Урок 11. Тп тема 2 Боротьба з танками та засобами безпосередньої авіаційної підтримки військ МетаСторінка1/3
Дата конвертації10.06.2018
Розмір2.63 Mb.
ТипУрок
  1   2   3
РОЗДІЛ ІІІ. ТАКТИЧНА ПІДГОТОВКА

Урок 3.11. ТП

Тема 3.2-7. Боротьба з танками та засобами безпосередньої авіаційної підтримки військ


Мета

Дати основні поняття про тактику дій танків, броньованих машин іноземних армій, їхні уразливі місця; про літаки противника та їхню тактику в бою.


План уроку

1. Бойова характеристика техніки та авіації іноземних армій.

2. Уразливі місця танків та броньованих машин. Способи боротьби з танками противника.

3. Літаки та вертольоти іноземних армій, їхня тактика дій у бою.

4. Дії солдата в бою під час повітряного нападу. Способи боротьба з низько летючими повітряними цілями
1. Бойова характеристика техніки та авіації іноземних армій

Танки та броньовані машини (БТР, БМП) іноземних армій призначені для вирішення широкого діапазону задач, що ставляться в сучасному бою, маючи міцне озброєння, надійний захист і високу рухомість, здатні вогнем з ходу завдавати ураження військам. Танкові війська складають основну ударну силу сухопутних військ.

На озброєнні основних іноземних армій знаходяться зразки бронетанкової техніки: танки М1А2 «Абрамс» (США) «Леопард — 2А5» (ФРН), «Леклерк» (Франція), бойова машина піхоти М2 «Бредлі», бронетранспортер М113.

Вони здатні вести бій разом із мотопіхотним підрозділом або самостійно. Танки іноземних армій мають комплекси лазерних прицілів і приладів спостереження, що забезпечують ведення бою вночі. Озброєння в танках стабілізовано у двох площинах. Вони мають фільтровентиляційну установку, протипожежне обладнання та обладнання для підводного водіння, деякі бойові машини мають протикумулятивний та протиатомний захист. Екіпаж танка складається із командира, навідника, оператора, заряджаючого та механіка-водія.


2. Уразливі місця танків та броньованих машин. Способи боротьби з танками противника

У бою солдатові доводиться боротися не лише з живою силою противника, а і з його технікою, особливо танками і броньованими машинами, які є небезпечними цілями і повинні знищуватися в першу чергу. Танк не страшний солдатові, якщо він діє сміливо, добре знає його тактико-технічні характеристики, уразливі місця (див. рис. 35) і вміло застосовує свою зброю. Сучасний танк М-1 А2 «Абрамс», у якого потужний двигун, велика швидкість, могутнє озброєння, має такі слабкі сторони: поганий огляд місцевості; великі габарити; при потраплянні в гусеницю протитанковою гранатою танк не може рухатися; танк не може вражати ціль від 30 м і ближче, якщо вона нижча за корму корпусу. Найбільш уразливими місцями танка є: ходова частина (гусениця, ведуче та напрямне колесо), борт і корма корпусу і башти, прилади спостереження і прицілювання, ствол гармати і кулемета.1 — прилади прицілювання; 2 — прилади спостереження; 3 — верхня частина башти; 4 — моторно-трансмісійне відділення; 5 — щілина між корпусом і баштою; 6 — ведучий каток; 7 — опорний каток; 8 — гусениця; 9 — напрямний каток; 10 — відділення управління.Рис. 35. Уразливі місця танку
Вибір засобів і способів знищення броньованих об’єктів противника залежить від конкретних обставин. Для ураження танків та інших броньованих цілей у бою використовуються: ПТКРС, гранатомети, протитанкові гранати, протитанкові міни, а також вогонь зі стрілецької зброї по приладах спостереження.

Якщо до позиції (окопу) наближається танк і його не вдалося знищити з гранатомета, то потрібно зачекати, поки він підійде на відстань 25–30 м. На такій відстані вогневі засоби танка не можуть уразити солдата. Цей момент і потрібно використати для метання протитанкової гранати. Якщо кинута граната не завдасть пошкоджень танку, то треба відскочити вбік або лягти на дно траншеї, а коли танк пройде, швидко піднятися і кинути гранату в його борт або кормову частину. Після вибуху приготуватися до стрільби по екіпажу, який намагатиметься залишити танк.

У боротьбі з танками та іншими броньованими цілями противника вирішальну роль відіграють сміливість, рішучість і непохитна впевненість солдата у своїх можливостях.

Можливості озброєння механізованого відділення для боротьби з танками та броньованими машинами

Боротьба з танками, бойовими машинами піхоти та бронетранспортерами противника є однією з найважливіших задач у загальновійськовому бою. Для досягнення успіху солдату треба знати сильні та слабкі сторони бойових машин, особливо вразливі місця, бойові можливості свого озброєння для правильного застосування його в бою.

У механізованому відділенні для боротьби з танками і броньованими машинами противника є: ручний протитанковий гранатомет (РПГ-7 та РПГ-18), ручні кумулятивні протитанкові гранати (РКГ-3), а також на БМП — протитанковий ракетний комплекс бойової машини (ПТРК) та гармата БМП.

Бойові можливості цих протитанкових засобів визначаються перш за все їхніми характеристиками: бронепробивність, дальність стрільби, влучність вогню та швидкострільність.

Ракета ПТРК, снаряд гармати БМП і граната РПГ-7 практично пробивають броню будь-якого сучасного танка. Найбільш результативний вогонь по танках на дальностях може бути: із ПТРК — 1000–1500 м, гармати БМП — до 1300 м, РПГ-7 — 100–300 м. Ручна кумулятивна граната (РКГ-3) при влучені в ціль вибухає миттєво, під час вибуху створюється кумулятивний струм, який пробиває броню або розбиває гусеницю, уражає обладнання та озброєння танку. Крім того, вогнем автоматів і кулеметів можна нанести шкоду оглядовим приладам і прицілу. Успішність боротьби з танками буде залежати також і від морально-бойових якостей особового складу, від взаємодії із засобами і силами, що беруть участь у бою, від характеру місцевості та стану погоди.

Ручний протитанковий гранатомет РПГ-7 (див. рис. 36) знаходиться на озброєнні в механізованому відділенні. Озброєний гранатометник має тактико-технічні характеристики:

• дальність дійсного вогню — 330 м;

• дальність прямого пострілу (по танку висотою 2 м) — 330 м;

• калібр — 40 мм;

• маса — 6,3 кг;

• прицільна дальність стрільби — 500 м;

• бойова швидкострільність — 4–6 постр./хв.

Ручний протитанковий гранатомет РПГ- 18 знаходиться на озброєнні в механізованому відділенні. Під час ведення бою, в обороні озброюється старший стрілок і стрілок по одному гранатомету. Має тактико-технічні характеристики:

• калібр — 64 мм;

• прицільна дальність стрільби — 200 м;

• дальність прямого пострілу (по танку висотою 2 м) — 135 м;

• маса — 2,6 кг;• використання — одноразовий.Рис. 36. Протитанковий гранатомет РПГ
Ручна кумулятивна протитанкова граната РКГ-3 (див. рис. 39)Каталог: uroki
uroki -> Загальні відомості про системне, службове та прикладне програмне забезпечення. Класифікація, основні функції та складові операційних систем. Поняття про ядро операційної системи, інтерфейс користувача, драйвери та утиліти
uroki -> Заступник директора з навчально-виховної роботи В. В. Лешко
uroki -> Узагальнення знань учнів за розділами «вступ» та «закономірності формування природи материків та океанів». Мета
uroki -> Відділ освіти віньковецької райдержадміністрації районний методкабінет слобідко – охрімовецька зош І-ІІ ступенів
uroki -> Збереження даних на комп’ютері. Файлові системи
uroki -> Реферат з історії хімії на тему: " Теорія флогістон"
uroki -> Тема: Публій Вергілій Марон. По
uroki -> Унікальні форми рельєфу земної кулі, їх охорона
uroki -> Відділ освіти, молоді та спорту віньковецької райдержадміністрації районний методкабінет інформаційно-методичний центр рмк
uroki -> Роль вірусів у природі та житті людини


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка