Урок молитви Частина 1 Керівництво для наставника [ДБ31]Дата конвертації20.11.2018
Розмір73.5 Kb.
#65655
ТипУрок

Урок молитви Частина 1 [ДБ31] Page

Християнські церкви Бога

[ДБ31]


Урок молитви Частина 1

Керівництво для наставника

[ДБ31]
(Видання 1.0 20021230-20021230)
Цей урок грунтується на статті Навчи нас молитися [111] і повинен використовуватися разом з Уроком молитви Частина 2 Керівництво для учнів [ДБ32].
Christian Churches of God

PO Box 369, WODEN ACT 2606, AUSTRALIA

E-mail: secretary@ccg.org


(Всі права захищені 2002 Leslie and Russell Hilburn, Ed. Wade Сох)

(Tr. 2004)
Ця робота без змін і пропусків може вільно копіюватися і розповсюджуватися. Вказівка імені і адреси видавця, а також збереження знака авторських прав є обов'язковими. Поширювані копії безкоштовні. Короткі цитати можуть включатися в критичні статті або рецензії без порушення авторського права.

Ця робота є доступною в Інтернеті за адресою:


http://www.logon.org and http://www.ccg.org

Урок молитви Частина 1

Керівництво для наставника [ДБ31]

Часто нам складно зрозуміти необхідність молитви. Ми знаємо, що Бог знає все, тоді для чого нам говорити з Ним про те, що Він і так вже знає? І чому ми повинні просити Його про щось, якщо Писання говорить нам, що Бог знає про все, в чому ми маємо потребу.


Іронія полягає в тому, що відповідь на це питання може бути отриманою тільки через молитву. Тільки тоді, коли ми щодня наполегливо звертатимемося до Бога в молитві, а також одержуватимемо свідоцтво того, що вони були почуті, нам буде ясно, що молитва є необхідним засобом для нашого спілкування з Богом і для славлення нашого люблячого Батька, Бога. Сьогодні ми дамо відповідь на шість питань, що стосуються молитви.


 1. Чому ми молимося?

 2. Кому ми молимося?

 3. Як ми повинні готуватися до молитви?

 4. Де потрібно молитися?

 5. Коли потрібно молитися?

 6. Про що потрібно молитися?


Примітка: Під час того, як ви послідовно розглядатимете кожне з цих питань, дайте час вашим дітям самим відповісти на ці питання. Зробіть так, щоб кожна дитина змогла висловити свою точку зору по кожному з них. Намагайтеся занотовувати їх відповіді, якщо в їх відповідях буде цінне зерно. Тоді у вас буде можливість переглядати і використовувати їх в роботі з дітьми в наступному уроці.
Питання 1 Чому ми молимося?

Попросіть одного з дітей прочитати Псалтир 93:11 «ГОСПОДЬ знає всі людські думки, що марнота вони!»

В цьому вірші Біблії говориться про те, що Бог знає думки людей. А якщо Він знає їх, для що ж тоді молитися? (Дайте дітям час подумати)
1. Щоб славити Бога:

Прочитайте в Книзі пророка Ісаії 43:7 « І кожного, хто тільки зветься Іменням Моїм, і кого Я на славу Свою був створив, кого вфомував та кого Я вчинив». В цьому місці Біблія вчить нас, що Бог створив нас для того, щоб ми славили Його. Славити Бога можливо тільки в молитві. Нам потрібно підносити молитви, для того, щоб славити Бога через Ісуса Христа.


2. Щоб слідувати вказівкам Христа:

Ісус Христос є нашим вчителем, і ми хочемо слідувати Його прикладу. Попросіть одного з дітей прочитати Євангеліє від Матвія 6:7 «А як молитеся, не проказуйте зайвого, як ті погани, - бо думають, ніби вони будуть вислухані за своє велемовство». Зверніть увагу на значення сказаного. Христос сказав «коли молитися», а не «якщо молитися».


Ісус учить нас, що під час молитви потрібно просити Бога в ім'я Христа. Попросіть одного з дітей прочитати Євангеліє від Івана 14:13-14 «І коли що просити ви будете в Імення Моє, те вчиню, щоб у Сині прославивсь Отець. Коли будете в Мене просити чого в Моє Ймення, то вчиню».
Питання 2 Кому ми повинні молитися?

(Дайте дітям час відповісти).

Попросіть одного з них прочитати Євангеліє від Матвія 4:10 «Тоді каже до нього Ісус: „Відійди, сатано! Бо ж написано: Господеві Богові своєму вклоняйся, і служи Одному Йому!”»
Ісус Христос говорить нам, що ми повинні підносити молитви ТІЛЬКИ Богу Отцю. Він цитує Повторення закону 6:13 Старого Заповіту: «Бійся Господа, Бога свого, і Йому будеш служити, і Йменням Його будеш присягати». Попросіть кого-небудь прочитати і цей уривок.
Ось інші вірші Писання, в яких мовиться про Бога, як об'єкт наших молитов


 • 1 Коринтянам 8:5-6 «Бо хоч існують так звані „боги” чи на небі, чи то на землі, як існує багато богів і багато панів, та для нас один Бог – Отець, що з Нього походить усе, ми ж для Нього, і один Господь – Ісус Христос, що все сталося Ним, і ми Ним».
 • Від Івана 17:3 Життя ж вічне – це те, щоб пізнали Тебе, єдиного Бога правдивого, та Ісуса Христа, що послав ти Його.


Питання 3: Як ми повинні готуватися до молитви?

(Дайте дітям час відповісти)1. Просіть, віруючи

Попросіть одного з дітей прочитати Євангеліє від Марка 11:24 «Через це говорю вам: Усе, чого ви в молитві попросите, вірте, що одержите, і сповниться вам».


Попросіть дітей прочитати Послання апостола Якова 1:5-7: А якщо кому з вас не стачає мудрости, нехай просить від Бога, що всім дає просто, та не докоряє, - і буде вона йому дана. Але нехай просить із вірою, без жадного сумніву. Бо хто має сумнів, той подібний до морської хвилі, яку жене й кидає вітер. Нехай бо така людина не гадає, що дістане що від Господа».
В цих двох віршах Біблія говорить нам, що просити про щось в молитві потрібно маючи віру.
Попросіть кого-небудь прочитати Послання до євреїв 11:6 «Догодити ж без віри не можна. І той, хто до Бога приходить, мусить вірувати, що Він є, а тим, хто шукає Його, Він дає нагороду».
Таким чином, зіставивши ці вірші, щоб наші молитви були дієві, ми розуміємо, що ми повинні мати віру і вірити в наступні три постулати:

 • На небесах існує Бог.

 • Бог чує наші молитви.

 • Бог відповідає на наші молитви.

Необхідно пам'ятати, що іноді відповідь Бога на наші молитви не є тією, яку ми чекали, або часові рамки Бога можуть йти врозріз з нашими. Іноді Бог примушує нас почекати, щоб тим самим випробувати наше терпіння, дати нам час пересилити гріх або зробити для себе певні висновки. Можливо мета може бути ще якоюсь, невідомою нам. Проте ми повинні пам'ятати, що Бог допомагає нам тоді, коли це є оптимальним для виконання, як мовиться в Посланні до Римлян 8:28: «І знаємо, що тим, хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре». Молитва – це не спосіб добитися від Бога бажаного, це прихід до Бога в абсолютній вірі в те, що нам буде дано те, про що ми просимо.
2. Моліться з покаянням:

Біблія говорить нам, що нашій молитві може перешкодити гріх. Прочитайте Книгу пророка Ісаії 59:1-2 «Ото ж бо, ГОСПОДНЯ рука не скоротшала, щоб не помагати, і Його вухо не стало тяжким, щоб не чути, бо то тільки переступи ваші відділювали вас від вашого Бога, і ваші провини ховали обличчя Його від вас, щоб Він не почув».


Знаючи, що всі ми грішні, ми можемо зрозуміти, що в цьому вірші йдеться про те, що ми повинні говорити з Богом про свої гріхи, сказати, що жалкуємо про них і попросити у Бога допомогти нам покаятися. Ми ж не хочемо, щоб наші гріхи ставали тим, що постійно відділяє нас від Бога.
Попросіть одного з дітей прочитати Приказки 28:9 «Хто відхилює вухо своє, щоб не слухати Закона, то буде огидна й молитва того». В цьому вірші йдеться про важливість закону Божого і про необхідність прагнення постійно слідувати йому.
Про ще один важливий елемент молитви йдеться в Євангелії від Марка 11:25. Попросіть одного з ваших дітей прочитати це місце Писання «І коли стоїте на молитві, то прощайте, як маєте що проти кого, щоб і Отець ваш Небесний пробачив вам прогріхи ваші». Якщо ми хочемо, щоб Бог пробачив нам наші гріхи (а ми вже знаємо, що Йому це необхідно), ми повинні вибачити іншим людям те зло, яке вчинено відносно нас.
3. Моліться покірно

Перед молитвою необхідно змиритися. Читайте в Євангелії від Луки 18:10-14 „Два чоловіки до храму ввійшли помолитись, - один фарисей, а другий був митник. Фарисей, ставши, так молився про себе: „Дякую, Боже, Тобі, що я не такий, як інші люди: здирщики, неправедні, перелюбні, або як цей митник. Я пощу два рази на тиждень, даю десятину з усього, що тільки надбаю!” А митник здалека стояв, та й очей навіть звести до неба не смів, але бив себе в груди й казав: „Боже, будь милостивий до мене, грішного!”... Говорю вам, що цей повернувся до дому свого більш виправданий, аніж той. Бо кожен, хто підноситься, - буде понижений, хто ж понижається, - той піднесеться”.


4. Моліться з вдячністю

Попросіть одного з дітей прочитати Послання до филип’ян 4:6 «ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляється Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою».


Питання 4 Де ми повинні молитися?

(Дайте дітям час подумати)

Попросіть одного з дітей прочитати Євангеліє від Матвія 6:5-6 «А як молитеся, то не будьте, як ті лицеміри, що люблять ставати й молитися по синагогах та на перехрестях, щоб їх бачили люди. Поправді кажу вам: вони мають уже нагороду свою! А ти, коли молишся, „увійди до своєї комірчини, зачини свої двері, і помолися” Отцеві своєму, що в таїні; а Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі явно». Це означає, що молитву потрібно підносити наодинці.
А як же щодо молитов, що підносяться разом з нашою сім'єю або в церкві? Чи дає нам Біблія приклади таких сумісних молитов? Прочитайте Діяння 12:11-12 «Сказав же Петро, опритомнівши: „Тепер знаю правдиво, що Господь послав Свого Ангола, і видер мене із рук Іродових та від усього чекання народу юдейського”. А зміркувавши, він прийшов до садиби Марії, матері Івана, званого Марком, де багато зібралося й молилося».
Тут описана група людей, що зібралися разом для піднесення молитви, проте, згідно вказівкам Христа, вони молилися не на відкритому людному місці, а в будинку.
Питання 5: Коли потрібно молитися?

(Дайте дітям час подумати)1. Моліться постійно:

Попросіть одного з дітей прочитати Перше послання до солунян 5:17-18 «Безперестанку моліться! Подяку складайте за все, бо така Божа воля про вас у Христі Ісусі». В деяких перекладах мовиться моліться безперестанку. Це не означає, що ми повинні робити це постійно, а скоріше, що повинні постійно підтримувати себе в стані готовності принести молитву.


2. Слідуйте прикладу Даниїла

Ще один приклад з Біблії, що має відношення цього разу до Даниїла. Попросіть дітей прочитати Книгу пророка Даниїла 6:10 «А Даниїл, коли довідався, що було написане те писання, пішов до свого дому, - а вікна в його горниці були відчинені навпроти Єрусалиму, і в три у сталені порі на день він падав на свої коліна, і молився та славив свого Бога, бо робив так і перед тим».


Приклад Данила може бути корисний і нам. Якщо ми молимося вранці, протягом дня і увечері, перш ніж лягти спати, Бог присутній з нами протягом всього дня. Вранці за допомогою молитви ми демонструємо Богу нашу щоденну потребу в Ньому і можемо попросити Його допомагати нам протягом всього дня. Приносячи молитву вдень, ми тим самим згадуємо, що Бог є більш важливим для нас, ніж щоденна рутина. Виділяючи час для молитви, ми нагадуємо самі собі, Хто є для нас найвищим авторитетом. Нарешті, приносячи молитву перед сном, ми можемо подякувати Богу за те, що Він дає нам кожен день нашого життя.
Питання 6 Про що потрібно молитися?

(Дайте дітям час подумати)

На це питання немає правильних і неправильних відповідей. Проте, в Біблії можна знайти декілька вказівок щодо того, що саме повинна включати наша молитва, і про що слід думати під час молитви.
1. Зразок молитви

Попросіть одного з дітей прочитати Євангеліє від Матвія 6:9-13 «Ви ж моліться так: „Отче наш, що єси на небесах! Нехай святиться Ім’я твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліба нашого насущного дай нам сьогодні. І прости нам довги наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим. І не введи нас у випробовування, але визволи нас від лукавого”». Для деяких дітей, які відвідували інші церкви, слова молитви можуть здатися знайомими. Вони могли навіть запам'ятати її і повторювати разом з групою людей. Проте, якщо ще раз прочитати, що сказав Ісус Христос, ми побачимо, що Він сказав «Моліться ТАК». Він не говорив повторювати слова цієї молитви в безглуздому співі. Це тільки зразок, на якому повинні будуватися наші молитви.


Наша молитва повинна складатися з наступних елементів:

 • Почніть з уславлення Бога, славлячи Його і сподіваючись на Його доброту.
 • Наші молитви повинні бути в гармонії з волею Божою. Бог завжди повинен бути у всіх наших справах і планах із самого початку, тому не звертайтеся до Нього в молитві як до останньої інстанції. Це допоможе нам усвідомити, що ми повинні слідувати волі Бога, а не власному свавіллю.
 • Моліться про ваші потреби, як фізичні, так і духовні. Давайте послухаємо, чому учить нас Лука. Хай хто-небудь з дітей прочитає Євангеліє від Луки 11:13 «Отож, коли ви, бувши злі, потрапите добрі дари своїм дітям давати, - скільки ж більше Небесний Отець подасть Духа Святого всім тим, хто проситиме в Нього?» Ми повинні просити Бога про дарування нам Духу Святого. Ми знаємо, що Дух Святий можна отримати лише після покаяння, хрещення і обряду покладання рук. Проте, цей процес починається задовго до хрещення, наближаючи нас до Бога і Його шляхів.
 • Моліться про прощення наших вад. Проте, коли ми просимо прощення у Бога за свої гріхи, ми повинні самі усвідомлювати їх. Прощення ж гріхів має ціну. Ми повинні прощати своїх ближніх, і лише тоді будемо пробачені самі. Попросіть одного з дітей прочитати Євангеліє від Матвія 6:14-15: «Бо як людям ви простите прогріхи їхні, та простить і вам ваш Небесний Отець. А коли ви не будете людям прощати, то й Отець ваш не простить вам прогріхів ваших».
 • Просіть Бога про заступництво. Пам'ятайте, що Він – єдиний наш заступник.


Про що ще можна молитися:

 • Моліться про допомогу ближнім своїм. Попросіть одного з дітей прочитати Послання до ефесян 6:18-19: «усякою молитвою й благанням кожного часу моліться духом, а для того пильнуйте з повною витривалістю та молитвою за всіх святих, і за мене. Щоб дане було мені слово відкрити уста свої, і зо сміливістю провіщати таємницю Євангелії». Тут Павло учить молитися про всіх святих, які згадані в Біблії.
 • Моліться про наших глав. Попросіть одного з дітей прочитати 1 Послання до Тимофія 2:1-2: «отже, перш над усе я благаю чинити молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей, за царів та за всіх, хто при владі, щоб могли ми провадити тихе й мирне життя в усякій побожності та чистоті».
 • Моліться за ворогів ваших. Попросіть кого-небудь прочитати Євангеліє від Луки 6:28: «поблагословляйте тих, хто вас проклинає і моліться за тих, хто кривду вам чинить».


3. Моліться, коли немає виходу

Коли ми не упевнені в тому, про що потрібно молитися, Дух святий дає нам допомогу. Попросіть одного з дітей прочитати Послання до Римлян 8:26-27: «Так само ж і Дух допомагає нам у наших немочах; бо ми не знаємо, про що маємо молитись, як належить, але Сам Дух заступається за нас невимовними зітханнями. А Той, Хто досліджує серця, знає, яка думка Духа, бо з волі Божої заступається за святих». Святий Дух підкаже нам, про що ми повинні молитися згідно волі Божої.


Якщо ми пам'ятатимемо відповіді на наші шість питань Чому, Кому, Як, Де, Коли і Про що, ми зможемо почати щасливе життя в молитві. Завжди пам'ятаєте, що головною метою і предметом молитви є уславлення Бога і зв'язок з Ним. Молитва – це більше, ніж просто механічне повторення слів. Це безпосередній зв'язок з Богом через Його сина Ісуса Христа.Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка