«Управлінські рішення як вибір альтернативи »Скачати 19.66 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації10.05.2022
Розмір19.66 Kb.
#91881
ТипРішення
  1   2
курсова

Міністерство освіти і науки України
Київський національний авіаційний університет

Кафедра менеджменту зовнішньоекономічної діяльності підприємств


КУРСОВА РОБОТА

З дисципліни «Прийняття управлінських рішень»


Тема: «Управлінські рішення як вибір альтернативи..»


Студентки 2 курсу, 211 групи


Спеціальності 073 «Менеджмент»
Освітньо-професійні програми:
Менеджмент авіакомпаній і аеропортів
(за видами економічної діяльності) Штемпель Т.В.

Науковий керівник:


Проф. Новак В.О.

Київ – 2022


Зміст
Вступ. Поняття «управлінське рішення»
Управлінські рішення як вибір альтернативи.
1.1. Вимоги до прийняття управлінських рішень


ВСТУП
Поняття «рішення» слід розуміти як заздалегідь продуманий намір здійснити певні дії, які мають бути вчинені (здійснені реалізовані) якимось способом.
Це – творчий процес вибору однієї або декілька альтернатив із множини варіантів дій, спрямованих на досягнення поставленої цілі (цілей).
Слід мати на увазі, що у менеджменті всю увагу зосереджено на прийнятті управлінських (організаційних) рішень.
На відміну від рішень, які приймаються людиною на побутовому рівні і стосуються її особистого життя, управлінські рішення приймаються стосовно певних проблем, певних ситуацій щодо організації різного рівня і різних колективів людей.
Отже, управлінське рішення – вольовий акт втручання суб’єкта управління в діяльність об’єкта управління для виходу із певної виробничогосподарської чи іншої ситуації. Таке рішення є сукупним результатом творчого пошуку суб’єктом управління шляхів, напрямів засобів виходу з виробничо-господарської ситуації, а також відповідних дій колективу об’єкта управління.
Необхідність прийняття управлінського рішення може виникнути як у зв’язку з обставинами зовнішніми (рішеннями вищої організації, необхідність врегулювання взаємовідносин з партнерами по кооперації, тощо), так і внутрішніми (відхилення від заданих параметрів виробництва, виникнення вузьких місць, виявлення резервів, порушення трудової дисципліни, тощо)
Ось чому те чи інше управлінське рішення є відповідною реакцією на зовнішні та внутрішні впливи, воно спрямоване на розв’язання проблем і максимальне наближення до заданої цілі. Існує таке поняття як «простір управлінського рішення» і обов’язок кожного менеджера визнати кордони такого простору, а кожний виконавець управлінського рішення має знати кращий спосіб виконання завдання, яке постало перед ним. По мірі зростання професійних навичок і досвіду виконавців кордони простору управлінського рішення можуть бути розширені.
Як тільки менеджери обмежили простір прийняття управлінського рішення множиною кращих (з їх точки зору) намірів, найкращу з визначених альтернатив здатні виявити лише ті працівники, які будуть її реалізовувати в життя.
Практика застосування менеджменту на протязі багатьох років виробила три правила прийняття управлінських рішень, а саме: - не слід приймати рішення на більш високому рівні, якщо його можна прийняти на більш низькому; - простір управлінських рішень має бути обмеженим, що дозволить підвищити рівень керівництва та поліпшити якість виконання рішень; - управлінське рішення, яке приймається на більш високому рівні не завжди і не обов’язково є кращим, найчастіше таке рішення – середньозважене.Скачати 19.66 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка