Урок: математика Тема. Знаходження різниці, коли зменшуване містить кілька нулів. Перевірка додавання



Дата конвертації13.10.2018
Розмір34.5 Kb.
ТипУрок
Урок: математика

Тема. Знаходження різниці, коли зменшуване містить кілька нулів. Перевірка додавання відніманням і віднімання додаванням. Розширені задачі на знаходження невідомого доданка.
МЕТА. Вчити учнів віднімати багатоцифрові числа, коли зменшуване містить кілька нулів.

Розвивати уміння виконувати перевірку дій додавання і віднімання, розв язувати задачі на знаходження невідомого доданка.

Виховувати повагу до своїх товаришів, взаємодопомогу, кмітли-

вість і спостережливість.
ТИП УРОКУ : комбінований
ОБЛАДНАННЯ: записи на дошці, таблиці, малюнки, сигнальні картки.
ХІД УРОКУ

І.Організаційний момент.

Вчитель

Всі сідайте тихо , діти,

Намагайтесь не шуміти,

Руку гарно піднімайте,

На уроці не дрімайте.

Щоб не було нам мороки,

Всі готові до уроку?

Тож гаразд часу не гаєм

І урок вже починаєм.
ІІ. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ.

  1. Робота в міні-групах.

Клас ділиться на групи (вибором кольорової фігурки)

  1. Гра «Знайди відповідь»

Гра проводиться у вигляді естафети.

На дошці –таблиця із завданнями та відповідями. Двоє учасників гри за сигналом знаходять значення виразу і помічають його.

700 – 260 340 540 440 450 + 210 560 660 760

350 + 150 450 500 400 900 – 390 490 410 510

930 – 27 903 923 913 780 – 48 732 442 748

2000:100х10 200 100 300 х 100: 600 6000500

Х5 :5
2)Гра «Квітка-семицвітка» (закріплення «Заміна одних одиниць вимірювання довжини та маси іншими»)

На пелюстках квітки завдання


  1. Бліцопитування

Гра «Так чи н?і»

*У 1 ц 10 кг

*36 км = 36 000 м

*2500 + 3500 = 5000

*Слон пролетів 10 м , сорока 5 м .Я стверджую ,що слон був першим.

*56 : 8 = 8

*100 менше за 10 у 10 разів
ІІІ.ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1.ПІДГОТОВЧІ ВПРАВИ

1 дес. – 1 од. = 9 од. 1 сот. – 1 од.=

1 сот. – 1 дес. = 1 тис. – 1 дес. =


  1. Пояснення

-Розглянемо приклад.

3000

296

2704

Треба від 3000 відняти 296. Від 0 одиниць відняти 6 одиниць не можна. Візьмемо 1000.Щоб запам ятати це, поставимо над тисячами крапку. Замінимо 1000 на 10 сотень;1 сотню беремо, а 9 сотень залишимо у розряді сотень. Сотню яку взяли , замінимо на 10 десятків; 1 десяток беремо, а 9 десятків залишаємо в розряді десятків. Десяток який взяли, замінимо на 10 одиниць. …
3.ПЕРВИННЕ ЗАКРІПЛЕННЯ

Завдання 332 1) усно з коментуванням

2)письмово з коментуванням

ФіЗКУЛЬТХВИЛИНКА
ІУ. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ.

1.Виконання дій з перевіркою

Завдання №333- самостійно


  1. Розв язування задач

«Вищий пілотаж»

На дошці короткий запис задачі

  • Що означає число 4603? 2978? 3093?

  • - Чи можемо знайти , скільки автомобілів випустив завод за третій місяць?

  • Якою дією? Чому?

  • Про що дізнаємося потім?

Розв язання

  1. 4603 – 2978 = 1625 (авт..)-завод випустив ІІІ міс.

  2. 3093 – 1625 = 1468 (авт..) – І міс.

  3. 2978 – 1468 = 1510 (авт..) – ІІ міс.

  • Здійснимо перевірку розв язання задачі

  • 1625

  • 1468

  • 1510

  • 4603


Задачу № 335 розв язати колективно.

  • На скільки частин розрізали дріт?

  • Що відомо про перші дві частини? А що про третю?

  • Яка довжина третьої частини?

  1. 250 – 10 = 240(м)-

  2. 240 : 3 = 80(м)

  3. 80 + 10= 90(м)


У. ПІДСУМОК УРОКУ

-Виконайте приклади запропоновані звірятами.
Каталог: uploads -> editor -> 1517 -> 151750
151750 -> Старшого вчителя
1517 -> Червонотоківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів «Роль заступника директора з навчально – виховної роботи у розвитку креативності педагогічного колективу»
1517 -> Євген Гуцало. «Лось». Характеристика образів. Великий світ природи, місце в ньому людини
151750 -> Халдейське царство
1517 -> Дата народження: 1липня 1967 року Освіта
1517 -> «Просто знати – мало. Знання потрібно використати» Гете. Девіз
1517 -> Технологією ш. О. Амонашвілі
151750 -> Урок повинен сприяти розвитку пізнавальних процесів в учнів
151750 -> Повторення розділу


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка