Урок №9 Тема. Вдячність важлива людська чеснота



Дата конвертації26.11.2018
Розмір67 Kb.
ТипУрок
УРОК № 9
Тема. Вдячність – важлива людська чеснота.

Мета. З’ясувати відповіді на запитання, звідки можна почерпнути науку вдячності, як вдячність пов’язана з любов’ю до ближнього, що означає бути вдячним батькам, як скласти подяку Господу; плекати уміння бути вдячними до Бога і до ближніх.

Біблійна історія. Уздоровлення десяти прокажених (Лк. 17:11-19).

Ключовий вірш: «А тепер, Боже наш, ми дякуємо Тобі, і славимо Ім'я Твоєї величі» (1Хр. 29:13).

Навчальні засоби. Святе Письмо, підручник, робочий зошит, презентація до уроку, картки для домашнього завдання.
Перебіг уроку

І. Вступна частина.

1. Християнське вітання.

2. Організаційне та емоційне налаштування на урок, молитва.

ІІ. Актуалізація життєвого, чуттєвого та читацького досвіду.

Вступне слово вчителя



Чесноти… Вони супроводжують людину ціле її життя. Якщо людина має в собі позитивні риси, то ми називаємо їх саме чеснотами, якщо негативні –гріхами.

Давайте пригадаємо:

Від чого нам доводилось плакати в дитинстві?

Напевно, від фізичного болю, образи, від того, що не сповнилось бажання.

А чи не доводилось нам замислю­ватись над тим, чому плаче мама?

Від того, що болить синочкові чи донечці, від співчуття до нанесених образ.

А може, і від нашого не­дбалого, грубого чи й жорстокого слова, коли в байдужості чи в пориві гніву забуваєш, хто дав нам життя, приклав усі зусилля, щоб вигодувати, виростити і виховати дитину, сформувати справжню людину? Ми часто забуваємо про Того, хто дбає про усіх на цій зелі кожної миті. Не забу­вати про це ніколи і є елементарною людською вдячністю.



ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Вірш: «Подяка»

Складу подяку я Христу


В молитві — щиру і просту,
За дар любові і життя,
За те, що є Його дитям,
Збагну дорогу в небеса,
Де справжня вічність і краса.
За все що маю помолюсь.
Я знаю: чує нас Ісус.
Слайд 1.

1. Оголошення теми і мети уроку.
ІV. Актуалізація опорних знань.
Слайд 2. Бесіда.
Бесіда:
Що таке вдячність?
Чи завжди ви виявляєте вдячність?
Кому ви найбільше дякуєте ? За що ?
V. Засвоєння нових знань, формування опорних умінь і навичок.
1. Пояснення нових слів і термінів. Слайд 3
Вдячність – ставлення людини до того, хто зробив послугу, добрий вчинок, виражене в особливому почутті готовності відповісти таким самим добрим вчинком.
Славити Бога складати Господу вдячність за Його творіння і за добро, яке Він зробив для нас.
Рабин – єврейський священик.
Проказа – інфекційна хвороба, під час якої на шкірі з'являються гнійні рани.
Історичний коментар учителя.

У давнину проказа вважалася невиліковною хворобою, Тому прокажених виганяли з міст і сіл, щоб інфекція не розповсюджувалась. Вони змушені були покидати свої будинки, сім’ї, рідних, друзів, йшли в ліси, і жили там, харчуючись тим, що їм інколи приносили їхні рідні. Часто, гнані голодом, вони блукали поблизу великих міст, щоб люди, змилосердившись над ними, дали їм поїсти. Родичі оплакували їх більше, ніж померлих, а люди проганяли їх, як диких звірів, щоб не заразитись від них цією хворобою. У всьому цьому прокажені забували, хто вони: юдеї чи самаряни, віруючі в Бога чи язичники. Вигнані своїми одноплемінниками, вони ставали одним народом, ділились останнім куском хліба. Хвороба і нещастя зрівняло їх, як спільна могила зрівнює в ній похованих.

Тому дивною виглядала пропозиція Ісуса, щоб вони ішли показатися священикам, які в той час прокажені зверталися до священика лише тоді, коли були впевнені у своєму видужанні, і для того, щоб він оглянув їх, оголосив здоровими і приніс за них жертву подяки Богові.
Пояснення вчителя нового матеріалу
Сьогодні ми говоримо з вами про вдячність. Для неї нема якоїсь особливої науки, вона повинна йти від самого серця людини, і серце має підказувати їй, як діяти. Дуже часто тому, хто зробив тобі добро, досить почути чарівне слово «дякую» чи піймати лагідний, щирий погляд. Ввіч­ливо й ґречно на знак вдячності потиснути руку дружби своєму благодій­нику, забути прикрощі, які робив він тобі раніше, подарувати йому річ, яка дуже дорога тобі. Останнім, часом стає досить модним виражали свою вдячність ма­теріально: робити дорогі подарунки, давати гроші, вдаватися до послуг, для виконання яких доводиться використовувати власне службове стано­вище. Хіба така вдячність йде від самого серця? Хіба повинна людина віддавати тоді те, чим найбільше дорожить? І хіба може вдячність бути такою, яка шко­дить іншим людям?Звичайно що ні!

Уже стали народною мудрістю слова: ніщо так дешево не дається, як вдячність, і ніщо так дорого не ціниться, як вдячність. Тому для вдячнос­ті немає маленьких і великих справ. Однаково вдячним треба бути за по­даний кухоль води і добре знайомство, щире співчуття і лагідний погляд.

Вдячності можна навчитися у різних місцях. Тільки в сім'ях, де батьки ввічливі зі всіма, дякують дітям, дякують чужим, виростають ввічливі, чемні і, головне, добрі люди. Вони не можуть бути самотніми, бо цінують радість та співчувають горю інших, і люди тягнуться до них.

Вдячності вчать у школі, вчать пам’ятати відповідати тим же за заподіяне вам добро, брати приклад з добрих людей,

Вдячності вчимося в церкві, де священнослужителі закликають бути вдячними ближнім, та найважливіше для кожного з нас бути вдячним Богові — за те, що Він створив прекрасний світ, у якому ми живемо, за те, що створив нас самих, дав нам чудову нагоду радіти, вірити, надіятись, любити, дав мудрість, розум, свобідну волю, здоров’я, за мир і спокій, за прощення і очищення наших гріхів, спасіння. За те, що пам'ятає про нас кожну мить, милосердно допомагає долати труд­нощі, показує праведний шлях у житті. Бути вдячним Богові — значить вірити в Його безмежну силу, велич і милосердя. Ми маємо висловлювати свою вдячність Йому своїми вчинками у доброму ставленні до ближніх.

Приклад

У одній родині п’ятирічний Івасик має сестричку, яка важко захворіла. Через декілька днів мама сказала йому додавати у молитві такі слова: „Боже, дай здоров’я моїй сестричці”. Через тиждень, коли вона виздоровіла, мама вже не згадувала про молитву за здоров’я сестрички. Тоді Івасик здивовано запитує: „Мамо, а чому ми не молимось за сестричку?” „Бо вона вже здорова”, - відповіла мати. На це сказав Івась: „Якщо вона вже здорова, то чому ти не подякуєш Богу за її здоров’я?” Як бачимо, маленька дитина дала мамі гарну науку про вдячність відносно Бога.


Коли Господь не виконує наших прохань, а дає щось інше, памятаймо – Він дає нам найкраще, Він нас виховує навіть через труднощі. Не потрібно чекати від Бога якигось великих дарів, щоби бути Йому вдячним, дякуймо навіть за малі речі.

Якщо ми будемо вдячні Богові за все і робити добро іншим – це означатиме, що ми прославляємо Його у своїх вчинках.

Бог має жити в наших думках і прагненнях. Пізнання Бога вважай найдорогоціннішим своїм знанням, служіння Йому — життєвим покликанням. Тож дякуймо Богові за все і завжди і прославляймо Його ім’я .

2. Слайд 4

Робота зі Святим Письмом. Читання Біблійної історії.



(Луки 17:11-19)

Слайд 5. Обговорення біблійної історії
1. Що просили десять прокажених у Ісуса?
2. Чому повернувся лише один?
3. Якими виявилися дев'ять прокажених?
4. Чого ми найчастіше просимо в Ісуса?
5. Чи ми не забуваємо дякувати Богові за отримані ласки?
6. Чи можлива вдячність без любові до ближнього?
7. Чи хоче Господь, щоб ми Йому дякували?
8. Чого ще хоче від нас Бог?
9. Чого навчає Біблійна історія?

Слайд 6.

Робота з ключовим віршем

Ключовий вірш:

“ А тепер, Боже наш, ми дякуємо Тобі, і славимо ім'я Твоєї величі ”
(1Хроніки 29:13)


VІ. Закріплення навчальних досягнень.

Завдання 1. Заповніть таблицю Слайд 7
Робота в парах.

Заповніть таблицю:
Кому ми повинні дякувати

1 пара: Богу 2 пара: Батькам 3 - Вчителям 4- Іншим людям



За що ми повинні дякувати




Завдання 2 Слайд 8
Доведіть або спростуйте думку:

“ Вдячність – борг, який потрібно сплатити, але якого ніхто не має права чекати ”
Жан Жак Руссо



Слайд 9

Обговорення вислову:
“ Сонце однаково дарує себе всім, - незалежно від того, чи ми йому дякуємо, чи ні, чи помічаємо, чи не звертаємо уваги ”
О.Романчук.


Завдання 3 Слайд 10-18


Вкажіть, що зображено на малюнках.

У чому полягає вдячність? Кому?

VІІ. Узагальнення та систематизація набутих компетентностей.
1.Виконання пісні «Боже, дякую Тобі!» Слайд 19-34
2. Вправа «Продовж речення» Слайд 35

  • Сьогодні на уроці я зрозумів…

  • Я впевнено можу сказати іншим…

  • Я дякую Богу за…


3. Висновок Слайд 36

Що буде у житті ніхто не знає…

Живіть щасливо та не бійтесь змін.

Коли Господь у вас щось забирає,

Не пропустіть того, що він дає взамін!



VІІІ. Інструктаж домашнього завдання.

Вивчити напам’ять ключовий вірш уроку.

Напишіть лист Ісусові, використовуючи незакінчені речення.




Слайд 37
Любий Ісусе!
Дякую Тобі за те, що ...............................................
Знаєш ,.............................................................
Інколи мені здається що ..........................................
Але Ти завжди ...........................................................
Знаєш, коли мені важко вирішити якусь проблему, тоді я завжди згадую уривок із Святого Письма: “..................................................................”.
Мені би дуже хотілося ............................................
Я постараюся ......................................................... Амінь.
Твоя улюблена дитина (ім'я).

ІХ. Підсумкова частина.

Оцінювання навчальних досягнень учнів, момент вдячності, молитва.



Каталог: download -> version
version -> Захист навколишнього середовища від забруднення мийними засобами
version -> «Валеологічне виховання дітей дошкільного віку, як фактор формування здорового способу життя»
version -> Виписка з навчального плану
version -> Методичні рекомендації щодо викладання уроків для стійкого розвитку «Моя щаслива планета» розділ Система уроків-зустрічей для 3 класу курсу за вибором «Моя щаслива планета»
version -> Затверджую директор Зіньківської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№2 Л. В. Литус
version -> Наказ №526 " Про затвердження Науково-методичних рекомендацій щодо оцінювання навчальних досягнень учнів та оформлення сторінок класних журналів загальноосвітніх
version -> Методичні рекомендації Донецьк  2006 ббк 64. 9 (ІІ) 722 ш 30
version -> Вимоги до оформлення посібника
version -> Програма бібліотечно-бібліографічних знань для учнів 1-11 класів


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка