Урок 25 Тема. Унікальність людини. Мета. Показати дітям унікальність кожного учня, усвідомлення



Скачати 33.81 Kb.
Дата конвертації23.03.2019
Розмір33.81 Kb.
#85158
ТипУрок
1 клас

Урок 25
Тема. Унікальність людини.
Мета. Показати дітям унікальність кожного учня, усвідомлення

неповторності себе й оточення; дати дітям можливість порівняти

ознаки людей, відшукати схожі риси та відмінності; пояснити,

що таке унікальність; виховувати у дітей шанобливе ставлення до

іншої людини не за те, що вона має певні видатні якості або такі

якості, які подобаються нам, а просто тому, що вона має право

бути іншою.
Обладнання. Фотографії дітей, бейджики з пестливими іменами учнів,

сюжетні малюнки, правила роботи в групі.
Хід уроку - тренінгу.
І. Вступ.

1. Привітання «Посміхнись у колі».

Сонечко сяє (діти підносять руки вверх, пальчиками відтворюють мерехтіння)

Сопілочка грає (імітують гру на сопілці)

Річка тече (роблять хвилясті рухи руками)

Веслами загрібаємо (коло плечима)

Радо всіх зустрічаємо (розводять руки в сторони).

Хай до кожного із вас

Хтось по доброму всміхнеться.
2. Знайомство.

Кожен учень тримає в руках м'яку іграшку і каже: « Мене звуть .... Якби я був сонечком, то ... .
3.Повторення правил роботи в групах.


  • Говорити по черзі, а не всі водночас.

  • Не перебивати того, хто говорити.



  • Критикувати ідеї, а не особу, яка їх висловила.

  • Дотримуватися правила « піднятої» руки.

  • Поважати всі висловлені думки.

  • Заохочувати всіх однокласників до роботи.



4. Зворотний зв'язок.

Продовжити фразу: « 3 попереднього уроку мені найбільше

запам'яталося ....


5. Актуалізація опорних знань.

- Як батьки вчать вас ставитися до оточуючих?

- Які люди вам подобаються?


6. Повідомлення теми і мети уроку.

Загадка. Стоять вилка, на вилках - барилко,

На барилку - клубок, на клубку - лісок. (Людина)

- Погляньте на плакат з фотографіями учнів нашого класу. Це - наш клас, у якому живуть 10 « Я», але кожен з вас по - своєму унікальний і неповторний. Наш урок присвячений унікальності, неповторності людини.
7. Очікування,

_ Діти, продовжіть фразу: « Я хочу почути .... Я хочу дізнатися, чому ... .»
II. Основна частина.

1. Робота в групах кооперативного навчання.

Завдання для груп.

I група « Листочки».



Розглянути кленові листочки. Чи однакові вони? Чому природа навіть на одному дереві не створила однакового листя?
II група « Немовлятко». Розглянути фото немовлят {хлопчика і дівчинки). На

якій фотографії хлопчик? На якій - дівчинка? Що в них спільного і чим

різняться?
III група « Людина». Розглянути фотографії дорослої людини ( різного зросту,

статури, віку). Що в них спільного, а що відмінного?

і

Висновок: У природі однакові об'єкти зустрічаються вкрай рідко.
2. Презентація груп.
3. Інформаційне повідомлення.

Людина відрізняється одна від одної зростом, довжиною волосся, віком, типом обличчя, статурою, інтелектом( показую фотографії). Проте є люди - близнюки, які схожі зовні, проте, різняться характерами, інтелектом. Природа - матінка подбала, що немає абсолютно однакових людей. Це свідчить про унікальність людини. її унікальність - це цінність.
Висновок. Кожна людина, кожен учень неповторний. Неповторність людини - це поєднання її здібностей, зовнішності і рис характеру.
4.Робота за підручником (ст..106-107).
5. Пальчикова гімнастика.

Пальчики торкаються утворюючи дім. Діти ходять по колу і говорять:

- А тепер збудуєм дім – буде добре жити в нім.
6. Робота в парах. Шануй відмінності

Кожен учень малює свого напарника, а потім порівнюють, чи схожі малюнки з оригіналом і роблять висновки.

Корисні поради (підручник ст..109)
7. Робота в зошитах (ст..55-56)

У якому класі піклуються про своє здоровя?
III. Заключна частина.

1. Підбиття підсумків. Вправа « Мікрофон».

Учні беруть до рук велику букву Я і розповідають про себе, передаючи букву іншому. Нагороджують оплесками кожного виступаючого.

Висновок: Ми всі різні, але у нас багато спільного.
2. Зворотний зв'язок.

Закінчи речення. Я унікальний тим, що ... .
3. Заключне слово вчителя.

Позитивне ставлення до себе - важлива умова повноцінного розвитку особистості дитини. Для його формування дітям необхідно відчути власне « Я» в очах інших людей. Визначення цінності дитини виражається у батьківській любові, увазі, турботі, повазі. А це формує неповторність, унікальність себе і оточення.


4. Ритуал прощання.

Учні утворюють коло, по черзі дарують посмішку один одному. Вкінці вітають себе оплесками.

1 клас

Урок 26
Тема. Народні традиції, родинні свята і здоров'я.
Мета. Поглиблювати знання учнів про традиційні свята українців, звичаї,

обряди, народні ігри; вчити дітей цінувати та розуміти прекрасне, вести

здоровий спосіб життя.


Обладнання. Правила роботи в групах, ілюстрації, бейджики, маркери.
Хід уроку - тренінгу.

І. Вступ.

1. Привітання.

Діти стають один напроти одного і вітаються, торкаючись пальчиками.

Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку, в небі пташки!

Доброго ранку, маленькі діточки!

Я вас вітаю, люблю, пізнаю, бо ми живемо в одному краю.


2. Знайомство.

Учні утворюють коло і перекидають м'яч одне одному. Той, хто тримає в руках м'яч, повинен розповісти про те, що він найкраще вміє робити. Учень починає з фрази: « Найкраще я вмію ...», а закінчує словами: «... ось який я молодець.»
3. Повторення правил роботи в групах.

  • Говорити по черзі, а не всі водночас.

  • Не перебивати того, хто говорить.

  • Критикувати ідею, а не особу, яка їх висловила.

  • Дотримуватися правила «піднятої» руки.

  • Заохочувати всіх однокласників до роботи.


4. Зворотний зв'язок.

Продовжити фразу: « 3 попереднього уроку мені найбільше запам'яталося».
5. Актуалізація опорних знань.

- Що таке традиція? (правила поведінки, яких дотримуються

впродовж тривалого часу.)

  • У чому проявляються народні традиції? ( в одязі, харчуванні, навчанні, зміцненні здоров'я, роботі, поведінці, святах.)

  • Українські народні традиції - це традиційний український одяг, традиційна їжа, спосіб життя, народні свята.


6. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні на уроці ми поговоримо про свята та їх значення для здоров'я.
7. Очікування.

Діти висловлюють свої бажання, беруть кораблики і прикріплюють їх на «Берег надії».
II. Основна частина.

1. Інформаційне повідомлення вчителя.

- Немає людини, яка б не любила свята. Свята покращують взаємини між людьми, сприяють взаєморозумінню. Свята виховують повагу до звичаїв і традицій. Завдяки святам у нас з'являється бажання і прагнення берегти рідну землю, краще пізнати одне одного.



Коли і як з'явилися свята? Давнім людям доводилося багато працювати: обробляти землю, будувати житла, полювати. Щоб полегшити собі працю, вони просили підтримки, допомоги і захисту в різних сил природи. Люди зверталися до сонця, зірок, вітру, річок,а пізніше - до духів, а потім - до богів. їм вони приносили дари, співали і танцювали, вимовляли хвалебні слова. Для цього люди звільнялися від роботи в певні дні. Так виникли свята.

Святами відзначали все нове: настання весни, нового року, дні народження, весілля. У такі дні всі люди збиралися разом, щоб відчути підтримку, допомогу, радість через те, що кожен з них не самотній.

Історія життя кожної людини, сім'ї, народу, держави відбивається у святах. Свято - це пам'ятний день, який відзначають у зв'язку з певною подією. Свята нагадують людям про все хороше, що відбувалося з ними раніше.
2. Робота за підручником (ст..110).

Народні традиції і здоровя.
3. Робота в групах кооперативного навчання.
Завдання для груп.

  1. « Зима» . Коротко розповідають про святкування в їхніх родинах Нового року, Різдва Христового.

  2. «Весна». Розповідають про святкування Великодня.




  1. « Літо». - Івана Купала.

  2. « Осінь». - Маковія, Спаса.



4. Презентація.

Висновок. В Україні жодне свято не обходиться без ігор, веселощів, театралізованих дійств.
5. Робота в зошиті (с.57)

Позначити добрі традиції святкування.
6. Рухавка. « Якщо весело живеться, роби так...»

Діти виконують такі рухи:

  • два оплески в долоні перед грудьми;

  • два клацання пальцями;

  • два підтягування руками власних вух;

  • два помахи пальцями біля носа.

7. Робота в парах.

Один учасник називає народне свято, а інший, які страви національної кухні готують на це свято.
8. Вправа «Знайди помилку».
Немає Різдва без веснянки, (куті)
Стрітення - без писанки, (веснянки)
А Великодня - без куті. (писанки)



ПІ. Заключна частина.

1. Підбиття підсумків.

  • Продовжити речення: « Я дізнався ..., зрозумів ..., запам'ятав... .»

  • В усіх народів існує повір'я, що того, хто забув звичаї своїх батьків, карають люди і Бог. Він блукає світом, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він загублений для свого народу. Нині настав час духовного відродження народних традицій і обрядів. Потрібно завжди пам'ятати про те, хто ми на нашій землі, де наше коріння.


2. Ритуал прощання.

Діти стають в коло, беруться за руки і промовляють: « Будьмо здорові! Хай усім щастить! До зустрічі!»

Урок 27
Тема: Практична робота. Створення пам’ятки «Як влаштувати веселе

свято».
Мета: розвивати творче мислення та винахідливість учасників, вміння

виражати свої почуття та емоції; сприяти розумінню того, що

подібне притягує подібне.


Хід уроку - тренінгу.
І. Вступ.

І. Святкова міміка та привітання

1) У колі в парах учасники пригадують святкове привітання чи

вигадують його самостійно (2 хв).

За годинниковою стрілкою пари вітають одна одну святковим

привітанням. Коли одна пара показує привітання, інші повторюють.

Оплески.

2) У колі учасники виражають своє ставлення до слова „свято "

мімікою.


3) … З чим або з ким у вас асоціюється слово „свято "? " - учасники

повідомляють про свої асоціації, кидаючи м'ячик один одному.


2. Які я знаю свята

Учасники отримують 8-10 стікерів і записують на них відповіді на запитання, які записані на дошці в п'яти колонках.



  • Свята, які найбільше вам подобаються. - найулюбленіші?

  • Свята, які чимось вас зацікавили?

  • Свята, про які ви знаєте, але які мало вас цікавлять?

  • Свято, яке б ви запропонував святкувати людям вашої країни, наприклад, свято Першого Дощу?

  • Свято, яке б ви вилучили з переліку офіційних свят -... .

Ведучий презентує записане в п'яти колонках і пропонує учасникам з найулюбленіших свят вибрати одне.


3. Малюнок свята

Учасники сідають зручно, заплющують очі, глибоко і повільно дихають.

- Пригадайте одне з найвідоміших свят, яке вам подобається найбільше. Чим воно відрізняється від всіх інших свят ... ; у яку пору року проходить, хто у ньому бере участь ... ; які звичаї мають місце на цьому святі... ; що ви відчуваєте під час цього свята ... ; що, як ви думаєте, відчувають інші... ; чи дарують на цьому святі подарунки, якщо так, то що дарували вам. а що дарували ви ... : відчуйте настрій цього свята, дозвольте собі знову бути його учасником ... . " Повільно розплющте очі, потягніться.

Візьміть листок паперу і через „малювання того, що відчуваю " передайте настрій свого найулюбленішого свята, його суть та своє ставлення до нього (15-20 хв).



Презентація Малюнки розташуйте на підлозі так, щоб утворилося коло. Учасники, за малюнками, які передають суть одного й того самого свята, мовчки об'єднуються в групи.

  • Отже, за якими святами, їх ознаками або почуттями ви створили групи?

  • Які почуття у вас викликають малюнки інших груп?


4. Ознаки свята

В кожній групі учасники зі своїх малюнків створюють реальний або фантастичний предмет, без якого свято, яке вони полюбляють найбільше, не відбудеться.

Наприклад, Різдво - зірка, ясла; Новий рік - ялинка, мішок з подарунками і т. д.

Презентація робіт
5. Подарунки

Свята часто асоціюються з подарунками.



На спину кожного учасника скотчем прикріплюється яскравий кольоровий листок паперу. Учасники вільно рухаються під музику, підходячи один до одного і записуючи мовчки на листках один одному назви подарунків. Але перед тим, як записати назву подарунка, подивіться, до кого ви підійшли, що б ви бажали подарувати саме цій людині, відчуйте, що ця людина хотіла б
отримати у подарунок?
6. Інсценізація вірша «У гостях».

Чому гості втекли зі свята?
7. Складання пам’ятки «Як влаштувати веселе свято».
8. Перегляд слайду.
9. Римована кнезіологія.

ВІТАЮ (1 плеск у долоні)

РУЧКИ (1 плеску долоні партнера).

ВІТАЮ (1 плеск)

ПРАВОЮ (плеск правою долонею у праву долонь партнера)

ВІТАЮ (плеск)

ЛІВОЮ (лівою у ліву долонь партнера).

ПРАВОЮ,

ЛІВОЮ.

БРАВО (плеск),

БРАВО (плеск у долоні партнера).

Скачати 33.81 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка