Урок №______ ____________
МОНОТОННІСТЬ І СТАЛІСТЬ ФУНКЦІЇ. КРИТИЧНІ ТОЧКИ ФУНКЦІЇ Мета: працювати над засвоєнням учнями: достатньої умови зростання та спадання функції на проміжку; поняття критичної точки функції та схеми дослідження зростання та спадання функції; розпочати роботу з формування вмінь відтворювати ці поняття, застосовувати їх до обґрунтування міркувань, використовувати для розв’язування задач на знаходження критичних точок і проміжків зростання та спадання функції.
Тип уроку: засвоєння знань, формування первинних умінь.
Наочність та обладнання: конспект «Застосування похідної до знаходження проміжків зростання (спадання) функції та екстремумів функції».
Хід уроку Організаційний етап
Перевірка готовності учнів до уроку, налаштування на роботу. Оголошення результатів виконання контрольної роботи.
Формулювання мети й завдань уроку
Бесіда Яке нове поняття було вивчено в темі І?
Які практичні (фізичні та геометричні) задачі можна розв’язувати із використанням цього поняття?
Чи вичерпується сфера використання поняття похідної функції в точці тільки цими задачами?
Пошук відповіді на останнє запитання — загальна мета вивчення розділу II.
Більш конкретно завдання на урок можна сформулювати, розв’язавши завдання:
Розгляньте рисунок, на якому зображено графік функції y =f(x), визначеної на множині дійсних чисел. За рисунком назвіть проміжки зростання та спадання функції у=f(x). Що можна сказати про кутові коефіцієнти дотичних (прямі a, b, с, d)? Актуалізація опорних знань та вмінь
Фронтальне опитування Поясніть, яку пряму вважають дотичною до графіка функції.