Маріупольська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 48
Урок розвитку зв’язного мовлення в 11 класі
Відгук на музичний твір
(Людвіг ван Бетховен. Соната № 14 («Місячна»)
Автор розробки:
Котляр
Світлана Миколаївна,
учитель української мови
та літератури
вищої кваліфікаційної категорії,
учитель-методист
Маріупольської загальноосвітньої школи
І – ІІІ ступенів № 48
Маріуполь, 2013
Тема. Відгук на музичний твір
(Людвіг ван Бетховен. Соната № 14 («Місячна»)
Мета:
ознайомити учнів із видами писемного мовлення, які містять оцінку прочитаного, почутого, побаченого; навчити писати відгук на музичний твір;
розвивати усне й писемне мовлення, критичне мислення;
виховувати в учнів розуміння творів мистецтва, любов до прекрасного, навчити стійко зносити життєві негаразди, уміти чемно поводитися в конфліктних ситуаціях.
Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення; урок засвоєння нових знань.
Методи: метод розвитку критичного мислення, інтерактивний метод, евристичний метод, наочний, словесний, аудіометод, метод творчого читання.
Прийоми: бесіда, усне зв’язне мовлення, «Я знаю – Я дізнався», самостійна робота, словникова робота, робота в групах, аналіз музичного твору, «Мікрофон», інсценізація.
Обладнання: медіапроектор, презентація до уроку, аудіозапис сонати № 14 («Місячної») Людвіга ван Бетховена, поезії І.Франка «Чого являєшся мені у сні?», «Тричі мені являлася любов»; портрети Людвіга ван Бетховена, Джульєтти Гвіччарді, картки до уроку, епіграф, випереджувальне завдання для груп.
Міжпредметні зв’язки: музичне мистецтво, українська література, всесвітня історія.
Епіграфи:
Якби на Землю прилетіли мешканці іншої планети,
і їм було б відведено усього годину на ознайомлення
з нею, потрібно було б зіграти їм «Місячну» сонату.
Автор невідомий
Музика повинна висікати
Вогонь з людських сердець
Людвіг ван Бетховен
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
В ступне слово вчителя (під музичний супровід). Мистецтво покликане дарувати людині насолоду. У цьому завжди переконуєшся, відвідуючи концертні зали або слухаючи аудіозаписи.
Що належить до творів мистецтва? (Художня література, кіно, спектакль, музичний твір, живопис, архітектура, скульптура тощо).
Робота з будь-яким твором мистецтва потребує не тільки розбору в змісті, але й необхідність дати йому оцінку, зробити певні висновки з прочитаного, прослуханого, побаченого.
Щоб проаналізувати твір мистецтва, необхідно:
навчитися визначати точку зору автора;
перевіряти достовірність фактичного матеріалу;
висловлювати своє ставлення до нього;
пов’язувати прочитане з реальним життя.
Оцінка творів подається переважно в рецензіях і частково – в анотаціях.
Поділіться з Вашими друзьями: |