Урок дослідження Тема: Птахи восени. Формування ключових компетентностей: вміння вчитися



Сторінка1/2
Дата конвертації21.11.2018
Розмір181 Kb.
#65889
ТипУрок
  1   2
Вчитель початкових класів Бойко Тетяна Миколаївна

Природознавство 2 клас

Урок – дослідження

Тема: Птахи восени.

Формування ключових компетентностей:



вміння вчитися:

  • здобуває інформацію з друкованих джерел аналізуючи її і виділяючи головне;

  • будує причинно-наслідкові зв`язки;

  • починає виконувати самостійну роботу після її обдумування;

  • прогнозує результат своєї діяльності;

  • формулює, висловлює і доводить власну думку;

  • реалізує плани у самостійній діяльності та діяльності, підтримуваній учителем;

інформаційно- комунікативна:

  • знаходить у повідомленні інформацію, конкретні відомості, фрази;

  • бере участь у діалозі;

загальнокультурна компетентність:

здоровязбережувальна:

  • розпізнає правильне і неправильне сидіння за партою;

  • активно включається у фізкультхвилинки, динамічні паузи;

соціальна:

  • співпрацює в групі, парі;

Предметні компетентності

( конкретизовані навчальні цілі, очікувані результати):

Початковий рівень:

Середній рівень:

  • наводить приклади перелітних та осілих птахів нашої місцевості;

  • розрізняє ознаки перелітних та осілих птахів;

  • розпізнає перелітних та осілих птахів у довкіллі тварин, виконуючи умови гри;

Достатній рівень:

  • відтворює в інших видах діяльності природознавчі знання про птахів восени;

Високий рівень:

  • встановлює відповідність між назвами птахів та їхньою поживою;

  • встановлює відповідність між назвами птахів та їх приналежністю до групи за переміщенням відповідно до пір року;

  • пояснює залежність відльоту птахів від чинників природи, користуючись поданою схемою;

  • перевіряє народні прикмети передбачення погоди восени;

  • обговорює в групі власні спостереження за поведінкою птахів восени.


Мета уроку: Продовжувати формувати уявлення учнів про осілих та перелітних птахів, зміну життя птахів із настанням осені. Розвивати вміння аналізувати, порівнювати, робити висновки. Формувати вміння висловлювати думку. Виховувати бережне ставлення до природи, чуйність, милосердя, усвідомлення того, що життя пернатих може залежати від людини.

Хід уроку.



І. Організація класу.

- На уроці природознавства ми вчимось не лише берегти природу, а й своє здоров`я.

Психогімнастика.

Ви розумні?(Ми розумні).

Ви щасливі?(Ми щасливі).

У вас все вийде?(У нас все вийде).

Я вас люблю?(Ми вас любимо).


  • Сядьте ті, у кого зараз гарний настрій.

ІІ. Фенологічні спостереження.

Всі явища й примхи погоди

відмітим в куточку природи. (Прогноз погоди).

Народний прогностик (Слайд 1)

28 листопада Пилипівський піст, Пилипівка.
Якщо в цей день лежить сніг, то долежиться до весни.
У Пилипівку день до обіду.
Яка ніч у Пилипівку, такий день у Петрівку.
Гуси на березі ставка ховають голови в пір'я - похолодає.

Сорока тулиться до оселі - бути віхолі.

Сова кричить - холод віщує.

Пищить снігур - зима забариться.



ІІІ. Ознайомлення з планом уроку.

У нас сьогодні урок-дослідження і цей урок я дарую вам у подарунок.

  • Що б ви хотіли отримати ще у подарунок від мене на уроці?(Гарні оцінки, нові знання).

Ознайомлення з планом уроку (пазл.)

Аркуш самооцінювання.

Прізвище учня_______________

Бажана оцінка за урок________

Тест

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Оцінка за тест______

Оцінка за роботу в великій групі__

Оцінка за роботу в малій групі__

Оцінка за роботу в парі__

Оцінка за самостійну роботу __

Загальна оцінка за урок______

  • Поставте собі оцінку, яку б ви хотіли отримати за урок.

ІV. Актуалізація опорних знань.

Тест:

    1. Що відрізняє комах від інших тварин:

а) те, що вони літають; б) наявність крил; в) 6 ніг;

2. Хто з комах зимує збившись у великий клубок у глибоких підземних коморах:

а) метелики; б) мурахи; в) оси;

3. Хто з комах зимує під опалим листям та під корою пеньків:

а) комаха-сонечко; б) мурахи; в) оси;

4. Що трапляється з самцями ос з настанням холодів:

а) летять і вирій; б) гинуть; в) засинають;

5. Хто з комах летить на зиму в теплі краї:

а) метелики-адмірали; б) оси; в) мурахи;

6. Як до зими готуються бджоли:

а) летять у теплі краї; б) всю зиму літають; в) заліплюють щілинки вулика воском;

Взаємоперевірка. (Слайд 2). Виставлення оцінок за тест.

V. Мотивація навчальної діяльності учнів, підготовка до засвоєння нових знань, повідомлення теми і мети уроку.

Відеокліп « Осінь». (Слайд 3).

Гра « Добре - погано» (осінь) технологія ТРВЗ.

Тема уроку: ПТАХИ ВОСЕНИ(Слайд 4).

Що знаємо? Що хочемо дізнатися?

VІ. Сприйняття та усвідомлення нових знань.

  1. Гра «Хто що їсть» (робота в великих групах). (Слайди 5-8).





  • Яких з цих груп птахів ми не бачимо восени на вулиці?

  • Чому?

  1. Робота в малих групах «Встанови відповідність»( причинно-наслідкові зв`язки)

Сонце нижче піднімається над землею.

Дні коротші, ночі довші.

Знизилась температура повітря.

Рослини гинуть, в`януть.

Комахи, звірі, плазуни готуються до зими.

Відлітають у вирій птахи.

  1. Робота з підручником ст. 51-52(читання мовчки). Знайдіть речення у якому написано…
  1   2




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка