Урок навчання грамоти (письмо) 1 клас. Тема: Закріплення навиків написання рядкової та великої букви "Ч, ч". Списування з друкованої основи, письмо під диктовку



Дата конвертації20.11.2018
Розмір52 Kb.
#65427
ТипУрок
Урок навчання грамоти (письмо) 1 клас.

Тема: Закріплення навиків написання рядкової та великої букви "Ч, ч".Списування з друкованої основи, письмо під диктовку.

Мета: закріпити в учнів навички письма вивчених букв, удосконалювати вміння описувати з друкованої основи, писати під диктовку, здійснювати звукобуквений аналіз слів; розвивати в учнів фонематичний слух, увагу під час самостійної роботи, виховувати культуру поведінки, охай­ність при письмі, дотримування норм каліграфічного письма

Тип уроку: урок-мандрівка.

Обладнання: триколірні "квитки", слова з диктанту -"блискавки", напис "Будь ласка, просимо до нас у королівс­тво", звукові схеми слів, малюнки чашки, чайника, черв'яка, глечика; індивідуальні картки; ілюстрації короля, принца, принцеси, таблиця "Знайди пару", кошики, малюнок чобо­таря, загадка, іграшковий мікрофон.

1

Хід уроку:



I Організація класу. Оголошення теми і мети уроку.

Нам дзвінок оповістив: Час за парти сідати, Уважними бути, Урок починати. Наш урок сьогодні - казка, Тож, послухайте, будь ласка, Королівство букви "Че" Вже запрошує тебе.

- Сьогодні ми помандруємо до королівства букви Ч.


А чому саме до цього королівства?

( Правильно, тому що зараз ми вивчаємо букву Ч, вчимося з нею читати та писати слова, речення)

  • У кожного з вас на парті лежить квиток. Вони різні за кольором, щоб у нас був більш веселий настрій. Це чарівні квитки, які допоможуть потрапити у королівство букви Ч.

  • То ж, рушаймо у путь! Скажіть девіз нашої подорожі.

II Закріплення знань

1. Каліграфічна хвилина.

- Прокладемо собі доріжку, написавши велику й малу бук­


ви Чч. Намагайтесь, щоб доріжка вийшла рівненькою і
охайною.

(показую написання Чч на дошці)



2. Диктант-блискавка.

- Ми поки йшли нашою стежкою, раптом спалахнула блис­


кавка, прогримів грім і почався дощ.

Щоб дістатися до королівства, ми повинні написати дик­тант - "блискавку". Я показуватиму слово, написане на папері, і швидко ховатиму його, а ви маєте його прочитати, запам'ятати і записати.

2

шч час очі ручка

- Перевірка написаного

3. Читання дороговказа.

- Ви добре справились із завданням і дощ припинився. Та,


на жаль, він змив верхню частину букв на дороговказі. Ми
маємо відновити те, що було там написано, щоб перекона­
тись, що ми йдемо у правильному напрямку.

Королівство букви Ч

4. Списування з друкованої основи.

- Нарешті ми підійшли до воріт королівства, а там напис -


(діти читають хором)

Будь ласка, просимо до нас у королівство!

- Що означають слова "будь ласка" ? (слова ввічливості)



  • Коли ми їх вживаємо ? (Коли звертаємось до когось із проханням.)

  • Складіть речення, вживаючи ці слова.

(учні говорять речення)

  • Які розділові знаки вжито у реченні ? (, ! )

  • Перепишіть у зошит напис з воріт королівства.

5. Добір до слів звукових моделей.

- І ось ми з вами зайшли у це незвичайне королівство. Тут


багато слів містить букву "Ч". Ми з вами опинились на
величезному ринку. Ввічливі мешканці запропонували нам
різні продукти. А купити все це можна, дібравши до цих
слів звукові схеми.

(показую слова, діти читають (індивід) та визначають -до якого кошика покласти слова).

3

ЧАЙ КАЛАЧІ -0/-0/ О/ -0 = ,

ОВОЧІ ГРИБОЧКИ 0/-0/ О/ --0/-0/--0/

- Молодці, добре справились з завданням.



6. Пишемо речення під диктовку.

  • На ринку ми зустріли чоловіка, професія якого також починається з букви Ч. ( показ, малюнок)

Зшиє всім він залюбки

черевички, чобітки.

Щоб легко спритним ніжкам

Було бігти по доріжкам.

(Чоботар)


  • Які слова, що в них є буква ч ви чули у загадці?

  • Складіть речення зі словом "чоботар".

  • Ми запишемо самостійно під диктовку речення з цим словом, а діти, у яких на парті зелені квитки перепишуть це речення з карток у зошит письмовими літерами.

Чоботар шив червоні черевички.

7. Складання схеми речення.

(на дошці із зошитом)



8. Фізхвилинка.

- Поки ми блукали ринком та вулицями королівства букви


Ч, ви, напевне, трохи стомились. То ж надійшов час відпочити.

Виринай-но, рибко, близько,

Розсипай-но, срібні бризки,

Щоб впіймав я карася,

Карася, як порося.

Винирнули рибки близько,

Розсипали срібні бризки.

І впіймав ти карася,

Карася, як порося.

4

9 Гра “ Знайди пару".

- Ось нарешті вулиці привели нас до королівського палацу.
На порозі нас гостинно зустрів сам король.

(малюнок короля) Ось нарешті і король

Королівства букви "Ч". Він привітно, як годиться, До гри запрошує тебе. Тому ви часу не гайте, В гру "Знайди пару" зіграйте.

чесний осінь

чудова море

Чорне паличка

чарівна учень

(Учні називають пари слів після розбору, 2 з них за власним вибором - записують на дошці. 1- сам у зошит.

- Ви добре виконали завдання короля. Молодці.



10. Малюнковий диктант.

  • А до принца і принцеси ми піднімемося сходами, які прикрашає картинна галерея.

  • Поясніть значення слова "галерея" (виставка картин). Ваше завдання не лише подивитись, а й записати у зошит назви тих предметів, які побачите. Малюнки: чайник, чаш­ка, черв'як, глечик.

  • Перевіримо. ( один учень читає)

  • Яке з цих слів зайве? Чому? (черв'як - бо інші слова -назва посуду.)

  • Яка орфограма у слові черв'як?

  1. Гімнастика для очей. "Маятник". "Стовпчик".
    "Квадрат".

5
12. Диференційована робота.

- Наступною у палаці ми зустрічаємось з принцесою.

Дуже радо на порозі

Нас принцеса зустрічає.

Вона зовсім невеличка

Буква, як і ви, вивчає. Та не може нічого

З реченням зробить.

Ви подумайте трішки

І принцесі поможіть.



(У кожної дитини картка із завданням. Завдання диференці­йоване)

ч Встав пропущені букви і запиши письмовими літерами

Укра-а лисич-а коро-ку.

ч Зі слів склади речення і запиши.

санчатах катались Дівчата на.

ч Придумай речення до схеми і запиши.

Перевірка: діти зачитують речення.

  1. Украла лисичка курочку.

  2. Дівчата катались на санчатах.

  3. Свої варіанти.

13. Звуко-буквений аналіз слів.

- І ось нам назустріч виходить принц.

Принц - розумник, він - всезнайко,

Хоче перевірить вас:

Скільки букв і скільки звуків

У написаних словах?

6

Принц кожному з вас приготував завдання на картках.



- У кожного написані слова. Ваше завдання поруч написати
звукові схеми і визначити кількість букв і звуків у словах:

лиса - чайка - Юрась -

кінь - джміль - дзвінкий -

човен - маяк - пір'їни -

- Ваші роботи ми надішлемо принцу і він перевіре - чи


правильно учні виконали його завдання.

ПІ Підсумок уроку.

- А сьогоднішня наша подорож добігає кінця. І ми з вами


повертаємось у клас.

В королівстві побували,

Дуже гарно працювали.

А тепер скажіть, будь ласка,



Що сподобалось у казці ?

Гра "Мікрофон"

  • Сьогодні були активними - ...

  • А тих, хто грамотно і красиво працював у зошитах, чекає нагорода. Ви знайдете в зошитах такі корони - подарунки від короля.

  • Урок закінчено.

7
Каталог: doc -> files -> news -> 121
news -> Тема майстер-класу: використання хмарних технологій у навчанні англійської мови. Мета: Освітня
news -> Різноманітність плодів. Лабораторна робота №10 "Будова і різноманітність плодів."
news -> Учнівська конференція «Чорнобиль – біль і трагедія України» Мета
news -> План-конспект бінарного заняття гуртка „Mit Spa? (музичне виховання + німецька мова) 7 клас
news -> Чарівний олівець
news -> Програм а література ( російська та зарубіжна) для загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням російською мовою
121 -> Уроків узагальнення та систематизації знань школярів
121 -> Урок позакласного читання в 2 класі
121 -> Тестові завдання за таксономією Блума Математика (3 клас) Дії над числами. Додавання І віднімання в межах 1000 Підготувала: Вчитель початкових класів Львівського нвк ім. В. Стуса «Спеціалізованої школи І ступеня – гімназії міжнародних


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка