Урок позакласного читання «На гостини до казки»



Сторінка1/2
Дата конвертації02.03.2019
Розмір0.66 Mb.
ТипУрок
  1   2
Урок позакласного читання

«На гостини до казки»
Дата: 26 листопада 2015р.

Клас: 2


Вчитель: Коряченко Л.В.
Мета: Розвивати читацький інтерес школярів, викликати бажання читати, спілкуватися з книгою, закріплювати вміння розрізняти народну й авторську казки; Розвивати навички правильного усного мовлення, збагачувати словниковий запас дітей, коригувати процеси мислення, пам’яті. Викликати бажання творити добро, пробуджувати бажання читати казки самостійно.
Обладнання: Виставка книг «Казкове царство – мудре господарство», телеграми від казкових героїв, маски, ілюстрації до казок, загадки про казкових героїв, ребуси, малюнки учнів на тему:«Мій улюблений герой казки».
Хід уроку

I. Організаційний момент

Стій, друже, зупинись,

Та на місці не крутись.

Пролунав дзвінок,

Починаємо урок.

Вправа «Очікування»

- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?


II. Актуалізація опорних знань учнів.

Технологія «Мозковий штурм»

- А чи любите ви, діти, казки?


ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

Вітаю Вас на гостинах у Казки.



Казки існують з давніх-давен в усіх народів земної кулі. Слово «казка» утворено від «казати» (розповідати). Казка — це усне народне оповідання про вигадані події. Вигад­ка пов'язана з життям людей і їхніми мріями про краще майбутнє. Казки завжди закінчуються перемогою доброї сили над злою, правди над кривдою. Нам всім відомі каз­ки, в яких розповідається про хитру лисичку-сестричку, грізну козу-дерезу, полохливого зайчика-побігайчика, жадібного хижого вовка, незграбного ведмедя тощо.

Тварини своєю поведінкою нагадують людей, вони роз­мовляють, думають, сміються, плачуть. Це — казки про тварин: «Колобок», «Рукавичка», «Пан Коцький», «Котик і Півник», «Лисичка-Сестричка та Вовк-Панібрат», «Со­лом'яний Бичок». Це, діти, казки про тварин.

У багатьох казках засуджується жадібність, жорстокість, бездушність людей, висміюються ледарі, скнари, боягузи, дурні; розповідається, як бідні своїм розумом і до­тепністю перемагають багатих. Це — соціально-побутові казки: «Добрі брати», «Мудра дівчина», «Хліб і золото».

Є казки фантастичні — про незвичайні події. Героями цих казок здебільшого виступають сміливі, наділені нечуваною силою люди, здатні на дивовижні вчинки. Вони перемагають лютого змія, хащика безсмертного та інші злі сили, визволяють невільників, захищають скривдже­них. Такими, наприклад, є Іван-богатир, Кирило Ко­жум'яка, Котигорошко.



Часто в казках зустрічаємо чудодійні предмети - жива вода і мертва вода, сопілка, що промовляє людським го­лосом, чоботи-скороходи, шапка-невидимка, шабля-самобійка, килим-самоліт («Котигорошко», «Кирило Ко­жум'яка», «Килим-самоліт»).

З'явились казки задовго до того, як люди навчилися писати і друкувати. Одна людина складе, скажімо, казку, потім перекаже її іншим, а ті ще комусь. Передаючи казки із уст в уста, люди могли їх змінювати, додавати своє, поліпшувати. Ім'я першого автора забувалося, а всі, хто змінював, удосконалював, ставали теж його безіменні авторами.

Так і з'явилися народні казки.

За роки навчання у школі ви читали оповідання, вірші, казки, пісні. Ці твори написали талановиті люди — письменники. Їхні прізвища вказують на книжках. Друковані твори називаються літературними, від слова «літера» (буква).

Ми всі знайомі з такими літературними казками, що притулилися на нашій поличці. Придивіться уважніше до книжкової виставки, привітайте наших добрих друзів.

(На виставці книжки: Ш. Перо «Кіт у чоботях», «Червона Шапочка», «Попелюшка»; М. Носов «Пригоди Незнайка»; Волков «Чарівник Смарагдового міста»; О. Толстой «Золотий ключик»; Г.К. Андерсен «Дюймовочка», «Снігова королева»; О.С. Пушкін «Казка про рибака та рибку»).
1- й учень.

Існує книг багато на землі,

Вони цікаві, мудрі і повчальні,

Та кожен з нас, дорослий чи малий,

Казки читає - дуже вони гарні.

2- й учень.

Казка - це світ чарівний та незвичайний,

Казка - це диво, сповнене краси.

Поринуть у казку - це ж бо так цікаво,

Це справді свято, радість для душі.

3- й учень.

У казці звірі свою мову мають,

Дерева розмовляють, мов живі.

Добро і правда завжди зло долають,

Тому і люблять казку діти всі.

4- й учень.

Мудра казко, казко-чарівнице,

Ти даруєш ласку, вчиш ростить пшеницю.

Поведи нас за собою в світ

Прекрасний і чудовий.

5- й учень.

До уроку вже готові ми,

Тож, Казко, в клас до нас прийди!
(Звучить вступ до пісні «Ярмарка чудес», виходить дівчинка в костюмі книжки-казки).

Казка.

Вітаю вас, дорослі і малі,

Від всіх казок низенький вам уклін.

Я - Казка мудра, хочу вам сказати,

Що кожен з вас мене повинен знати.

Бо, кажуть, казка вчить на світі жити,

Та правду й волю завжди боронити.

Я, друзі, Казка добра і чарівна.

Мене ви знаєте і любите мабуть.

І, мабуть, немає у світі людини,

Яка б не любила казки.
ІV. Подорож Країною казок

Діти, ви напевне вже побачили у руках Казки «чарівну торбинку». У ній зібрані предмети з казок. Казка буде діставати і показувати вам предмет, а ви називатимете казку, в якій вони зустрічаються.

Яйце – «Курочка Ряба»

Бинт – «Айболить»

Цибулина – «Пригоди Цибуліно»

Шкаралупа горіха – «Дюймовочка»

Рукавиця – «Рукавичка»

Горошина – «Котигорошко»

Ключик – «Золотий ключик»

Колосок – «Колосок»

Солома – «Солом’яний бичок»

Тарілка – «Лисиця та Журавель»

Туфелька – «Попелюшка»

Пір’я – «Кривенька качечка».


І завдання «Загадкова вікторина»

1. Старенька бабуся у лісі жила.

Гостинці для неї онука несла.

Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?

Як казка ця зветься? Хто б відгадав?

(Шарль Перро «Червона Шапочка»)
2. До школи прямує хлопчак дерев'яний,

Чомусь потрапляє у цирк полотняний.

Відома ця книжка тобі, чи не так?

В пригодах яких побував цей хлопчак?



(О.Толстой «Пригоди Буратіно»)
3. На городі виростала,

Сили набирала,

Непомітно, дуже швидко,

Великою стала.

Став тут дід усіх гукати

Та красуню рвати.

А цю казку, діти, ви

Встигли відгадати?



(Українська народна казка «Ріпка»)
4. Він веселий і незлобний,

Цей хороший дивачок.

З ним господар хлопчик Робін

І товариш П'ятачок.

До прогулянок він ласий,

Є на мед чутливий нюх,

Зветься плюшевий ведмедик,

Всім відомо... (Вінні-Пух).



(Олександр Мілн «Вінні-Пух»)
5. Підробив він голосок,

Став малим співати.

Здогадалися вони:

Ні, не наша мама.



(Українська народна казка «Вовк та семеро козенят»)
6. Сидить дівчина в корзині

На ведмежій дужій спині.

А чому ж вона сховалась

До ведмедя? Не призналась.



(Російська народна казка «Маша та ведмідь»)
7. Хто моторчик свій заводить?

З даху в гості хто приходить?

І на свято він дібрався.

Скажем дружно: «Здрастуй, ... (Карлсон)».



(Астрід Ліндгрен «Карлсон»)
8. Вигнав дід козу із хати -

Та й пішла вона блукати:

В зайця хатку відібрала,

Всі козу ту виганяли,

Рак козуню ущипнув,

Зайцю хатку повернув.



(Українська народна казка «Коза-дереза»)
9. Ой, набридло на віконці

Все на сонечку сидіть.

Я візьму і покочуся,

Щоб побачити весь світ.



(Українська народна казка «Колобок»)
10. Танцювала я у хатці,

Танцювала у палаці,

Є така у мене звичка –

Десь губити черевички.



(Шарль Перро «Попелюшка»)
ІІ завдання «З якої ми казки»

Учитель демонструє ілюстрації, а діти відгадують з якої казки.


ІІІ завдання «Телеграма»

Куди: Кіровоградська обл., Світловодський р-н, с. Миронівка

Кому: учням Миронівської ЗШ І-ІІ ступенів

1. Допоможіть знайти золотий ключик і ми зможемо відкрити чарівні двері.



(Буратіно, Мальвіна, Артемон)

2. Я від баби утік, я від діда утік. Незабаром буду у вас, якщо по дорозі не зустріну лисицю.



(Колобок)

3. Допоможіть! Нас з’їв сірий вовк..



(Семеро козенят)

4. Просте яйце я уже знесла, знесу золоте і приїду до вас у гості.



(Курочка Ряба)

5. Моє гусенятко десь забарилось, тому прибути не зможу.



(Івасик Телесик)

6. Терміново викликали в Африку лікувати звірів. Не встигну повернутись.



(Лікар Айболить)

7. Приїхати не зможу, бо тато не зробив мені човник і срібне весельце.



(Івасик Телесик)

8. Дуже хотілося б потрапити до вас, та соромлюся своєї гидкої зовнішності.



(Гидке каченя)

ІV завдання «Знавці казок»

1. Троянди, санки, олень, дівчинка, хлопчик («Снігова королева»)

2. Город, баба, гичка, собачка («Ріпка»)

3. Квітка, фея, жаба, жук, горіхова шкаралупа («Дюймовочка»)

4. Дід, баба, ліс, качечка, пір’ячко, кужілочка («Кривенька качечка»)

5. Кабак, миша, палац, бал, черевички («Попелюшка»)


V завдання «Мешканці казок»

1. Хоч у нього й шуба є,

Та як холод настає,

Він не їсть тоді, не п’є,

І не ходить, не гуляє,

А у лігво спать лягає. (Ведмідь)


2. Я руда, низького зросту,

Хитра я і довгохвоста.

На курей я вельми ласа –

В них таке смачненьке м’ясо. (Лисиця)


3. Має клешні й довгі вуса,

Я й сама його боюся,

Бо щипає, мов гусак.

Ну а звуть щипаку … (рак)


4. Пара довгих вушок,

Сіренький кожушок.

Скорий побігайчик,

А зоветься … (зайчик)


5. В лісі є кравець чудовий,

Шиє звірам він обнови.

Для ведмедів кожушки,

Для лисички – сорочки,

Для куничок – рукавички,

А для білочок - спіднички.

Зайцю – валянки на лапки,

І собі пошив піджак.

Як зовуть кравця? (Їжак)
6. Гострі кігті має –

В подушки ховає.

Лазить все на плотик,

А зоветься … (котик)


7. По подвір’ї ходить птах

І співає по складах. (Півень)


8. Сам собі у пітьмі світить,

Щоби з’їсти когось мітить. (Вовк)


9. Маленьке, сіреньке, а хвостик, як шило. (Миша)
10. Ходить по городу,

Великого роду,

Ноги, мов лопата,

І сліду не знати. (Гуска)


11. Куцохвоста і рогата,

Молоко дає щодня,

Влітку, як не прив’язати,

Деревце гризе – псує,

Винищить, немов гроза,

А вона лише … (коза)


12. У річці купається,

В сорочку не вдягається,

В повітрі літає,

А завжди суха буває. (Качка)


VІ завдання «Розгадай ребус»

Діти розв’язують ребуси відгадують тварин.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Урок 2 Тема. Архітектура кам'яний літопис століть
downloads -> Уроках «Художньої культури»
downloads -> Науковий керівник : учитель стасюк о. С. Консультанти: батьки, бібліотекар, вчитель географії
downloads -> Реферат з основ корекційної педагогіки та спеціальної психології на тему: Психолого-педагогічна допомога сім'ям, які мають дітей з порушенням у розвитку
downloads -> Образотворче мистецтво
downloads -> Чернігівська міська централізована бібліотечна система
downloads -> Особливості розвитку культури Галицько – Волинської держави
downloads -> Визначні місця України краю незвіданих красот
downloads -> Розрахунок сил І засобів по ліквідації нс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2




База даних захищена авторським правом ©uchika.in.ua 2020
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка