Урок 28 Тема: Телебачення: реальний та ілюзорний світСторінка1/4
Дата конвертації09.09.2018
Розмір1.97 Mb.
  1   2   3   4
Мистецтво, 9 клас

Урок 28

Тема: Телебачення: реальний та ілюзорний світ. Засоби телерадіотрансляції, інтер’єр телестудій, дизайн телестудій, заставки телепередач, кадри з телепередач.

Мета: Ознайомити учнів із засобами телерадіотрансляції, інтер’єром телестудій, дизайном телестудій. Розвивати навички аналізу творів кіномистецтва. Виховувати цікавість до творів кіномистецтва.

Тип уроку: інтегрований, комбінований, урок введення в тему.

Обладнання: комп’ютер, проектор, мультимедійна дошка, презентація до уроку.

Хід уроку.

  1. Організаційний момент. Мотивація до навчання

  2. Актуалізація опорних знань учнів. Перевірка домашнього завдання.

  3. Засоби телерадіотрансляції.

Трансляція (англ. broadcasting) — у теле та радіо комунікаціях означає створення та передачу інформації, наприклад телешоу, музики, у формі радіо хвиль чи цифрових сигналів. Для трансляції використовують супутники, кабельні мережі та ефірну трансляцію, через які сигнал потрапляє на приймачі слухачів або глядачів.

Трансляція може бути таких видів:  1. телетрансляція, наприклад трансляція телепрограм;

  2. радіотрансляція, наприклад трансляція радіопередач;

  3. онлайн трансляція чи вебкастинг (англійською частіше зустрічається як англ. webcasting), коли аудіо чи відео транслюється через інтернет.

В українському законодавстві розрізняють поняття телерадіомовлення та трансляції.

Перше — це створення і розповсюдження програм з використанням технічних засобів телекомунікацій для публічного приймання за допомогою побутових теле- та радіо приладів на платній чи безкоштовній основі.

Друге — це початкова передача, яка здійснюється наземними передавачами, за допомогою кабельного телебачення або супутниками будь-якого типу в кодованому або відкритому вигляді телевізійних чи радіо програм, що приймаються населенням.


  1. Інтерєр та дизайн телестудій

Хто із нас не дивився новин по телебаченню або інтернету? Напевно немає таких людей, адже новини – це одні із найбільш важливих повідомлень, від яких прямо чи опосередковано залежить наше подальше життя. Зараз черга підійшла до наступного питання і звучить воно приблизно так: « А хто ж створює прообраз новин?». З відповіддю можна не поспішати, оскільки вона вже більш складна. Ні, це не журналісти, менеджери чи редактори. Прообрази новин створюють дизайнери. Власне завдяки їх розробкам ми можемо бачити красиві тематичні студії, які передбачають перегляд певних подій і настроюють нас на це. Щоб переконатись в правдивості слів достатньо переглянути випуски новин і ви переконаєтесь в тому, що практично у кожної передачі інтер’єр телестудії змінюється в залежності від категорії повідомлень.

Для передач новин інтер’єр телестудії відповідає тематиці. Тобто витриманий, простий і загострюючий всю увагу на ведучому. Для розважальних і спортивних передач – увага розсіюється, періодично вириваючи глядача із теми і заставляючи його дивитись на панелі або 3D телевізори, вмонтовані в легкі стіни.

Перш ніж розпочати дивитись інтерєр телестудії і наступних два приклади, хочу розказати про їх творців. Exen decorце стамбульська майстерня дизайну, яка займається багатопрофільним виготовленням різних матеріалів під відповідні потреби. Тобто розробники беруться і декорують магазини, офісні приміщення, ресторани і кафе, дитячі садки. Продумують вони як інтерєр , так і екстерєр приміщень в залежності від замовлення. Я вам продемонструю три різнонаправлені телевізійні студії в такому порядку: новинна, розважальна і спортивна. У всіх студіях використовуються спеціальні покриття підлоги, які мають високу звукоізоляцію.Каталог: files
files -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту україни національний університет «юридична академія україни імені ярослава мудрого» На правах рукопису савченко ганна Ігорівна
files -> Методичні рекомендації та завдання з семінарських занять навчального матеріалу та складання звіту Розглянуто і схвалено на засіданні
files -> Правила користування посібником Модуль 1 Модуль 2 Модуль 3 Модуль 4 Залік з дисципліни Додаткова інформація
files -> Міністерство освіти, науки, молоді та спорту україни житомирський державний технологічний університет на правах рукопису довгалюк віта валентинівна
files -> Програма навчального курсу україна в системі міжнародної безпеки І співробітництва
files -> Уважність, дисциплінованість під час роботи на пк
files -> Львівський національний університет імені івана франка на правах рукопису корнійчук валерій Семенович – 14
files -> Урок№65 євген маланюк. Життєвий І творчий шлях поета й літературознавця, яскравого представника «празької школи»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка