Урок математики 4 клас Тема. Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Задачі, що розв’язуються за допомогою



Дата конвертації11.03.2019
Розмір7.74 Mb.
ТипУрок
Урок математики 4 клас

Тема. Одиниці вимірювання часу. Перетворення одиниць вимірювання часу. Задачі, що розв’язуються за допомогою відношення.

Мета: -ознайомити учнів з одиницями вимірювання часу;

- навчити перетворювати дані одиниці вимірювання в інші, розподіляти раціонально час;

- закріпити уявлення про Сонячну систему;

- вчити розв’язувати задачі на відношення;

- розвивати творче мислення, уяву, пізнавальну активність;

- виховувати повагу до часу, до оточуючих, бережливе ставлення до природи.



Обладнання: таблиці, малюнки, глобус, ракета(малюнок), геометричний матеріал, аудіозапис, індивідуальні картки.
Тип уроку: комбінований.

Вид уроку: урок- подорож .
Хід уроку
I. Актуалізація опорних знань

Організаційний момент


Пролунав уже дзвінок,

час почати наш урок.

Наберемось ми охоти і

приступим до роботи.

Бо знання велика сила, що увесь світ підкорила.
Підготовка робочих місць до уроку.
II. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні ми вирушаємо у космічну подорож . Подорожуючи, ми маємо пам’ятати правила:

- хочу все знати;

- буду уважним, старанним;

- буду активним; - знаю сам – навчу іншого і допоможу.


Девіз подорожі:

Щоб добре все знати,

ми будемо міркувати,

а також рахувати,

свій розум розвивати.
- Повторемо наші уявлення про Сонячну систему, навчимось перетворювати одні одиниці вимірювання в інші, ознайомимось і навчимось розв’язувати задачі нового типу.
- Починаємо нашу подорож, але ж яка подорож у космос без транспорту?

- Розв’язавши приклади, ми дізнаємось вид транспорту( учні викладають геометричні фігури відповідно з відповідями).


60×2

80÷4


120÷3

2×2


9×9

24×3


30÷5
Запис у зошитах

-число


- Класна робота

- тема( Одиниці вимірювання часу)

Каліграфічна хвилинка

-Щоб писати завжди гарненько,

ми пропишемо цифри рівненько.
III. Мотивація навчальної діяльності

Вивчення нового матеріалу

- Відстань від Землі до Сонця становить 150 млн.км Час- невід’ємна частина нашого життя.


Час правильно розподіляй,

скрізь вчасно ти встигай!


-На якій планеті ми живемо?
- Яка вона по порядку від Сонця?
- Планета постійно рухається, обертається.

Розгадування кросворду

- Як називається повний оберт землі навколо своєї осі?( доба)


1



















2













3



















1доба – 24 години
- Як називається повний оберт землі навколо сонця?( рік- отримане слово)
1.Шлях, по якому земля рухається навколо сонця? ( орбіта)

2.Уявна лінія, що проходить через полюси і центр Землі?(вісь)

3. Уявна лінія, що ділить Землю на 2 однакові півкулі?(екватор)
У зошиті


табличка

1 доба = 24 год 1 год= 60 хв

1 хв = 60 с

1 рік = 365діб(5год48хв 46с)


-На якому материку живуть пінгвіни?( Антарктида)


Ці сміливі птахи підготували вам завдання
Задача 1( усно)
Улітку на полюсі день і ніч тривають по 24 години.

На екваторі – день триває 12год, ніч – 12 год триває.

У скільки разів день коротший на екваторі, ніж на полюсі? (24÷12=2р.)
Задача 2(письмово)

Перша команда космонавтів витратила 4 хвилини на огляд космічної ділянки. Друга команда – 3хвилини. Скільки часу витратить друга команда, якщо перша витратить 1годину 40 хвилин?


Робота над задачею
Умова на дошці
I КОМ. II КОМ.
4 ХВ 3 ХВ
1 ГОД 40 ХВ ?

- Що запитується в задачі?


- Про кого йде мова в задачі?

Перший український космонавт- Леонід Каденюк, перший у світі – Юрій Гагарін.


- Що відомо про першу команду?
- Чи однаковий час витрачали команди на огляд ділянок?
- Як можемо дізнатись, у скільки разів час 1год 40 хв більше, ніж 4хв?

- Що потрібно зробити з величиною 1год40 хв?(перевести у меншу одиницю часу)


- Як ми це зробимо? Пригадуємо , скільки у 1 годині хвилин.
- Знаючи різницю у часі першої команди, можемо знайти час, який витратить друга команда?
Запис виразу
3 ×(100÷4) =75(хв)

Запис відповіді


IV. Узагальнення та систематизація знань, умінь, навичок учнів
Робота за підручником

Повторення таблички перетворень

С.45 №291 Виконання завдання по рядах
Проблемне завдання
Підрахуйте, скільки часу потрібно мандрівнику, щоб обійти Землю по екватору, якщо людина за 1годину проходить приблизно 4 км
Запис у зошиті

Довжина екватора =40000км

1год=4км

Час - ?
Цікавинка


Основним атрибутом є годинник. Сонячний годинник знаходиться на Азовському морі, у місті Бердянську( на березі моря). Перший механічний годинник створений у 1470 році. У Парижі в інституті часу знаходиться годинник, який прийнято вважати найточнішим годинником у світі. Це еталон часу.

Сонце встає на сході, сідає на заході.


VI. Підсумок уроку
-Ось і закінчується наша подорож, час повертатися на Землю.

- Що цікавого дізналися під час огляду космічних ділянок?

- Що навчилися сьогодні виконувати? Повторення одиниць перетворень часу. Домашнє завдання

-Час поважай і розумно витрачай!

- Закінчився наш урок,

бо лунає вже дзвінок.



Оцінювання протягом уроку.

-Дякую всім за урок.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка