Урок читання Звуки [ з ], [ з']. Позначення їх буквою «зе». Підготувала



Скачати 34.36 Kb.
Дата конвертації20.11.2018
Розмір34.36 Kb.
#65537
ТипУрок
Навчання грамоти

Урок читання “Звуки [ з ], [ з']. Позначення їх буквою «зе».

Підготувала

Остролуцька Тетяна Володимирівна

вчитель початкових класів

СЗШ№8


м. Києва

Тема: Звуки[ з],[з']. Позначення їх буквою З («зе»).

Мета: Ознайомити учнів з буквою 3(«зе»), її назвою та звуковим значенням;

Розвивати фонетичний слух, пам’ять, увагу, вдосконалювати навички звуко-буквенного аналізу слів з виучуваними звуками, вдосконалювати навички усвідомленого читання, збагачувати активний словник учнів.

Розвивати уважність, спостережливість, логічне мислення.

Виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

1.Організаційний момент

Привітання з дітьми.



2. Актуалізація знань учнів

Лунає музика. До классу заходить Принцеса і її Вчитель.

Принцеса: Вчителю, вчителю, я Вас прошу, прочитайте негайно мені листа!

Вчитель: Ваша величносте, ви вже не маленька, треба навчитися читати самостійно.

Принцеса: Я вам що сказала, читайте і негайно! Мені терміново треба дізнатися, що тут написано.

Вчитель: Зупиніться, Ваша величносте, ми з Вами, мабуть, не дома. А потрапили до класу.

Вчитель:Діти, ви першокласники?

Діти: Так.

Вчитель: Дітки, я прошу Вашої допомоги! Наша Принцеса дуже вередлива і не хоче навчатися. Допоможіть навчити її читати.

Класовод : Дітки, ви згодні?

Діти: Так.

Вчитель: Я залишаю Вам Принцесу і сподіваюсь, що вона з Вашою допомогою навчиться читати. До побачення!

Класовод:. Ваша величносте, сідайте і навчайтеся з нами.


  • Діти, що ми знаємо про звуки? (Звуки ми чуємо і вимовляємо.)

  • На які дві групи поділяються звуки? (На голосні і приголосні.)

  • Що ми знаємо про голосні звуки ? ( Їх можна проспівати.)

  • Скільки голосних звуків в українській мові? (Шість.)

  • Назвіть їх ( [а], [о], [у ], [і ], [и ], [е ].)

  • Який голосний звук пом’якшує попередній приголосний звук? ( [і ] )

  • Що ми знаємо про приголосні звуки ? (Тверді і м’які.)

  • Назвіть приклади [м ][м' ].

  • Ще якими можуть бути приголосні звуки? (Глухими і дзвінкими.)

  • За допомогою чого утворились дзвінкі звуки? (За допомогою голосу і шуму.)

  • Які ми вивчили дзвінкі звуки? ([м],[м’],[н],[н’],[л],[л’], [в],[в’],[р],[р’],[д],[д’].)

  • За допомогою чого утворені глухі звуки? (За допомогою шуму.)

  • Які ми вивчили глухі звуки? ( [п ], [п' ], [т ], [т’ ], [к ], [к’ ]. )

  • Чим відрізняються букви від звуків? (Букви ми бачимо, пишемо, читаємо.)

  • Які ми вивчили букви? ( А, о, у, и, і, е, ем, ен, ел, ве, ер, де, пе, те, ес, ка.)

  • Які звуки ми вивчили на попередньому уроці?

  • Вони голосні чи приголосні? (Доведіть.)

  • Якими можуть бути ці звуки? (Приголосними, твердими, м’якими, дзвінкими.).

  • Яку пару має звук [д]? ( [т]?)

[д'] - [т'] )

-Діти, я зараз прочитаю скоромовку, а ви будете її уважно слухати і запам’ятувати,, в яких словах зустрічається звук [д], а в яких звук[д'.|.

Дубові дрова дід рубає

В дворі під деревом старим,

А дітвора допомагає

Носити дрова з двору в дім

[д] [д']

Дубові дідІ \

дрова дітвора

дворі дім

під

деревом


допомагає

двору


дід

- Діти, прочитайте слова зі звуком [д']. ( Вчитель відкриває дошку, на якій розміщенні слова скоромовки. )

-Які слова відповідають на питання хто? ( Дід, дітвора.)

- Діти, як по іншому можна звернутися до дітвори? ( Малеча, діти, хлопчики, дівчатка, малюки, школярі ).



3.Фізкультхвилинка « Пряля». ( Діти розповідають вірш Ліни Костенко" Пряля" і виконують певні рухи. )

- Діти, а дітвору можна назвати головними героями оповідання " Парк на пустирі"? ( Так )



4.Робота над текстом з підручника « Парк на пустирі».

  1. Читання естафетою.

  2. Повторне читання тексту частинами та відповіді на питання:

- Що було недалеко від села?

- Що надумали зробити діти на пустирі?

- Хто садив парк?

- Хто керував цією роботою?

- Які дерева посадили в парку?

- Хто носив воду від ставка?

- Діти, як ви вважаєте, навіщо нам потрібні парки? ( Це житло для птахів і тварин, чисте повітря, місце для відпочинку.)

- Діти, а ви любите допомагати дорослим?

- Зараз я це побачу.

3. З букв слова СКОРОМОВКА складіть всі можливі слова ( мак, рак, оса, роса, кров, корова, коса, косар, скоро, сорока, сова, мова, сак, Марс, комар, Рома, Марк, морква, ром, рок…)

- Діти, пригадайте яку скоромовку ми вивчили на минулому уроці ?

- Чому дерева не политі?

- Коли можна воду носити в ситі? (Зимою.)

5. Мотивація учбової діяльності учнів

Повідомлення теми і мети уроку.



6. Пояснення нового матеріалу.

- Діти, який перший звук в слові зима?[3]

- Який це звук? (Приголосний, твердий, дзвінкий.)

- Відгадайте загадку?

Тільки ніч наступає.

Вона з подружками на небі сяє?

- В слові зіронька який перший звук? ( [з']. )

- Який цей звук? ( Приголосний , дзвінкий, м'який. )

-Як ми ласкаво кажемо про зиму? ( Зимонька)

Діти роблять звукову схему слів , ділять на склади та ставлять наголоси:

ЗИМОНЬКА ЗІРОНЬКА

Гра « Впіймай звук [з], [з'].

Зима морозяна надворі

Замети білі на землі:

Зоріють в небі ясні зорі,

Заснули зайчики малі.

На письмі звуки [з], [з'] позначаються буквою з ( « зе» ).

Показ букви і зачитування вчителем вірша В. Гринько :

На осонні змій повзе,

Вигнувсь він, як буква « Зе»,

Буква « Зе», як цифра три

Хто не вивчив – повтори.

( Вчитель показує малюнок до вірша В. Гринько )

Читання складів з буквою З в квітці, яка розташована на дошці ( квітка має 6 пелюсток, на яких букви: а, о, у, і, е,и ; а в центрі- буква" зе". )

Фізкультхвилинка

Раз, два, три, чотири, п'ять -

Вийшов зайчик погулять.

Зимно зайчику стояти.

Треба трішки пострибати

Скік – скок, скік _ скок,

Треба трішки пострибати.

- Діти, відкрийте Буквар на с. 70-71.

- Прочитайте пари слів :

Коса – коза зірка - сітка

- Якими звуками відрізняються ? ( [з]-[с], [з’]-[с’] )

- Діти, що ми можемо сказати про слово коса? ( Воно багатозначне.)

- Які ще багатозначні слова ми знаємо? ( Лисички, котики, кран, півники. )

*Поясніть вирази, які наш народ досить часто вживає у мовленні :



  1. Не водити за носа – не обманювати.

  2. Не задирати носа – не бути хвальком.

  3. Не показувати носа – не приходити.

Діти читають і пояснюють вирази.

Прочитайте стовпчик слів :

Возити Спільна частина цих слів

Візок воз, віз. Вони є

Віз спорідненими.

- Діти, зараз у нас перший місяць зими. Як він називається? ( Грудень)

- А які ознаки має зима? ( Сніг, візерунки на вікнах, мороз, сонце нижче над землею. )

* Словникова робота ( кожен учень має на парті ці слова )

Настала візерунками

Прикрасив ковзанку

Замурував морозна

Посадив повезло

Вчитель опрацьовує з дітьми значення кожного слова.

* Читання тексту вчителем.

- Послухайте текст і запам'ятайте імена дітей. ( Зіна і Дмитрик )

* Читання тексту пошепки.

* Відповіді на питання за змістом тексту :

- Скільки разів повторюється слово зима? ( 3 рази)

- Хто прикрасив візерунками вікна? ( Мороз)

- Що замурував мороз у лід? ( Ріки, озера, ставки )

- Хто залив коло дому ковзанку? ( Тато)

- Кого возив Дмитрик? ( Зіну)

* Читання тексту ланцюжком.

* Завдання на увагу. ( Учитель починае читати речення, а учні продовжують.)

*Читання тексту" Зима" за допомогою гри « Земля і небо».

* Опрацювання скоромовки.



7. Підсумок уроку

- Які нові звуки вивчили на цьому уроці? ( [з]-[з'] )

- Які вони мають пари глухих звуків? ( [з ]- [с ], [з ‘] [с’ ]. )

- Шановна Принцесо, Ви все зрозуміли? А тепер зможете прочитати листа?

Ваша величносте!

Запрошуємо Вас і всіх учнів 1- В класу

21 грудня о 9 годині до актової зали на Новорічне свято.

Ваш Дід Мороз і Снігуронька.



Принцеса. До побачення! Дякую Вам!


Каталог: attachments
attachments -> Обґрунтування вибору проблеми
attachments -> Обладнання: комп’ютерні слайди, тексти поезій Архілока, Тіртея Актуалізація опорних знань
attachments -> Урок з Зарубіжної художньої культури 11 клас Культова арабо-мусульманська архітектура
attachments -> Склад і функції крові. Лабораторна робота. Мікроскопічна будова крові людини та жаби
attachments -> Серцево судинні
attachments -> Тема: Хімія та їжа Девіз: Хіміки це ті, хто дійсно розуміють світ!
attachments -> План Пояснювальна записка. Тема Науково-теоретична підготовка вчителя фізичної культури. Тема Питання педагогіки та психології в фізичному вихованні
attachments -> Урок Обміркуйте ситуацію

Скачати 34.36 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка