Урок математики 1 клас Тема. Читання чисел в розрядній таблиці. Складання і запис нерівностей з даними числами. Креслення відрізків



Скачати 61.14 Kb.
Дата конвертації26.11.2018
Розмір61.14 Kb.
ТипУрок
Урок математики

1 клас
Тема. Читання чисел в розрядній таблиці. Складання і запис нерівностей з даними числами. Креслення відрізків

Мета: вчити читати і записувати двоцифрові числа в межах 20, складати числові нерівності, порівнювати іменовані числа, вдосконалювати вміння креслити і позначати числові відрізки, формувати вміння розв’язувати задачі і приклади, розвивати пам’ять, логічне мислення, увагу.

Обладнання: розрядна таблиця, гра «Лабіринт», скорочений запис умови задачі, картки для групової роботи.
Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.
- Діти, ви любите мультики?

- А хотіли б потрапити у мультфільм?



Отже, я запрошую вас у мультик, назву якого спробуйте упізнати. (звучить заставка до мультфільму)
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  • Ви пам’ятаєте, що всі герої цього мультфільму дуже дружні і завжди допомагають один одному. А сьогодні Смешарикам потрібна наша допомога. Допоможемо?

  • Першого ми зустріли …? (Кроша)

  • Крош відправився у гості до Їжачка. Йому потрібно пройти через математичний лабіринт, але він не вміє рахувати. Давайте допоможемо йому.

  1. Гра «Лабіринт».



  • Через які ворота потрібно перейти, щоб набрати 10 балів.

  1. Хвилинка каліграфії із завданням.

  • Їжачок чекає гостей і до їх приходу вирішив по прибирати вдома. Допоможіть Їжачку розкласти речі по місцях.





  • Записати у квадратах числа менші від 5,

  • у трикутниках біль­ші від 4, але менші від 9,

  • у кружечках — 8, але менші від 13.

  1. Математичний диктант (підручник, с. 95, впр. 1).

  • А ось до Їжачка прийшов новий гість. Хто це ви впізнали? (Бараш)

  • У нього зіпсувався настрій, бо він ніяк не може впоратися з математичним диктантом. Давайте йому допоможемо.

  1. Запишіть число, в якому 1 десяток і 2 одиниці; 1 десяток 8 одиниць; 1 десяток і 4 одиниці; 1 десяток і 6 одиниць; десятки і 0 одиниць.

  2. Запишіть число, наступне до числа: 11, 18, 13.

  3. Запишіть число, яке передує числу: 17, 18, 12.

  4. Подані числа збільшіть на 10: 6, 4, 0, 10.

  5. Подані числа зменшіть на 10: 16, 18, 12, 10.

(12, 18, 14, 16, 20; 2, 19, 14; 16, 17, 11; 16, 14, 10; 20; 6, 8, 2, 0).
ІІІ. Робота над темою уроку.

  1. Робота з розрядною таблицею.

  • До Бараша приєдналася його подружка … (Нюша)

  • Вона вирішила вивчити математику самостійно, але їй не зрозуміло. Допоможіть їй розібратися.

  • Прочитайте числа в розряд­ній таблиці. Скільки десят­ків і скільки


Десятки

Одиниці

1

0

1

1

1

5

1

3

1

8

1

9

2

0
одиниць містить кожне число?

  • Яке число найбільше? А най­менше?

  • Запишіть кілька нерівностей з даними числами:

зразок: 10 < 11; 20 > 18; 19 >13; 13 < 18; 10 < 15








  1. Робота за підручником. Порівняння чисел (с. 95, впр. 3).

Порівняйте числа за зразком.

2 дес. □ 1 дес. 5 од. 1 дм 4см □ 14 см

2 дес. □ 20 од 19 см □ 2 дм



  1. Фізкультхвилинка.

  • Коли у нашій компанії з’являється Карич, все починає рухатися.

  • Я вам пропоную теж встати і порухатися.

Стрибу-стрибу! Скоки-скоки!

Прилетіли дві сороки.

Прискакали жабенята,

Стали у танку кружляти.

Прибігла лисонька –

Заграла на скрипочці.

Скре-ке-ке, ква-ква-ква!

Щоб спочила голова.


ІV. Розвиток математичних знань.

  1. Робота за підручником (с. 95, задача 4). Аналіз задачі.

  • Копатич вирішив попрацювати на городі, але раптом почався дощ. Якщо ви виконаєте завдання, дощ припиниться, Копатич попрацює на городі і приєднається до нас.

Задача

Було Поклав

8 п. 1 п. — 5 п. 2 п. — ?, решту


  • Повторіть умову задачі.

  • Про що запитується в задачі?

  • Що означає решту?

  • Якою дією розв’яжемо задачу?

  • Складіть вираз до задачі.

(8-5 = 3 (п.)

Відповідь: 3 підручники).



  1. Робота з геометричним матеріалом. Побудова відрізків.

  • Лосяш спостерігав за зірками і вирішив виміряти відстань від однієї зірки до іншої. Давайте зробимо це разом.

11 + 1 = 12 (см) довжина відрізка ВС.

12 — 1 = 11 (см) — довжина відрізка СД.



  1. Робота по рядах.

  • А ось завітав … Мишарик. Він приніс цікаву гру «Пазли».

  • Давайте разом складемо картинку

Завдання: обчислити значення виразів

І ряд — в кругах.

ІІ ряд — в чотирикутниках.

ІІІ ряд — в трикутниках.






  1. Цікаві задачі

  • Совунья вирішила спекти торт для друзів. Давайте їй допоможемо.

Задача

  • Скільки літрів води міститься у глечику? У чайнику?

  • Скільки літрів всього?

  • На скільки більше у глечику?

  • Як за допомогою п’ятилітрової і трилітрової посудини відміряти 2 л води?



V. Підсумок уроку.

  • Ось і зібралися разом усі Смішарики.

  • Чи сподобався вам урок?

  • Що було цікавим?

  • Що корисного ви дізналися на цьому уроці?

  • Яке завдання було важким?

  • У наших героїв дуже гарний настрій і вони з вами ним діляться. Тому найактивніші учні класу отримують смайлик.







292



Каталог: attachments
attachments -> Обґрунтування вибору проблеми
attachments -> Обладнання: комп’ютерні слайди, тексти поезій Архілока, Тіртея Актуалізація опорних знань
attachments -> Урок з Зарубіжної художньої культури 11 клас Культова арабо-мусульманська архітектура
attachments -> Склад і функції крові. Лабораторна робота. Мікроскопічна будова крові людини та жаби
attachments -> Серцево судинні
attachments -> Тема: Хімія та їжа Девіз: Хіміки це ті, хто дійсно розуміють світ!
attachments -> План Пояснювальна записка. Тема Науково-теоретична підготовка вчителя фізичної культури. Тема Питання педагогіки та психології в фізичному вихованні
attachments -> Урок Обміркуйте ситуацію

Скачати 61.14 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка