Урок дослідження з використанням ікт зарубіжна література. 8 клас Матеріали схвалені



Сторінка1/2
Дата конвертації08.04.2017
Розмір1.29 Mb.
ТипУрок
  1   2
Єрківська загальноосвітня школа І –ІІІ ступенів

Катеринопільської районної ради

Черкаської області

Романюк С. В.




Злет

людського духу в епоху Відродження
Урок – дослідження з використанням ІКТ

Зарубіжна література. 8 клас

Матеріали схвалені

на засіданні педагогічної ради школи

від 12 березня 2009 року



протокол №2

Доба Відродження принесла із собою докорінні зрушення в економічному, соціальному та духовному розвитку передових європейських країн.

Ренесанс відкрив людині широкий шлях до пізнання навколишньої дійсності та своїх власних можливостей. Це створило грунт для розвитку науки, нових форм літератури та образотворчого мистецтва, які досягли в цей час високого піднесення.

Епоха Відродження, одна з найбільш цікавих і повноцінних епох в історії людства, це синонім особистої свободи, досконалості в мистецтві, краси в житті, гармонії фізичних і духовних якостей людини... Ренесанс був не стійкою і спокійною, а бурхливою і суперечливою епохою. Ренесанс - це період становлення буржуазного суспільства, період, коли спадають окови середньовічного укладу, але обмежуючі умови капіталістичного суспільства ще не встигли оформитися

Б.Р.Віппер

Зміст і характер сучасного уроку зумовлюються потребами розвитку суспільства, його морально-етичними цінностями. Високо- технологічне інформаційне сучасне суспільство зумовлює мету освіти – формування особистості, здатної читати, аналізувати, оцінювати медіатекст, займатися медіатворчістю.

Тож на даний час актуальною педагогічною проблемою є використання у навчальному процесі інформаційно-комунікативних технологій. Однією з найефективніших форм використання медійних матеріалів є комп’ютерна презентація.

Запропонована презентація «Скарби доби Ренесансу» є основою уроку «Злет людського духу в епоху Відродження». Тут чітко виділені етапи уроку, відповідно до яких підібраний зміст текстового і мультимедійного матеріалу.

Повідомлення про діячів епохи Відродження учні готували самостійно, добираючи найбільш значимі факти з їх життя та діяльності.

Під час заняття діти роблять записи в робочих зошитах, адже ІКТ не скасовує традиційну методику проведення уроку.

Такий вид роботи активізує діяльність вчителя та учнів, сприяє здійсненню диференціації та індивідуалізації навчання, розвитку обдарованості дитини, формуванню знань, активізує читацький і життєвий досвід учнів, посилює міжпредметні зв’язки.

Дані матеріали до вивчення теми «Злет людського духу в епоху Відродження» можуть бути використані не тільки вчителями зарубіжної літератури, а й вчителями української літератури, історії, культурознавства.



/ Матеріали, наведені нижче, виходять за часові рамки одного уроку, тому їх можна використовувати вибірково, на власний розсуд вчителя /




Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка