки капітально відремонтовані всі кабінети, лабораторії і майстерні. Повністю відновлено асфальтове покриття двору, проведено капітальний ремонт покрівлі. У 2007 році проведена заміна всіх вікон на металопластикові.

У 2008 році планується завершення капітального ремонту фасаду.

Заходи по охороні праці виконуються систематично. Будівлі та приміщення за державними санітарними правилами і нормами відповідають Статутним завданням Центру.

Робота з техніки безпеки та охорони праці у закладі здійснюється на основі Закону України “Про охорону праці”, систематизована відповідно до „Положення про організацію праці у навчально-виховних закладах Міністерства освіти і науки України” та направлена на створення належних умов праці працівників (приведення будівель закладу, їх внутрішніх приміщень у відповідність до нормативних вимог, виконання державних і галузевих стандартів по забезпеченню безпеки праці).

Обов’язки адміністрації та профспілкового комітету щодо організації та нормування праці у закладі, забезпечення безпеки праці відображено у колективному договорі.

З метою запобігання травматизму і виконання правил протипожежної безпеки та електробезпеки у закладі призначено відповідальних осіб.

Навчання працівників здійснюється у формі інструктажів з охорони праці, пожежної безпеки, надання першої долікарської допомоги потерпілим від нещасних випадків, з обов’язковим вивченням правил поведінки та порядку дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж, стихійних лих. Відмітки про проведення вступних та позапланових інструктажів робиться в журналах реєстрації інструктажів з питань охорони праці. Періодично здійснюються перевірки знань працівників. Інструкції з техніки безпеки розміщені на робочих місцях, в кожному кабінеті, майстернях, лабораторіях.

Питання охорони праці, пожежної та електробезпеки знаходиться на постійному контролі адміністрації закладу.
Навчальні приміщення закладу відповідають нормам протипожежної безпеки.

Плани евакуації під час пожежі розміщено на видних місцях у коридорах згідно з існуючими правилами (біля сходів, навчальних блоків).

Готовність Центру до навчального року щорічно перевіряється комісією управління освіти і науки облдержадміністрації, про що свідчать акти прийомки.

З метою забезпечення безпеки вихованців під час занять та масових заходів за всіма напрямками навчально-виховної роботи закладу розроблені інструктажі з охорони праці та техніки безпеки.

До практичних робіт у майстернях та лабораторіях вихованці допускаються після проведення відповідних інструктажів та перевірок їх знань з охорони праці та техніки безпеки.

До участі у змаганнях, походах, екскурсіях, групи вихованців випускаються тільки при їх повній готовності та наявності відповідних документів, в тому числі: наказів, підписів у “Журналі реєстрації інструктажів з охорони праці для вихованців”.


Санітарно-гігієнічний стан закладу відповідає встановленим нормам. Робота по дотриманню санітарно-гігієнічного стану закладу будується згідно з вимогами Закону України “Про забезпечення санітарно та епідемічного благополуччя населення”, розпоряджень Міністерства освіти і науки України, розпоряджень державної санітарно-епідеміологічної служби.

Температурний режим витримується в межах норми. Опалення приміщень здійснюється автономною газовою котельнею. У кабінетах закладу підтримується температура не нижче 18 С, у коридорах – 16 С.

Щорічно перед початком опалювального сезону у закладі проводиться перевірка опалювального обладнання. Раз на два роки проводиться повірка лічильників газу.

Освітлення навчальних приміщень закладу - природне і штучне. Природне освітлення здійснюється через вікна, штучне – за допомогою електричних ламп, кількість яких розрахована для кожного приміщення окремо і забезпечує достатнє освітлення.

Прибирання приміщень закладу здійснюється кожен день вологим способом з використанням миючих засобів при відчинених вікнах.

Інвентар для прибирання – промаркований. Миючими та дезинфікуючими засобами заклад забезпечений у достатній кількості.

Прибирання територій закладу та прилягаючих територій здійснюється щоденно.

Працівники Центру проходять щорічний медичний огляд. Їх медичні книжки зберігаються у закладі.

Навчально-виховний процес у закладі будується відповідно до існуючих санітарно-гігієнічних нормативів. Навчальні програми, заняття гуртків та інших творчих об’єднань закладу та їх розклад відповідають нормативам щодо розумового та фізичного навантаження дітей та учнівської молоді. Заняття проводяться на протязі всього тижня, що дає вихованцям можливість відвідувати гуртки у зручний для них час.

Всі майстерні, лабораторії, класи укомплектовані необхідним обладнанням та устаткуванням. Повністю обладнаний комп’ютерний клас (11 машин), в наявності є необхідна оргтехніка для навчально-виховної, інструктивно-методичної, організаційно-масової роботи, ведення бухгалтерського обліку закладу.

Обладнання та робота комп’ютерного класу закладу відповідає санітарним нормам. Комп’ютерний клас обладнаний спеціальними столами для ПК, що складаються з двох горизонтальних поверхонь: одна для клавіатури і посібників, друга – є підставкою для відеомонітора.

Випадків травматизму під час занять серед вихованців за останні три роки не зареєстровано.

За рахунок залучених спонсорських коштів встановлено обладнання для радіоінтернету.

За період 2006-2007 років придбано 4 карти, сучасну відео-, аудіо-, фотоапаратуру. Всі навчальні приміщення укомплектовані необхідними меблями.

З метою організації змістовного дозвілля вихованців гуртків в актовій залі змонтовано світломузичні пристрої для проведення дискотек та вечорів відпочинку.

Передплачуються періодичні, фахові видання, бібліотечний фонд поповнюється методичною літературою за жанрами, дидактичним та роздатковим матеріалами.

Для потреб навчально-виховного процесу та господарської діяльності на балансі Центру знаходиться 6 (шість) одиниць транспортної техніки.

Зокрема у 2007 році придбано мікроавтобус «Соболь», який використовується для перевезення учасників змагань, організації екскурсійних поїздок.

Адміністрація Центру сприяє модернізації та розвитку матеріально-технічної бази.

У 2007/2008 р.р. заплановано

- придбання сучасної комп’ютерної техніки,

- придбання мультимедійного проектору,

- оновлення станочної бази,

- завершення підготовки автомобільної траси,

- проведення протипожежної обробки дерев’яних конструкцій

Ставиться питання про будівництво картодрому в Чернівецькій області

Планується списання старих автомобілів.
Бал самооцінки за даним пунктом 14,1, що відповідає рівню ВИСОКИЙ.

ІІ. Рівень організації

та результативність освітньої діяльності Центру
Діяльність обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді направлена на реалізацію основних завдань Закону України "Про позашкільну освіту", Указу Президента України від 08.02.2002 р. № 78/2001 "Про програму роботи з обдарованою молоддю на 2001-2005 р.р.", Указу Президента України від 04.07.2005 р. № 1013/2005 "Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні", Постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2002 р. № 378 "Про затвердження обласної програми роботи з талановитою молоддю "Творча обдарованість" на 2001-2005 роки", Постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2002 р. № 378 “Про затвердження програми розвитку позашкільних навчальних закладів на 2002-2008 роки”, Наказу Міністерства освіти і науки України від 29.07.2005 р. № 454 "Про заходи Міністерства освіти і науки України по реалізації Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні", Розпорядження облдержадміністрації від 21.06.2002 р. № 375-р “Про затвердження обласної програми розвитку позашкільних навчальних закладів на 2002-2008 роки”.

Головним завданням Центру є: • розвиток природних здібностей вихованців;

 • теоретична підготовка вихованців до активної діяльності з набуття техніко-технологічних знань, розширення наукового світогляду;

 • практична підготовка вихованців до плідної науково-дослідницької роботи та оволодіння уміннями і навичками з технічної творчості;

 • формування психологічної готовності вихованців до обґрунтованого вибору професії технічного профілю з урахуванням їх здібностей, уподобань, інтересів, створення умов для професійного самовизначення;

 • виховання культури праці, комплексу особистісних якостей, потрібних людині як суб’єкту сучасного виробництва та культурного розвитку суспільства.

Основними напрямами діяльності ОЦ НТТУМ є:

 • організація гурткової роботи із спортивно-технічного, початково-технічного, предметно-технічного, художньо-технічного та науково-дослідницького напрямків;

 • проведення масових заходів з вихованцями районних позашкільних закладів та гуртківцями ОЦ НТТУМ.

 • організація роботи фізико-технічного, математичного, економічного факультетів та факультету комп’ютерних наук БМАН.

 • надання методичної допомоги районним відділам освіти, позашкільним та загальноосвітнім навчальним закладам в проведенні науково-технічної та спортивно-технічної роботи (навчально-методична та інформаційно-видавнича робота).

 • проведення Всеукраїнських конкурсів, змагань.

Станом на 1 жовтня 2007 р. в обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді діє 27 гуртків, в яких займається 369 учнів та 4 відділення БМАН, навчанням на яких охоплено 393 учні 9-11 класів.

Навчально-виховний процес у Центрі забезпечують 22 педагоги. Фах за освітою, кваліфікація та рівень педагогічної підготовки відповідають функціональним вимогам і забезпечують високий рівень освітньої діяльності закладу.

Чернівецький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді працює над вирішенням проблем поглиблення змісту оновлення форм та методів позашкільної освіти і виховання, розвитку творчої особистості, професійної орієнтації вихованців, застосовуючи такі форми організації:


 • заняття в гуртках;

 • навчання на математичному, фізичному, економічному факультетах та факультеті комп’ютерних наук БМАН;

 • семінари, наради, методичні об’єднання, педагогічні ради, круглі столи, майстер-класи;

 • масові заходи (обласні та всеукраїнські фестивалі, змагання, конкурси, виставки, колоквіуми);

 • творчі зустрічі з майстрами мистецтв;

 • співпраця з громадськими та благодійними організаціями області та України.

Педагогічний колектив закладу постійно працює над пошуком нових форм і методів проведення занять, систематично працює над підвищенням свого фахового рівня.

Організація навчально-виховного процесу здійснюється на основі концепції людини як духовної особистості, творця самої себе і світу свого життя.

Головними проблемами залишаються недостатнє науково-методичне, кадрове забезпечення позашкільної освіти, відсутність категорійності в системі оплати праці керівників гуртків, відсутність спеціалізацій «керівник гуртка», «викладач позашкільного закладу».
2.1. Формування дитячого контингенту, мережі гуртків

та комплектування груп.
У 2007-2008 н.р. в ОЦ НТТУМ діє

27 гуртків, в яких навчається 369 учнів. Навчання в гуртках здійснюється за рівнями: І рівень – 11 гуртків - 204 учні, ІІ рівень – 10 гуртків - 127 учнів, ІІІ рівень – 6 гуртків - 38 учнів.

393 старшокласники займаються на фізико-технічному, математичному, економічному факультетах та факультеті комп’ютерних наук БМАН.

Гурткові заняття проводяться як безпосередньо на базі Центру, так і на базі навчальних закладів м. Чернівці (гімназії №1,№2, ЗОШ №33,28,14, інтернату №2, кафедрах ЧНУ ім. Ю. Федьковича).
№ п/п

Напрямки роботи

2005/06 н.р.

2006/07 н.р.

2007/08 н.р.

К-ть груп

К-ть дітей

К-ть груп

К-ть дітей

К-ть груп

К-ть дітей

1

радіотехнічний

1

16

1

16

1

15

2

картинг

3

32

3

32

3

32

3

фотоаматорський

1

8

1

16

1

15

4

інформаційних технологій

4

72

6

102

4

70

5

дизайн

7

80

7

80

7

96

6

юний економіст

1

16

1

16

1

15

7

судномодельний

2

32

1

16

-

-

8

ремонт електротехніки

3

45

3

45

3

26

9

математичний

1

16

1

16

1

20

10

трасовий автомоделізм

-

-

-

-

1

16

11

астрономія

2

30

-

-

2

32

12

радіозв’язок на КХ

1

8

2

16

1

8

13

юний конструктор

-

-

1

14

2

24
Всього

26

355

27

369

27

369
БМАН

35

366

35

374

35

393

Комплектація гуртків закладу здійснюється на початку навчального року у період з 1 по 15 вересня. Додаткове зарахування вихованців – протягом навчального року.

Наповнюваність гуртків, груп закладу становить 15-20 чоловік, що відповідає вимогам Закону України “Про позашкільну освіту” та “Положенню про позашкільний навчальний заклад”. Наповнюваність гуртків та груп, де застосовуються індивідуальні форми роботи, встановлюється згідно з розпорядженням директора закладу, що відповідає “Положенню про порядок організації індивідуальної та групової робити в позашкільних навчальних закладах”.

Керівниками гуртків проводиться значна робота по формуванню відношень «Педагог-Дитина» на основі ділового, творчого партнерства, постійного пошуку нових форм творчої співпраці учнів і педагогів.Бал самооцінки за даним пунктом 7, що відповідає рівню ДОСТАТНІЙ.

2.2. Підготовка навчальної документації. Відповідність навчального плану та вибраних програм меті і завданням роботи закладу. Фактичний стан їх виконання.
Педагогічний колектив закладу організовує свою роботу за річними планами, які є основними документами діяльності закладу.

Плани складаються відповідно до основних напрямків роботи закладу як обласного методико-координаційного, організаційного та навчально-виховного закладу з урахуванням методико-педагогічних проблем, на вирішення яких спрямовує роботу педагогічний колектив, та завдань, визначених обласною програмою розвитку позашкільних закладів на 2002-2008 роки.

Річні плани закладу складаються за основними розділами:

І. Вступ.

ІІ. Навчально-виховна робота.

ІІІ Інформаційно-методична робота.

ІV. Організаційно-масова робота.

V. Адміністративно-господарська робота.

VІ. Контроль та керівництво.

Планування діяльності закладу спрямоване на вдосконалення організаційно-координаційної, інформаційно-методичної, видавничої діяльності закладу, раціональну організацію навчально-виховного процесу, збереження та розвиток мережі гуртків, зміцнення матеріально-технічної бази, подальший розвиток закладу.

Річні плани затверджуються перед початком кожного календарного року на засіданнях педагогічної ради (кінець грудня - січень).

Річний план на 2007 рік затверджено протоколом педагогічної ради від 12.12.06р № 3. З ним узгоджені плани роботи всіх структур закладу.

Робочі навчальні плани закладу розробляються щорічно на початку навчального року на виконання Наказу МОН України від 24.09.03 № 645 „Про продовження апробації примірних навчальних планів для гуртків та інших творчих об’єднань за напрямками позашкільної освіти”. У них відображається навчально-виховний процес за трьома рівнями.

У робочому навчальному плані закладу на 2007 – 2008 навчальний рік враховані: вимоги МОН України щодо організації навчально-виховної роботи за трирівневим принципом за всіма напрямами позашкільної освіти; застосування у системі гурткової роботи колективних та індивідуальних форм роботи з вихованцями; вимоги застосованих навчально-виховних програм.

Навчання в гуртках, студіях здійснюється за програмами Міністерства освіти і науки України:


  1. Програми для позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів (гуртки науково-технічного спрямування). – К: Грамота, 2005.

  2. Програми науково-технічних гуртків позашкільних закладів. – К.: Освіта, 1993.

  3. Програми для науково-технічних гуртків позашкільних закладів. – Київ 1995.

  4. Программы для внешкольних учреждений и общеобразовательных школ (техническое творчество учащихся). – М: Просвещение, 1988.

Крім цього педагоги Центру використовують у своїй роботі досвід колег позашкільних закладів України та користуються програмами, затвердженими науково-методичною радою Київського міського педагогічного університету ім.. Б. Грінченка.

Розклад занять гуртків та інших творчих об’єднань навчально-виховних відділів закладу складається посеместрово (до 15 вересня та до 10 січня), відповідно до навчальних планів та санітарних вимог, з урахуванням вікових категорій дітей та учнівської молоді та допустимих для них норм навантаження.

Ведення гурткової роботи здійснюється за 6-ти денним робочим тижнем. Під час шкільних канікул заклад працює за окремими планами.

Календарні плани керівників гуртків та інших творчих об’єднань ведуться в журналах обліку гурткової роботи відповідно до запроваджених навчально-виховних програм з врахуванням канікулярних періодів, під час яких планується і виховна робота.

Журнали обліку гурткової роботи мають стандарту форму. Педагоги ведуть їх відповідно до загально-методичних вимог, охайно та вчасно. Посеместрові навчально-виховні плани затверджуються керівником закладу, хід їх виконання контролюється заступником директора з навчально-виховної роботи щомісячно.

Оцінка засвоєння вихованцями програмного матеріалу здійснюється систематично шляхом проведення творчих звітів, виставок, результативності участі вихованців гуртків в обласних та Всеукраїнських масових заходах.

Питання організації навчально-виховного процесу, стану основної документації закладу, виконання навчально-виховних програм, підготовки та проведення організаційно-масової роботи, аналіз участі вихованців Центру у Всеукраїнських масових заходах з технічної творчості виносяться на засідання педагогічної ради закладу, нарад при директорові закладу.

Бал самооцінки за даним пунктом 7, що відповідає рівню ДОСТАТНІЙ.

2.3. Наявність тематичних, комплексних, регіональних освітніх програм
Педагогічний колектив закладу працює над виконанням ряду освітніх програм:

На виконання Національної програми "Діти України":

У обласному центрі науково-технічної творчості учнівської молоді проводиться значна організаційно-масова робота, покликана стимулювати творчу активність дитини, її постійне самовдосконалення та самоосвіту, пошуку та підтримки обдарованої молоді з проектуванням можливих шляхів їх творчої самореалізації.

З цією метою обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді спрямовує зусилля для активної участі школярів області в різноманітних змаганнях та конкурсах обласного та Всеукраїнського рівнів:
2006 рік

28-30 квітня 2006 року відповідно до Орієнтовного плану проведення всеукраїнських та міжнародних очно-заочних масових заходів з учнівською молоддю проведено Всеукраїнські змагання з автомобільного спорту (картинг) серед учнівської молоді. В змаганнях брали участь 13 команд позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів України, загальна кількість учасників - 85 .

На базі ОЦ НТТУМ 5 - 11 липня 2006 року проведено відкриту Першість України із судномодельного спорту серед учнівської молоді та юнацтва. В змаганнях прийняли участь 20 команд із позашкільних закладів України загальною кількістю учасників 103.

4-7 жовтня проведено відкритий Міжрегіональний фотовідеофестиваль «Осінні барви Буковини». В фестивалі прийняли участь вихованці фотовідеогуртків Вижницького, Герцаївського, Глибоцького, Кельменецького, Кіцманського, Новоселицького, Путильського, Хотинського районів, фотостудії “Фокус” Сторожинецького ЦДЮТ, фотоаматори Вашківецького БДТ, обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді та міського КЮТ “Кварц”. Фестиваль мав статус відкритого, тому учасниками його за запрошенням обласного центру науково-технічної творчості стали представники дитячих фотовідеостудій України, зокрема фотоклубу “Іскра” м. Стаханов Луганської області, дитячої телестудії “Берегиня” м. Сміла Черкаської області, студії кіно та телебачення “Альфа” МНДЦУМ м. Полтава, кіновідеостудії «Погляд» м. Кіровоград, відеостудії «Березіль» м. Кременчук Полтавської області, фотогурток Сумського МЦНТТУМ, фотогурток СЮТ м. Гребінка Полтавської області, фотостудії «Вогник» м. Ялта, фотостудії «Мить» Донецького міського ЦТДЮ, вільні фотографи з м. Луцька, м. Ізмаїлу Одеської області та Івано-Франківська. Урочисте відкриття конкурсу відбулося в Вижницькому БДЮТ (директор Кузніцова С.М.).

Фестиваль проводився за наступними номінаціями.

Виставка домашніх робіт (256 фоторобіт, 35 відеофільмів);

Бліц-конкурс – фото та відеороботи, відзняті під час фестивалю (58 фоторобіт, 7 відеофільмів).

Фотороботи оцінювались в двох вікових категоріях за розділами: „Портрет”, „Жанрове фото”, „Пейзаж”, „Експеримент”, „Макро”.

Відеофільми журі розглядало за розділами: «Документальне кіно», «Теленарис», «Телерепортаж», «Ігровий фільм».

Більшість робіт виконано якісно, на високому художньому рівні, з елементами творчого пошуку в фотомистецтві.

2007 р.

27-29 квітня 2007 року відповідно до Орієнтовного плану проведення всеукраїнських та міжнародних очно-заочних масових заходів з учнівською молоддю Обласним центром НТТУМ на базі Кам’янець Подільського СТК «Поділля» проведено Всеукраїнські змагання з автомобільного спорту (картинг) серед учнівської молоді. В змаганнях брали участь 18 команд позашкільних та загальноосвітніх навчальних закладів України, загальна кількість учасників - 115 .

На базі ПОВЗ «Лунка» Сторожинецького району 14 - 21 липня 2007 року організовано та проведено відкриту Першість України із судномодельного спорту серед учнівської молоді та юнацтва. В змаганнях прийняли участь 20 команд із позашкільних закладів України загальною кількістю учасників 135.

2-5 жовтня 2007 року проведено відкритий Міжрегіональний фотовідеофестиваль «Осінні барви Буковини».

В фотовідеофестивалі брали участь 80 вихованців дитячих фото та відео студій України, зокрема Дніпропетровської, Київської, Кіровоградської, Полтавської, Житомирської областей та м. Ялта АР Крим. Чернівецьку область представляли вихованці фотовідеогуртків Хотинського, Новоселицького, Путильського, Кіцманського, Вижницького, Кельменецького, Глибоцького районів, КЮТ «Кварц», міського палацу дітей та юнацтва та ОЦ НТТУМ.

Роботи учасників конкурсу оцінювало журі, до складу якого входили представники Гільдії кінорежисерів України та Спілки фотохудожників України.

Під час проведення фестивалю оцінювались окремо домашні фото та відеороботи та роботи бліц-конкурсу, тобто відзняті під час проведення фестивалю. Крім того фотороботи оцінювались за номінаціями «Портрет», «Пейзаж», «Жанрове фото», «Експеримент». Кінороботи розподілени пз номінаціями «Ігрове кіно», «Документальний фільм», «Телевізійні програми», «Фільм-портрет», «Анімаційний фільм», «Телевізійний фільм», «Ессе», «Інформаційно-публіцистичний фільм»На виконання Обласної комплексної програми роботи з талановитою молоддю “Творча обдарованість” на 2001-2005 роки:


Розділ 1.Система пошуку обдарованої молоді

1.

(п.2)


Оновити та поповнити інформаційний банк даних “Обдарованість”. Розмістити відповідну інформацію в мережі Internet

Щорічно оновлюється банк обдарованих дітей області, схильних до науково-технічної творчості , які мають значні успіхи за результатами обласних, Всеукраїнських, Міжнародних масових заходів з цього виду творчості, конкурсів-захистів НДР, конференцій БМАН. Станом на 31.12.2005 року зареєстровано 175 осіб, переможців міжнародних, Всеукраїнських, обласних змагань з авіамодельного, судномодельного, ракетомодельного спорту, картингу, переможців та дипломантів конкурсів з ВЕБ-дизайну, користувачів персональним комп’ютером, Всеукраїнського конкурсу “Мирний космос”, колоквіуму “Космос. Людина. Духовність”, конференції “Зоряний шлях”, чемпіони світу з фотовідеосправи тощо.

2.

(п. 6)


Поповнити банк даних про творчі гуртки, клуби та об’єднання, що працюють з обдарованими дітьми

Щорічно поновлюється банк даних про творчі гуртки, клуби та об’єднання з науково-технічного напрямку, які працюють з обдарованими дітьми. Станом на 31.12.2005 року зареєстровано 52 гуртки. Зокрема гуртки інформаційних технологій ЧМЛ №1, гімназії №1, №2, гурток картингістів ОЦ НТТУМ, гурток „Художній дизайн” ОЦ НТТУМ, КЮТ “Кварц”, “Зоряна школа”, фотостудія “Фокус” Сторожинецького ЦДЮ, гурток картингістів Кельменецького ДЮЦ, гутрок авіамоделізму Садгірського БДТ , наукові товариства Чернівецької області та інші.

Розділ ІІ. Навчання, виховання та розвиток обдарованої молоді в системі освіти

1.

(п.1.)


Удосконалювати основні напрямки роботи та науково-методичні засади взаємодії дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладів щодо розвитку здібностей дітей і молоді.

У 2003 р. заключені договори про співпрацю з кафедрами радіотехніки (договір від 3.10.2003 р.), фізичної електроніки та нетрадиційних джерел енергії (договір від 15.10.2003 р.) фізичного ф-ту ЧНУ. Співпрацю продовжено на протязі 2004-2005 н. р.

У 2004 р. заключено договір про співпрацю з Львівським інститутом фізичної культури.

На протязі 2004-2005рр. 6 вихованців радіотехнічного гуртка ОЦ НТТУМ вступили до Чернівецького політехнічного технікуму, 3 стали студентами фізичного факультету ЧНУ, 3-є вихованців гуртка картингістів - студентами Львівського інституту фізкультури.

Працюють лабораторії для експериментальної науково-дослідницької роботи на кафедрах МПУіК та КСМ факультету комп’ютерних наук ЧНУ, як складова частина неперервного навчання: школа – ОЦ НТТУМ – університет.2.

(п.2.)


Проводити конференції, семінари, школи передового досвіду, “круглі столи” з питань виявлення, навчання і розвитку здібностей обдарованих дітей, учнів та студентів

На протязі 2001-2005 років проведено ряд конференцій, семінарів, круглих столів з питань пошуку та підтримки обдарованої молоді, виявлення здібностей та подальшого розвитку їх у дітей, що займаються технічною творчістю.

На базі ОЦ НТТУМ організовано роботу майстер-класів для керівників гуртків інформаційних технологій, початкового технічного моделювання, декоративно-ужиткового мистецтва, дизайну.
3.

(п.3)


Проводити обласні конкурси-захисти НДР членів наукових товариств та БМАН

Щорічно проводиться ІІ етап конкурсу-захисту НДР учнів-членів наукових товариств та фізико-технічного, математичного, економічного відділень, відділення обчислювальної техніки і програмування БМАН,

На протязі 2001-2005 років 9 слухачів цих факультетів стали переможцями ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу –захисту НДР учнів-членів МАН України..4.

(п.19)


Організувати індивідуальну роботу з обдарованими дітьми-інвалідами на базі районних та обласних позашкільних закладів.

Спільно з Чернівецьким благодійним фондом “Діти-інваліди” проведено моніторинг серед дітей з особливими потребами для виявлення зацікавлених до технічної творчості. Організовано навчання цих дітей в комп’ютерному класі ОЦ НТТУМ та гуртку “Художній дизайн”.

5.

(п.20)


Створити та розпочати роботу заочної фізико-математичної школи. Підготувати і затвердити положення.

На протязі 2003-2005 рр. організовано роботу заочної фіз.-мат школи

У квітні 2005 року комп’ютерний клас ОЦ НТТУМ підключено до мережі Інтернет, що значно підвищило ефективність навчання учнів. Станом на 31.12 2005 р. навчанням у заочній школі охоплено 65 учнів.
6.

(п.21)


Започаткувати діяльність радіотехнічної школи з елементами підготовки до служби в Збройних силах України. Розробити і затвердити положення.

Започатковано проведення обласного конкурсу з радіотехнічного конструювання


7.

(п.22)


Створити астрономічну міні-обсерваторію

Працює міні-обсерваторія на базі ЗНЗ №33, тут працюють вихованці “Зоряної школи”. Спостереження юних астрономів отримують належне визнання на Всеукраїнських конкурсах, які проводить аерокосмічне об’єднання “Сузір’я”. Вихованка “Зоряної школи” Костюкова Анастасія (кер. Копотієнко В.О.) отримала І місце в Дніпропетровську на конференції “Зоряний шлях”, стала дипломантом міжнародної конференції “Проблеми пилотированых полетов” в Зоряному містечку Московської області.

У січні 2005 року дипломом третього ступеню нагороджено Горошкевича Максима, вихованця гуртка інформатики ОЦ НТТУМ, за участь у Всеукраїнському відкритому конкурсі учнівської молоді з інформаційних технологій м.Дніпропетровськ.

У квітні 2005 року дипломантом Всеукраїнської конференції “Зоряний шлях” став вихованець “Зоряної школи” Матвєєв Іван.

Розглянуто питання про організацію роботи міні-обсерваторії на базі ЗНЗ №2. Приміщення куполу школи підготовлено до створення міні-обсерваторії. Планується у 2006 р., при наявності відповідного обладнання та устаткування, організувати співпрацю ОЦ НТТУМ та адміністрації ЗНЗ №2.8.

(п.23)


Налагодити зв’язки з Румунією для спільної співпраці та організації змагань, конкурсів, виставок технічної творчості.

Щорічно направляються роботи вихованців фотогуртків в м. Кимпулунг для участі у заочних фотовиставках, конкурсах, фестивалях. У травні 2005 року вихованець фотогуртка Кельменецького ДЮЦ Лопатін Г. брав участь в Міжнародному фотофестивалі “Світ дитини” в м. Кимпулунг Республіки Румунія. Вихованці фотовідеостудії „Фокус” Сторожинецького ЦДЮТ на протязі 2002-2005 р. отримали ряд дипломів Міжнародних фотовиставок у Люксембурзі, Японії, Китаї та Франції. Фотороботи вихованців студії надруковані у Всесвітніх фотокаталогах.

9.

(п.24)


Працювати над комп’ютеризацією навчального процесу в гуртках технічної творчості.

У гуртках математики , радіотехніки, художнього дизайну ОЦ НТТУМ проводиться апробація наскрізних програм для роботи гуртків математики, радіотехніки та образотворчого мистецтва з використанням комп’ютерної техніки.


10.

(п.25)


Організувати роботу профільних змін для обдарованих дітей в оздоровчих таборах “Лунка” смт Красноїльськ і “Буковинка” с. Репужинці.

У 2003-2005 р.р. на базі ОЦ НТТУМ працював табір денного перебування „Юний технік” та літня школа ”Юних програмістів”. За час роботи табору оздоровилось 180 вихованців гуртків.

У 2001-2005 р.р. в червні місяці працює профільна зміна юних техніків на базі табору “Лунка” смт. Красноїльськ. Під час проведення зміни на протязі 5-ти років оздоровлено 500 вихованців технічних гуртків позашкільних закладів м. Чернівців та області.

Під час проведення зміни працювали гуртки фотоаматорів, авіамоделістів, судномоделістів, юних дизайнерів.

Каталог: download
download -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
download -> Уроках «Художньої культури»
download -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
download -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
download -> Реферат виконується на форматі А4
download -> Образотворче мистецтво
download -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
download -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка